Přítel hrozně chrápe, máte nějaké tipy?

krausule
7. říj 2013

Hele holky-nevím jestli se to tady už probíralo,ale muj přítel hrozne chrápe..je to šílene..sme spolu 5 let-a posledni rok spím pomalu víc v obyváku než v ložnici..stehuji se v noci nebo nadranem..je to des..začínám být s toho docela na nervy-nejhorší je,že chrápe v každe poloze..jak na boku,tak na zadech..nejake tipy??Vím že je na trhu dost připravku ale moc tomu neveřím-je to jenom "pračka penez"..a myslím si,že nefungujou.. 🙂

olivazelena
15. říj 2013

@krausule taky jsem z toho nanic. Nadváha mě nenapadla, spíš jsem myslela, že tím jak je alergik a má rýmu celoročně, že to je tím. Ale nadváhu má taky 😀 Dýchá pusou, to jsem už zjistila, takže chrápe i když leží na boku nebo na břiše. A celkově nějakej špatnej návyk dýchání má... když ho sleduju. Nejlepší je opravdu, když je na noční nebo si tady něco v noci ťuká u pc a spát jde až k ránu. Nejvíc chrápe, když je hodně unavený, ale to je skoro pořád, protože má přehozený rytmus - v noci žije, ve dne spí ☹

krausule
autor
15. říj 2013

@olivazelena hele ty znaš meho přítele?Protože jak tak čtu-to je cely on 🙂..přesne tak..chrape nejvíc-když je utahany..v jakekoliv poloze..je to šílene..nektere ženske maji vyhodu aspon v tom,že když na manžilka v noci "zatlačí"..tak se převali na druhou stranu a mají klid..ale co delat když chrape v jakekoliv poloze?No kamoška strašne řezala..zhubla 35 kilo..a nechrape.. 😀 Jenomže donut "gurmana"aby zhubl.. 😀

keila
15. říj 2013

Můj muž chrápe, když je hodně unavený. Když jdu spát první a usnu dřív jak on, je to dobrý. Jenomže v noci tak 5x vstávám k malý, takže pokud se víc probudím, tak mě to pak naštve, navíc se z toho začíná budit i malá. Potřebovala by už svůj pokoj, starší dcera taky kvůli tomu putovala do svého pokoje. Jenomže další pokoj zatím nemáme, tak to musíme vydržet obě!

tehuli
15. říj 2013

@alcar jojo přesně jak píšeš🙂 pomazlení atakdále🙂 a pak šup do svých postelí🙂

simirek1
6. led 2014

Můj manžel chrápe docela slabě, ale když už mě probudí, lehce mu párkrát zatáhnu za polštář...přetočí se a přestane. Třeba se tato rada u vás mine účinkem, ale je to vyzkoušené, mlaskání vůbec nezabralo a mělo jen krátkodobý efekt! 🙂

hanule123
6. led 2014

Přítel chrápe jen málo a občas...ALE!!!!!! Já mám větší polštář než on a jemu se na tom mém spí lépe než na jeho...Takže když mě přemluví, abych mu ho půjčila, pro mě to znamená být skoro celou noc vzhůru. Začne tak nehorázně moc chrápat, že to snad musí být slyšet po celém sídlišti..A nejhorší je, že se to nedá ničím zastavit. Zkusila jsem už snad všechno, dokonce do něj i párkrát hodně kopla (což by mi možná bylo líto kdyby ho to vzbudilo), ale ono prostě nic nezabírá...Takže u nás se proti chrápání dá bránit pouze malým a nízkým polštářem 😀

caboonek
7. led 2014

U nás chrápe manžel když přibere nad 100kg v každé poloze, musím do něho vrtnout a na chvilinkuuu to zabere než usnu. Jakmile shodí pod tu 100, stačí 2-3 kilča a spinká jako miminko 😎

koncita
7. led 2014

Tak tenhle problém moc dobře znám....já jsem na chrápání extraultra alergická, strašně mi to vadí, ještě nikdy se mi u chrápání nepodařilo usnout 😠 No a manžel samozřejmě chrápe 😢 Takže dokuď nebyl malej, tak jsem spala se špuntama, byla jsem na nich až závislá, já bez nich nedala ani ránu, fakt jsem si na ně asi vytvořila návyk, takovej můj ušní fet 😀 No ale pak se narodil malej a nastal problém, jaksi špunty mít nemůžu... No nakonec je to tak, že manžel je vypuzen do jiné místnosti, protože jiné řešení momentálně neexistuje. Malej spinká velice špatně a v těch málo chvílích, kdy můžu spát, bych to jinak nedala. Takže tak, mrzí mě to, manžel je kvůli tomu kapánek naštvanej, vadí mu to oddělené spaní, ale já mu zas nadávám ať není sobec a nechá mě vyspat...jinak večer i ráno k sobě chodíme na návštěvy 😀

ined77
27. bře 2014

Dobrý den maminky,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Apnoe https://www.modrykonik.cz/apnoe/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s tímto problémem, ať už trápí či trápil Vás či někoho z Vašeho okolí. Co pomohlo, jaká léčba, byla nutná operace? To vše bude jistě zajímat i ostatní maminky, které třeba na toto téma zrovna shání informace.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".
Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte koníkovskou Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat 🙂 .
Krásný den všem
D.
@koncita @caboonek @hanule123 @hanule123 @simirek1 @tehuli @keila @krausule @olivazelena ... a další 🙂 .

noatakco
8. dub 2014

Ahoj.. 😀 tak v první řadě musím říct, že komentáře tady jsou fakt zábava 😀 no a v druhé řadě rada...jsem s přítelem sedm let a ze začátku nechrápal a když, tak jen málo..po čase přibral, jsem si ho vykrmila a nějak se chrápání začalo stupňovat až do takové míry, že ani spaní v druhé místnosti nebylo spaní a hlavně nám oběma vadilo,že nejsme spolu a nedej bože když si dal pivo nebo nějaký alkohol, to doslova boural stěny....vyzkoušela jsem stovky rad a kravin v obchodech, ale chytlo se až to, že jsem ho donutila hubnout (postupně si kupoval různé přístroje na cvičení) a na radu jedné paní, jsem přestěhovala postel k oknu, tak aby ležel co nejblíž a šel na něj vzduch (prý čím víc čerstvého tím líp). Na něj to ku podivu zabralo. Sice pořád ještě chrápe, ale už spím vedle něj, i když v zimě bohužel i pod třema peřinama.. 😀 zkus a třeba budeš mít taky štěstí 🙂 Držím palce!!!

prdelka85
9. črc 2015

@krausule Ahojky mam stejný problém jako ty s přítelem 😝 strašne chrape mame byteček 1 plus 1 když začne večer chrapat tak já neusnu a nevim kam mam jit si lehnout už sem přemejšlela že si ustelu v koupelně 😀 ale je tam malo místa fakt už nevim jak ho ztišit zkošela jsem přez něj hodit peřinu ale odkryl se a chrapal dál no desnyý a špunty ?? na noc nejsou moc dobrej napad si myslim mužou se ti usi zapařit a mas zanět jako blazen takže koukam že nas je vic

kachnicky
9. črc 2015

Ahoj. Mám stejný problém 🙂 Vyřešila jsem ho špuntama 😀 je pravda že je na trhu hrozně moc druhu, ale z mé zkušenosti jsou nejlepší nejměkčí 🙂 Vubec je necítíte a ani nevypadnou, používám je už dva roky 🙂 (jen jsem zvedavá, co budu dělat až se narodi dcera 😅 )

andelka
9. črc 2015

@kachnicky já jsem i s mimcem používala spunty. Mimino jsem vždycky slyšela. Možná i proto,že spalo se mnou v posteli,takže mě probudilo i jeho zavrteni, pohyb.ale ten pláč prostě člověk slyší i přes to.

pernile2003
9. črc 2015

Dobra je spankova laborator kde ho vysetri a zjisti pricinu.

kachnicky
9. črc 2015

@andelka To já budu mít malou v postýlce (doufám 😅 ) tak bych se chtěla odnaučit ty špunty 😎

dasenka888
9. črc 2015

Já mu prostě zacpu nos rukou a čekám až se nadechne pusou :D Respektive se chvilku dusí :D Než mu v tom spánku dojde, že nemůže dejchat nosem :D Pak teprve mohu usnout já :D :D :D Možná ode mě trochu víc sobecké, ale fakt to s ním jinak nejde :D

eami1
10. črc 2015

Mela jsem to samy.Minuly tyden dostal v nemocnici ten dychaci pristroj a uz vubec nechrape.Tady v DE to proplaci pojistovna, nevim, jak je to v CR..

aluuunka
10. črc 2015

Já přítele když chrápe kopnu dolů z postel :D ale pokud by dychaci pristroj pomohl, byla bych moc ráda

anushe
13. črc 2015

Jedine oddelene loznice a nenechat si vnutit,ze chyba je na tve strane pac mas lehke spani.ten muj furt opakoval,ze kdyz se spi tak se spi a zvuky na to nemaj vliv.blbost. dopracovala jsem to ke spankove poruse.neni to sranda,jak nekomu muze mozna prijit..

adka155
10. dub 2024

@krausule mě špunty bohužel nepomohly, naopak jsem po nich byla nachluchlá přes den pak a tlačily v uchu, přítel chrápe jak motorovka a sem tam skřípe zuby hrůza děs a on se vyspí, neslyší se a já v noci trpím a pak jet nevyspalá do práce a fungovat....

krausule
autor
12. dub 2024

@adka155 mam to stejne 😂

glimmer
12. dub 2024

@krausule manžel také šíleně chrápe a ještě navíc se furt vrtí a převaluje ... takže každý spíme v jiné místnosti ... oba jsme vyspaní (mě neruší chrápání, jeho neruší, že do něj šťouchám). Sexuální život nám to nenarušilo.