Přítel nechce společné dítě

shnok
20. led 2014

Ahoj holky, vůbec nevím jak se v mé situaci zachovat a proto se chci zeptat na Vaše názory 😖 Mám 10-ti letou dceru z prvního manželství a budou to v létě 4 roky co jsem s nynějším přítelem který je zhruba o 11 let straší, letos mu bude 41 a mě je čerstvých 30. 😕 Když jsme se poznali scházeli jsme se u mě a on měl doma svoje dvě dospívající děti které měl v péči teď je jim 20,21 a s bývalého krátkodobého vztahu má ještě syna 5 let, ale toho si bere jen někdy jelikož bývalá přítelkyně má svoji rodinu a nechce mu ho dávat. Před třemi roky jsme se přestěhovali do bytu, kdy jsem se předtím než jsem prodala svůj byt zeptala jestli náš vztah má vůbec cenu že jsem si vědoma toho že už má tři děti ale já jen jedno a celý život čekám na toho pravého abych mohla pořídit dceři sourozence, kterého si moc přeje a já také.Dostala jsem odpověď ANO že bude moc štastný. V té době jsem měla ještě čas a také jsem si řekla že se zatím poznáme, našla jsem si práci v novém místě a zhruba v létě minulého roku jsem se ozvala že bych už chtěla to dítě a přítel mě řekl že v životě už žádné dítě nechce. Pořád se zkouším ptát ale jeho reakce jsou až zlé a vypadá že názor nezmění, jeho odpověď je že už další závazek nechce a že se budeme muset rozejít. Po dítěti hrozně moc toužím až je mě z toho už na nic ☹ a přijde mě to od něj hrozný podraz. Minulý týden mě jen řekl že když to dítě tak chci, že se budeme muset rozejít, ale další den dělá jako by se nic nestalo. Není to tak jednoduché se rozejít chtěla jsem s ním společné dítě, dcera jej má moc ráda on ji také a já ho miluji, bydlení máme společné máme se dobře ale ani jeden nemá na to druhého vyplatit, tak se rozejít není jednoduché ☹ Nevím co dál, ale nějak se nesmířím s tím že ve 30ti už nebudu moc užít si miminka toho prvního jsem si vůbec neužila kvůli finanční situaci s prvním mužem. Prosím a zároveň děkuji za vaše rady i názory 😕

gepe
20. led 2014

@shnok pokud je rozhodnuty, ze nechce, tak to nelamej pres koleno. Nedejboze bez jeho vedomi si planovane otehotnela. Proc nechce uz dalsi dite? Promluvili jste si ted o tom v klidu? Z meho pohledu mas ctyri moznosti na vyber.
1. cekat, ze mozna zmeni nazor, ze dite chce jeste jedno - nemusis se vsak dockat
2. smirit se s tim, ze jiz uz dalsi dite pokud budes s nim, mit nebudes
3. muzes otehotnet a pak cekat cokoliv - bud se rozejdete, ci zmeni nazor mozna
4. muzete se rozejit a Ty pocit dite s nekym jinym
Taky pokud budes casto stale mluvit o dalsim diteti s nim, tak se zatvrdi vuci te myslence jeste vic, ne-li i proti Tobe. Vseobecne co mam zkusenost, chlapi jsou neradi nekam/do neceho tlaceni i kdyz je to v dobre vire. Idealni je, kdyz na veci prichazi muzi sami 🙂 i kdyz zena byva tim "krkem".

prapodivna
20. led 2014

Tak to máš opravdu nepříjemné... Budeš se muset rozhodnout, zda raději partnera, nebo rozchod a hledání lepšího pro možnost to dítě mít.

Především bych byla opravdu rozčílená, že mě tak podrazil, jasně jsi mu řekla, s čím do toho vztahu jdeš a on s tím souhlasil, teď změnil názor a ještě je na tebe zlý?

Navíc pokud tak sám mluví o rozchodu, asi bych o něm vážně uvažovala, protože to není dobré znamení. Pokud nemá zájem udržet váš vztah on, tak asi není o co stát (myslím z hlediska jeho přístupu).

Takže ačkoli si to musíš rozhodnout sama, já bych asi z tohoto vztahu odešla, jakmile je se takto rozcházíte v tomto důležitém bodě a není z jeho strany žádná snaha, stejně by to možná jednou dopadlo tak, že bys mu vyčítala, že jsi kvůli němu neměla dítě a nikdo ti nezaručí, že váš vztah bude dobrý i za 5, 10 let. A co pak?

Vůbec ti tvou situaci nezávidím, až na tebe bude příště zlý, tak mu hlavně připomeň, že to on tě tahal za nos, že to ty jsi s ním ztratila(i když třeba hezky, mluvím o biologickém věku) cenné roky života a že ten podvedený jsi tady ty.

Já bych to udělala tak(ty se samozřejmě zařiď podle sebe), že byh toto téma opět načala, pokud možno bez zbytečného nátlaku, když by to došlo do bodu, že bude zlý, tak mu připomenout co jsem napsala výše a jakmile se zmíní o nutnosti rozchodu tak říct-"dobře, tak se tedy rozejděme, já to dítě prostě chci a tak neztrácejme další čas. Jak to provedeme?"

Oni to mají chlapi jednoduché, dítě můžou mít klidně v 70 a nic je netlačí, ale když žena je ve vztahu s mužem, který jak se ukáže, nemá stejný cíl, tak i 5 let je pořádná fůra času. To není legrace.

shnok
autor
20. led 2014

Ano promluvili jsme si i když pak nezůstanu v klidu když nakonec vždy stejně řekne že žádný děcko už nechce. Jeho důvod je jak jsem psala že už nechce další závazek a teď naposledy z něj poprvé vylezlo že už je na to starý, že se nebude celý život starat jen o děcka ona ta jeho dcera ho podle mého názoru ve větší míře tahá peníze, ale já vím že bych se o své dítě postarala stejně jako o to první. Spíš mě teď vadí ta situace jak se k ní staví jeden den řekne že se musíme rozejít když chci dítě a pak nic je to jeho byt a mám v něm peníze tak by to musel také nějak řešit ale on nic řešit nechce, tak teď když budu mlčet o dítěti bude klid, ale čas bude běžet... 😢 a už nic nestihnu 😔

gepe
20. led 2014

@shnok vidim to stejne jako @prapodivna.

prapodivna
20. led 2014

A co jsi mu na to, že se musíte rozejít, řekla ty?

prapodivna
20. led 2014

Taky když si vezmu, že by se tedy nakonec nechal přemluvit a pak si to zase rozmyslel a nebyl ti oporou, to by bylo velice nepříjemné... 😖 Nebo nedej bože kdyby ti to pak vyčítal, nebo si to pak vylíval na tom dítěti ...

shnok
autor
20. led 2014

Že souhlasím, že se toho mít dítě nikdy nevzdám a ať se k tomu nějak postaví co navrhuje na to byla odpověď že neví... 😢 Další den se moc nebavil a potom začal zase na novo zamilovaný vztah a jako by nic, nechce nic řešit.

shnok
autor
20. led 2014

Oporou by mě moc nebyl to je pravda, protože je pořád v práci má svoji firmu, ale jinak cítím že děti miluje jen to moc neumí s výchovou ale jinak je to moc hodný chlap moc bych si přála s ním mít společné dítě. Když jsme tu mývali na víkend toho 5ti letého jeho syna byli jsme jak štastná rodina. Proto nechápu proč se tak zachoval ke mě? S tou bývalo měl dítě po 2 měsících chození, ale že se rozešli se vůbec nedivím neměla to v hlavě v pořádku už má asi 5tého chlapa a tři děti s tím mým měla první...

prapodivna
20. led 2014

No, pokud tedy cítíš, že jsi spíš pro rozchod, tak to bude asi na tobě, zkus si třeba sepsat, jak bys viděla ideální rozchod a co by měl kdo udělat a předložit mu to, s čím souhlasí a s čím ne. A dotáhnout do konce, budeš muset ty 😒
Mám z toho co píšeš pocit, že možná se mu moc rozcházet nechce, a že to jen používá jako zbraň proti tobě, abys dala s tím dítětem pokoj.

Je to škoda, když se v tomhle lidi rozchází...

prapodivna
20. led 2014

Ale určitě bych ještě naposledy zkusila si s ním sednout a zkusit to projít, probrat jak si to s tím dítětem představuješ, vysvětlit mu, jak je to pro tebe důležité a snažit se vzájemně vyslechnout, trochu ho dokopat k tomu, aby řekl proč to tak moc odmítá, proč je to takový problém.

shnok
autor
20. led 2014

Děkuji moc za odpovědi a máme ten pocit úplně stejný do dítědě se mu nechce a do rozchodu také ne a mě už vůbec ne přála jsem si tento vztah udržet a mít společné dítě. Zkoušela jsem to sním projít už tolikrát třeba hodinu mě poslouchá mám z toho pocit že už třeba povolí ale po té hodině nakonec řekne vážným tonem že žádné dítě už nechce. Jen je divné že na to že tak moc to dítě nechce se při sexu nijak nechrání já jsem prášky nevysadila ale on se ani nikdy nezeptal jestli beru či ne. Minulý týden řekl aspon důvod že už mu bude 41 jedna než přijde dítě tak 42, do 60ti se o děti starat nechce ☹ Nechci se rozejít a moc si přeji dítě ach jo ☹ nevím jak se rozhodnout

eeffka
20. led 2014

@shnok naozaj chces silou mocou dieta s chlapom co uz ma 3 s inymi zenami, ze sa s 5r malo vida je fakt a myslim ze byvalka v tom nebude az taka vinna... 41r chlap s 22r detmi a 5r posmyknutim uz URCITE NECHCE dalsie batola, to ze ti vesal kaleraby na nos ze bude chciet mi pride od teba trosku naivne... ty chces babatko, silou mocou? dokazes uzivit 2 deti bez muza? ak ano, tak si ho daj spravit a potom sa mozes zaradit k byvalej, obcas pride pohrajkaju sa pojde domov... 41r chlap chce svoj klud a nie riesit plienky a v 60ke pubertaka

prapodivna
20. led 2014

@shnok Moc ti přeju, aby to všechno dopadlo co nejlépe pro tebe. Sílu a nervy. Kdybys chtěla napíš, jak to s tebou průběžně vypadá.

lrg
22. led 2014

Jsem mladá, relativně čerstvá maminka, takže můj názor je jasný 🙂 Pokud po dítěti tolik toužíš, nevzdávej se svého snu kvůli chlapovi, se kterým za rok, za 5 let nemusíš už být a nebudeš mít nic. Ani přítele, ani dítě. A na nový vztah a těhotenství už možná bude pozdě. Navíc jak píšeš, je to podraz. Kdyby ti rovnou řekl, že děti nechce a člověk by se mu nemohl divit...... Ale to by si s ním do domečku asi nešla 🙂 Nevím jestli je to chlap, kterému můžeš věřit a můžeš se na něj spolehnout. Být tebou bych ho ani nepřemlouvala, měla by si mít dítě s někým, kdo ho bude chtít stejně jako ty a těšit se na něj a ne že k tomu jen svolí. Sama píšeš, že sis první miminko moc neužila a určitě by bylo hezké těšit se z něj s mužem, který bude stejně poprděný a nadšený jako ty 🙂 Společné bydlení je problém, jediné řešení je asi dům prodat a peníze si rozdělit.

prapodivna
23. led 2014

@lrg přesně tak!
@shnok jak to s váma zatím vypadá?

shnok
autor
23. led 2014

Holky máte pravdu, jen musím vše začít budovat znovu když se rozejdeme a s tím si myslím že už to potom ani nestihnu ☹ proto jsem to chtěla nějak udržet a mít dítě se součaným přítelem, ale on nikdy názor nezmění. Momentálně máme tichou domácnost, protože mě už to vše urazilo a nemám chuť ses ním bavit mu to asi ani nevadí, jen mi píše sms jako by se nic nestalo. Nechce nic řešit... 😒

arko
13. kvě 2021

Zakladatelko jak to vsechno nakonec dopadlo?

tinaprofi
13. kvě 2021

Chápu ho, uz je ve věku, kdy má děti za sebou a respektovala bych jeho rozhodnutí.