Přítel jede na dovolenou, je to od něj sobecké?

verushe20
10. kvě 2014

Ahoj holky, chci se zeptat na vás názor... Přítel mi dnes oznámil ze v červenci jede s kamarádem na 14 dni do Španělska, je to od nej sobecké, co myslíte? Ja jsem proti.

heliik
10. kvě 2014

@verushe20 : A co ty na to? A nějaká kompenzace pro tebe? Tohle by mi přítel neudělal, a kord ne v těhotenství... Jinak si myslím, ze bysme se domluvily, ze bysme jeli určitě spolu, a nebo když by na to bylo, tak on by jel tam a já s malou zas tam..

petulka_ov
10. kvě 2014

No mě by naštvalo že by mi to oznámil jako hotovou věc. Manžel loni jel s kamarádem na 5 dnů do Chorvatska, ale na tom jsme byly dopředu domluvení a já se učila na stanice, takže jsme měla klid. A jak tak koukám ty máš v srpnu termín, takže termín dovči taky není zrovna ideální. Přejí příjemný kompromis pro oba.

anushka111
10. kvě 2014

Koukám že jsi těhulka, takže v tomto případě mi to sobecké přijde. To tě rovnou postavil před hotovou věc? Ještě mne napadá jestli to nemá být "poslední pánská jízda", a tak utéct aspoň na chvilku od té zodpovědnosti která ho čeká. Chlapi se obecně hůř srovnávají s příchodem miminka na svět (byť se na něj těší) a dost často nejsou schopni o tom mluvit. Zkusila bych sním o tom promluvit.

verushe20
autor
10. kvě 2014

On se mě na nic nezeptal, mrzi mě to samozřejmě, on si bude užívat u more a já se potit s bříškem doma ☹

soleilll
10. kvě 2014

@verushe20 Vzhledem k tomu, kdy máš termín, to teda není moc partnerský. Jinak není špatný, když spolu není pár srostlej a občas dělá každej něco jinýho. Ale ne v těhotenství a ještě ve 3. trimestru partnerky, kdy už může kdykoli začít rodit a ještě 14 dní v kuse. Ať jede v červnu nebo zítra, ale ne měsíc před porodem.

simonceli
10. kvě 2014

@verushe20 me taky fici chlap na dovolenou a hned 2x. Jednou s dcerou jak budu v sestinedeli a pak sam s kamaradama na podzim. Moc se me neptal. Akorat rekl,ze uvidi,jak to budu v 6nedeli davat a podle toho koupi nejaky last. Ani jedna jeho dovolena mi nevadi,protoze vim,ze nas zaopatri,doprava nam co chceme,postara se o vse o co ho poprosim,kazdy rok jezdime na dovcu spolecne.Tak proc by nemohl jet? Jen at si to uzije. Zalezi na tom jak to beres ty. Stvalo by me to,kdyby jel zrovna v dobe kdy mam rodit. Ale to by neudelal,protoze ma soudnost.

petrajurinova
10. kvě 2014

@verushe20 no tak promiň, ale jestli ti jen tak z ničeho nic bez domluvy oznámil, že měsíc před narozením Vašeho dítěte jede někam do pryč s někým jiným než s tebou a tvůj názor ho nezajímá, tak je to nezodpovědný sobec a já bych mu na tvém místě asi popřála šťastnou cestu s tím, ať si zbalí všechny své krámy a už se za mnou nikdy nevrací.

verushe20
autor
10. kvě 2014

Asi máme odlišné partnery, ten můj si neustále dela co chce a v těhotenství mě to dost mrzí...

verushe20
autor
10. kvě 2014

@petrajurinova to mam taky sto chuti udělat, a jeste při představě ze si tam užívá a každý den cpe fotky na internet tak je mi hrozne

soleilll
10. kvě 2014

@verushe20 Ale jsetli ti to vadí jen kvůli tomu, že on si bude užívat u moře zatímco ty budeš oteklá vzducholoď funět sama na gauči, to máš asi smůlu, protože s tímhle (jeho) přístupem tak můžeš dopadnout ještě dalších několik let. Protože s dítětem žádný velký odvazy nečekej a jestli tě v tom pokaždé nechá, aby si aspoň on mohl užívat.... To chce změnit přístup nebo partnera. Ale jestli to tak dělal po celou dobu vašeho vztahu, asi bude dost koukat, že ti to "najednou" vadí...

verushe20
autor
10. kvě 2014

@soleilll tak samozřejmě ze i kvůli tomu, ale spis ze mě postavil před hotovou věc...

verushe20
autor
10. kvě 2014

Ale to je holky porad něco, jdeme na pizzu, pak mě večer odprovodi domu a jde zpátky do hospody pit do 5 do rana, nebo před 10 dnama jsme se pohádali a od té doby mě nechce vidět, když mu napíšu te je mi smutno, ze jsem sama, tak ho to ani moc netrápí a víkend tráví radši s kamaradama na pivě, proto mi to tak vadi

lenka5731
10. kvě 2014

@verushe20 špatný výběr chlapa ☹ tady je každá rada drahá. S takovým se nedají vychovávat děti. ☹ měla bys řešit úplně jiné věci než své sousedy.

verushe20
autor
10. kvě 2014

@lenka5731 asi mas pravdu ☹

marcinek
10. kvě 2014

to je od nej dost sobecke, to bych ja osobne nerozdejchala, obzvlast takhle pred porodem. Meli byste si sednout a promluvit si o tom, pokud mozno v klidu. Asi se neciti byt dostatecne vyboureny, ale musi si uvedomit, ze uz neni sam za sebe, ale za vas dve. Neni to naporad- po roce, dvou, az se nekoji a mimi snese i nekoho jineho muzete chodit obcas parit zas pokud je hlidani...

sedmiteckas
10. kvě 2014

A k tomu miminku jste přišli jak že se tak hloupě ptám.... Veru žádnou zodpovědnost nebo něco v tom smyslu od něho moc nečekej až se malé narodí...

laurital
10. kvě 2014

@verushe20 Neres sousedy, ale zacni resit to hlavni-vas vztah.

jannka15
10. kvě 2014

a řekla jsi mu, že ti to vadí, jak se ted kvůli tomu cítíš, co od něj očekáváš, co potřebuješ... ?

eimmy
10. kvě 2014

asi moc upřímnosti...... ale sere na tebe, žije si svůj život a ty do něj nezapadas.

78marcela
11. kvě 2014

@verushe20 no, taky jsem většinou toho názoru, že není nutné jezdit na dovolenou pouze jako pár. My vždycky jedeme někam spolu, ale pravidelně jedu jeden týden v červenci i s kamarádkou. Přítel nic nenamita, i když sám nikam nejede. Ale rozhodně bych mu v tom nebránila.
Otázka je udělat to bez domluvy a měsíc před porodem. To bych já osobně teď nerozdychala. V době, kdy bych ho nejvíc potřebovala, kdy se může cokoliv stát a on by jel pryč? To bych mu taky řekla ať už se nevrací.
Podle toho, co popisujes, že se deset dnů neozve atd, mi vychází jediné- je to sobec, který vidí jen sám sebe a nebere ohled na lidi kolem. A to je špatně. On se ovšem nezmění a pokud spolu budete, tak to tak budeš mít celý život.

jancip
11. kvě 2014

@verushe20 Je jen na Tobě, zda se s tím srovnáš, vždy mu tyto "prohřešky" budeš tolerovat a nebo se s tím pokusíš něco udělat i za cenu, že ho ztratíš.

1kacaba1
11. kvě 2014

@verushe20 Myslím, že je to sobecké poměrně dost. Kdyby se Tě aspoň zeptal, mohli jste to probrat, ale zdá se, že mu na Tvém názoru a stavu nesejde. Budeš tak měsíc do porodu, stát se může cokoli, měl by být s Tebou.

1kacaba1
11. kvě 2014

@verushe20 Tak to je dost hrozný...asi nemá cenu mazat Ti med kolem pusy, že se to zlepší...myslím to, že kvůli jedné hádce Tě nechce 10 dní vidět, to je příliš...partneři se mohou pohádat, ale měli by se dle mého ještě ten den, nejpozději ten následující, udobřit. Já nevím, na mě to působí tak, že má milenku a do Španělska jede s ní. Ale to asi nechceš slyšet a třeba jsem vedla jak ta jedle.

agne
11. kvě 2014

No, doporučuji ti jediné, zařiď se podle toho - sežeň si důvěrnou kamarádku či kamaráda pro případný doprovod anebo alespoň dovoz do porodnice, kdyby náhodou, případně dulu, porodní asistentku z nějakého centra, pokud nechceš být u porodu sama, ať si v klidu. Klidně mu řekni, že budeš mezitím u nějakých rodičů, že už se necítíš na to být takovou dobu doma sama, ale tam si nestěžuj...
Do budoucna se snaž mít nějakou finanční rezervu a zapřemýšlej o tom čí je bydlení, atd. Možná je to jenom dočasná krize, ale možná by stálo za to se ho zeptat jak si to představuje dál, neudělali jste-li to už dávno. Po narození miminka fakt nemusíš mít sílu a energii řešit do toho ještě vás dva, to by mělo, alespoň relativně klapat... Tam bude ten prcek potřebovat všechnu vaši lásku, péči a energii, tak se pokuste domluvit na kompromisu.

postfach
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lrg
11. kvě 2014

Z mého pohledu je to extrémně sobecké a nezodpovědné. Já jsem rodila v březnu a manžel nejel ani v lednu na hory, kdyby se něco stalo. Ale to záleží na každém vztahu, jak to máte nastavené. Pokud je pán zvyklý běžně si dělat vše podle svého, pak mu na tom asi nic divného nepřipadá.

pavelo
11. kvě 2014

Ja jsem presne tohle udelal taky pred prvnim porodem. Na 14 dni do Recka v jejim 24tt. Tam se mi pekne urovnaly myslenky a dneska jsme stastni. Ted uz bych, pravda, nejel nikam, jedine se zenou.

volodka162
11. kvě 2014

Musím souhlasit s ostatními.... Jsem s manželem už celkem skoro 10let a taky máme svoje aktivity a i společné a je to tak půl na půl. Cca týden dovolené jsme spolu a pak cca týden zase, že si jede s kamarády v létě na motorky do Itálie, Rakouska, Rumunska atd a já mám zase svůj klid....a opět naopak. Už před těhotenstvím jsem mu asi pár let říkala (když jsme ani ještě neplánovali prcka a byli svobodní - svatba v dubnu 2013), že pokud budu těhotná tak se bude příjmením jmenovat po mě a ať se vzteká jak chce a za dále, že pokud se to narodí, ať nepočítá s vejletama alá typu na 14dní někde na motorkách a já s kojencem doma. Už dopředu jsem mu to tak vtloukala (nenuceně, s úsměvem a tak i srandovně), že mě nakonec po těch 8letech SÁM požádal o ruku (sama se pořád divím 😀 ) a dovoluji si říct, že zrovna dneska mi řekl, že v červenci nebo v srpnu jedou kamarádi na motorky do Albánie....ale pouze řekl a ani špetka o tom, že by chtěl jet s nima. Tak jsem ráda, že jsem ho takhle nenásilně naočkovala. Pokud malýmu bude měsíc či dva a nebudou žádné komplikace, sama mu dovolím/nabídku, aby si vyjel třeba s bratrancem nebo kamarádem na prodloužený víkend do Rakouska, aby i sám viděl, že nejsem nějakej škrt. Ale uvidí se prostě po porodu, jak to všechno budeme oba dva - vlastně tři, zvládat. I manželovi chci udělat pár dní klídek... Takže v Tvém případě bohužel.....to bych hoooodně dlouho rozdejchávala. Ale pokud se tak choval i dřív...promiň - každý má své hranice kdy všude končí legrace, ale s ním bych si děcko hodně dlouho rozmejšlela. ☹ Mrzí mě to, ale teď už je pozdě. Musíš se teď sama rozhodnout zda to nějak doklapeš do porodu sama a uvidíš jak se v dalším půlroce změní k lepšímu nebo k horšímu s ohledem na miminko. A pokud k horšímu, je jasné, co tím chci říct. Tak hodně zdaru 🤐

white_tie
11. kvě 2014

Tak v tomhle případě mi to fakt přijde hodně sobecké a nezodpovědné. My teda trávíme třeba prodloužený víkend spolu, s dětma, pak jednou jedem třeba spolu, bez dětí a pak vyráží on každý rok s klukama na víkend pryč a já jedu třeba s kamarádkou. Každý máme své aktivity zvlášť, ale i společné. Není podle mě dobré trávit čas jen spolu, ale ten tvůj chlap tráví spíš všechen čas bez tebe a to je dost blbý, to bych neakceptovala.
Řekla bych mu, že si nepřejju, aby někam měsíc před porodem jel.

monihart
11. kvě 2014

@verushe20 Musím se zeptat: Dítě jste plánovali a chtěli oba? Tohle mi přijde jako hrozně nezodpovědné a přítele Ti teda nezávidím. Mně se konec těhotenství pěkně zkomplikoval, a to jsem celou dobu měla naprosto ukázkové. Ani špatně mi nebylo. A představa, že se mi manžel někde válí na pláží a já vynervovaná denně dojíždím do nemocnice a rodím 3 týdny dřív... Já teda nejsem zastáncem toho, aby si každý partner sám dělal, co chce. My děláme většinu věcí spolu a nevadí nám to ani jednomu. Neříkám být srostlí, ale jednou jsme rodina, tak se snažíme plánovat věci tak, ať nás baví oba.