Přítel nechce jíst nic z mrazáku a hotová jídla z lednice

drummerova
3. črc 2017

Ahoj holky...mám na vás takový dotaz... Jsem s přítelem treti rok máme spolu už skoro 2 letou holčičku..... Ale jde spíše o to...... Vadí mu že dám cokoliv do mrazáku... Ať už jde o zmrzlinu , pečivo nebo zmrazené jahody.... Domácí jahody jsem dala do mrazáku ,jelikož jich bylo hodně.. po 3 týdnech jsem je očištěné vytáhla , upekla koláč... Jenže on ho odmítá jíst z důvodu mražených jahod... Dále... Uvařím guláš.... Ten prý po uvaření z ledničky ho jíst nebude ... Protoze byl v ledničce a není čerstvý.... Zapékané těstoviny další den taky nejí ,protože byly v lednici.... Co by jste na mém místě dělaly? Přijde vám to normální? Člověk se snaží... Vaří... A ani to neocení........

makronka222
4. črc 2017

Do testaurace asi moc nechodi, vid? Tam by si nevybral... :D vsechno videlo mrazak a lednici. Haha. No, kazdopdne je to zvlastni, teda spis hodne ujety. At ji suchy rohliky, vyprdla bych se na nej, nez to poslouchat a jeho poslala do nejaky ordinace

lv
4. črc 2017

Už jen otázka "já nebo on" vás ukazuje jako protivníky, ne partnery, bohužel.
Taky bych se vyptala jaké má důvody, jaké má představy o výživě malé (zase jáxon já parek za nic nutného nepovažuji, jed to ale není - spíš chování, čím ji krmíš).
No a svým způsobem, každý máme něco, někdo rovná boty, jiný nesnese pavouky, někdo jídlo z mrazáku, lednice - já ohříváné téměř nejím, čerstvé z chutí sním, jak to je v lednici, nejak to ztratí atraktivitu, nesáhnu po něm. A když tchýně řekne jak v sobotu vaří na úterý mi zvedá žaludek. Mražené mi nevadí, většina.

budilinka
4. črc 2017

Spíš bych řesila komplexní problém nebo dílčí závažnější problémy. I když chápu, že toto je hodně otravné. Neznám vaši situaci, ani co dalšího Te trapi. Resila bych to stejně jak už tady bylo psáno - nebudeš to jíst? Neubyde, ale jiné vařit nebudu. Můj přítel má taky pár obdobných "záležitostí", např. nesní jakékoliv pečivo 2. a další den, musí mít vždy čerstvé... z toho šílím, protože toho hodně zbyde (neujim to ani ja s dcerkou další dny) a pak je mi to lito vyhazovat, tak to susim pro známého myslivce zvěři do lesa. Jsem v uchovávání jídla trochu magor, jakmile to vystydne (maso, omacka, prilohy), okamzite to cpu do lednice, zatímco přítel to nechá celý den na plotně a něco vecer dojí. I když některé pokrmy a masa už druhý den z lednice nepozre... ale umíme s tim pracovat a mame opravdu super vztah, takze tohle je fakt prkotina a navic, pokud on neco nechce snist, zajede si sam bez reci pro to, co mu vyhovuje.

lv
4. črc 2017

Jo těstoviny jíme všichni jen čerstvé, a jen jednu značku,brambory druhý den také ne.. to tedy celá rodina

japona
4. črc 2017

@drummerova Mám kamarádku, ktera také nejí věci z lednice nebo mrazaku. Vzniklo to z toho, že je lajdák a neví, jak dlouho to tam je. Často se ji prý něco v lednici zkazí, a proto nemá chuť ani na jídlo, o kterém bezpecne ví, že ho tam dala včera. Tak jestli to u vás nebude něco podobného?

ladyhacek
4. črc 2017

to normální není - ať se předvede vařit malé porce a každý den. Doma te´D vaří manžel a také na dva/tři dny. Jídlo z ledničky normálně ohřejeme a třeba konkrétně ten guláš j elepší den odleželý

silwin
4. črc 2017

A deti v Africe umiraji hlady...
a tady takovych frfnu, co ohrnzji nos nad jidlem.
Sorry, ale normalni neni ani jeden z vas, zakladatelko.
On se svou "fobii", ktera vypada jak vsugerovana (at jsem zajimavejsi) a ty proto, ze mu to trpis a jeste mu vyvarujes...:(
Nerikam ze lidem chutna vsechno, ale za tohle bych chlapa kopla do zadku. Je videt, ze se nel v zivote dobre a nepoznal bidu, nebo jen nejaky uskromneni, coz je samozrejme dobre, ale nevim jestli vysledek stoji uplne za to...

yelowangel
4. črc 2017

Několik let jsem před partnerem chodila s klukem co měl svůj vybraný jídelníček, nejedl chleba, jakýkoliv maso na přírodno, vepřový nemusel spíš kuřecí a ryby a bylo toho mraky víc. Nebylo to s ním jednoduchý ale dalo se to, Ale aby mě řekl druhej den jíst to nebudu není to čerství...no to by ho nenapadlo. Nepodřizovala bych se. Jako jasně jsou věci co člověk nedá do pusy ale je jich minimum, a to se naučíš bez toho vařit. Ale vyvařovat každej den...někdy to prostě nejde a já bych ho prostě nechala o hladu. Prostě buď si dáš od včera nebo se najez třeba vzduchu jak je libo. V lednici jsou párky, jogurty, máslo na chleba...ale vlastně to prošlo ledničkou to ty nemůžeš. Tak si poraď, máš ruce, obě zdravý, něco si udělej. To by bylo něco na moje nervy, já bych ho vydusila.

lotosek
4. črc 2017

Tak to by se u nás dotyčný teda nenajedl, taky vaříme na dva na tři dny, ale jsou to hlavně zeleninová jídla, tam se nemá moc co kazit. Co mu vlastně vadí? Že to může být zkažené, nebo že to už pěkně nevoní jako po uvaření? My jsme třeba měli tetičku, co byla vyloženě archivovatelka jídla, u ní jsme neradi pojídali cokoliv - měla plesnivou ledničku i spíž.

silwin
4. črc 2017

@lotosek ale takovy vnitrnosti - ledvinky, jatra... to se taky do druhyho dne v lednici nezkazi🙂

luciebx
4. črc 2017

Kdybych druhy den plánovala jist mrazeny jídlo nebo z lednice ohřát guláš a on by remcal bych ho poslala se najíst se jinam. By se naučil

lotosek
4. črc 2017

@silwin To se u nás nevaří, takže netuším :D

fire85
4. črc 2017

@drummerova tak v roce a půl bych opravdu dítěti nedávala párky, a dětskén už vůbec ne, jsou mnohem horší než normání s vys.obsahem masa, ale to je mimo.jde o to že chlap je trochu zvláštní a řekla bych mu pokud se mu to nelíbí, at pro nás vaří sám a denně čerstvé jídlo.

tinaprofi
4. črc 2017

kopnout ho do řiti

lv
4. črc 2017

Jako guláš, segedin jo, ten se naleží. Ostatní málokdy, max druhý den. Manželovi vařím do práce, ale denně - na oběd treba s jinou přílohou. Nechápu známý, co udělají v pondělí omáčku a jí to do čtvrtka.

akankeo
4. črc 2017

no, je to tvuj partner a je jaky je. Kdyz nechce veci z lednicky, tak nechce veci z lednicky, jini lidi zase nejedi neco jineho nebo maji nejake uchylky nebo chlastaj, kouri, fetujou. Urcite bych z takove blbiny nedelala konec sveta, vis to, tak mu muzes delat veci, co neprojdou lednickou a sobe s ditetem jo, a kdyz nebude doma dusno, tak bych si o tom s nadhledem popovidala. Ale osobne by mi spis vadilo, ze diteti nekoupil ani pliny nez ze nechce jist veci z lednicky. To jsou veci, ktere mate mit poresene, vzdyt spolu mate dite a poresene je evidentne nemate, kdyz te to zere. Na nejake zavdecovani se bych se vyprdla, vis o tom, tak to neres, . A co ti opravdu vadi a pochybuju, ze to je to jidlo z lednicky, nad tim byste si spolu meli vk lidu sednout a v klidu, bez hadek, to resit

janallabdnah
4. črc 2017

Ja si neviem predstaviť variť každý deň iné jedlo. By som nemala inšpiráciu čo uvariť. Väčšinou tak na dva dni. Striedame sa vo varení so spolubývajúcou. Niekedy zájdeme teda na obed. Čo ostane, tak sa zamrazí a napríklad môj priateľ je nesktuečně šťastný keď príde, že si môže sebou odviezť zamrazené jedlo a nemusí štrnásť dní nič robiť.

budouci_maminka
10. črc 2017

četla jsem teda jen prvních asi 5 příspěvků, ale mne taky nechutná ohřívané jídlo a už vůbec ne jídlo z mrazáku... 😖 nedokážu logicky vysvětlit proč (a to jsem racionálně založený člověk) a i přiznám, že možná, kdyby někdo přede mne dal 2 totožná jídla a jedno by bylo ohřívané a jedno čerstvé, tak bych to třeba chuťově nepoznala, ale prostě nemám to ráda.. klidně si vezmu raději k večeři namazaný chleba se šunkou, než dojídat znovu ohřátý oběd...a proč prostě nevím..
k mrazáku - taky nevím proč, ale nemám to ráda, když přinesu maso z obchodu a pak ho dám do mrazáku (občas to dělám, aby byly zásoby), tak pak z toho masa vždy vařím jen čínu nebo ho dávám do omáček, ale už nikdy z toho nedělám řízky. vždy volím takovou úpravu aby bylo to maso nebylo samotné a bez "kamufláže" s něčím dalším... no a ovoce? to vůbec.. rozmražený bych ho dobrovolně nepozřela...to si raději rok počkám na čerstvé borůvky, než je mít v mrazáku.. a když tak nad tím uvažuju, možná je to z dětství.. babička s mámou vše strkaly do mrazáku, obě dodnes mají mrazáky doma dva..(samostatně stojící velkej jako lednice a druhý jako součást lednice) a asi se mi znechutila ta představa, že tam třeba to jídlo leží 12 měsíců (věřím, že některé věci bych u nich tam našla i déle)...nemůže to mít nějak podobně nastavené i ten tvůj?

houpacikonik
22. lis 2022

@drummerova pokud nema HIT nebo jine zdravotni obtíže (tam se jidlo ohrivane nemůže a mrazak taky moc ne), tak hledej psychologa. Pro sebe. Potrebujes to probrat s nekym dalším a zjistit, zda ma pritel poruchu nebo poruchu.

zekrt
22. lis 2022

@drummerova Znám z rodiny, je to forma fobie nebo OCD. Tomu člověku to nejde racionálně vysvětlit, to už je fakt na odbornou terapii.

pratensis
22. lis 2022

Odpovím na otázku, co bych dělala já. Domluvila bych se s ním, ať si tedy vaří sám. Případně ať převezme nějakou podstatnou část péče o domácnost, která byla do té doby na mně tak, abychom SPOLEČNĚ stíhali a práce byla hotová tak, jak je potřeba. Vysvětlila bych mu, kolik času mě příprava jídla i tak stojí (případně ať si to vyzkouší) a o kolik víc času bych mu musela věnovat za podmínek, že budu každé jídlo čerstvě připravovat.
Koukám se na to jako člověk, který taky zajišťuje denně obědy pro sebe i pro muže - oba pracujeme, ale ani jeden se nestravujeme v zaměstnání. Když si představím, že bych denně vařila vše čerstvé, z čerstvých surovin... ☹(( Když mám k tomu stíhat dojíždět do zaměstnání (denně 1,5 hod), péči o zahradu, kolotoč kolem vyzvedávání dětí a jejich kroužků... Nehledě na to, že podstatnou část našeho jídla tvoří úroda ze zahrádky, z níž velkou část skladuji právě v mrazáku. Dál si šetřím čas tím, že určité polotovary předpřipravuji ve velkém a pak postupně z mrazáku vyndávám a vařím (namátkou hmota na játrové knedlíčky do polévky, plněné papriky, karbanátky; zeleninu ze zahrádky tam mám taky pěkně předpřipravenou - strouhanou, krájenou, zkrátka to šetří hromadu času). Kromě toho by vaření čerstvého jídla lezlo pěkně do peněz.
Zastávám názor, že společné soužití partnerů je o vzájemné dohodě a vycházení si vstříc. Tak, jak si to spolu vykomunikujete, tak to pak mezi vámi bude nastavené.

antoinet
22. lis 2022

Jako ta situace mi přijde zbytečně vyhrocená, hledala bych nějaký smír. Já teda do mrazáku taky nedávám žádná uvařená jídla ani maso, beru to jako nouzový prostor, když se třeba koupi moc pečiva, pak je tam třeba zmrzlina a balíček filé. Vaření do zásoby taky moc nemusím, ale u nás doma to prostě nebylo zvykem, vařila se čerstvá lehká jídla do 30 minut. Ovšem uleželý guláš, to je výjimka 🙂
Párky bych batoleti teda taky nedávala 😳
Prostě je to o zvyklostech a preferencích každého a měli byste se o tom bavit se vzájemnou úctou.

mdch91
22. lis 2022

Rekla bych mu, at si skoci do obchodu pro cerstvej chleba a podoji si kravu a ze smetany si vyrobi maslo. Bud je to magor nebo je psychicky nemocnej...

camelinka
22. lis 2022

@drummerova ...jestli on to nebude celkově debil, co?...😔

letalnica
22. lis 2022

@camelinka Snad to za 5 let vyřešili, snad se u toho nepozabíjeli, protože zakladatelka tu už není 😀

blondynka400
22. lis 2022

@budouci_maminka já to mám podobně. Uvařené jídlo bych do mrazáku nikdy nedala, to samé pečivo a pod. Toto jíst fakt nehodlám. Co se týče ohřívaného jídla, záleží jak co. Něco se dá, něco ne. Ale určitě to nedělám záměrně, spíš když něco zbyde, tak si to vezmu do práce. Ale happy z toho nejsem. Nechápu nějaké vařené 2-3 dny dopředu....
Ovoce třeba do mrazáku občas dávám, udělat pak z toho marmeládu, dát do nějakého koláče, borůvky třeba do ovocných knedlíků, rozdíl mezi čerstvými nepoznám.
A to žádné trauma z dětství nemám 😀

alpakovo
23. lis 2022

@drummerova znám v okolí hodně rodin, které uvařené jídlo už druhý den nejí a co zbyde se tedy vyhodí 😱🥴 já jsem zase zvyklá nic nevyhodit a vše nějak dojíst nebo zpracovat. Ale ten odpor k mrazáku je opravdu až k smíchu. Na co ho teda má?? Navíc guláš, omáčky, některá naložená masa jsou lepší až druhý den po rozložení

camelinka
23. lis 2022

@letalnica Aha, sem si ani nevsimla🤣🤣🤣🤦

swan42
23. lis 2022

@drummerova To je tak, kdyz si po par mesicich vztahu udelas dite 🤷

zuzineckah
23. lis 2022

@silwin hele fuj, zrovna vnitřnosti bych nikdy do pusy ohřívané nedala. Stejně jako třeba koprovku nebo těstoviny. To je hnus. Jsou prostě jídla, která jsou dobrá fakt jen čerstvá. Ale ohrnovat nos nad gulášem, který odležel je na palici. Stejně tak mražené domácí ovoce. Pan má evidentně jiný problém...