Přítel nevěří, že je otcem dítěte

bara89
23. led 2012

Ahoj,
hledám radu nebo aspoň možnost "vypovídat se". Jsem ve 14 týdnu těhotenství. Miminko nebylo plánované, přeci jen je mi teprve 22 let, měla jsem jisté pochybnosti. Ale přítel mě přesvědčil, že miminko chce a že se o nás postará. Byla jsem moc ráda, šťastná a na mimčo jsme se oba společně těšili....Až do tohoto víkendu ☹ Přítel si šel sednout s kamarády na pivo a já zůstala samozřejmě doma. Vrátil se a všechno bylo jinak. Spustil na mě, že si není jistý, jestli je miminko jeho a že si nechá udělat testy otcovství. Dokud se nedozví, že je otcem, tak že se k nám nebude znát. Žádné společné bydlení, nic. Budu prý pěkně doma u rodičů až do porodu a tam prý také zůstanu, jestli výsledky testů budou negativní. Jen jsem na něj nevěřícně koukala. Nechápu co se stalo. Strašně se trápím ☹ . Nemám sebemenší pochybnosti o tom, že on je otcem. Co mám teď dělat? Mám na něho strašný vztek a zároveň velký strach, že nás už nechce. TP mám až v červenci, co bude do té doby? Jak by jste se zachovali vy? Budu ráda za jakoukoliv radu a názor ☹

maruja
23. led 2012

@jop no to už bude mít ty testy a bude platit alimenty ☹

maruja
23. led 2012

@bara89 ty se dělají z krve matky a otce

weri1
23. led 2012

nechtěla jsem to sem psát, ale jo napíšu.....můj táta, taky mamce nevěřil, že sestra je jeho a co? nakonec se omluvil-až se segra narodila!!! a je z ní posranej a to je jí už 23 let. a naši jsou spolu 33 let.....

dadous
23. led 2012

@bara89 testy se dělaj až po narození dítěte, je to totiž nebezbečny a pochybuju, že by si to jakykoliv doktro vzal na triko 😵

Test určení otcovství se provádí vždy na již narozených dětech. Samozřejmě, existuje možnost odebrat plodovou vodu či krev nenarozeného dítěte. Ale z důvodů obtížnosti a rizik při takovém získávání DNA dítěte se tento postup pro paternitní testy nedoporučuje. Odběr lze pak provést pouze odborným lékařem, a to za opatrného propíchnutí placenty s cca 1–2% zvýšením rizika potratu. Proto se tento odběr využívá pouze ve velmi výjimečných případech, zejména z důvodu nebezpečí významných dědičných chorob. Určování otcovství mezi tyto významné důvody zcela jistě nepatří a jelikož lhůta pro namítání otcovství trvá do 6 měsíců věku dítěte, není vhodné jakkoliv riskovat zásahy v průběhu těhotenství. Diagnostická amniocentéza se obvykle provádí mezi 16. a 18. týdnem těhotenství, ale příležitostně již ve 14. týdnu nebo nejpozději ve 20. týdnu. V době, kdy by „teoreticky“ bylo možno určit otcovství, tedy již nelze provést přerušení těhotenství (potrat).

Alternativou je novinka, kdy postačuje (náhrada za vzorek dítěte) odebraná krev matky, ve které se cca 30 hodin po odběru vyskytují rozpadající buňky dítěte. Tato metoda je však „příliš nová“ a doposud nevykazuje dostatečně spolehlivé údaje, tudíž prozatím nelze doporučit!

Standardní odběr vzorku buněk z ústní dutiny dítěte je možné odebrat již v krátké době po porodu, samozřejmě dle zdravotního stavu dítěte. Nejmladší naší „zákaznici“ bylo necelých 5 dní. Věříme proto, že i přes význam otázky biologického otcovství, bude Vaše těhotenství bezproblémové, pro Vás, i Vašeho potomka.

1983hr
23. led 2012

bara89 Nebuď s toho smutná,čekáš miminko tak si to užívej. Pokud ti přítel nevěří tak ať si nevěří.Kamarádi dokážou být pěkný zmetci(znám to z vlastní zkušenosti).Jinak testy otcovství se dají udělat i při odberu plod.vody ale je to zbytečné.Být tebou tak se sním přestanu uplně bavit,on tě urazil tak ať nese následky.Uvidíš že bude litovat že ti nevěřil

januzza80
23. led 2012

@bara89 Ahojky drz se a nevim jak reagovat.Je to a musi to byt hrozne,nezavidim ti,ze jsi ted tehu a zazivas si neco takoveho.Nechapu,jak chlap muze neco takoveho udelat nekomu,kdyz ho miluje. ☹ Verim,ze se to vyresi a skonci to co nejdrive,ale bohuzel v tom maji prsty jeho kamosi,kteri mu neco urcite museli rict.

maruja
23. led 2012
ilonne
23. led 2012

@bara89 Promiň, je to debil, v 27 by snad už měl mít rozum a ne si nechat cokoliv nakukat od kamarádů v hospodě. Určitě je těžké zůstat sama, takže bych ti radila, pokud spolu zůstanete, vyhledat manželskou poradnu. Jinak si příště nechá nakukat zase něco jiného a bude to pořád dokola. Jo a ty testy bych ho nechala zaplatit. Žádný, ať je platíš ty. Pochybuje on, tak ať platí on.

1983hr
23. led 2012

@weri1 obdivuji tvoji maminku já bych ho hnala🙂

weri1
23. led 2012

@1983hr měla s ním mě a bráchu....a jen kvůli tomu, že chlap má chvilkový zatmění vše zahodit??? ono se někdy nedá vše řešit tak razantně.....jsem ráda, že to tak je a mám rodiče spolu,kteří se mají rádi . každej udělá chybu, nikdo nejsme neomylní

weri1
23. led 2012

jestli se test dělá z plodovky, tak do toho bych nešla.....

hribek
23. led 2012

@bara89 ja bych tomu chvilku nechala, bud ho zblbnuli kluci v hospode a beham mesice vychladne a omluvi se ale pokud ne a bude trvat na testu, tak bych opravdu na nej kaslala, lehce se to rekne hur provede, ale casem bys byla nestastna. ja mela pritele zarlivce, delal sceny ze jdu s kamoskama na kafe, s myma kamaradam sme nikam nechodili s jeho ano, zakazoval mi se licit atd. a jednoho dne uz trpelivost pretekla a skoncila sem to. potkala nynejsiho pritele a sme spokojeni, dokonce s byvalym se mame vzajemne na FB a sem tam si pisnem k narozkam a tak. ale 100% je nam takhle lip. takze drzim pesti at to vsechno dobre dopadne a hlavne at se mimcu dari. nenech si zkazit to nej obdobi.

1983hr
23. led 2012

weri1 stejně maminku obdivuju já jsem raplík🙂 Ale máš pravdu že pokud je vztah pěkný tak to stojí za odpuštění.Já musim taky lecos překousnout

mina_
23. led 2012

Ahoj, nedá mi to a taky sem něco málo přispěju..... Jestli je chlap takovej a nebo makovej, tak na to si musíme přijít každá sama, někdy to trvá chvíli a někdy i mnoho let... Mám za sebou cennou zkušenost, kdy jsem 10 let "žrala" lži a pohádky majetnickému chlapovi, který ze mě měl služku. Každý v okolí mi říkal, co je to zač... ale na to jsem musela přijít až sama... Byla kolem toho spousta dluhů a dost nepříjmených záležistostí..
Je to přes 2 roky, co jsem to ukončila a jsem v pohodě, šrámy si ponesu celý život, ale na drhou stranu to byla zkušenost nad zlato... Se současným přítelem čekáme prcka, jsem v 13 + 0 tt a život jsem stavěla znovu od 0.
Rozhodně se neboj rázného rozhodnutí. V počátku to není lehké, ale s odstupem času bude líp. Kdybych věděla tehdy co vím teď, tak bych to ukončila při prvních lžích a dluzích... a ušetříla bych si 10 let tápení a zbytečné agonie.
Moc Ti přeji, abys své rozhodnutí uděla co nejdříve. Prckovi rozhodně nedělá dobře, když nejsi v pohdě. A neboj, v pohodě můžeš být i jako svobodná mamča 🙂

Budu držet palce.

kammka
23. led 2012

@bara89 koukni na odkaz z gennetu výše..

llluckaaa
23. led 2012

Já bych mu řekla, že je ... a poslala bych ho do ... . Testy otcovství bych si nechala udělat, až když bych z něj potřebovala vytáhnout alimenty pro dítě, ne abych ho přesvědčila, že mu jsem věrná. Třeba to je jen počáteční šok a rozleží se mu to v hlavě. Asi bych mu byla ochotná i odpustit, ale to by nás musel asi hodně odprosit.
Hlavně žádné smutnění, s mimouškem to zládnete ať už s tátou nebo bez něj!

york
23. led 2012

@bara89 ahoj,je tezke v takove situaci radit....ale myslim ze bys nemela delat razantni krok....

Ja kdyz rekla priteli ze jsem tehotna tak jsme zacatky meli taky dost krusne.hodne kopal kolem sebe.ze jsme na dite mlady-ja 24 on 27,ze nejsou penize atd...konecna reakce byla ze nejlepsi bude preruseni..a to nam do toho jeste kecali jeho rodice-to same co rikal on! a tak mi doslo ze to neni z jeho hlavy ale z maminciny....do 12tt jsem ho nechala byt a nic s nim neresila.kdyz jsem pak prisla jednou domu od doktora tak se me zeptal jestli jsem uz objednana a ja mu rekla ze ne.V TU CHVILI SE ZACAL OMLOUVAT ze se proste lekl ak to vse zvladneme atd ale ze si miminko preje a chtel abych mu odpustila...ted jsem v 29tt a oba si to uzivame....moc se tesime a on je z pupiku vysranej uz ted! zkus mu dat nejakej cas...jak dlouho uznas ty za vhodne!!!myslim si ze si moc dobre uvedomuje ze to neni zalezitost na chvili ale na celej zivot...ma strach jak to vse bude a zvladnete,dneska neni prdel si poridit dite a pokud on chce hypoteku tak musite taky myslet na to aby jste to utahli a neskoncili s dluhama pod mostem...na jednu stranu ho chapu ale na druhou stranu je to hulvat!!!a taky si z nej v hospode urcite delali prdel a on se toho chytl a zere ho to..tobe kdyby nekdo rekl ze ho videl s cizi holkou tak nad tim taky budes premyslet a resit jestli to je pravda nebo ne... ☹ to je muj nazor a zalezi na tobe jak se k tomu vsemu postavis!!!

dadous
23. led 2012

ja jen nechapu, že se chlap necha tak lehce zblbnout kamaradama 😕

llluckaaa
23. led 2012

@dadous Já bych to i chápala. Blbost některých "rádoby chlapů" nezná mezí. Kamarádi mého bývalého si mysleli, že mám moc velký zadek, a on mě pak posílal cvičit aerobic 😉

pmelani
23. led 2012

☹ je mi líto,že jsi v takové situaci...asi bych se trápila a snažila bych se mu to ještě jednou vysvětlit,ale nic víc pro to nemůžeš udělat...pokud máš rodinu která Ti pomůže nech ho být ať se užírá tou hloupou myšlenkou a jeho kamarády bych kopla do..... asi si neudědomují co udělali. Pokud Tě miluje a o miminko stojí mělo by se mu rozsvítit,že až bude chtít on bude pozdě.

dadous
23. led 2012

@llluckaaa no co se vztahu tyče, jsem se opět přesvědčila, že chlapi jsou někdy fakt mimo 😠

dadous
23. led 2012

ja bych se v první řadě snažila z něj dostat, co mu vlastně ty matlaci nakecali, a kdyby nechtěl říct, tak bych se jich zeptala ja osobně 😵

martaska78
23. led 2012

Já bych to tak nehrotila 😉 , pokud se na mimčo těšil,tak to bude taková chvilková "demence". Něco popili, něco prohodili a pokud je normální, tak až pořádně vystřízliví a trochu popřemýšlí, tak ho budeš mít do dvou dnů s kytkou přede dveřma. Holt některý chlapi mají delší vedení. Ale pokud je to blb, kterých je taky dost, možná bys měla uvažovat o výchově mimča bez něj. Ale nechte tomu nějaký čas, ono po 17 letech co jsem s manžou, je prostě pravda, že se nic nejí tak horký, co se uvaří. A hlavně ty sama musíš vědět, jaký je a jestli ho nahlodaly jen ty kecy chlapů nebo je to vůl pořád. A podle toho bys ses měla zařídit 😠 . Hlavně pevné nervy a věř mi já mám super chlapa, ale taky měl, má a bude mít svoje chvilkové "demence" a myslím že je mám i já. Hlavně klid a chvilku vyčkej a popřemýšlejte oba.

llluckaaa
23. led 2012

@dadous Já bych asi zachovala hrdost a pokud by mi to partner nechtěl vysvětlit sám, tak bych se na kámoše vykašlala. Ať řekli cokoliv, tak jim hlavně on neměl věřit. Tohle vypovídá trochu o jeho nespolehlivosti a nezralosti.

dadous
23. led 2012

@llluckaaa no dobře, kdyby byli sami dva tak asi jo, ale takhle už jde i o mimčo, a kvuli nějakymu třeba i nedorozumění(pže jinak mi to hlava fakt nebere) si nebudu hrat na hrdinku, ja bych teda chtěla vědět o co vlastně šlo, a věřím tomu, že barča nad tím asi hodně přemyšlí 😵 a co si budem říkat, alkohol dokaže divy 😅

llluckaaa
23. led 2012

@dadous Ale tak není pořád ještě namazaný, ne? 😀 Já si právě neumím představit, že je to nedorozumění. Z mého pohledu prostě jako životní partner selhal. Ale to neznamená, že bych nebyla ochotná mu tohle příšerné chování odpustit. Každopádně by měl dostat za vyučenou 😠

dadous
23. led 2012

@llluckaaa no to v každym případě 😵

karina1
23. led 2012

nemas si vobec co vycitat... ani to, ze si sa s nim pred 2 r. na cas rozysla nema vplyv na to, aby ti chlap neveril.. nechapem ako toto chlap dokaze vobec vyslovit (vyjma pripady, kedy chodi s holkou co mu zahyba na kazdom rohu, coz neni tvoj pripad) Ja mam pochopenie aj pre to, ze mu kamosi nieco nahovorili a ze je mlady atd., ale to co ti povedal a akym sposobom, to mi pride ako vydieranie a snaha urobit z teba chudinku v tazkej zivotnej situacii.. Chde to jednoznacnu reakciu z tvojej strany, aby sa bud okamzite spamatal alebo nech ide do haja.. aj ked je to tazke, a aj keby ste sa mali v buducnosti k sebe vratit, teraz by si mu mala ukazat, ze mas svoju hrdost, ze to prepiskol a ty to nehodlas v ziadnom pripade tolerovat.. urcite nie je lahke vychovavat dieta sama, ale ovela tazsi by bol zivot s takymto clovekom (zeny by tu o tom urcite vedeli pisat cele strany).. ak mas rodicov, pri kotrych mozes byt, tak by som vobec nevahala.. co vydavky na dieta - este v tehu budes mat velke naklady na vybavicku (kocarek, postielka, vanicka, oblecenie), takze ty studentka si to zaobstaras a pan velkomozny, ktory zaraba nijak neprispeje a objavi sa az po porode?? fakt ruky, prec od neho!! a on sa bud spamata al. nech ide..

llluckaaa
23. led 2012

@martaska78 Já mám taky doma chlapa s "chvilkovými demencemi". Někdy mu jakože přeskočí a chová se jako magor, jindy naopak zachovává klid a rozvahu, když já vyšiluju. Ale kdyby mi v těhotenství na vážno řekl, že naše dítě není jeho, tak mu snad jednu fláknu, aby se rychle vzpamatoval 😉

marecek4
23. led 2012

@bara89 no,asi se tam do něj někdo pěkně navezl a jemu vrtá brouk v hlavě-já osobně,bych na nic nečekala a u těch rodičů už bych byla-a s klidem ať si dělá co chce,protože si nezaslouží ani Tebe,ani mimi,tetyy bych ale rozhodně udělat nechala já sama,už jen kvůli případnému výživnému,a taky kvůli tomu,že pokud nemáš určeného otce,je pak těžší i jednání s dalšími úřady,a neposlední věc je stránka zdravotní-a chlap,ať se zařídí jak chce,když dokáže poslouchat a řídit se hospodskýma bludama rádoby kamarádů,tak ať se popere i s následky