Přítel hrozně chrápe, máte nějaké tipy?

krausule
7. říj 2013

Hele holky-nevím jestli se to tady už probíralo,ale muj přítel hrozne chrápe..je to šílene..sme spolu 5 let-a posledni rok spím pomalu víc v obyváku než v ložnici..stehuji se v noci nebo nadranem..je to des..začínám být s toho docela na nervy-nejhorší je,že chrápe v každe poloze..jak na boku,tak na zadech..nejake tipy??Vím že je na trhu dost připravku ale moc tomu neveřím-je to jenom "pračka penez"..a myslím si,že nefungujou.. 🙂

speedygon
7. říj 2013

Můj táta byl prý na nějakém tom chirurgickém zákroku...ale na kolik to bylo úspěšné nevím-nebydlím s nimi a rodiče spí již léta odděleně 😅 ...a taktéž nevím cenu 😅 ...jinak přítel taky chrápe, někdy tj děs 😠 ..ale on mi říkal, že já chrápu taky prý 😅

krausule
autor
8. říj 2013

@speedygon no človek se nekdy nestačí divit..co z toho človeka "vedle tebe"vychází za zvuky 🙂 😀

ajka04
8. říj 2013

Ahoj, tak to s tebou naprosto soucitim. Byvaly pritel (byli jsme spolu 9 let) chrapal uplne silene. Pote, co se nam narodil syn to bylo az tak neunosne, ze jsem se musela odstehovat do vedlejsi loznice. Taky chrapal ve vsech polohach, i na brise! Kolikrat jsem vzteky a vycerpanim az brecela. Je fakt, ze oddelene loznice nejsou idealni. Byl na lekarskem vysetreni, kdy zustal jednu noc v nemocnici a tam mu merili intenzitu chrapani. Dochazelo u nej i k zastave dechu. Operaci mu tenkrat nepodorucili a vyfasoval domu takovy pristroj, ze ktereho vedla hadice s nastavcem na nos, Tam proudil vzduch a to mu zamezilo otvirat pusu a chrapat. Chudak, mel z toho nocni mury, kolikrat si to ze spanku strhaval, proste panika. Tak to asi po mesici prestal pouzivat a ja putovala zpatky do jine loznice. Pripravky na trhu absolutne nepomahaji. Zbytecne vyhazovani penez. Takze bych doporucila lekarske vysetreni a pak uvidite. Kazdopadne preji pevne nervy.

karolajna
8. říj 2013

Tak tady si na odpověď počkám. Ne kvůli příteli, ale náš tatínek začal hrozně chrápat a mamka už je z toho na prášky 😀

vespinka
8. říj 2013

Přítel také strašně chrápe. Vydržela jsem to měsíc vedle něj spát, od té doby spíme každý v jiné místnosti. Nikdy jsem neměla pocit, že by to byl problém. Naopak! Já jsem odpočatá a vyspaná a on také není rušen ze spánku šťouchanci. Vyhovuje nám to oběma. Vždy když jdu spát, lehne si ještě chvilku se mnou, zahřeje mi "pelíšek", pomazlíme se, a jde spát vedle, ještě se třeba kouká na net. Ráno zase přijde on nebo já a taky se chvilku mazlíme. Je to moc fajn. 🙂 A máme holčičku, takže žádný problém... 😀

mafeska
8. říj 2013

Buď ráda že "jen " chrápe. Přítel je to samé ale pokud nechrápe tak vrže zubama. Je to děs, rve mi to uši. Nejhorší je pokud spí na zádech a že takto spí nejradši. Tvrdí mi že je to z nervů čemuž moc nevěřim. Mám období kdy to zaspim a nevzbudí mě ani jeho budík a mám období kdy si už 2 hodky po usnutí balim deku a spim v obýváku. NAvíc je hrozný spáč (naštěstí dcerka po něm takže ji nebudí) takže když do něj strčim nebo s nim lomcuju, o ničem neví.

krausule
autor
10. říj 2013

@speedygon
@ajka04 Dekuji moc holky za odpo..u nas je to jak kdy..nekdy se zadaří,že spím v ložnici celou noc-a to mam rano "Vánoce"..ale nekdy je to fakt hruza-jde ho slyšet i přes dveře..mne to připada,že zaleží na tom,jak moc je za den utahanej-když neni utahanej tak nespí tak tvrde a pak nechrape,ale když je utahanej že lehne a je "mrtvej"..tak to je pak nařez..ale ve finale sme se shodli na tom,že ta 😀 k či tak musí zhubnout..tam bude kamen urazu..
@vespinka
@mafeska

eimmy
10. říj 2013

mít oddělené ložnice

speedygon
10. říj 2013

@krausule jj, nadváha na to mívá vliv....

hrasok100
10. říj 2013

no pravdepodobne jde o spánkvou apnoe, má to i manžel, ale pořešili jsme to - ať si zájde do spánkové laboratoře, kde mu udělají vyšetření (je to na celou noc - připojí ho na přístroj a budou sledovat). Není to žádný chirurgický zákrok 🙂 Pokud to opravdu je apnoe - dostane dýchací přístroj, se kterým bude každou noc spávat...ale hlavně, vyspí se on sám mnohem mnohem kvalitněji, a vyspíš se taky ty 🙂

krausule
autor
14. říj 2013

@hrasok100 no báječný díky moc za tip 🙂 😀

nellisek
14. říj 2013

u nás to samý, chrápe, vrže zubama, a ještě k tomu někdy křičí ze spaní. Je to hrůza děs. Některý období je klidnější, ale jak přijde nějaký stres v práci, nebo je nemocný tak to jsou teda noci. Buď pomůže doktor nebo nic. U nás by asi nějaký dýchací přístroj neuspěl. Stejně by si to strhnul jak sebou někdy hází. Někdy prožívá i film, tak když vidím že dávají horor, nebo byl film třeba o mravencích nebo pavoucích a to by jste měli vidět co dělá v noci, zabíjí je na posteli. Takhle když to píšu tak se mi chce smát, jinak v noci sem vzteky bez sebe, nebo mi je do breku. Ráno o tom někdy ani neví.

veru324
14. říj 2013

@krausule ahoj, máme stejný problém, my spolu 6 let, asi před 3 roky jsem se taky takhle odstěhovala do jiné ložnice, oba jsme se vyspali, žádný problém v tom taky nevidím. Nicméně jsem se chtěla k němu večer i ráno trochu tulit, tak to teď řeším špunty do uší. A může si chrápat jak chce. Jinak taky chrápe v každé poloze, má to po úrazu, hnutou přepážku.

krausule
autor
14. říj 2013

@veru324 No ja ješte špunty neskoušela 🙂-asi by mne to ale v uchu vadilo..nevím..u nas par noci v mesici se to da..spíme do rana spolu-ale tech dnu 😀 v mesíci by se dalo spočitat na prstech,spíš taham v noci peřinu po zemi do obyvaku..

veru324
14. říj 2013

@krausule hele mě taky vadily zpočátku, a teď už si bez nich spánek prakticky neumím představit 😀

krausule
autor
14. říj 2013

@nellisek 😀 😀 😀 moc mne to pobavilo,ale z druhe strany ti rozumím..musí to byt šílené..no mne stačí kolikrat ty desive zvuky co vydava ze spaní..mam kolikrat pocit že se dusí..a to ho pak kon troluju jestli vubec dycha.. 😀

krausule
autor
14. říj 2013

@veru324 no ja spavam s polštařem na hlave 😀

sweetest
14. říj 2013

Já chodím spát dřív, nebo manžel čeká než usnu...potom už je mi to fuk a prý občas také pěkně řežu 😀 😀 😝

nellisek
14. říj 2013

jo a moje mamka? ta chrápe jako dřevorubec. 😀

tehuli
14. říj 2013

mám tip:D mužík bydlí v jiném pokoji🙂 ale jen na noc tedy...nedalo se to vydržet, budil mě i malého..🙂 bud se furt vrtěl a přetáčel a nebo chrápal🙂

krausule
autor
15. říj 2013

@sweetest No muj problém je že mam "chabé" spaní a vzbudí mne cokoliv..takže i když usnu dřív..tak když se přítel "s 😀 ápe do postele"..tak mne to stejne probudí..on usne hned-ješte ani nedopadne do postele..a ja mam po spaní..

sweetest
15. říj 2013

@krausule 😀 😀 A jak dlouho už jste spolu? My spolu necelé 2 roky a už jsem si zvykla. Mě to ze začátku také vadilo, ale po pár měsících jsem si zvykla a už mě "nesere" ani bratr když někde spíme a že ten chrápe v každé poloze 😀 I v sedě v autě 😉

ebsian
15. říj 2013

@krausule Já taky tak, slabé spaní a vše mě probudí, pokud vůbec někdy usnu..Chodím spát až kolem 2h ráno v poslední době. 😅

alcar
15. říj 2013

Manžel taky chrápe a spíme už několik let odděleně. Někdy jeho chrapot slyším i přes dvoje dveře. Zpočátku jsem používala špunty - výborná věc, ale jen na nějakou dobu a ne každou noc po sobě. Začala jsem mít z toho vodu v uších. Na dovolené, kde je jedna ložnice je to vždycky děs. Jinak doma jsme si tak nějak zvykli. Když se chceme pomazlit, tak si zalezem společně a poté opět zase pěkně do svých postelí. 🙂 Takhle by se nevyspal ani jeden... já bych do něj asi furt šťouchala. Někde jsem dokonce četla, že se kvůli tomu lidi dost hádají a pak rozvádí.

olivazelena
15. říj 2013

můj muž chrápe strašně. Chodí na 3 směny a když spí přes den a já jsem doma, někdy ho slyším i přes zavřené dveře do jiné místnosti. Někdy ale zase nechrápe vůbec. Řeším to tak, že mám u postele šunty do uší, to je mi ale nepříjemné, protože je mi pak na uši horko 😀 a vůbec...tlačí to... někdy ani to nepomůže. Často se budím a musím do manžela žduchnout, normálně na drsno, nebo kňourám ať si lehne na bok, že nemůžu spát. Většinou o tom ráno neví. Někdy ho pohladím po tváří a hned to ustane, ale to se zase moc nevyspím, musím to dělat několikrát za noc. Takže jsem paradoxně i ráda, že spí v jinou dobu než já. Nevím ale jak to budeme dělat, až se narodí mimi ☹ má postýlku s náma v ložnici.

olivazelena
15. říj 2013

opravuji - špunty do uší 😀 šunty možná taky, páč to moc nepomáhá 😀 😀
na vánoce jsem mu koupila polštářek s bylinkama, které mají zamezit chrápání. Je to samozřejmě nesmysl 😀 hned se tomu všichni trošku pousmívali... no ale zoufalý člověk zkouší všechno...

krausule
autor
15. říj 2013

@sweetest no prave že 5 let to bude!!!Nejdřív nechrapal..chrape tak posledni dva roky..a mam pocit,že je to čím dál horší.. 😀 ..no žeby se předtím "přetvařoval a po nocích nespal abych mu neutekla"???? 😀 No nejspíš to bude tou nadvahou..co sme spolu přibral tak 15 kilo..tam bude kámen urazu.. 😀

krausule
autor
15. říj 2013

@ebsian no takové spaní to je neštestí..to muj spí jako poleno..nekdy mu ten spanek opravdu závidím..

krausule
autor
15. říj 2013

@olivazelena jelikož se taky snažime o mimi..to bude katastrofa..ja na meho přitele v noci cmukám,hažu sebou abych ho probudila 🙂..snad stokrat mu řikam at se otoči,převali na jiny bok..on se převali-a pochrupkava dal..jsem s toho kolikrat na prašky..nekdy ale opravdu vyjimečne nechrape-no a to mam pak rano "Vánoce"... 😀

krausule
autor
15. říj 2013

@olivazelena ja zas koupila v lekarne kapky 🙂 😀 taky tak..