Přítel mi oznámil, že už mě nemiluje

websteny
17. bře 2014

Ahoj holky,

s přítelem jsme spolu skoro 4 roky, vždycky bylo vše ok, nepamatuju si, že bysme se někdy nějak vážně pohádali, až když jsem otěhotněla, tak jsme byli nuceni řešit finanční situaci, protože jsem byla prakticky od začátku na neschopence, ale i s tím nám pomohly rodiče.
Do předminulého týdne jsem myslela, že žiju v idylickém vztahu, až do té doby, než přišel, že si musíme promluvit...oznámil mi, že si mě moc váží, že mě má hodně rád, ale že už mě nemiluje, prý není chyba ve mně, neví, co se stalo. Rozhodla jsem se hned po porodu odstěhovat k rodičům, aby si uvědomil, co chce a jestli chce se mnou být.
Holky myslíte, že to může být "hormonální bouře", strach z toho, co bude, až se narodí mimčo, nebo mám hned přestat doufat?

sulemina
5. zář 2014

můj manžel je první chlap, kdy láska přišla pomaličku, nenápadně a kupodivu je o hodně silnější než před 3 lety, ty vášnivé lásky vzaly do třech let strmý pád

nuali
5. zář 2014

@suzanna123 Neztrapnil, ale je to risk. Jiný by nemusel pravdu unést a už by dál nechtěl pokračovat, aniž by věděl, že i přes absenci lásky hned od začátku můžeme utvořit časem dobrý a stabilní vztah 🙂 Já bych se nezeptala už protože bych se bála, že řekne ne a já budu muset přemýšlet, jestli to někdy bude vůbec ano 🙂 A pro někoho, kdo to bere moc vážně to může být tak velký závazek, že uteče, protože on to tak necítí. Byla jsem teda ještě hodně malinká, když se mi tohle stalo. Kluk mi po měsíci řekl, že mě miluje a já se lekla, že to už je přece NĚCO, tak jsem se s ním raději rozešla, protože jsem mu to nemohla opětovat. Trochu extrémní, ale myslím (nebo spíš opravdu doufám), že nejsem jediná... I když na moji obranu, jsem byla ještě hodně mladinká 🙂

suzanna123
5. zář 2014

@nuali nj, ale risk vyšel 🙂 Minimálně zjistil, že to není tak, že Ti na něm nezáleží, ale že chceš víc času 🙂 Já fakt netvrdím, že návod na vztah je vlítnout do toho po hlavě se vším všudy a očekávat totéž od toho druhého. Ale měla jsem potřebu vymezit se vůči tomu, že holka se nemá co ptát, jestli ji chlap miluje - že je to nějak ponižující nebo že se pak nemůže divit, když od ní chlap uteče.
Každý člověk je jiný, každý vztah je jiný a jednotný "návod" prostě neexistuje. A já jsem celkem alergická na taková ta pravidla, co se smí a co se nesmí... Protože ve výsledku mi to přijde, že se dotyčné, které se jimi řídí, akorát kontrolují se a chovají se ne tak, jak je jim přirozené, ale jak si myslí, že bych se chovat měly. V podstatě to je snaha se tomu chlapovi zavděčit, i když výsledkem těch pravidel by zřejmě měla být jakási femme fatale 😀
Ale už jsem téhle diskuzi věnovala víc času a energie, než jsem měla v úmyslu a myslím, že jsem napsala vše, co jsem chtěla. Možná ne úplně srozumitelně, ale dál už se angažovat nechci 🙂

somalicats
5. zář 2014

Každý vztah je jiný, protože neexistují dva stejní chlapi... Mám za sebou vztahy, které začaly klasicky "velkou láskou", a ani jeden z nich nevydržel. S mým současným partnerem to začalo taky postupně, pomalu, já byla ta, která byla zamilovaná, on nebyl. A přesto to postupně přešlo v lásku na obou stranách. Navíc on je ten typ, kterému to "miluji tě" moc z pusy nejde. Ale to člověk pozná, jestli tam ta láska je nebo není. Přemýšlet po 3 měsících, jestli to je nebo není ono, mi připadá moc brzy, je fakt, že podrobnosti neznáme, ale já bych to nechala plynout a vidělo by se.

zanett
6. zář 2014

Tady je jasne vysvetleno, proc neni zrovna chytre se muze ptat, jestli vas miluje (je to narocnejsi cteni, takze vy, co mate radi jednoduche clanky, to radeji ani nectete 😀 )
http://smysl.com/milujes
(pokud se link nezobrazi, je to smysl tecka com a clanek s nazvem 'Milujes me? aneb Jak zabit vztah snadno a rychle).
Ja jsem taky ten typ, ktery by se vydesil, kdyby mu nekdo vyznaval lasku rychle, a kdyby mi chlap po prvni stravene noci nabidl klice od jeho bytu, tak prcham az se mi za patama prasi, mela bych pocit, ze si me hned od zacatku svazuje a obira me o mou svobodu a volnomyslenkarstvi (podotykam, ze je mi 31, nejedna se tudiz o zadnou post-pubertalni revoltu). Mne trva dost dlouho nez si uvedomim, jestli o nej vlastne stojim a jestli je hoden toho, abych s nim travila svuj drahocenny cas. Muze to znit namyslene, ale je fakt, ze ja jsem se nikdy neocitla v situaci, kde bych se sama sebe ptala, jestli me miluje atd. Cim jsem byla vetsi ledova kralovna, tim vic za mnou chlapi lezli jak mlsni psi....Holt kazdy clovek je jiny, kazdy vztah je jedinecny.

amanda20
6. zář 2014

@lemona mě je 28 a jemu 33

bielamacka
4. říj 2014

@websteny já nevím, ale asi bych se na tvém místě bála, že má jinou :-/

emryo
26. kvě 2015

Pritel mi oznamil ze uz me nemiluje,ale ma me rad sme spolu teprve 3 ctvrte roku vse bylo v pohode pak zacely hadky nikdy me nepodvedl neni vtom prej zadna jina ,meli sme mit miminko ale stalo se ze sem mela zmlkle tehotenstvi,mam svoje 2 deti ,a on mi rekne ze uz dite semnou nechce,moc ho miluju nevim jestli to ma smysl jeste

emryo
26. kvě 2015

Pritel mi oznamil ze uz me nemiluje,ale ma me rad sme spolu teprve 3 ctvrte roku vse bylo v pohode pak zacely hadky nikdy me nepodvedl neni vtom prej zadna jina ,meli sme mit miminko ale stalo se ze sem mela zmlkle tehotenstvi,mam svoje 2 deti ,a on mi rekne ze uz dite semnou nechce,moc ho miluju nevim jestli to ma smysl jeste

pajunkap
5. črc 2016

Ahoj,mam taky problem,jsem mlada jsme s pritelem 3 roky a asi mi ve vztahu neco chybelo,zacela sem delat blbosti :/ poznala jsem kluka a chtela si snim pokecat a zvrtlo se to tak ze se semnou chtel vyspat nespaly jsme spolu ale pritel se to dozvedel a mysli ze jsme spolu spali.nenecha si to vysvetlit,a rekl ze mu to vrta hlavou a bral to jako ze sem ho podvedla.
Ted se semnou rozesel a ja sem uplne v haji protoze vim ze sem posrala krasny vztah,napsal mi ze chce dokonce mesice abych mu nepsala atd... Aby jsi mohl promyslet jestli budem spolu nebo bude konec uplne.. Nevim co si mam myslet ..
Poradite mi co mam delat?