Přítel. Jaký na to máte názor?

m997
8. led 2023

Zdravím .
Chci se zeptat.. Žiji s přítelem přes 4roky, máme spolu 6m synka..
Problém je v tom že se přítel skoro nezajímá o syna natož o mě.. Pořád je buď na mobilu nebo na PC.. a když ho o něco poprosím tak za pět minut mi řekne že zapomněl, co jsem po něm vlastně chtěla... :(
Sám mi navrhl rozchod, tak se ho teď bojím na cokoliv zeptat, ale řekl mi, že když se s ním rozejdou tak že nemám počítat s alimentama-že se zabije...
Chtěla bych znát váš názor...
Předem všem děkuji a přeji příjemný zbytek neděle... 🙂

sudylichozrout
8. led 2023

@m997 Tvuj pritel je tezky manipulator a ty bys mela z takoveho toxickeho vztahu hodne rychle zmizet.

zrzeckas
8. led 2023

Souhlas s
@sudylichozrout
A budu hnusna.... kdyby si neco udelal budes na tom lip jak kdyby platil alimenty....ty platit nemusi a budes to muset resit a nevim jak ted nebo jestli je to stajne, ale ty znej dostat nemusis nijak ..... tak by mel syn sirotci a pravidelne kazdy mesic bez dohadu ....

sorboni30
8. led 2023

@m997 no tak ať se zabije.. dítě aspoň dostane sirotčí důchod 🤭 Nee.. tak co říct k takovému sobci? To má být priklad do budoucna pro tvé dítě? Pryč...

peprik1
8. led 2023

Nezlob se, ale to vůbec nezní jako dobrý vztah. To zní jako toxický vztah. Nikdy nejde o toho, kdo je toxický, ale o toho, kdo v toxickém vztahu je. Najdi si nějakou, optimálně odbornou pomoc, abys našla sílu odejít. Třeba tak uslyší, že o něco přichází a najde motivaci ke změně. Nebo minimálně uděláš změnu Ty🙂 Věřím, že to není lehké.

letalnica
8. led 2023

@sorboni30 S tím sirotčím bych si nebyla tak jistá. Kdoví jestli ten kretén má něco odmakáno.

merope
8. led 2023

@letalnica Pokud je mladší než 38 let, tak stačí za posledních 10 let odmakaný rok, to by mít mohl 🙂 https://www.cssz.cz/sirotci-duchod

letalnica
8. led 2023

@merope Copak odmakaný, ale sociální pojištění si musí platit 🙂 Což není to samé 🙂 🙂

sorboni30
8. led 2023

@letalnica já myslím, že jooo.. i když, to by taky stát mohl nějak ošetřit, co? Děti za rodiče nemůžou..

barulina
8. led 2023

@m997 hele sirotčí je lepší než alimenty, tak směle do toho. S takovým lretenem bych nebyla

superkousky
9. led 2023

@m997 Ten má v hlavě dobře vymeteno. Zapomeň na alimenty, protože se zabiju. Směle do toho. Alimenty jsou většinou oproti sirotčímu hotová almužna. Navíc je jisté, že každý měsíc důchod přijde (což se o alimentech říct nedá).

merope
9. led 2023

@letalnica Tak oni většinou aspoň chvilku jsou v nějakém zaměstnání a to stačí.

Ale už to vidím: "Tak skoč, na sirotčím důchodu dostanu víc 😀 "

zuzineckah
9. led 2023

@m997 tak hlavně si s ním neudělej druhého mimíska, jen aby tě náhodou neopustil...

michaela666
9. led 2023

Co s takovým chlapem? Celý život se trápit, pro dítě vzor k ničemu a ještě mu budeš dělat služku. Odejdi od něj a když bude vyhrožovat sebevraždou dál, tak bych mu řekla ať se jde léčit.
Taky to na mě kdysi jeden kluk zkoušel, dokonce demonstrativně sežral prášky a zavolal si pomoc. Dikybohu, že jsem nebyla v 18cti tak hloupá a neudělala si s ním dítě, jak po mě chtěl. Dopadlo by to stejně jako u tebe.

irmamala
9. led 2023

Ženský nešťastný, kam na takové kryply pořád chodíte?

petramana
9. led 2023

tady bych to moc neradila aby to udelal... kamaradky chlap taky furt ze si neco udela, uz z toho byl takovy folklor.. no a nakonec se povesil, ted si to vsichni vycitaji...

bara88
9. led 2023

@petramana a co má jako udělat? Trpět ho celý život?

levandule_k
9. led 2023

Kdyby mi řekl, že se zabijeme, tak bych mu řekla, že spolu teda navštívíme psychologa a psychiatra.
Je otázka, jestli je citový vyděrač, nebo trpí depresemi.

zlataberta
9. led 2023

Odejdi dokud je čas, přece nebudeš v takovém vztahu celý život.....otevři oči a utíkej, on je zodpovědný za svůj život, tak jako každý z nás za svůj, ať si s ním udělá, co chce. Vždyť ty můžeš být šťastná, což s ním moc nevypadá.

sorboni30
9. led 2023

@petramana takoví chlapi jsou slabosi.. má být otrok celý život kvůli takovému? Potřebuje pořádného chlapa který se postará o dítě, o ní, o rodinu a ne fnukat, ležet a vyhrožovat! Pokud si něco udělá, nikdy mu na ni nezáleželo, protože v tomto by byl taky sobec. Takové fakt nelituju

exbordelar
9. led 2023

Nenech sebou manipulovat! On ma evidentne problem a ty (a to myslim dobre) take, protoze zdrave sebevedoma zena, by si takove chovani nenechala libit. Jak holky radily vys, zkus si najit psychologa, ktery ti pomuze najit tvou hodnotu, a ty pak novym pohledem na vec uvidis, co je spravne. Takove vyhrozovani neni vubec ok. To je pres caru, tohle je nefer a podpasovka. A to si prece nezaslouzis.

hanca777
9. led 2023

Četla jsem začátek tvého příběhu a jako bych četla začátek toho svého. U nás to ale začalo tím, že se ex velice snažil, kytky nosil apod. Byla jsem jeho princezna. Dnes vím, že si mě tím získával ne z lásky ale aby mě měl jistou. 2017 se nám narodil i syn a už během těhotenství mě podváděl. A pak přišlo na řadu to co jsi psala ty. S tím, že 14 dní po porodu dělal predevšemi jak je pyšný tatínek. Pak to ustalo. Syn ho nezajímal a já taky ne. Jediné co dovedl tak na mě řvat vše mu vadilo,vše byla moje vina apod. Ja jsem poklidila byt on přišel a všude něco válel. V jednom rohu ponožky, opodál zase použity trenky apod. Zajímal ho jen gauč, TV,mobil ,hry a to jestli má uvařené ,on totiž chudák dřel od 7h do 15h ,víkendy volné a byl tak strašně unavený,zatímco já se valím prdel na mateřský, rodičovský. Tak co by se staral. Bylo mu jedno kdo ho slyší, mohla jsem si za to sama ,že na mě řve, že mě ponižuje apod. On byl vždycky ten nejlepší, všechno znal, vše věděl nejlíp a jemu známí řekli, že a proč to tedy nemůže být tak i u nás. Narážím na to,že chtěl abych půl ročního syna nechala na starost jeho matce a šla makat. Nic proti práci ale pro byl syn priorita ,dítě ma být s mámou a ne imrvere babičkou. Která o něj taky nejevila zájem. Ale to nebyl jediný důvod. Druhým důvodem bylo to,že jsem ho od začátku vztahu táhla ze srabu ,protože měl nasekany dluhy tak neměl kolikrát ani na žrádlo a co mu zbylo to prokouřil. Takže já to co jsem si vydělala na nepřetržitým provozu ranní,odpolední, noční ve fabrice ještě před rodičákem tak z toho jsem mu finančně pomáhala v domění jak chudák trpí kvůli svým rodičům. Takže jsem ho do ještě na mateřské živila z větší části já, nakoupila jsem si sama výbavu pro malého a on jelikož měl hovno u zadele koupil v Lidlu dvě body a jeho matka starý zrezivělý kočárek. Když jsem přešla na rodičák příjmy klesly samozřejmě a musel se činit on,jenže bez výsledku, odmítal si udělat insolvenci když jsem mu říkala,že by to bylo lepší možná i finančně . Psychicky mě týral a deptal, že jsem neschopná, že on je lepší protože vyrůstal na ulici a ví toho o životě vic . A jiné podobné. Nevadilo mu na mě řvat ani před ročním dítětem. Odejdi dokud je čas ,jinak se dostaneš do stadia jako já, že ti bude vše jedno. Já už pak byla psychicky tak zničená, že jsem přemýšlela, že by bylo lepší tady nebýt na tom světě. A nebýt přátel a rodičů sama bych odejít nedokázala. Tolik jsem doufala, že se změní a tak jsem zůstávala . Pak když mi jednou řekl, že doslova je lepší než já protože jeho vychovala ulice zatímco mě rodiče (plnohodnotná rodina) tak to byla poslední kapka a signál to okamžitě ukončit. Najednou to bylo dej mi ještě 3 měsíce, já se změním, najednou dokonce přemýšlel o svatbě o které před tím tvrdil jak se nikdy okroužkovat nedá, že není debil. A hádej na co ty tři měsíce potřeboval frajer. Potřeboval je na to aby si v klidu doplatil dluhy a měl střechu nad hlavou, nájem a energie jsem platila taky já takže to šlo mimo něj no jenže už semnou nehnul takže panáček musel odkračet. Ale ten psychicky teror z jeho strany ještě než se odstěhoval to bylo ještě horší. Najednou ho strašně malej zajímal a to jak ho bude vídat. Do toho se vložila i jeho matka která prohlásila,že jsem zničila rodinu ,že určitě jsem kurva co se někde peleší apod. Takže ti Radím nenech se psychicky týrat a odejdi za včasu.

anika6
9. led 2023

@m997 Tohle sem si zažila ale o děti měl zájem vždy.Vyhrozoval stejně ,po rozvodu ,platil ,staral se o děti ,dva roky po rozvodu byl naštvaný ale vše to pominulo a sme kamarádi.Takže ,jestli se s ním nedá žít ,neboj se vše se nějako vyřeší a věř ,že jednou bude líp,máš lidí kolem sebe a poprosíš je když tak o pomoc .

kamce
10. led 2023

Sirotčí důchod lepší jak alimenty 😍.
Ale jen vyhrožuje beztak 🙄 takže bude muset platit alimenty 😊

1eso1
10. led 2023

@kamce Žila jsem s podobným člověkem jako
@hanca777 . A u nás se to naplnilo.
Bude znít strašně co napíšu, ale tak se mi ulevilo.
To asi pochopí jen někdo, kdo si tím prošel.

m997
autor
10. led 2023

@merope Je mu 36 a chodí do práce

superkousky
10. led 2023

@m997 Tak super. Aspoň nějaká pozitivní zpráva. Bude důchod 😁. Já vím. Černý humor. Kašli na něj. Taky mi EX vyhrožoval. Nakonec si nic neudělal. Uchlastal se. Teď mám manžela, co by za nás se synem dýchal. Určitě nezůstaneš sama ❤️❤️❤️.

kamce
11. led 2023

@1eso1 tak to je masakr a musel to byt ultra magor 😥 i kdyz nikomu nic zleho nepreji a o mrtvych jen dobre 🙃. Me teda vyhrozoval 'jen', ze mi vezme deti. A u soudu z borce takove male nic 😍

1eso1
11. led 2023

@kamce Byl. Taky vyhrožoval kvůli dětem. Jenže já už byla rozhodnutá, že nenechám nic líbit. Dozvěděla jsem se ještě potom spoustu věcí. A dlouhou jsem zpracovala to, s kým jsem roky žila.

peacev
12. led 2023

Víme toho hodně málo na nějaké soudy a závěry. Bylo to tak i dřív, jak s k tobě choval dřív? A nemá třeba deprese? Nevím, proč by na jednu stranu navrhoval rozchod a na druhou že se pak teda zabije. Bude to chtít komunikovat, bez toho to nepůjde, i když máš obavy, je potřeba tomu přijít na kloub, kvůli všem.

2hanah
12. led 2023

@m997 Sirotčí důchod je lepší než alimenty... Možná je to tím, že je ještě syn malý a nemá s ním co dělat a zapojí se později, ale jinak takhle se chová spousta chlapů a lenivý chlapy bez zájmu nesnesu, zkoušet to s ním probírat dokola a dokola a zkoušet ho změnit? On je takhle možná šťastný.