Přítel jede na dovolenou, je to od něj sobecké?

verushe20
10. kvě 2014

Ahoj holky, chci se zeptat na vás názor... Přítel mi dnes oznámil ze v červenci jede s kamarádem na 14 dni do Španělska, je to od nej sobecké, co myslíte? Ja jsem proti.

verushe20
autor
12. kvě 2014

No a v zápětí mi napsal jestli teda může jed do toho Madridu, že to zkrátí na 10 dnů.. holky já sem tak naštvaná ☹

martiska36
12. kvě 2014

@verushe20 No promiň, ale vy dva máte daleko větší problém, který se fotkama určitě nezaplácne. Ale záleží na prioritách...

hanivasi
12. kvě 2014

@verushe20 ahoj, je mi líto jak to máš ve vztahu. Určitě bude líp, ale nemyslím si že s ním. Očividně si ten tvůj v životě ještě neužil, na rodinu připraven není a zodpovědnost mu taky nic neříká. Zbytečně se na něho neupínej, jsi dost mladá takže určitě by si vás našel nějaký starostlivý náhradní tatínek, nebála bych se, že na vše budu sama. Ze začátku ano, ale pak to bude stát za to...až se to srovná, až budeš mít nový normální rodinný vztah..... tady bych to zbytečně neprotahovala.
Přeji ti hodně štěstí a pevných nervů v řešení této situace, zrovna v tomto období. A hlavně ať se rodí v pohodě 😉

dora13
12. kvě 2014

Mne hlavne prijde hrozne zvlastni, ze spolu nebydlite, kdyz cekate dite. Nerikam, ze 26 m2 je naky super luxus, ale dva lidi a miminko se tam vejdou, jeste za minuleho rezimu spolu lidi bydleli v jedne mistnosti u rodicu. Resili jste to nejak? Mate nejaky horizont, kdy se spolu sestehujete? Ja si asi proste nedovedu predstavit rodicovstvi, kdy by muj partner dochazel na navstevu.
Spolecne tehotenske fotky jsou hezka vec, ale mela by to byt az tresnicka na dortu, ktery tady, aspon se mi zda, chybi ☹

leniiis
12. kvě 2014

Tak jako to bych teda byla asi naštvaná taky. Nebo ne naštvaná, ale hrozně by mě mrzelo, že nebude doma se mnou...přece i když by zustal s Tebou doma, tak by jste si mohli užít hezký dny ..a hlavně byste byli spolu no. Ale asi má priority někde jinde, je to smutný...ale netrap se! Musíš být v klidu a v pohodě kvuli malinké ..ta potřebuje silnou maminku, né uzlíček nervů...zkuste si o tom ještě promluvit..řekni mu, že ho potřebuješ..🙂

verushe20
autor
12. kvě 2014

Holky tady jsou asi všechny rady drahé...víte co mě třeba i mrzí, že ten jeho kámoš mu neřekne, divej tak máš doma těhotnou přítelkyni tak se na to letos vykašleme, ale to jsem asi naivní a chtěla bych moc co? ☹ Už to slyším jak říká, ty vole 10 dní to zvládne to nic není, a když budu prostestovat tak budu já za tu semetriku :(

kocka5
12. kvě 2014

Myslím si, že se zbytečně ponižuješ, opraš se a postav se na vlastní nohy. Podle mě jsi na nich ani o tom nevíš😀. Já bych mu dávala mírnými náznaky vědět, že je mi pomalu u zadele a že se jsi schopná se o vše postarat sama. Což podle mě jsi. První 2 roky to dítě bude stejně pořád jen s tebou a ty to zvládneš, možná 3 rokem zjistíš, že zvládneš práci + dítě a na šustění už můžeš mít kohokoliv - i jeho, pouze ve čtvrtek, aby neobtěžoval. Z porodnice ti pomůže každá dobrá kámoška.

Já se držím hesla mého otce: Komu pomáhajů, ten za hovno stojí😀

P.S. Přítel? Bydlíš sama? Ku*a co to je? On si tě není schopný vzít, zařídit bydlení..... a ještě má tu drzost na tebe prdět? Slaboch☹

kocka5
12. kvě 2014

Bože já jsem hnusná🙂

dora13
12. kvě 2014

@verushe20 asi bych neresila kamose a zamerila se na pritele. s kamosem dite necekas, ten at si je natvrdly jak chce, to neni tvuj problem.
jinak si myslim, ze od pritele je extremne sobecky cely ten pristup, takhle se proste chlap s ditetem na ceste chovat proste nema, a to ani kdyz ma jen 22 let. Jednou si to dite udelal, tak by holt mel dospet.

@kocka5 nene, trefna 🙂

laurital
12. kvě 2014

@verushe20 Sedni si a v klidu si popremyslej, co bys chtela zmenit a co konkretne ti vadi, nespechej.Klidne si to i v bodech sepis, vyhnes se pak tomu, ze te premuzou emoce a zacnes resit ty neprilis podstatne a zastupne problemy jako je napr. dovolena atd.Domluvte se na setkani, snazte se v klidu si promluvit, proberte veci, ktere chces zmenit a dej mu cas, aby si i on v klidu promyslel, co je schopny zmenit.A podle toho se pak ty v klidu rozhodni co bude dal.Tim, ze mas sve bydleni, mas do jiste miry situaci ulehcenou a nejsi na nem zavisla, tudiz mas moznost se rozhodnout opravdu vyhradne podle toho, co citis, ze bude pro tebe a tve dite nejlepsi.

verushe20
autor
12. kvě 2014

@kocka5 nejsi hnusná, píšeš tak jak to prostě v životě chodí.. 🙂 a máš pravdu, z finanční stránky strach nemám ale mrzí mě všechno kolem dokola...

hanivasi
12. kvě 2014

no hlavně se neberte, za chvíli by ses rozváděla, v tomto případě je to teda zbytečné. Tady je jasné, že to dlouhého trvání mít nebude. Můžeš to protahovat roky, budeš nešťastná a do 5 let stejně odejdeš.....

verunkaaa
12. kvě 2014

@ninive211 To Ti ráda vysvětlím. Není to o tom, že bychom se v podnájmu cítili méněcenný, ale my tak do 30 let zcela jistě nebudeme dědit žádný byt ani barák a hypotéka nás vč. energií vychází ještě o tisícovku lépe, než nájem. Vím, že se moje generace státní pomoci v důchodu těžko dočká, takže si v 60 nebudu moci dovolit platit nájem a budu ráda, že byt je náš a budeme platit jen energie. 🙂 Jinak s tebou ale naprosto souhlasím s tím, že by lidé spolu měli bydlet předtím, než si pořídí rodinu či vlastní byt. Ono totiž pak všechno krásně vykrystalizuje a hned každý ví, na čem je.

verunkaaa
12. kvě 2014

@verushe20 Já bych mu vůbec nic nevysvětlovala. Postavila bych ho před hotovou věc. Buď se začne konečně otáčet a chopí se zodpovědnosti, nebo Vás takovým chováním ztratí. Tečka. A nechala bych to na něm. Upřímně - pokud se neprobere, věř, že by si jen oddalovala konec. 😒

petrajurinova
12. kvě 2014

@verushe20 holka ty čekáš dítě s dítětem, tohle nemůže fungovat. I v garsonce se dá žít ve třech lidech (rodiče s dítětem), pokud ti lidé spolu chtějí být, ale vychovávat dítě s nedospělým chlapečkem, který ještě navíc bude k vám chodit jen na návštěvy pohrát si s malým (jako kamarád z pískoviště) to vážně nejde.
Opravdu to chce sednou si spolu a vážně si promluvit o tom, jestli Váš vztah má naději na další trvání, jestli chce být tátou a partnerem, nebo jenom kamarádem a příležitostným milencem a tomu potom přizpůsobit situaci - ujasnit si pravidla fungování vztahu, předávání informací, domlouvání se na určitých záležitostech, alimenty a další hmotné zabezpečení dítěte.....

lorreine
12. kvě 2014

@verushe20 Prosim Ta a milujes ho vobec? A on Teba? Urcite nieje jednoduche ukoncit vztah, ked s nim cakas dieta. A ani by som to nedoporucovala. Si tehotna, citliva atd. On je nezodpovedny, na tom sa asi shodneme, ale neznamena to, ze sa nemoze po porodu zmenit. Zvolila by som asi taktiku, ze by som sa na neho neupinala a nech si ide na tu dovolenku, kasli na neho. Mozno nakoniec zistis, ze Ti je bez neho fajn a uz ho ani nebudes chciet nazad.

ninive211
12. kvě 2014

@verunkaaa No tak v případě, kdy by mě hypotéka i s energiemi vycházela levněji než nájem, tak samozřejmě taky neváhám 🙂 U nás by to bylo tak min. o 3-5 000 víc (když bych chtěla 3+1), když bychom šli do hypo (proto jsme nakonec do ní nešli).
Hlavně já jsem reagovala konkrétně na tu větu, co slečna napsala, že spolu nebydlí proto, že si z finančích důvodů nemůžou dovolit větší byt či barák (z čehož jasně vyplývalo, že si nemůžou dovolit VLASTNÍ byt či barák). To je jasné, já ve 20, 22 ještě studovala a dostávala pětikilo kapesného od našich, z toho bych na hypo asi taky hnedka nenašetřila.

verunkaaa
12. kvě 2014

@ninive211 To taky chápu, kdyby to mělo být o tolik víc, tak do toho taky nejdu 😉 Být slečnou, tak si přítele vezmu k sobě. Zas tak malý byt to také není.

somalicats
12. kvě 2014

@pluba Ono to pochopitelně není o výčitkách, spíš o konstatování, a v případě mého partnera je to poměrně účinné pro to, aby si uvědomil, že už nejede jen sám na sebe. Proč tomu tak je, to sem do toho vlákna nepatří a já to tu nechci zaplácávat příspěvky mimo téma, navíc takovými, které by byly na dlouhé vyprávění 😉 .

bonavoxa
12. kvě 2014

@bjoucik.15 Už jsem si někde všimla, podle reakcí a zpráv, že máme podobné naložené chlapy. V podstatě se sám postavil do role toho, kdo nosí peníze. Odjíždím na nějaký čas k našim, malá mi ke štěstí stačí, jsem soběstačná, poradím si. Je na něm, jestli zabojuje. Nejhorší na tom asi je, že vůbec nepochopil, proč jsem jako nespokojená. Když už je v tom i to malé, není tolik času na nekonečné šance.

somalicats
12. kvě 2014

@verushe20 Když jsem se rozvedla, bydlela jsem i s dcerou v jedné místnosti... Všechno jde, když se chce, i do toho 1+kk byste se pro začátek v pohodě vešli. Souhlasím s ostatními, že dovolená je jen zástupný problém. Někteří chlapi jsou natvrdlejší, nedojde jim samotným, že dělají něco špatně, a je potřeba je pomaličku polehoučku dokopat do stavu, ve kterém je chceme mít 😉 . Rozhodně bych si s ním vyjasnila podmínky dalšího fungování včetně financí - i finance jsou důležité, protože pokud budeš dítko finančně táhnout sama, on se sám od sebe pravděpodobně k zodpovědnosti mít nebude. Rodičovství, které má fungovat, se na návštěvách postavit nedá, takže rozhodně byste měli pořešit společné bydlení, klidně pro začátek i v tom 1+kk, však to není zas tak málo. Zkusila bych s ním pak probrat i tu dovolenou - proč by třeba nemohl jet dřív - a rozhodně to nestavěj na tom, že buď bude jezdit s Tebou, nebo vůbec. A pokud má nápady typu společných fotek - jak tu někdo radí poslat ho do zadele - to nedělej tímhle stylem, pro něj to je třeba zrovna v tu chvíli nápad, jak Ti dát najevo, že o Tebe stojí, a vůbec mu nedochází, že je to věc spíš zástupná - on musí hodně rychle dospět a pokud s ním chceš i nadále zůstat, tak mu v tom musíš pomoct, ne ho hned za každý, i když třeba blbý nápad shodit.

jennifer
12. kvě 2014

ahoj, já se ségrou jezdím normálně na 14 dní na dovolenou a manžel nebo v té době i přítel je doma a stará se o pejsky, kočičky, domácnost. Pro mně to sobecký není. ale nemáme děti, s dětmi by to bylo něco jinýho, ale já bych mu to osobně ani nezakazovala, kdyby chtěl jet a měli jsme děti, ale ono je to individuální, každej je jinej.
máme kamaráda a ten jezdí každý rok s kámošama do thajska a manželka je doma s dětma, ted jsou už velký ale dělají to i když děti byli malý a to teda jezdili jinam.
holt každej to má jinak.

somalicats
12. kvě 2014

@jennifer On je problém spíš v tom, že odjede měsíc před termínem porodu. Stát se v té době může už ledasco a v téhle době by měl dle mého názoru chlap být se svou ženou.

jennifer
12. kvě 2014

@somalicats tak to určitě, měsíc před porodem je málo, to bych byla taky naštvaná, to se nedělá, holt některým chlapům to dojde později.

kocka5
12. kvě 2014

@verushe20 mi se tento postoj docela vyplatil, celou dobu jsem dělala vše já a na nic si nestěžovala...... věděla jsem, že jsem se schopná, o vše se postarat sama a manžel věděl, že jsem toho schopná a nepředhazovala jsem mu to. Jemu až po 4 letech malého došlo, o co vše se připravil a jaký byl hňup..... jeho slova.
Prostě k tomu došel sám....... já jsem 2 roky byla doma a od 2let malého jsem pracovala, abych byla soběstačná s dítětem......a musím ti říct, že se mi lépe spalo. Ženy obvykle řeší .....co kdyby se chlapovi něco stalo.....nehoda, smrt, cokoliv......co budu dělat....... já jsem to neřešila........... manžela zbožňuji ...... a za kňučení........... co se mnou ............bude.............. si podle mě můžou ženy samy, které se situují do role ženy v domácnosti a nejsou schopné domyslet, co by se stalo kdyby živitel třeba jen odešel. Pak ti to dá velkou sílu v rozhodování.
S malým jsem si přesto mateřskou moc užila. A můj manžel v posledním roce bez pomoci aspiruje na otce roku😀
Kéž by se to tobě taky tak vyvedlo. 😉

pluba
12. kvě 2014

@somalicats Nevíte, co se v něm děje. A moje zkušenost ať už osobní nebo terapeutická je taková, že to vždy vede k problémům. Spousta "somatizací" souvisí s neodpuštěním dokonce velmi často právě sobě. Když to, jak říkáte, na něj nějak účinkuje, nutně to v něm vzbuzuje pocity viny (i když je před Vámi a asi i před sebou chce třeba skrýt). A pracovat s pocity viny je nebezpečné a po mnoha stránkách (včetně nakonec těch somatizací). Je to rada, jak říkám i z osobního života i z práce s jinými.

somalicats
12. kvě 2014

@pluba Taky mám za ta léta nasbírané zkušenosti nejen z osobního života. Partnera si troufnu hodnotit právě proto, že s ním žiju, znám ho, vím, jak je schopný reagovat. Plus k těmhle věcem přistupuju vždycky individuálně. Po internetu bych si hodnotit netroufla.

fallingstars
12. kvě 2014

@somalicats Já jsem taky pro, opravdovou snahu, i když třeba převlečenou do špatného kabátu, hned nezatracovat. Ale pokud mi se srdíčkem na dlani nabídne fotečky, aby se mě záhy sebejistě zeptal, jestli byl teda dostatečně hodňoučkej, a může za odměnu jet do toho Madridu, když si ještě navíc velkoryse z pobytu ustříhnul celé čtyři dny (!) 😠 , to bych s posláním do zadele teda upřímně pravděpodobně příliš neváhala...opravdovou snahu o nápravu podpořit, ale vypočítavost zadupat hned v zárodku, jinak se mu osvědčí, že udělá jeden drobnej ústupek bez námahy a bude mít, co chce, a zakladatelce nezbude, než se dívat na krásný fotky, co jsou ale jenom pózou...

verushe20
autor
12. kvě 2014

@pluba nějak nerozumím tomu co tady pořád píšete 😉

somalicats
12. kvě 2014

@fallingstars Jasně, to souhlasím, spíš jde o to, jakým způsobem se to podá a hlavně jak si o tom promluví. Kdyby (jak já to kdyby nemám ráda) třeba současně přišel s tím, že do toho Madridu pojede o měsíc dřív, tak fajn, proč ne. Pokud bude trvat na tom, že fotečky ano a Madrid taky v tom blbém termínu, tak to pochopitelně není řešení problému.