Přítel jede na dovolenou, je to od něj sobecké?

verushe20
10. kvě 2014

Ahoj holky, chci se zeptat na vás názor... Přítel mi dnes oznámil ze v červenci jede s kamarádem na 14 dni do Španělska, je to od nej sobecké, co myslíte? Ja jsem proti.

littleturtle
12. kvě 2014

@verushe20 No tak to není ani malý ani vysoký věk.To jsi ještě asi mladá. Mám bratrance, který se ženil ve 21 letech, čekali dvojčata. Taky by mi vadilo, kdyby můj takto někam jel....A snažili jste se cíleně, že jsi třeba vysadila prášky? Nebo prostě antikoncepce selhala. Nevím......Ale z toho co tu píšeš mi připadá že myslí jen na sebe -já, já, já, mě baví to a to....6 let je dlouhá doba.....a pauzy...jedna...budiž....ale několik?.....to už by mi bylo na zváženou a asi bych to nesnesla, neunesla.....Ale nejsem ve vaší, tvojí kůži. Třeba až porodíš, tak se změní - ale moc tomu asi věřit nejde - a stane se zodpovědným otcem.....Držím palce ať se vše v dobré obrátí. 😉 🙂

palomitacheca
12. kvě 2014

@verushe20 poprve jsem taky otehotnela neplanovane - tou dobou jsme spolu byli 9 mesicu, ja bydlela u rodicu, on v Praze 220km daleko, vidali jsme se priblizne co 14 dni na vikend... velky rozdil byl v tom, ze muj manzel je o 16 let starsi, rodinu si pral a byli jsme pro nej nejdulezitejsi ja a nas ocekavany syn. Kdyz jsem mela jit na velky UTZ, tak za mnou prijel, aby me tam vzal. Kdyz miminku namerili jednu zvysenou hodnotu a pozvali si nas za 14 dni na kontrolu, tak prijel na otocku, aby byl se mnou, a dalsi den brzy rano jel rovnou do prace. Asi 14 dni pred terminem porodu si domluvil homeworking, byl se mnou u rodicu, kdyby se nahodou zacalo neco dit. Po porodu mel par dni dovolenou a po sestinedeli si nas natrvalo odvezl do Prahy... nedovedu si predstavit, ze by se choval tak jako tvuj "partner"... z tvych prispevku je mi smutno. Meli byste se na dite tesit spolecne a ne ze on si nekde uziva sam a ty se tim trapis.

kristyn.g
12. kvě 2014

@verushe20 mě to přijde hezký, a postavila bych se k tomu dospěle, a rovnou využila situace a promluvala si o budoucnosti, že taky s ním chceš být, jak si to představuje, že není normální být rodina a nežít spolu, jezdit na dovolenou každý zvlášť a podobně. Vysvětlila bych mu to že to bude těsně před porodem a že mohou nastat i komplikace, tak ať cestu přesune na dřív, nebo alespoň zkrátí, kdyby něco. On nejspíš se vidí stále jako svobodného, nejspíš nebude mít takový problém opustit rodinu když už žije jako singel. Ale jestli to prostě nejde, tak to není chyba ani jednoho. Také bych se bála by ten zákaz cesty jednou nehrál proti tobě... Vyhrožovat by se nemělo.

@fallingstars já bych se tedy přemohla a chovala se dospěle

somalicats
12. kvě 2014

@fallingstars Jo, termín, který se nedá jinak naplánovat, je něco jiného. Když jsem čekala první dceru, tak můj ex musel tenkrát na týden pracovně pryč, nedali mu na výběr, a já měla měsíc a půl do porodu (a nakonec jsem rodila o 3 týdny dřív). Tenkrát jsem se domluvila se ségrou, aby se mnou ten týden byla. A kvůli tomu bych na muže naštvaná nebyla, když nebyla jiná možnost a nedalo se to posunout. Jinak bych ale taky koukala na situaci, kdy by se muž rozhodl odjet a nechat mě měsíc před porodem doma a přitom by mohl jet jindy. A stavěl to přede mne jako hotovou věc bez možnosti diskuse. Tady u zakladatelky mám spíš pocit, že žádná normální diskuse neproběhla, pokud si jen esemeskují a normálně si nesednou a nepromluví, tak to je debata fakt o ničem.

fallingstars
12. kvě 2014

@kristyn.g Teď nevím, na co je to reakce 😕 😅

laurital
12. kvě 2014

Myslim si, ze vek neomlouva.Muj muz mel 21, kdyz jsme se po velmi kratke znamosti vzali a cekali dite a nikdy neblbnul podobnym zpusobem, nicmene jsme meli mezi sebou vzdy vyjasneny vztah, priority atd.Na druhou stranu si myslim, ze v dobe antikoncepce jit do akce "hura udelame mimino a on se chlap urcite zmeni" je prinejmensim naivni.Zadna zazracna metamorfoza se vetsinou nekona a nasledky odnese dite.

kristyn.g
12. kvě 2014

@fallingstars na to že by ho měla s tou sms poslat do p...

jannka15
12. kvě 2014

Jen me tak napadá,ze spousta problémů mezi partnery prameni ze špatne komunikace a z toho,ze od partnera něco očekáváme,ale nerekneme mu to,protože předpokládáme,ze on to přece musí vědět. Jestliže tvůj přítel se dosud rozhodoval o svém programu sam,tak ho třeba ani nenapadlo,ze ted by to melo byt jinak,on neproziva to těhotenství jako ty,třeba mu ani nedošlo,ze v te době už můžeš klidně rodit. Takže možná by bylo fajn mu v klidu říct hele milacku v době kdy chceš ject na dovolenou já budu před porodem a byla bych moc rada,abys tu byl se mnou. Nebo,jestli ti na tom vadí,ze se rozhodl aniž by se s tebou poradil,tak mu to říct,vadí mi,ze si se mnou neporadil,rada bych,abychom o takových věcech rozhodovali spolu. Ale uražení se,útočení,vyhrožování rozchodem,to podle me nikam nevede. Myslim,ze lepsi je snazit se vcitit do toho druheho,snazit se pochopit,proc on se chova,jak se chova a snazit se najit nejake reseni prijatelne pro oba. Jinak necetla jsem moc tu diskuzi.

verunkaaa
13. kvě 2014

On si potřebuje k té zodpovědnosti dojít, ale to se nestane, pokud bude bydlet u rodičů a nebude mít žádné starosti Jeho rodiče s tímto souvisí hodně, protože výchova a vzory nas v dospělosti ovlivňují více než myslíme. A pokud se ani oni o tebe nezajímají, neudivuje mě, ze on zaujímá stejný postoj. Otázka je, co chceš ty. Rozmysli se, jestli s ním chceš být i za předpokladu, ze se nezmění, protože a to mi věř - pokud on sám nebude chtít, tak se žádná změna konat nebude. Taky zvaz, jestli Ti to za to stojí a kam sahá tvoje hrdost, ať zbytečně pod navalem hormonů nepristoupis na něco, co v budoucnu fungovat nebude.

orchidis
13. kvě 2014

@zikra Zato narození dítěte, to je doma co chvíla, tam se není čeho bát, že by to třeba prošvihnul, že by se ti něco v tak vysokém stádiu těhotenství stalo, atd. 😉

fallingstars
13. kvě 2014

@kristyn.g Aha...no, víš, ono je poslat do zadele a poslat do zadele...Samozřejmě jsem nemyslela explicitně poslat na toto místo, doslova, ale dát mu najevo, že by tam mohl skončit, pokud se nesrovná, plus že si mě nějakými oblbovátky typu ňuňu těhu fotečky nekoupí...Nemyslím si, že by bylo nedospělé nenechat se sebou vymetat a neskočit mu na každý cukrování... 😕 😉

kathy.skal
13. kvě 2014

ahoj. Diskuse je dlouhá, takže jsem to jen tak prolétla. Moc dobře nechápu, jak se to stalo...že jsi mimčo nechtěla, ale pak se to stalo. Tak buď se chráním nebo ne 🙂 Ale to je jiná věc. Jste mladí, děsně. Neznám moc kluků, co by byli ve 22 vyspělí natolik, aby mohli být tátové. Mám synovce, tomu je 23 a je to pořád děcko. Víš, hlavně bys tohle měla probírat s ním a ne s cizíma holkama na netové diskuzi. Tady se ti může dostat milion a půl rad o tom, jak je přítel sobec a bla bla bla...a vůbec to nemusí být pravda. Třeba se prostě jen bojí, že mu něco uteče - dítě je závazek na celý život a nikdy už to nebude taková svoboda jako před dítětem. Přítel přeci není jediný na světě - určitě máš rodiče a kamarády, kteří tady s tebou budou. A pokud nemáš rizikové těhotenství a ohrožení předčasným porodem, klidně bych ho nechala, ať si jede. Užije si a bude mít na co vzpomínat, ať bude o půlnoci měnit plíny 🙂

kristyn.g
13. kvě 2014

@fallingstars to jo ale všeho asi s mírou. Do toho nevidíme a můžeme si jen myslet. Já jsem třeba nekonfliktní typ, radši řeším rozumě a v klidu, nemám ráda dělání si doměnek, třeba to nemyslí špatně a nesnaží se jí tim kupovat a třeba jo, ale do hlavy mu samozřejmě nevidíme, proto bych nedělala nějaká opatření na základě toho co si myslím že on si myslí. Bylo by dobré si to nejdřív vyjasnit narovinu jak to je, a pak bych eventuelně posílala někam 🙂

dora13
13. kvě 2014

@kathy.skal vzhledem k tomu, ze s nima nebydli a bydlet se zrejme nechysta, tak zadne pliny o pulnoci menit nebude. ale to uz je na jinou diskuzi.

kathy.skal
13. kvě 2014

@dora13 no tak v tom případě by byl jeho odjezd na dovolenou to poslední, co by mě trápilo...

dora13
13. kvě 2014

@kathy.skal asi tak...