Přítel nás chce opustit , co vše mi musí platit, když jsem na rodičovské??

veronikalh
5. lis 2018

Zdravím , mám dotaz . Přítel se zamiloval do kolegyně a přemýšlí nad odchodem od nás za ní .. Tak kdyby k tomu došlu , chtěla bych být připravená a vědět na co vše mám nárok , když jsem doma s naším 17 měsíčním synem . Kolik by tak bylo výživné a musel by mi dávat nějáké peníze i na nájem a jídlo pro mě ? Máte s tím někdo zkušenost prosím . děkuji předem za nějakou informaci .

leniczka23
5. lis 2018

@veronikalh Pritel nebo manzel? Kolik ma vyplatu? Ma jeste nejake vyzivovaci povinnosti? Mas narok na vyzivne na dite a vyzivne na sebe. Na bydleni ne a na nic jineho taky ne..moc me.to mrzi..

veronikalh
autor
5. lis 2018

@leniczka23 Je to přítel , sice jsme zasnoubeni , ale na svatbu už nedojde . výplatu bere těch 30 tisíc občas i více . jiné povinnosti nemá . Tak to by znamenalo ,že bych se musela odstěhovat se synem někam jinam a to je to co jsem nechtěla , je tady od mala a vše tady má zařízeno , tak třeba by tady zůstal on s ní . No uvidíme za pár dní se to vše rozhodne . děkuji za pomoc . je to to nejhorší co jsem zažila a nikomu to nepřeji ,nejhorší je , že to vše odnese to dítě ..

leniczka23
5. lis 2018

@veronikalh Pokud ma vyplatu 30tis muzes ziskat alimenty kolem 5tis plus treba 2tis na sebe, ale strasnw moc zalezi na soudci..v byte zustat muzete ale budes muset pozadat stat..prispevek.na bydleni..na ten bys jako samozivitelka dosahla..na netu jsou i kalkulacky tak.to omrkni, spocitej si to..a snaz se byt v klidu..uz kvuli.prckovi..je to tezke, ja vim..ale verim ze to zvladnete..moc drzim.palce a posilam ❤

veronikalh
autor
5. lis 2018

@leniczka23 děkuji moc za podporu ❤ . Zvládnout to musím, mám syna a to je to nejdůležitější i když je to věrná kopie svého tatínka jak podobou tak i povahou 🙂 . jěště jednou moc děkuji

kackakastanka
5. lis 2018

@veronikalh myslim, ze te, vas ani nemůže vystehovat, pokud tam mate trvaly pobyt, urcite se porad na socialce, tim, a urcite ma i vyživovací povinnost k tobe, i když nejste manzele, jen nevim, do kolika let maleho, mozna jen do dvou, mozna do konce rodicovske, ptej se na uradech

makronka222
5. lis 2018

Jak velky mate byt? Pokud to cenove vyjde u vas v lokalite a okoli lepe, nebylo by lepsi najit si mensi byt=levnejsi? Dite si na nove bydleni zvykne, my se stehovali 3x a male jsou 3r. Nic jineho nam nezbylo, takze z toho prcek urcite vyjukanej nebude. Spis to myslim z duvodu, ze bys usetrila nejakou ticku

veronikalh
autor
5. lis 2018

@makronka222 , máme 4 plus 1 za 12 tisíc . Tady to není zrovna jednoduché sehnat byt právě . Ted je tady 1plus 1 za 8 tisíc tak nad tím přemýšlím .

veronikalh
autor
5. lis 2018

@kackakastanka vystěhovat nás nemůže pač smlouva je psaná na mě . Určitě se poptám , děkuji

kackakastanka
5. lis 2018

@veronikalh ja, ze jsi psala, ze by tam zustal on s ni, tak ok, jinak tedy zmenit 4+1 za 12 za 1+1 za 8 mi prijde nedobre rozhodnuti, prcek potřebuje nejaky prostor a ty taky, cena není o tolik nižší, i když chapu, ze potrebujes kazdou korunu, zjisti si, co od nej muzes cekat, urcite ma povinnost starat se i o tebe po nejakou dobu... jinak je supr, ze se tata od maleho mimca zamiluje do kolegyne, ja bych je za toto posilala na nucene práce, a to jako vazne, ma dite, tak at se stara, mozna bych zkusila chvili vydrzet a nehrotit to, urcite bych tlacila na jeho odpovědnost k diteti i k tobe, jako matce... legrace skončila, nemůže se chovat jako floutek

merope
5. lis 2018

Co si do toho 4+1 sehnat nějakou kamarádku?

veronikalh
autor
6. lis 2018

@kackakastanka no on se právě chová jak nějáký puberták , zodpovědnost žádná , nedokáže si představit co tím vším způsobil a ještě způsobí . doma nic nedělá o malého se taky moc nestará . kdyby byl aspoň chlap a vše přiznal na rovinu a rozhodl se .

veronikalh
autor
6. lis 2018

@merope taky mě to jednu chvíli napadlo , ale nevím kdo by chtěl bydlet v domácnosti s malým dítětem , moc lidí o to nestojí

merope
7. lis 2018

@veronikalh Jiná holka s malým dítětem? Aspoň si pomůžete.

pomoztekacence
9. lis 2018

Ahoj to me mrzí jen s tím rozdílem he dítě maji do střídavě pece na měsíc a pak se uvidí
Holky mám ji moc rada a chtěla bych ji pomoct
ma na něco nárok?

pomoztekacence
9. lis 2018

Ja to znám taky jsem podobnou věc zažila,jen s tím ze můj byl ještě větší vůl,ale naštěstí se to zlepšilo.ne úplně,ale mela jsem co delat vydržet. Drzte se

pomoztekacence
9. lis 2018

@pomoztekacence ja odejít bohužel/bohudik nedokázala jak se to vezme. A ani nedokazu,jsem asi blba

veronikalh
autor
12. lis 2018

@pomoztekacence je to těžká situace , ale já taky od něj neodejdu , spíš jsem na to slaboch , přes to všechno ho miluju a budu doufat , že se to časem zlepší .

barulina
20. lis 2018

Byt tebou at dojde nebo nedojde k rozchpdu, neopoustim4+1za takovy pekny najem.. a chlapa bych ppslal k sipku, mas hrdost ne?. Jinak ma platit vyzivne jak na fote tak do dbou let na tebe. Jinavi ppvinnost vuvi vam nema. Zapezi jak to budete mit s ppeci a pod. V prve rade bez na socku, pekne si vse urovnej a u toho mu pobal lufricek