Přítel jede na dovolenou, je to od něj sobecké?

verushe20
10. kvě 2014

Ahoj holky, chci se zeptat na vás názor... Přítel mi dnes oznámil ze v červenci jede s kamarádem na 14 dni do Španělska, je to od nej sobecké, co myslíte? Ja jsem proti.

barinkas
11. kvě 2014

@verushe20 je to jak zde padlo sobecké, souhlas... navíc ta doba je absolutně na hlavu, v srpnu rodíš a on chce v červenci na dva týdny pryč ☹
Pokud jsi se s ním nebavila na téma, co když porodím spíš, asi bych to řešila takto... kdo by Tě vezl do porodnice kdyby něco... nebo chce být někde iks km daleko, když se mu předčasně(nedej bože) narodí dítě?
Zkus mu třeba navrhnout jet někam k moři společně v červnu 🙂 Určitě bych se toho nebála, moje malá se nerodila 2.8. a my byly právě v půlce června v Chorvatsku autem. Doktorka mi to schválila i doporučila, ona byla taky a čekala dvojčata, takže no stress 🙂 Pokud nemáš nějaké rizikové či něco, jela bych.
Jinak je fakt, že záleží, jak to máte nastavené doma. Přítel by bez nás nikam nejel. Max teda služebně, ale to je tak 2x ročně. Jinak samozřejmě jezdí třeba na tenis beze mě, ale malou bere sebou. Zas není třeba spolem vše dělat, ale jet někam sám na dovču, to by ho ani nenapadlo.

barinkas
11. kvě 2014

@pavelo Urovnaly myšlenky? 😀 že jsi přišel na to, že rodinu chceš? Jsem teda ráda, že mám rozumného chlapa, který ví co chce hned a nepotřebuje někam v těhotenství jezdit, aby zjistil, co vlastně chce...

dotinka
11. kvě 2014

Mesic pred tvym porodem si jede na dovcu? Sobecne a nezodpovedne....

bledulka
11. kvě 2014

první myšlenka,která mě napadla je ta, zda je ve vztahu jinak vše OK a zda vám to klape...
Chlap,který je ve vztahu spokojen předpokládám, že více bere ohled na svou partnerku .. Případně, pokud naplánuje něco,co nedomyslí (jako, že mu to nedojde, že tě tím může zranit, že se i může ledacos stát), tak to přehodnotí...

otázkou je, zda je on špatný jako chlap a nebo zda je něco špatně ve vztahu (a následně z toho plynoucí jeho chování)

Zkusila bych ho požádat (ne rozkázat ,ale požádat a dát mu možnost volby), zda by to nepřehodnotil a zda by třeba nemohl jet dříve.. (a nebo později, pokud bys unesla to, že by odjel od miminka)..

ale přijde mi, že mu i celkově ten zážitek nepřeješ a pak ani z jedné strany to nepůsobí partnerstvím,ale soupeřením (z obou stran..)

zkuste si spolu promluvit -v klidu , bez nátlaku.. pokud jste jinak OK, tak věřím, že na věcné argumenty bude slyšet, zamyslí se, přehodnotí situaci atd... a čím víc řečené v klidu a bez scén, tím s větší chutí to přehodnotí..

somalicats
11. kvě 2014

Můj partner jel letos v lednu, když byly malé necelé 4 týdny, na 10 dnů s kamarádem na Kanáry. V plánu to bylo už loni na jaře, měli jsme jet oba plus žena toho kamaráda s tím, že to bude taková oslava kamarádových kulatin (letos měl padesátiny). Když jsem zjistila, že jsem těhotná, kamarád zrušil zájezd pro mne a svoji ženu, což jsem se dozvěděla až na podzim. Takže ten můj měl ode mne (a doteď má, když mě hodně naštve) tohle na talíři docela často. Nevadilo by mi, kdyby jel sám kdykoli jindy, ale vadilo mi, že odjel v mém šestinedělí. Ke cti mu budiž to, že na něm bylo vidět, jak ho ta dovolená netěší, že by byl radši s námi, a trval na tom, že nás během těch deseti dnů chce vidět alespoň po skype. Přiznal se mi pak, že mu bylo blbé říct kamarádovi, že se mu nechce odjet, když jsem doma čerstvě s naší dcerou.

brunetka11
11. kvě 2014

@verushe20 No a co mu podobné věci nepsat a zabavit se jinak?
Promiň, ale on si je tebou jistý.
Není potřeba hrátek "kdo z koho", ale také není dobré být tou, co se doprošuje o trochu pozornosti...

A jestli se bojíš samoty s dítětem - podívej se do zrcadla a jestli ta fotka na tvém profilu je tvá - dlouho sama nezůstaneš... Jsi krásná holka, važ si sebe víc.

lorreine
11. kvě 2014

Najprv odpoved na Tvoju otazku: nepacilo by sa mi byt postavena pred hotovu vec. A naozaj by mohol ist skor a nie mesiac pred TP.

A teraz musim napisat, ze mam z toho dojem, ze to mimco ho moc nebere. Mozno je to len dojem, mozno sa on boji zodpovednosti a chce si uzit, kym to ide, neviem. Ale vsetko co si napisala na mna posobi tak, ze vas ztah nieje uplne v poriadku.

Moj manzel bol v mojom sestinedeli na vikend prec. Je to myslivec a bola jeleni rije. Viem, koho som si brala, preto mi to nevadilo. Vratil sa ale hned na druhy den, ze mu bolo blbe byt bez nas. Teraz je prec celkom casto (hlavne sluzobne), ale tiez mi to nevadi, normalne totiz pracuje z domu, takze sme spolu casto.

Myslim, ze by si sa mala zamerat na vas vztah ako celok. Toto je len jedna z veci, ktore niesu v poriadku.

apacheee
AMBASADORKA
11. kvě 2014

Ahoj, tady už se docela těžko radí. Podle mě to je strašně sobecké a od přítele vyloženě hnusné, že od tebe chce odjet v době, kdy ho určitě budeš hodně potřebovat. Máme podobný termín a můj manžel si naopak bere v červenci dovolenou, aby mohl být se mnou a nebyla jsem doma sama, atd. Kdyby mě postavil před takovou situaci jako ten tvůj, vím že by mi hrozně ublížil a o takového "tatínka na baterky" bych nestála. Ale těžko říct, jak máte ve svém vztahu nastavená pravidla, nicméně si myslím, že bys v této době neměla být sama. Pokud je to jinak fajnový a normální člověk, zkus s ním pořešit to, aby jel s kamarády jindy - pokud ti teda nevadí celá ta situace že by jel bez tebe s kamarády na dovolenou.

beditha
11. kvě 2014

@verushe20 Přítel jel hned první den, co jsem byla doma z podrodnice na týden pracovně. A potom pošestinedělí na měsíc. Byl to skvělej čas. Nemusela jsem se o něj starat. Jen sama s malou. Jednoduché to nebylo, ale člověka to posílí. Akorát před porodem je to blbý. To je divný. A to je jeho první dítě?

liss_durman
11. kvě 2014

@verushe20 Asi se budu opakovat... Jsou rodiny, kde se jezdí na dovolenou odděleně a všem to tak vyhovuje. Ale je to na domluvě. Pokud ti vadí to, že chce jet bez tebe, měli byste si to vyjasnit do budoucna. Ale jak jsem pochopila, jde hlavně o to, že jsi těhotná, budeš to v té době mít relativně "za pár" a měl by být s tebou a podpořit tě. No a taky že tě postavil před hotovou věc, to není moc hezký. Měli byste si o tom promluvit, ale v klidu a bez obviňování. Musím dát za pravdu holkám - tvůj partner si tě asi moc neváží a bere tě jako samozřejmost, co takhle někam vypadnout s kamarádkou/sestrou/mamkou? Prostě si udělat vlastní program.

verushe20
autor
11. kvě 2014

@liss_durman ráda bych taky někam vypadla, ale na dovču už nebude čas, a navíc člověk musí kupovat věci pro malou, kočárek, postýlku atd.. takže peněz taky moc není..

liss_durman
11. kvě 2014

@verushe20 Ale vždyť to nemusí být hned něco finančně náročného... Na chalupu rodičů/prarodičů nebo prostě ke kamarádce do bytu? To je fuk, prostě vypadnout 🙂 Ale je to samozřejmě tvoje věc, říkám jen svůj názor!

brunetka11
11. kvě 2014

@verushe20 Promiň, ale ty šetříš a snažíš se omezovat - z čeho on zaplatí tu dovolenou?
Připrav si seznam potřebných věcí a oznam mu, že je potřeba je koupit a ať se na tom podílí.
Tobě pak na tu dovolenou vybude a on si možná tu dovolenou rozmyslí.

Když by ti náááhodou začal oponovat, že potřebuje peníze na to cestování, zvaž, zda s podobným člověkem chceš zůstat, pokud ti není schopen přispět ani na to základní pro dítě.

barinkas
11. kvě 2014

@verushe20 že se tak blbě ptám, tu dovču si přítel platí, že? Tak nevím, proč bys ty měl šetřit, když on vyhazuje peníze za španělsko...snad takové věci kupujete společně, ne že ty vše ze svého...

amallie
11. kvě 2014

@verushe20 Hm, záleží, jestli je to u vás bežné, ze si každy jezdíte sám, pak bych se ani nedivila a nejspíš mu ani nedošlo, ze je to brzo před porodem a ze by se malé mohlo narodit driv, nebo nastat komplikace. Jen bych mu to vyložila, at jede jindy. Pokud je to jeho první výlet a bežné to u vás neni, tak bych mu na ferovku rekla, at jde do p.... a ne do Španělska 😒
V tom případe je to sobecký přinejmenším.

bonavoxa
11. kvě 2014

@verushe20 Souhlasím s většinou. Chlapi jsou poněkud sebestřední, ale záleží na tom, jak moc. Věřím vždy v to, že se člověk může změnit, kor takovým šokem, jakým je narození dítěte. U nás to bylo ale spíš naopak, z veselého pohodáře, který byl pozorný, optimistický a nic nebyl problém, se stal uzlík nervů, protože já se změnila, celý život byl s malou naprosto jiný. Všechno problém, nechodí sice do hospody, ale furt jen pracuje. Má taky tendence jít si kam chce a kdy chce. Chce spát, tak spí, i kdybych byla nemocná a na hubu padala. Neustále mu musím všechno připomínat, co v domácnosti chybí..a i když si to napíše, tak papír ztratí, takže vzpomínám znova. Za den udělám milion věcí. naučila jsem se ho nepotřebovat. Pořád jsem tak nějak doufala, že se to zlepší, ale dělám si svoje..a on je paradoxně spokojený a je rád, že je klid. jenže to už je tak trochu rezignace z mé strany. Mysli prosté taky na sebe, určitě všechno zvládneš. Pokud se bude chovat jako blbec dál a neuvědomí si to, nač ztrácet čas.

kristyn.g
11. kvě 2014

@verushe20 To je hrozné, manžel s tím taky souhlasí že to neni normální... ale podle toho co jsi psala že je to jeho normální chování tak se není čemu divit ☹

pavelo
11. kvě 2014

@barinkas Neboj, měl jsem jasno i předtím, možná jsem se špatně vyjádřil. Prostě jsem zjistil, že se mi stýská po ženušce a že mi chybí a pak se o to více těšil na mimčo. Neměnil bych za nic na světě.

vera_vila
12. kvě 2014

Nečetla jsem celou diskuzi, takže moje reakce je pouze na položenou otázku... Takže pokud jsem mimo mísu, tak se omlouvám...

A proč myslíš, že by to mělo být sobecké? I pan doktor Plzák doporučuje kromě společně tráveného času dovolenou každý sám... Je sice fakt, že máš měsíc před porodem a tak, ale já na tom nevidím nic špatného, občas si od sebe partneři potřebují odpočinout, nabrat nové síly a hlavně zjistit, že ten druhý mu chybí a o to víc se na něj těšit (a zvlášť, když se bude vracet nejen k partnerce, ale i k miminku - i když ještě v bříšku). Naše mamka má stejný názor, jako ty, že když chce jet taťka na týden do Maďarska do lázní s chlapama z práce, že je to sobecké... Přitom ona jezdí téměř rok co rok na 3 týdny s kamarádkou do lázní - a to už je v pořádku, ale taťka nikam nesmí - to už přece v pořádku není... A mě se to nelíbí... Kromě toho navíc jedou spolu na dovču do Chorvatska, takže o to mi to přijde víc na hlavu, že jí to přijde sobecké...
Samozřejmě, je to Tvůj názor, nevyvracím Ti ho... Ale když už jsi položila dotaz, čekala jsi určitě reakce i opačného názoru, než je ten Tvůj... Možná to s Tebou mohl prvně probrat, ale asi věděl, že by se Ti to nelíbilo, tak to prostě oznámil... Asi bych to řešila ve chvíli, kdy bys měla zůstat s miminem sama, lítat kolem něj a kolem domácnosti a on se flákal u moře, ale zatím tyto povinnosti nemá, tak mu dopřej poslední dovolenou s kámošem na delší dobu... Jakmile se miminko narodí, bude značně omezený v podobných aktivitách... tak si to holt chce ještě užít, než mu začnou povinnosti 🙂

chris_n
12. kvě 2014

@vera_vila já myslím, že problém je spíš v načasování dovolené. Mě se manžel ptal i na služebbní cestu, která byla měsíc a pul před porodem, jestli má jet a nechat mě tu nebo ne. Takže je to spíš o přístupu člověka.

ninive211
12. kvě 2014

@verushe20 Asi by mě to taky hodně mrzelo, že mi ten záměr neoznámil předem a nezeptal se mě na můj názor. Na druhou stranu chápu, že pro něj to bude na dlouhou dobu (a možná už navždy) poslední sólo dovolená, bez rodiny, bez dětí, tak si to chce užít, třeba dopředu předpokládal, že s tím souhlasit nebudeš. Nelíbilo by se mi to, ale co bych s tím nadělala, smířila bych se s tím a nedělal scény v případě, že mi nabídne nějakou "kompenzaci" (např. prvních čtrnáct dní po narození miminka že zůstane doma a bude pomáhat a zžívat se).

Můj muž mi už dopředu řekl, že zřejmě někdy v červenci se pojede na vodu, abych s tím počítala (už loni jel sám, já neměla dostatek dovolené a plánovali jsme pak koncem srpna svatbu a hned poté svatební cestu, tak to pro něj byla jakoby taková rozlučka se svobodou, kterou potom už jinou neměl), ale to byly tři, čtyři dny, ne 14 dní. Ovšem taky já rodím až v říjnu, takže ta dovolená nebude měsíc před porodem (představa, že začnu rodit předčasně a hekám někde v porodnici, zatímco se manžel válí na pláži, by se mi teda fakt moc nelíbila a asi bych mu to pak dala pěkně sežrat).

chris_n
12. kvě 2014

trošku mě @verushe20 mrzí, že si založila diskusi a v podstatě si reagovala všeho všudy 2x. Nevím, jaký závěr si z diskuse chtěla získat, ale bylo by fajn, kdyby si se k připomínkám, návrhům či domněnkám vyjádřila.

ninive211
12. kvě 2014

A teď ještě teda čtu, že víkendy tráví raději v hospodě s kamarády než s tebou, i když mu píšeš, že se cítíš sama (bydlíte odděleně?)...tak to teda taky jako no comment, chlap má svou těhotnou ženu na rukou nosit, když ji něco co zabolí, tak jí pomoct, udělat masáž, pofoukat bolístku, uvařit čaj, prostě jakkoliv podpořit a ne si utéct do hospody,. Přijde mi, že není vůbec vyzrálý na otcovství a podvědomě utíká před odpovědností. Nezávidím ti teda. Jak jsem psala, že manžel byl loni pár dní na vodě s partou beze mě...tak každý večer mi napsal aspoń esemesku a když se vrátil (po 3 dnech!!!), tak bylo vítání jako po měsíci, prý jsem mu strašně chyběla! 100% vím, že měsíc před termínem porodu by si sakra nedovolil někam ujet a ještě k tomu na tak dlouho a bez konzultace se mnou.

zuza01
12. kvě 2014

Mě by to vadilo. Manžel nemá žádné zákazy, často je pryč i s kamarády, ale aby jel na dovolenou v době, kdy jsou peníze potřeba úplně někde jinde... Navíc když jsem těhotná, tak jsem asi semetrika, jak to tu vidím 🙂
Takže mě to sobecké přijde, maximálně. To je jako kdyby onemocněl a já jela s dcerou k moři, možná to tak někde funguje, ale u nás teda ne 😉

marecekavendulka
12. kvě 2014

@verushe20 ale jen at jede,pak se ti vrátí pozorný,odpočaty a hlavně pyšný,že má tak tolerantní ženu..sobecké to je,pokud žijete z ruky do huby,hele i chlap si potřebuje oddáchnout,at se nám to líbí nebo ne....nezapomeň mu oznámit,že v srpnu jedeš na 14 dni do Řecka s kámoškou.. 😀

marecekavendulka
12. kvě 2014

@verushe20 hm,ale ted sem se dozvěděla,že čekáte miminko,tak to mění situaci..je to přinejmenším nedospělé,zkus si s ním promluvit..proč ej pro něj tak duležité jet..?vypadá to,jako by se chtěl "namlsat",než přijdou ty pravé starosti a radosti..jen si říkám,zda by byl schopný to včas utnout..ale to musíš vědět ty sama.chlapa ale prostě k noze od stolu nepřivážeš..

petrajurinova
12. kvě 2014

@vera_vila sobeceké a bezohledné není to, že někam chce jet sám, ani to, že je to "chvíli" před porodem. Ta sobeckost a bezohlednost je v tom, že prostě své rozhodnutí oznámí partnerce jako hotovou věc bez ohledu na její názor a pocity. Partnerství je o komunikaci, domluvě a toleranci, ne o prosazování svého ega stylem - já chci tohle, tak to tak bude a ty drž hubu a přizpůsob se.

apacheee
AMBASADORKA
12. kvě 2014

Docela by mě zajímalo, jak by se cítily obhájkyně "nesobeckého přítele", kdyby se celá situace týkala jich a ne neznámé uživatelky, myslím, že by na celou situaci získali trošku jiný názor🙂

zuza01
12. kvě 2014

Jj, občas je tu prostě asi nějaká potřeba udělat z autorky dotazu tu nejhorší. Podle nás takhle zdravý vztah nefunguje, to si můžeme vzít k srdce rady typu - oddělené ložnice, účty... Vím, že to má každý jinak, ale nekritizovala bych zakladatelku, není na tom nic špatného. Zato partnera bych hnala 😉

ninive211
12. kvě 2014

@vera_vila Tady jde ale o více věcí zároveň 1) není problém, že chce jet na dovolenou s kamarádem, je spousta párů, kteří nemají problém trávit svůj čas odděleně a nevadí jim to, pokud je to vzájemné, proč ne. Tazatelce to ale vadí. 2) ani to s ní neprodiskutoval, nezeptal se na její názor a postavil ji před hotovou věc. To správný partner prostě nedělá! Očivididně je mu jedno, co si o tom myslí ona, hlavně aby si užil on. 3) to, že to je měsíc před porodem, navíc v létě, kdy opravdu žena mele z posledního a "předčasné" porody jsou relativně časté, je už jen poslední kapka.
Když už chce jet někam sólo s kamarádem, měl to s ní zaprvé napřed probrat, za druhé, nejet na 14 dní, ale třeba max. na týden a za třetí zvolit jiný termín, nejpozději koncem června, když už. Bohužel je to tak, že nyní už nejede každý sám za sebe, jednou spolu splodili dítě a už nejsou jen ON a ONA, ale brzy budou tři a to s sebou přináší taky nějakou odpovědnost a určité změny a nutnost kompromisu. Podobné chování chlapa je prostě nedospělé a nejsem si jistá, co od něho může slečna následně čekat při výchově dítěte...až bude mít dítě třeba horečky, poroste mu zub či cokoliv jiného a prořve týden v kuse celé dni a noci...to taky uteče za kamarádem do hospody, na prodloužený víkend, aby měl klid a "odpočinul si", protože se chudáček týden nevyspal??? 😕