Přítel nás zadlužil, odešla jsem, nemám příjem. Jak dál?

ivana21m
7. kvě 2012

Můj přítel nás zadlužil, a nemám jak vyžít, odešla jsem od něj, ale jsem bez práce a bez příjmu. Jak to mám udělat, abych se dokázala postarat o sebe i o maličké? K rodičům jít nemůžu. Nevím jak dál.

camelinka
7. kvě 2012

Úplně přesně nevím,ale určitě máš nárok na nějaký dávky hmotný nouze nebo tak něco, podívej se tu po podobných tématech, určitě ti tam poradí holky co mají nějakou zkušenost
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/socialni...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/socialni...
Přeju hodně štěstí.

metudu
7. kvě 2012

Také zkus kontaktovat kvalitního finančního poradce, něco jako krotitelé dluhů. Porádi s pojistkama, financema atd.

jeudi
7. kvě 2012

jestlize to byl pouze pritel tak by se vas jeho dluhy nemeli tykat ,pokud vas zadluzil tm stylem ze ty jsi si nabrala pujcky tak bych taky zkusila ty krotitele dluhu a zasla bych i na socialku a zeptala se na co mam narok a jak dal

svoba
24. kvě 2012

Zkus brigády a nenáročný práce. Zajdi na sociálku, taky ti řeknou, co tě čeká.

adelkav
24. kvě 2012

To je nemilé. Jestli správně rozumím, tak miminko je teprve na cestě? Co zkusit najít nějakou stálou práci na krátký úvazek, našetřit si na první půl rok s miminkem, kdy si moc nedovedu představit pracovat a pak pokračovat v práci? My máme hypotéku a z jednoho platu a rodičovské bychom asi nevyšli, tak to řeším tím, že pracuji i já. Nedovedla jsem si to představit, ale zvládám to a prcek ani neví o tom, že pracuji. Pokouším se zvládat vše když spinká. Občas je to dost náročné, jelikož nemáme hlídací babičky,ale taky je to rozptýlení při mateřské. U volby finančního poradce bych byla opatrná. Z vlastní zkušenosti vím, že tito lidé žijí jen v číslech a dokáží člověka víc psychicky rozložit, ve stylu, že si za danou životní situaci může každý sám a že k životu vlastně nepotřebuje žádné peníze a všechny příjmy by měl investovat do různých fondů atp. Budu ti moc držet palce, ať najdeš nějaké schůdné řešení.

schnek
24. kvě 2012

co možnost soudem řízené insolvence? tzv. osobní bankrot? kdyžtak mi napiš do IP

eimmy
24. kvě 2012

je to možná drsné co napíšu ale ve 22 letech bez financí, práce, bydlení a s dluhy nevím jestli je ideální přivést na svět díte... upřímně řečeno se sociálky nezaplatíš bydlení jídlo pro tebe, výbavičku, kočárek , doktory apod. i kdyby si šetřila jako blázen.. je to smutné ale je to tak... a pokud i ty máš půjčky tak to je totálně nemyslitelné. možná mě tady ukamenujete ale já bych do této situace dítě nepřivedla.. asi mám jiný práh zodpovědnosti a nutnost dítě zajistit a nebát se že mu nebudu moci koupit plenky či zaplatit očkování a léky....

maudn
24. kvě 2012

existují domy pro matky s dětmi v krizi zavolej na linku důvěry dají ti kontakty

lucenek
25. kvě 2012

no ve 14 tt už se nedá nic dělat než dítě donosit, porodit....
souhlas s eimy, pokud jsi to věděla předem a neměla přehled o fin situaci vás dohromady, tak je to patová situace.
Já si taky na dítě musela počkat než budu mít něco za sebou, fin stabilitu, byt, a harmonické prostředí, do takové situace bych dítě v žádném případě taky nepřivedla na svět, protože TY budeš pak tajně plakat do polštáře , že malé nekoupíš to, nemůžeš so dovolit ono, doplatky za léky, slušné věci - nové botky, výbava do školky. TY budeš stát u regálu s jogurtama budeš držet v ruce ten za 3,90Kč a ten za 13, 90 a rozhodovat se.....tebe to bude ubíjet.
Dítko tohle pozná až v pozdějším věku...většinou druhá třetí třída ve školce už jsou děti "zlé" a dokážou být svou upřímností či nevychovaností kruté, a TOBÉ bude malá plakat ,m že by chtěla Barbinu nebo ty krásné střevíčky.....

držím pěsti, ať to v rámci možností dobře dopadne

diviska
25. kvě 2012

tak předně doufám že tě eimmy nenabádá k potratu?! Situaci máš asi těžkou, ale je ti 22 let a budeš máma, musíš se zmobilizovat. Teď ještě můžeš pracovat ne? Pak dostaneš porodné a rodičovský příspěvek. Co se týká výbavičky atd..porodné to pokryje naprosto v pohodě. Pleny si koupíš látkové, pokud budeš látkovat se čtvercovkama náklady na celé období tě vyjdou na 4 000,- očkování žádné platit nemusíš! Povinné je zdarma a nepovinné nepotřebuješ! Kočárek ti ráda daruji, mám trojkombinaci po jednom dítěti, námi nevyužitý. Dětské oblečení se dá sehnat na aukru nebo i tady dost levně. Holt to budeš mít těžké, ale si mladá a třeba si najdeš fajn chlapíka, který ti v tom pomůže! Teď se stím musíš poprat. Já jsem s malou taky sama, mám jen 7600 a z toho 6000 dávám na byt. Žijem. Malá má vše co potřebuje. Moje máma měla dítě v 17, musela chodit do práce a ještě si dodělala maturitu! Takže prosímtě, hlavně se neuchyluj k tomu, že bys miminko dala pryč! Klidně mi napiš do IP, třeba ještě vymyslíme, jak bych ti mohla pomoct. Drž se!

marecek4
25. kvě 2012

být ve Tvé situaci,asi bych prvně našla nějaký azylový dům pro maminky s dětmi,mají i volná místa pro naléhavé případy,do té doby zbývají jen kamarádky ☹, a tam už Ti poradí jak dál-s dávkama,financema i s opatřením mimča,ne že by Ti ho hlídali,ale naučí tě jak vše skloubit,a po dobu pobytu doporučuji zkusit navázat opětovný kontakt s rodiči,malé děti dokáží občas pořádně obrousit hrany,a v mezičase hledat práci aspoň jako brigádu,nebo na zkrácený úvazek,bohužel i ten azylový dům něco stojí,ale jak píše eimmy nebo lucenek - mají v mnohém pravdu,ale není to zase až tak horké,když se na to podíváš i z jiné stránky,jestli umíš nějaké ruční práce,tak si můžeš taky pomoct - podívej se do albíček tady jak jsou mamky šikovné a mají plno nápadů,stačí pokud se budeš trošku opičit - tím nemyslím samozřejmě přebírat nápady,ale třeba by některá profesionálka přivítala pomocnici 🙂,hlavně mysli pozitivně i když to je hodně těžké

"Jedneho dna sa spytalo dievcatko mamky. Mamy a my sme bohati alebo chudobni?Mamka odpovedala ... Sme chudobni. Nechodime do restauracii,ale domamas vzdy navarene. Nechodime na dovolenky, ale casto si prezerame atlas. Nekupujeme ti kazdy den nove oblecenie,ale vzdy chodis cista. Nekupujeme ti vela hraciek,ale na tvoje narodeniny nikdy nechybaju. Nemas vela topanok,ale tie tvoje poznaju mnoho ciest. Dievcatko sa zamyslelo a povedalo. Mamicka mylis sa. My sme bohati ! Lubime sa !!!"

ange_de_la_morte
25. kvě 2012

Ahojky, taky je mi 22 , jsme v 8.týdnu, ale mám manžela a zázemí ..... Nicméně i kdybych ho neměla - nemá cenu sedět a plakat nad tím že se to nedá, vzchop se - budeš máma, holky už psaly - zajít na sociálku, zkusit si sehnat práci alespoň než se miminko narodí a možná bych ještě zvážila jestli se opravdu nedá s rodiči mluvit ... a co rodiče přítele ? na čí straně jsou, nepodpořili by vlastní vnouče ? ? ..... Osobně si nemyslím že dítě potřebuje vše o čem se dneska mluví ( lehátko, cestovní postýlka, super nový kočárek) .... My pořizujeme téměř všechno z bazaru, nechce se mi vyhazovat šílené peníze například za oblečky které bude miminko nosit měsíc či dva , i tady na modrém koníku jsou v bazárku nádherné oblečky za pár korun. A kočár ? i ten se dá levně sehnat - kamarádka si například včera dovezla sporťáček s hlubokou korbičkou po jednom dítěti za 3000Kč ..... pusť se do dotoho, do porodu ještě dost času a nějak to určitě zvládneš 🙂 🙂