Přítel jede na dovolenou, je to od něj sobecké?

verushe20
10. kvě 2014

Ahoj holky, chci se zeptat na vás názor... Přítel mi dnes oznámil ze v červenci jede s kamarádem na 14 dni do Španělska, je to od nej sobecké, co myslíte? Ja jsem proti.

pluba
12. kvě 2014

@somalicats Nehodnotil jsem partnera ani Vás (leda tím, že jsem "lajknul" jednu nebo víc Vašich reakcí). Hodnotit ani nechci a snažím se to v životě dělat co nejméně. Jen jsem vyjadřoval, co vím, že funguje obecně (víceméně bez vyjímek).

fallingstars
12. kvě 2014

@somalicats Určitě záleží, jak se to podá, a taky jaký pocit bych z toho měla. Já si i dovedu představit, že kdyby za mnou partner přišel, že je nějaká akce, jejíž termín třeba úplně neovlivní (jede parta 30 lidí, termín je odvislý na třetí straně, zrovna se třou lososi 😀 ), a že by rád jel, ale neví, a bylo by prostě vidět, že dá na můj názor a chce se dohodnout, tak bych mu asi nebránila, ale že to takhle oznámí, navíc je to víceméně běžná dovolená jen ve dvou, kdy je jistě poměrně snadné termín změnit/přizpůsobit...to je prostě bezohledné a o vyrovnaném vztahu to moc nesvědčí... 😖 Známé přítel byl takhle asi pět týdnů před jejím termínem asi na necelý týden někde na mistrovství Evropy ve fotbale, tuším, a to je zrovna ten případ, kdy prostě chápu, že by to chtěl vidět a s termínem nic neudělá...ale bylo to po dohodě. A taky to měli jen tak tak, on se vrátil a ona do týdne rodila, chlapeček je o necelý měsíc dřív... 🙂

vera_vila
12. kvě 2014

@chris_n
@petrajurinova
@ninive211
Holky, já Vás chápu, ale je to jenom o tom, co od partnera očekáváme, jak ho bereme, co po něm chceme, zda jsme smířené s tím, jaký je a takového ho prostě bereme a chápeme a nečekáme, že se změní na náš povel nebo podle našich pocitů a požadavků... Takového jsme si ho vybrali a buď ho tak bereme, nebo z něho chceme mít někoho jiného, ale to je potom o nás - proč s ním tedy jsme, když chceme někoho jiného, aby byl jiný, aby dělal něco jinak...
Já se taky kolikrát až během dne dozvím, že manžel jede na služebku a že nestihne přijet včas, aby vyzvedl dítě ze školy... Kolikrát se na poslední chvíli dozvím, že jede za pár hodin komentovat hokej... Ale on je prostě takový, takového jsem si ho vzala, tak ho tak beru...
Zkrátka, je to o nás a o tom, jak my co vnímáme, jak co cítíme, jak co bereme, co očekáváme, co nečekáme atd. Nezastávám se ani partnera, ani tazatelky, koneckonců je to jejich věc... Chápu to, že tazatelka s tím má trápení, vadí jí to, mrzí ji to, štve ji to... Je prostě taková a spousta z nás to tak také má a vnímá to stejně... Což je zřejmé i z Vašich reakcí na moji odpověď... Každý vnímá partnerství jinak, po svém, stejně tak společné/rozdělené účty, společné/rozdělené lože apod. Je o to nás, o zkušenostech, o citech a pocitech, o vzorech z dětství, podle toho se vypořádáváme s určitými situacemi...

Tak a teď mě můžete za můj názor kamenovat... Je těžké radit někomu v situaci, kterou neznáme, ve vztahu, který neznáme, lidem, o kterých nic nevíme...
Jak píšu výše - ale takového si ho tazatelka vybrala, s takovým se rozhodla počít dítě, s takovým se rozhodla žít... Pokud čekala něco jiného, pak se dá očekávat, že z určitého jeho chování bude zklamaná... Pokud je nedospělý a není zralý na dítě, pak si měli rozmyslet, zda jej skutečně chtějí zplodit atd. To je na dlouhou výměnu názorů... Za mě mluví mé životní zkušenosti a zkrátka vím, že od partnera nemůžu nic očekávat, ale brát ho takového, jaký je, s jeho chybami i klady, takového jsem si ho vybrala a s takovým jsem se rozhodla žít, postavit dům a zplodit děti... A může se to spoustě lidí nelíbit a spousta lidí mě může nechápat a spoustě lidí může jeho chování připadat sobecké v určitých situacích, ale jsou situace, kteří jiní nevidí a neví o nich a v těch bych manžela za nic nevyměnila, i když o jeho schopnostech postarat se o děti třeba lidé v okolí pochybují...

ninive211
12. kvě 2014

@vera_vila Tak já mám tedy z celé diksuze pocit, že v tomto případě zcela určitě nejde o plánované těhotenství, když ani nebydlejí spolu. Takže tu nejde o to, že se slečna "rozhodla" počít s tímto partnerem dítě, že to tak chtěli oba; spíš se prostě stalo a nyní řeší aktuální situace, jak se k ní partner (dá-li se partnerem nazývat) chová.
Za mě je tedy partnerství o komunikaci a i určitých kompromisech, ne že se někdo, kdo za pár měsíců očekává potomka, rozhodne jen tak, že prostě CHCE jet s kámošem na dva týdny o ciziny, aniž by se zeptal své parterky, jak se na to dívá ona. A také se na to člověk dívá jinak, pokud jsi s podobnými "úlety" smířená (s tím, že jeden den přijde a oznámí, zítra jedu na týden pryč) a bereš ho právě i s tímto (souhlasíš s tím, jsi na to zvyklá,že se tak děje) anebo pokud s tím nesouhlasíš a ještě se tak stane v době, kdy budeš v osmém měsíci sotva hekat a potřebovala bys spíše psychickou podporu u sebe (ikdyž je taky otázka, zda zmíněný partner slečny může být vůbec opravdovou psychickou oporou i v případě, že by nikam nejel ale zůstal doma, o tom sice pochybuji, ale

verushe20
autor
12. kvě 2014

Volali jsme spolu a on mi navrhl jestli bych nejela s něma, říkám , že ty ses asi zblázdnil? A on že šak co, těhotenství není nemoc.. říkám, že ne , že nepojedu prostě a že si ani nepřeju aby jezdil on a on to prostě nechápe... odargumentuje mi to tím že cestování je jeho vášeň a že je to jeho poslední dovolená bez nás , že už potom budeme jezdit jenom spolu a takové kecy.. fakt už si nevím rady ☹

ninive211
12. kvě 2014

@verushe20 Tak pokud mermomocí chce jet, tak ať to minimálně posunou aspoň o měsíc. Ale cca měsíc před termínem, kór v létě, se fakt už může stát cokoliv...no ale jinak každá rada drahá, moje milá ☹

astracreek
12. kvě 2014

@verushe20 A stojí Ti to vůbec za to?

Spousta holek tu píše, že dovolená bez sebe je zdravá. Docela tomu i věřím, ačkoli to tak nemáme nastavené, alespoň zatím. Ale kolem porodu mi to přijde jako bláznovství. A zbytečný risk.

Bohužel Ti nikdo neporadí dobře. Ty sama musíš vědět, co chceš. Navíc jste spolu ani nebydleli, tak to bude vůbec problém se sžívat a navíc s miminkem. A pokud Tě chce jen navštěvovat, tak to je takové otcovství na prd, protože si přijde jen ve chvílích, kdy se mu bude chtít.

lamarika
12. kvě 2014

@verushe20 takhle, jestli je to jeho poslední "mládenecká" dovolená, tak proč mu ji nedopřát. Když na to přijde, tak do porodnice tě může odvést někdo jiný nebo sanitka. Odrodit musíš stejně sama, s tím ti nikdo nepomůže (pokud nejde o sekci). A nejdůležitější je aby byl s vama až budete doma 😉

chris_n
12. kvě 2014

@verushe20 tak jsem se pročetla celou diskusí a mám k tomu následující postřehy:
- neřešit dovolenou jako ten hlavní problém (to je ted jako poslední)
- sednout si a vysvětlit si, jak to teda každý z vás vidí a cítí. A to hlavně do budoucna.
- začít řešit bydlení ( i v té garsonce by jste to zvládli, věř mi 🙂)

No a jinak se tě zeptám. Co na celou situaci bydlení/nebydlení, starání se a nestarání vaše rodiny? Rodiče tvojí a jeho. Těm vaše uspořádání nepřijde divné?

Z celého mě nakonec vychází asi nejlíp, na tu dovolenou ho poslat s tím, že své priority ti dal najevo a ty se dle toho zařídíš. Mimochodem, co třeba v rámci pořizování věcí na malou, jak fungujete? Kupuješ všechno ty nebo jak? Byl s tebou někdy na nějakém vyšetření, aby chápal co těhotenství vlastně je?

chris_n
12. kvě 2014

@lamarika ale on s nima právě nebude, když spolu nebydlí

lamarika
12. kvě 2014

@chris_n to je mi jasný, myslela jsem to tak, že bude poblíž, pobude s nima kus dne a nebude vzdálenej tisíc kilometrů 😉

chris_n
12. kvě 2014

@lamarika no, já bych osobně takového otce dítěte nechtěla 😉.

barinkas
12. kvě 2014

chyba je, že spolu nebydlíte... nejste spolu denně, neřešíte v podstatě běžné problémy... každý tak nějak žijete "sám".. Takže se ani teď už nedivím, že chce jet a že se diví, proč Ti to vadí... Ale upřímně fakt nechápu, proč spolu nežijete, když čekáte dítě??? Do bytu by jste se v poho vlezli dva. S ex jsem také žila v 1+kk, byl pidi, ale vlezli jsme se v klidu. Dokážu si to tam představit i s mimčem. Jako lepší jak bydlet zvlášť. To mi přijde spíš, jak bys byla sama, s někým čekala dítě a on Ti bude jen platit alimenty.
Ve 22 letech a co tak jsem vyčetla, je to ještě nevybouřený puberťák ☹
Bych rozhodně řešila ten vztah, nějaký Madrid je až na posledním místě... smskování o tom to je také na hlavu... nikoho se nechci dotknout, ale opravdu jak dva "puboši", nezlob se .... Nic se po tel. nevyřeší...

Si říkám, že díky bohu za chlapa, co mám doma 🙂 Až mě mrzí, že jsem na něj občas protivná, ale ve srovnání s Tvojím jak se říká, "nebe a dudy" 🙂

ninive211
12. kvě 2014

@chris_n Souhlasím, v kontextu problémů, které řeší, je dovolená vlastně jen minimální problém. Slečna v jednom příspěvku psala, že "když jsme se teď viděli po 11 dnech...", takže se rozhodně nevídají denně, tak pak je vlastně jedno, jestli těch 14 dní bude někde mimo v rámci republiky anebo v cizině, když stejně není s ní :-/ A začínám mít pocit, že tento "chap" stejně bude u porodu jako takového k ničemu. Jak píše
@lamarika, hlavně aby s ní byl po tom porodu, o čemž ovšem upřímně pochybuji z dosavadním příspěvků, bohužel ☹ Protože "otec", který přijde na návštěvu jednou za týden na hodinu, není opravdovým otcem.

verushe20
autor
12. kvě 2014

@chris_n Jeho rodiče to neřeší, je jim to uplně jedno, za celou dobu se mě ani nezeptali jak se cítím nebo jestli něco nepotřebuju, chápeš. Jediný kdo má zájem je moje rodina... a ohledně toho vyšetření to řeknu takto, jednou semnou byl jak jsem šla na ultrazvuk, ale dovnitř se podívat nešel, řekl, že se na to necítí. Věci pro malou..zatím mám pokoupené jen oblečení a plenky (finacovala jsem si část sama a část babička, postýlku mi slíbila že koupí moje mamka a kočárek jsme byli domluvení že koupíme na půl s přítelem, ale radši už spoléhám jen sama na sebe, když vidím jak to vypadá..

verushe20
autor
12. kvě 2014

@ninive211 já jsem tady nechtěla ventilovat a rozebírat své problemy, ale tak nějak se to tady rozjelo když se tak postupně na to navazovalo..

lamarika
12. kvě 2014

@ninive211 ano a proto bych to jestli jede na dovolenou nebo ne vůbec neřešila a v klidu mu ji dopřála. Stejně nefungují jako pár, ale jako dvě soběstačné jednotky

barinkas
12. kvě 2014

@verushe20 ti jeho rodičové to taky berou tak "divně"... budou mít vnoučka-vnučku a nezajímá je to? Taky dobré... spíš mi to přijde, že to berou tak, že vy dva spolu nebudete, že to je nějaký "úlet", omlouvám se... Vcelku mi to do sebe začíná vše zapadat bohužel. Nebydlíte spolu, moc se nevídáte, rodiče přítele mimčo nezajímá, Tvůj přítel to bere taky na lehkou váhu... To není moc rodina bohužel ☹

chris_n
12. kvě 2014

@verushe20 upřímně, tenhle "vztah" spěje k jedinému konci.... je to blbý, ale ty se na něho ani nemůžeš spolehnout v ničem (finance, opora, atd...). To ti asi fakt lépe bude s prtětem samotné. Pokud se teda zázračně porodem neprobudí.

barinkas
12. kvě 2014

@lamarika přesně tak ... každý žije sám.. dělá si, co chce...

zikra
12. kvě 2014

Já si myslím, že tohle je o dohodě. Manžel se před týdnem vrátil z desetidenní dovolené na lodi na Elbě. Přece jen deportace Napoleona na Elbu českou plachetnicí není každý rok a veděla jsem o tom už dlouho dopředu. Ale zase je fakt, že manžel se mě ptal jestli opravdu může jet, byla jsem ve 32.tt a když i doktor potvrdil že se nic nechystá, nebyl důvod ho nepustit. Stejně je od rána do šesti v práci, takže mě tak jako tak nejspíš poveze sanitka a u porodu ho asi nechci. Ale mít za tátu někoho s kým se výdáš jednou za den a moc nechce řešit společné bydlení, asi bych si s ním ujasnila jestli vážně chce být táta, nebo to děla jen aby mu nemohli vyčíst nezájem o dítě je něco špatně. Takhle prostě podpora budoucí rodičky nevypadá, obzvlášť v pozdějším těhotenství kdy si přes břicho máš problém zavázat tkaničky a jakákoliv věc je fyzicky náročnější než normálně. V tomhle jsem neskutečně ráda, že mám doma muže co mi o boty zaváže když poprosím. Držím pěsti ať to dopadne co nejlíp pro tebe i mimčo.

chris_n
12. kvě 2014

@barinkas @verushe20 no a ví o tom ti jeho rodiče vlastně vůbec?

barinkas
12. kvě 2014

@chris_n tak snad ju ne...vzhledem k tomu, že to je vidět...

verushe20
autor
12. kvě 2014

@chris_n samozřejmě že ví

koncita
12. kvě 2014

@verushe20 tak jsem se prolouskala diskusí.....holka zlatá.....vidím to tak, že nejlíp tobě i tomu malýmu drobečkovi bude nejlíp u tvojí mámy, resp. nebudeš první ani poslední svobodná matka a podle toho, co píšeš o svojí rodině, tak ta tě podrží a pomůže ti a to je moc dobře 🙂
S tím kloučkem, který zplodil vaše dítě nepočítej...Možná to zní krutě, ale zařizuj vše tak, jakoby nebyl. Ať máš vše nachystané, od něho se pomoci a sdílení příprav asi fakt nedočkáš, s ním jako s otcem by to stejně bylo jako ze špatnýho filmu...jedině tak na ty alimenty (možná...)
Promiň za přímost, ale tak to na mě působí....on je dítě a podle toho se chová, nezmění se ze dne na den...držím palce!!!!!

chris_n
12. kvě 2014

@verushe20 no, tak teda to je rodinka povedená.... to se pak asi člověk nemůže divit laxnímu přístupu tvého "přítele"

fallingstars
12. kvě 2014

Tak zase upřímně, jeho rodiče bych z toho zase tak moc nevinila (kromě toho, že v něm nebyli a zatím nejsou schopni vzbudit pocit odpovědnosti 🙄 ). Ono jestli se i oni dva vídají jednou za 11 dní, tak setkání s jeho rodiči také nemusí být zrovna jako na běžícím páse a ono z pár návštěv nemusí poznat vůbec nic..Chlapec může být "synátor nemluva" a může tvrdit, že jsou na všem domluvení...a celkově to neznamená, že do něj doma nehučí, ale co by měli jako udělat, nastěhovat si ji proti jeho vůli domů? Zmlátit ho do bezvědomí a vynutit si "poslušnost"? Tím jejich vztah neslepí...rozhodně ne na dlouho.

ninive211
12. kvě 2014

@verushe20 Držím palce, abyste to spolu nakonec nějak vyřešili a přítel trošku přišel "k rozumu", i když tomu zatím moc nenasvědčuje. Přístup jeho rodičů také o něčem svědčí, že je jim jedno, že jejich syn čeká s nějakou holkou dítě a oni se ani nestarají a ani třeba nedomluví jemu, aby se staral on...spíš mám pocit, jestli právě v těch rodičích třeba není problém, nevím, neznám je samozřejmě...taky vlastně nevíme, jestli tvůj přítel v oněch 22 letech ještě stále studuje anebo už pracuje (příp. obojí).

littleturtle
12. kvě 2014

A jak jste to měli ve vztahu předtím než jsi otěhotněla? Bylo to plánované? Protože jestli ano, tak mi i tohle přijde nezodpovědné - pořídit si dítě, které bude mít takovéhoto otce..... 😒 Bydlíte zvlášť, vyloženě jsi mu ukradená, nevidět se 11 dní, když čekáte dítě - šílené...... S takovým bych už dávno nebyla. A kolik vám obou je? Chlap co bude otcem by měl mít rozum..... 😒 Připadá mně jak puberťák.....

verushe20
autor
12. kvě 2014

@littleturtle chodíme spolu 6 let ( mezitím bylo několik pauz), na podzim si přítel hrozně přál dítě, já jsem nechtěla... ale pak se to stalo... nebylo to ale plánované ani z jedné strany.. a příteli je 22 let