Přišla jsem na manželovou nevěru a nevím jak dál

olivkanellis
16. zář 2013

Ahoj holky,
potřebuji se vám svěřit a potřebuji poradit...jsem s tímto problémem sama...protože kámošky jsou rodinné známé, nechci aby se toto rozšířilo mezi kamarády. Tak. Jsme s manželem 4 roky + 3 roky chození, máme 9 měsíční holčičku. Vždy jsem věděla, že manžel se rád kouká po holkách a že má rád vzrůšo ve vztahu a sexu....celých 7 let se snažím, aby vztah nebyl rutina (starám se o sebe, hezky se oblékám, žádné pyžamo ale hezké erotické košilky, převlékám se do různých oblečků, když chci zpříjemnit sex atd,,,)....jenomže v těhu a cca půl roku po porodu jsem trochu polevila a výsledek? cca 4měs. po porodu (v březnu) jsem našla v jeho PC fotky žen..vysloveně z nějakých erotických seznamek...udělala jsem mu scénu...on brečel a na kolenech říkal, že my jsme pro něho nejdůležitější v životě....V srpnu jsem mu našla v PC podobné foto zase....opět stejný scénář. Ale protože to jsou jenom fotky nějakých kurev se seznamek jsem nechtěla nějak narušovat náš vztah a doufala, že ho to přejde....Minulý týden se vrátil ze služebky, měla jsem tucha, přešla mu historii na noťasu a na našla: hledal privátní sex ve městě kde spal, našel inzerát a poté vyhledával na netu (i seznamu) tu holku kterou našel v inzerátě, pak hledal jení číslo....Ráno jsem mu zkontrolovala mobil a na to číslo z inzerátu volal...Takže jí prostě zavolal a šel za ní....Když jsem mu to řekla, přísahal, že číslo mu dal kámoš (aby jí zavolal a měl jenom společnici na večeru a nebyl sám), že prý na netu jí hledal aby viděl jak vypadá a co je zač....Když jsem se ho zeptala jesli si myslí, že jsem debil, tak řekl, že by tomu také sám nevěřil....Opravdu byl na lopatkách a přísahal, že s ní nespal, už týden se mi snaží dokázat, že my jsme pro něj to nejdůležitější a prý nedovolí rozpad rodiny. Ale já mu nevěřím...nevím jak se k němu zachovat...nejhorší je to, že já ho miluji, že mě těší se o něj starat a hýčkat si ho...nevydržela jsem byt uražená, ale vnitřně jsem v háji...prosím poraďte mi, jak se chovat aby věděl, že to nemá odpuštěné a jak mu říct aby to už nikdy neudělal...děkuji za rady...

bbn
18. zář 2013

@fallingstars nehledě na to, že ve chvíli, kdy je situace už vyhrocená v nějaké sezení ohledně následného vztahu, se nedá hovořit o žádné "hrdosti, respektu apod." V první řadě k něčemu takovému vůbec nemělo dojít. A to je přesně to, co bylo v x diskuzích zmíněno tisíckrát, když jeden z partnerů má potřebu zahnout, je to chyba ve vztahu samotném, chyba obou. Protože i kdyby nakrásně ženská byla "dokonalá" a svátost sama, tak byla její blbost si brát chlapa, který třeba má v povaze podvádět. Jedno je totiž jisté, lidé, ať si kdo chce co chce říká a vědci vymýšlejí, lidé pocházejí ze zvířat, máme i po milionech let zvířecí pudy a prostě nejsme monogamní. A i když se sebelíp snažíme racionálně tyto přírodní zákonitosti obejít a hrajeme si na "lepší" druh, tak to prostě nejde. Se rozhlídněte okolo, jaké zvěrstva dokáže člověk páchat ve jménu racionálního smýšlení a musí vám to být jasné. Takže i když svého muže miluju, tak prostě vím, že je to JEN člověk, jeden z miliard a každý dělá chyby, každý.

fallingstars
18. zář 2013

@bbn Ale já se tady vůbec nebavím o sklonech k nevěře, protože tam je aspektů milion a každá nevěra je jiná. A jo, taky si nemyslím, že by byli lidi monogamní tvorové. Ale tím spíš si zachovám tvář, ne kvůli němu, ale kvůli sobě...myslím, že moje sebeúcta s tím nemá co dělat... 😅

bbn
18. zář 2013

@fallingstars tak to je docela dobrý přístup, nechceš nech být. S tím souhlasím. A ono s tím materiálním výpočtem je to myšleno podobně - takhle to bude v případě že chceš a když nechceš, máš smůlu, já se bez tebe osobně obejdu. Každý má právo svobodné volby a je jen na tom dotyčném, jak se rozhodne. To platí pro oba.

bbn
18. zář 2013

@fallingstars jsem to celkově myslela tak, že úcta, respekt a hrdost jsou krásné pojmy, ale v tomto mužském světě vás to pak nenakrmí. Takže jestliže má ženská přežít, musí z toho taky něco "vytřískat". Ale můžete ovlivnit, jestli budete "třískat" se ctí nebo hystericky ječet 🙂

aronek
18. zář 2013

Ahoj, chci jen napsat mou zkušenost, třeba to pomůže k jinému pohledu. Já po ničem nepátrala, ale po týdení návštěvě u našich jsem v ložnici našla ulomený umělý nehet. Nemusím říkat, že můj nebyl. Shodou okolností byla u nás jeho maminka, tak jsem se jí zeptala, jestli má umělé nehty, jasně, že taky ne. Takže místo krásného přivítání po týdnu co neviděl mně ani kluky na něj hned mezi dveřma vystartovala jeho maminka co tu vyváděl 😅 Razil heslo zapírat zapírat, takže babička odešla a zůstali jsme sami. Takže jsem si pohodlně sedla, povyprávěla jak jsme se týden co nás neviděl a požádala ho, aby mně s dotyčnou seznámil. Pokud má děti, mohly bychom si pohlídat, když upeču, dala bych jí, abych to nemusela sežrat sama, mohl by hlídat děti a my si jít třeba zacvičit, no vymyslela jsem hafo důvodů a výhod. 😀 Zapíral pořád a já si mlela svoji 😨 No každopádně on zapírá pořád, ale už jsem žádný nehet nikdy nenašla. Když mně hodně štve, posílám ho za onou neznámou 😀 Nevím jak by to dopadlo, kdyby nás seznámil, ani nevím jestli existuje či existovala, každopádně moje reakce ho dost překvapila a fakt se snaží 😉

fallingstars
18. zář 2013

@bbn Jako jasné, že pak mě nenakrmí, a pokud by pak už došlo na rozhodnutí a lámání chleba, tak bych taky počítala jak vzteklá 😀 , prostě proto, abychom nebyli byti na jeho rozhodnutí odejít... 😉

killi
26. zář 2013

já řešila podobný problém, nevěra byla opakovaně z jeho strany na začátcích vztahu. Nikdy to nebyla milenka, ale erotické chaty nebo priváty. Sám přiznal určitou poruchu, myslím si, že příčina vznikla asi v dětství a fakt, že neměl žádné zkušenosti narozdíl ode mě, což pro něj muselo být těžké. Co vím, ale přesně, že problém byl na obou stranách, ne jen na té jeho. Já odmítala mít sex tak často ( po asi roce našeho vztahu) a některé věci jsem nebyla ochotná dělat vůbec. On byl navrcholu, chtěl experimentovat, nabít zkušenosti. Můžu říct, že není jednoduché to odpustit, ale výsledek stojí za to. Nám to pomohlo moc, já si uvědomila spousty věcí, které jsem dělala špatně a to samé i on. Teď jsme sobě naprosto upřímní a vím, že je moc důležité s tím druhým mluvit o tom co by chtěl a po čem touží. 🙂

kluziste
10. říj 2013

Hezké ráno, taky bych chtěla poprosit o radu.. Jsme spolu s mužem celkem necelý rok a půl, od začátku naprosto skvělý vztah až na občasné bouřky, což je v každém vztahu normální. Na jaře jsme se rozhodli pro miminko, hned se zadařilo a v létě jsme se vzali, teď jsem v šestém měsíci. V rámci příprav na maličkou předěláváme doma hodně věcí a všemožně se chystáme, muž hodně věcí dělá sám nebo koordinuje, takže toho má všeho nad hlavu a vůbec je to dost rušné období, takže mívám - jako těhule která je ještě k tomu doma - občas pocit osamocení. Manžel se strašně snaží, bere si půldne volna a chodíme na jídlo, do kina, zaplavat si, vidím na něm, že mu na nás záleží a snaží se abychom trávili čas spolu, který vždycky bezvadný, jezdíme často na víkendy atd. Občas je ale soustředěný několik dní jen na ty domácí úpravy a mně se po těch intimních chvilkách stýská. Vyeskalovalo to v neděli, po tom co byl v sobotu v noci déle na pivu a v neděli "nefungoval" před chystanou oslavou, všechno jsem měla na bedrech já, tak jsem pak večer hodně vypěnila a následovala dost ostrá hádka, která přerostla do dalších dnů, no hrůza.. Včera jsme měli jít do divadla, dostal ode mě před týdnem lístky na operu k narozeninám. Ale zase po příchodu z práce bylo všechno divný, tak jsem se ho v klidu zeptala, jestli se něco neděje a on na mě vystartoval a byla z toho další hádka a do žádného divadla se nakonec nešlo.. Protože v těch debatách byl mnohem ostřejší než jindy a vůbec se nesnažil vyjít mi vztříc, měla jsem prostě nějaké "tušení", navíc si nešlo nevšimnout, že chodí s telefonem i na záchod a po návratu z něj mu přijde SMS, takže jsem udělala tu opovržení hodnou hnusárnu a projela mu mobil. V historii jsem našla z posledních cca tří dnů desítky zpráv denně vyměněných s neuloženým číslem, které byly smazené. Smazaných bylo taky několik zpráv s jeho kamarádem. Krve by se ve mně nedořezal.. na netu jsem to číslo hned našla, patří nějaké holce na seznamce hledající flirt. Neumím s takovou věcí mlčet, tak jsem se ho hned v klidu zeptala, co je to zač. Byl samozřejmě jak opařený, jak jsem na to přišla, pak ze sebe po nějaké době vysoukal, že to je holka, se kterou si píše po netu ten jeho kamarád a požádal ho, aby jí nějak "prolustroval", že je to blbost, nikdy ji neviděl a nic se nestalo, že má svědomí čistý. Pravda je, že ten kamarád pořád lítá po seznamkách a kažou chvíli zkouší nějakou jinou ženskou, ale mně to prostě leží v hlavě.. Svému muži jsem vždycky věřila, teď mám trošku nahlodáno a nevím, co dělat, k tomu si děsně vyčítám ten projetý telefon a je mi jasný, že jsem tím hodně zasáhla do vzájemné důvěry. Večer jsme si to nějak vyříkali, přistoupila jsem na to, že mu věřím, protože nemám žádný důkaz ničeho jinýho a omluvila se za ten telefon. Jenže.. pořád na to musím myslet a bojím se, že sama budu teď víc podezřívavá a bude mě to k tomu mobilu táhnout.. Vím, že si za to můžu sama, neměla jsem to dělat, ale to už teď nevrátím.
Moc vás prosím o nějaký názor, nechci se svěřovat po kamarádkách nebo po rodině, ale musím to pustit ven, je to na mě poměrně velká nálož. Děkuju!

laurital
10. říj 2013

@kluziste Chápu, že člověk věří tomu, čemu věřit chce a rozhodně netvrdím, že ti byl fyzicky nevěrný, ale testovat někoho v desítkách sms celé tři týdny?Teď tu o červené Karkulce prosím...
Navíc o testování by ti přeci mohl říct a nemusel se schovávat na wc a mazat číslo.
Bohužel kecá, nebo je to ten nejobětavější kamarád, jakého znám.

kluziste
10. říj 2013

@laurital No právě.. Nebyly to tři týdny ale dny, ale stejně.. Tvrdil, že to byla hloupá zábava, ale že prostě takhle s kamarádem blbli a přeposílal mu ten jejich rozhovor.. Stupidní, ať je to pravda nebo ne, nikdy před tím se nic podobnýho nestalo, nebo o tom aspoň nevím. Tak buď je to fakt debilní klukovina, kterou se přede mnou snažil zatajit, protože mu to bylo hloupý, nebo nevím.. A hlavně teď sotva zjistím, jak se věci mají, třeba jsem včera měla vydržet mlčet a počkat, jak se to vyvine, ale to bych asi zešílela..

laurital
10. říj 2013

@kluziste Ještě k tomu lustrování telefonu..ano, nemělo by se to, ale pořád si myslím, že normální ženská k tomu přistoupí až poté, kdy s ní partner nekomunikuje a chová se, řekněme, nestandardně.Ano, je to o porušení soukromí, ale psát si s jinými je také porušení pravidel vztahu.Odpustila bych to, ale chlap by musel mít s prominutím koule a přiznat, že udělal volovinu a ne zapírat, vymýšlet báchorky a ještě mě donutit, abych se mu omluvila.
Uklidním tě, že já bych to na něj taky vybalila, možná jsi to zarazila v počátku.Jinak klid, také bych se kvůli tomu nerozváděla.

laurital
10. říj 2013

@kluziste Vidíš, já četla tři týdny, to pak fakt mohla být i blbost.Asi bych to nechala být, mohla to být volovina, kdy si chtěl načechrat pírka a zvednout sebevědomí.Každopádně bych mu dala jasně na vědomí, že do budoucna to akceptovat nehodlám, i když teď bych z toho kovbojku nedělala.

kluziste
10. říj 2013

Vůbec nevím, jak se k němu teď chovat, protože si připadám jako totální debil.. Pokud to je jinak, než mi napovídal, tak si o mně musí myslet, že mě opije rohlíkem. Pravda je, že mu spíš věřím, nějak prostě nemůžu uvěřit, že by mě podváděl, ani by asi neměl kdy, ale ten červíček ve mě přece jen hlodá a cítím se hrozně hloupě, protože i jemu musí být jasný, že teď mu tohle věřit lze jen stěží.. takže situace jako víno fakt

chris_n
10. říj 2013

@olivkanellis v první řadě mi přijde už problém v tom, že si se vždy o něco snažila (viz sexy košilky místo pyžama). Vztah by měl být založený na tom, že se máme navzájem rádi takový, jací jsme. Já třeba osobně se ráda vyfiknu, aby se to manželovi líbilo, o tom žádná. Ale taky mám ráda pohodlí a nebudu kvůli tomu dělat kovbojku, že spím v tričku a trenkách. Jinak k tématu nevěra. Jestli máte tak malou holčičku, tak mu prostě asi chybí sex a není schopen si to sám se sebou vyřídit a potřebuje hledat odreagování jinde. Takže bych tohle řešila. No a s tou nedůvěrou, ta v tobě už asi bude pořád a může to ten vztah jen a jen zhoršit :-/... ale také nemusí. Je potřeba o všem upřímně komunikovat no.

kluziste
10. říj 2013

Máš určitě pravdu, strašně ráda bych to nechala být 🙂 navíc pravdivosti té historky nahrává i fakt, že byly smazané nějaké ty zprávy s tím kamarádem (ačkoli samozřejmě moji chorou paranoidní mysl teď napadá i to že se mu mohl chlubit, a pak to smazat nebo co.... 😖 ). Prostě mám teď fakt bujnou fantazii. A samozřejmě ani ta povídačka o srandě s kamarádem se mi dvakrát nelíbí, proč by měl můj muž takhle intenzivně komunikovat s nějakou ženskou, bůhví, co si psali, no prostě vůbec nevím, co si o tom myslet a štve mě to. Hlavně kdybych na nic nepřišla, neřešila bych to, poučení do budoucna..fakt si dneska připadám jako kompletní idiot od začátku do konce 😒

laurital
10. říj 2013

@kluziste Budu upřímná, ano?
Nemyslím si, že by tě chtěl podvádět.Podle mě si jen chtěl zvednout sebevědomí, načechrat pírka atd.Chlapi to kecání a flirtování na netu či po sms berou jako odreagování od povinností a relax a ve valné většině tím opravdu nic nesledují.Bohužel si myslím, že alespoň jednou to zkusil téměř každý, i když jejich partnerky by to do nich nikdy neřekly.
Být tebou tak bych mu jasně řekla, že nejsem naivní, ale pro jednou z toho nebudu dělat závěry i s ohledem na budoucí mimčo, ovšem ať počítá i s tím, že podruhé už tak tolerantní nebudu.A víc bych se v tom nepitvala, pokud je inteligentní tak mu to docvakne 😉 .

kluziste
10. říj 2013

@laurital Díky moc za reakci a za upřímnost! 🙂 asi to bude opravdu takhle nějak.. třeba to začalo prosbou od kamaráda a přerostlo v komunikaci po SMS, která ho bavila a odreagoval se, což mě samozřejmě taky štve, ale pořád je to lepší varianta.

pavla72
29. říj 2013

@kluziste Ahoj,
nevim jestli nejdu s krizkem po funuse, ale jak si na zacatku mluvila o ty izolaci - presne vim o cem mluvis. Ja jsem starsi mamina, takze jsem nemela defakto zadnou kamaradku se stejne starym ditetem a hruza - jestli mas moznost, nejakou si najdi, ta izolace je fakt na masli a cloveka napadaj ruzny veci. Co se tyce manzela, je vcelku mozne, ze se pokousel onejaky flirt. Vzhledem na to jak to dopadlo bych dekovala Bohu, ze si mela tu moznost to zarazit a zamyslet se nad tim jestli se tema vytycinejma cilema (jak pises ta svatba a hned renovace) nezenete nekam odkud neni navratu - myslim nejaky rozkol ci odcizeni se. Kdybych byla na tvym miste asi bych si s nim promluvila v klidu, ze me vydesilo co jsem si precetla a vubec kam dokazu i je sama zajit a zeptala bych se jestli mu neco nechybi a jestli neco nedelam spatne?Protoze ver mi, ze milujici, milovany aspolehlivy partner a k tomu jeste zdrave dite je to nejvic co muzes od zivota dostat. Asi bych se zamyslela i nad tim jestli ta perfektni domacnost stoji za to - casu dost - stejne to mimco ze zacatku porad jen spi. Preju ti hodne stesti a zdravi Vam i mimcu.

kluziste
30. říj 2013

@pavla72 Ahoj Pavlo, moc děkuju za reakci 🙂 to blbý období už se nějak přehouplo, ještě jednou jsem se o tom s mužem pobavila a několikrát mi odpřísáhnul, že to byla klukovina, kterou dřív dělávali s kamarádem na střední - najít si na inzerátu nějakou ženskou, a pak si s ní z legrace psát a společně se tím bavit...no blbost, co si budeme vykládat, samozřejmě to asi ženská pochopit nemůže 😖 no a že jak ten kamarád pořád hledá teď po seznamkách, tak se to po letech nějak vyvinulo zase v tenhle nesmysl. Bylo mu jasný, co bych si o tom myslela, tak to mazal a neříkal mi o tom, zjevně se za to styděl. Od zé doby nic, taky jsem se viděla s tím jeho kamarádem a v legraci na to narazil, fakt to asi byl nesmysl. Ale teda ten pocit, který jsem měla, byla fakt na nic, snad nikdy nic takovýho ale navážno nebudu muset řešit 😕 😝 Takže všechno v pořádku, sem tam mráček samozřejmě je, protože my se de facto pořád ještě sžíváme a zajíždíme společnou domácnost, ale myslím že to zvládáme 🙂 hlavně se máme rádi, co víc chtít, jak sama píšeš 😀

lu777
30. říj 2013

@kluziste musím souhlasit s příspěvkem, že máte moc naloženo.... na to bacha!
chlap nemůže celý den makat a pak ještě makat doma a rozveselovat Tě.... je asi v pěkném presu, možná to není vidět, ale vnitřně možná jo... a tak hledá ventil....
zpomalila bych.....

a upřímně: užijte si jeden druhého než se narodí mimčo! pak hned tak soukromí nebude, nebude třeba ani spaní nebo jídlo v klidu a ještě budeš na tu nudu v těhu vzpomínat... jako já 😀

kluziste
31. říj 2013

@lu777 Ahoj lu, máš určitě pravdu, má naloženo hodně, ale nedá se moc kočírovat a sám si nakládá dál a dál.. takže pak je to tak, že pár dní jenom maká a střídá to pár dní, kdy nedělá nic a jsme spolu. No holt si musím nějak zvyknout já, když mám víc možnost se přizpůsobit, už se to snad nějak daří. Hlavně se zimou a brzkou tmou už moc makat ani nemůže 😀 takže je to volnější a klidnější 🙂 spíš musím nějak přehodit výhybku a uvědomit si, že toho má holt víc a nejsem každý den středobod vesmíru, v tomhle moc dobrá nejsem a asi mi to bude chvilku trvat.
No právě, taky bych si ráda užila, dokud můžeme, ale to občas i klapne, to zase jo, i na poslední dovče jsme spolu byli, pěkně na Krétě 😵