Přítel nevěří, že je otcem dítěte

bara89
23. led 2012

Ahoj,
hledám radu nebo aspoň možnost "vypovídat se". Jsem ve 14 týdnu těhotenství. Miminko nebylo plánované, přeci jen je mi teprve 22 let, měla jsem jisté pochybnosti. Ale přítel mě přesvědčil, že miminko chce a že se o nás postará. Byla jsem moc ráda, šťastná a na mimčo jsme se oba společně těšili....Až do tohoto víkendu ☹ Přítel si šel sednout s kamarády na pivo a já zůstala samozřejmě doma. Vrátil se a všechno bylo jinak. Spustil na mě, že si není jistý, jestli je miminko jeho a že si nechá udělat testy otcovství. Dokud se nedozví, že je otcem, tak že se k nám nebude znát. Žádné společné bydlení, nic. Budu prý pěkně doma u rodičů až do porodu a tam prý také zůstanu, jestli výsledky testů budou negativní. Jen jsem na něj nevěřícně koukala. Nechápu co se stalo. Strašně se trápím ☹ . Nemám sebemenší pochybnosti o tom, že on je otcem. Co mám teď dělat? Mám na něho strašný vztek a zároveň velký strach, že nás už nechce. TP mám až v červenci, co bude do té doby? Jak by jste se zachovali vy? Budu ráda za jakoukoliv radu a názor ☹

sayast
23. led 2012

@bara89 prosla jsem si necim podobnym. ale poslouchala az kdyz mala byla na svete. ja blba se doprosovala, prosila, prisahala. i jsem zvazovala ze mu ty testy koupim. ale nebyli penize. mmch, ted jsem rozvedena a ze je mala jeho je poznat i bez testu 😝
a ted? ted bych mu s hlavou vztycenou otevrela dvere a rekla mu at jde! nech ho, jestli je tak ovlivnitelny ze si necha neco nakukat v hospode, tak za to nestoji.
mej svoji hrdost, snaz se netrapit, miminko si to nezaslouzi. bude zas lip! drzim palce

karina1
23. led 2012

uf, nebudem tu nadavat.. asi by som mu povedala, ze si nemusi robit ziaden test otcovstva, ze si to deco vychovam sama a ze jeho uz nikdy nechcem vidiet.. ale, neviem, ci si to mozes fin. dovolit? holt, babatko by som si urcite nechala.. ale o takeho chlapa by som teda nestala.. aj ked chapem, ze to citis asi inak.. daj tomu cas, vyriesi sa to samo..

mamkamarketa
23. led 2012

@bara89 ja bych ho nakopala do zadku 😠
evidentne mu neco povedeni kamaradi nakukali a on je s prominutim tak blbej,ze jim to zere 🙄
narosto chapu,ze se citis znicena,ale co s takovym noumou? tys mu nekdy dala duvod aby ti neveril?

lucifereeek
23. led 2012

@bara89 a vy spolu nebydlíte, že říká, že máš zůstat až do porodu s rodiči? no mě tohle říct můj, tak bych ho nechala ty testy zaplatit, a až by se prokázal jako otec, ukázala bych mu dveře. S takovým člověkem bych nedokázala být.

ined77
23. led 2012

ahojky 🙂 ,
no první co mě napadlo je, co ho k takovému chování vede? ptala jsi se ho z jakého důvodu takto "obrátil"?
to je dost razantní obrat a pokud by něco někde v hodpodě i "slyšel", přijde mi takové chování přinejmenším ukvapené 😕 .
těžko radit, tohle se špatně "dokazuje", záleží na vašem vztahu, jaká je mezi vámi důvěra, zda byla či nebyla nevěra...nevím jestli ti někdo tady dokáže poradit ☹ .
asi bych se s ním snažila mluvit a vytáhnout z něj co se vlastně stalo a co ho vede k takovému jednání.
každopádně ti držím moc palce aby se vše urovnalo a ty (vy) jste si mohli užívat těšení na vašeho drobečka jako rodina 😵 .

anien
23. led 2012

Určitě to nebude jednoduché, miminko je na cestě, ale takovýto přítel tě stejně asi moc nepodrží ani v budoucnu. S klidným srdcem ho nech jít. 😉

sayast
23. led 2012

podle me je mlady a zarlivy. takovy lidi uveri vsemu. i ze je trava modra a budou se pro to hadat. mela jsem ho doma, tak vim 😝
a snadno se rika at ho kopne, ale kdyz clovek miluje... ale samozrejme by to bylo nejlepsi reseni. mozna to tak do budoucna stejne dopadne 😔

maruja
23. led 2012

@bara89 asi bych mu řekla že je pitomec a takovýho tátu stejně nechcem. Aby si nechal v hospodě nakukat cokoli, co přinese příště?? Že to není ani tvoje nééé?

karina1
23. led 2012

ja by som sa ho na nic nepytala.. on nepreukazal ziadnu citlivost, vraj budes byvat u rodicov az do porodu.. no kludne aj po porode, ale teba, magor, do toho uz nic nie je.. poznam vo svojom okoli niekolko bab, kt. chlap opustil (1tyzden pred porodom, inu par mes. po porode). Chlap, kt. zenu necha "v stichu" v najzranitelnejsom obdobi zivota, nestoji vobec za nic.. si mlada, vobec by som sa o seba nebala.. chlapa najdes kedykolvek a snad to uz nebude taky magor.. mozno mu o tyzden trkne a pride s prosikom nazad, ale inak by som sa mu nijak nevnucovala ani neprosila, nech si ide kam chce..

baris
23. led 2012

ahoj, @bara89 tak to tvůj přítel je tedy pěkný bl__c . Pokud takhle najednou obrátil o 180°, tak je to ještě dítě, který si nechá takovou pitomost namluvit.

Vím, že udělat rázný krok je velmi těžké, určitě se ti honí hlavou myšlenky, zda to sama zvládneš, že budeš matka samoživitelka .... Máš rodiče, kteří ti pomůžou? Pokud ano, tak neváhej a odejdi. Jsi ještě mladá a i s jedním dítětem si určitě najdeš někoho "vhodnějšího pro život".

zoditka
23. led 2012

@bara89 Ahoj, tak především je mi moc líto, že něčím takovým procházíš ☹ . Chlapi jsou někdy fakt strašní hlupáci 😖 . Báro vím, že tohle teď asi slyšet nechceš, ale já bych s takovýmhle chlapem nedokázala zůstat, odešla bych a už bych ho nikdy nechtěla vidět. Jsi mladinká, určitě máš ještě spoustu možností a jestli to není tenhle, tak ON se někde určitě objeví a bude tě milovat i s dítětem. Možná ti to přijde nemožný, ale věř mi, jde to. Nedůvěra je podle mě totální zabiják vztahu. A kór nedůvěra týkající se otcovství, to je prostě hrozný 😖 .
Ať už se rozhodneš jakkoliv, držím palečky, ať to dobře dopadne... dobře pro tebe a pro miminko 😉 .

jasekd
23. led 2012

@bara89 😲 Me napada vic duvodu:
1, mu nekdo neco nakukal a on tomu veri, jak moc k tomu ma duvod vis jen ty. Choval se uz driv nejak chorobne zarlive?
2, mozna mu az ted doslo, ze je mladej, na dite neni pripravenej a lepsi zabava je hospoda 🙄
3, jen kolem sebe kope a hleda duvod, jak vas opustit 🙄 Kamoska ma manzela a ten se vylozene chova tak, aby ji ruply nervy a podala zadost, on je na to zbabelej, linej a ja nevim co jeste. Docilil sveho, zadost podava, ma ho plny zuby. Mozna ten tvuj ceka na neco podobneho. Zda se mi to velmi pravdepodobne.

Pokud by mi to finance dovolily, nebo kdybych mohla k rodicum, odesla bych, pokud by mi nepodal opravdu rozumne vysvetleni sveho chovani. Odesla bych za predpokladu, ze byt je jeho, jinak samozrejme ne. Tohle je moc, uklidit te k rodicum, pak testy , zjisti, ze je otec a pak co? Stastna rodinka? 😅 😅 😅 Hodne sil preji 😔

bara89
autor
23. led 2012

Ano,nebydlíme spolu. Já ještě studuji, pracuje jen přítel. Já jsem zatím u rodičů v pokojíčku. Přítel už si vyjednal hypotéku a měl se kupovat byt než malé přijde na svět, teď z toho ale sešlo. Koupí byt, až si bude jistý ☹
Přítelovi je 27. Chodím s ním už od svých patnácti let. Před cca dvěma roky jsem se s ním rozešla, byli jsme od sebe asi 8 měsíců. Je fakt, že od té doby je jeho důvěra ke mě trochu narušená, ale přeci mě zná a nemohu pochopit, že si o mě vůbec může myslet, že bych se na něj snažila hodit otcovství miminka, které by nebylo jeho ☹ To mě opravdu uráží 😢

ivca_doubek
23. led 2012

Ahojky, v podstatě souhlasím s názory které tu zazněly. Co s ním, když ti není schopný věřit?? Myslím že v budoucnu by jste se stejně rozešli, přitel se mi zdá dost nezralý, když si nechá něco takového nakukat od kamarádů, zjevně jim věří víc než tobě...
Ale na testech bych trvala, ať si je zaplatí, bude mít dítě a bude na něj taky muset platit!!!
Já osobně bych utekla dokud je čas se zařídit s miminkem po svém, až se narodí bylo by to o to těžší. pokud máš možnost jít k rodičům tak bych šla. (pokud nebydlíte ve tvém bytě, pak bych mu nechala kufry přede dveřma a vyměnila zámky)

caricia1
23. led 2012

@bara89 No takovýho chlapa bych nakopala do zadku! Jestli že ti nevěří ( nebo pochybuje) tak si neměl plánovat a pořizovat děti,snad má trochu rozum ne??Udělat dítě a pak říkat že si není jistý,to je jako co??Je to ubohost a s takovým chlapem bych nestrácela ani minutu.Soustřed se na miminko a těš se na něj. 😉 Ten kdo v tomhle případě o něco přichází je on a ne ty!
Držim palečky!A gratuluji 😉 😉

daphney
23. led 2012

@bara89 Koukám, že to nemáš jednoduché...
Je to blbec, ale dokážu si představit, jak chlap zareaguje když mu parta kamarádů nakecá takové nesmysly!!! 😠
Řekla bych mu ať si nechá udělal testy DNA když je takový blbec a nevěří, že je miminko jeho, ale až uvidí kolik to stojí, tak ho přejde chuť 😎 a třeba mu dojde, když jsi ochotná přistoupit na tuto možnost, že je asi vyloučené aby bylo miminko někoho jiného
http://www.gennet.cz/novinky/urceni-otcovstvi-v...
Držím palečky ať vše dobře dopadne 😉 😉 😉

jasekd
23. led 2012

@bara89 aha, takze spolu ani nebydlite. Uz to mi pripada jako duvod, ze jste nebyli na dite pripraveni, ale ma to tak dost lidi a dopadlo to dobre. Ani to, ze jsi se s nim rozesla a vratila se, mu nedava pravo na to takhle se chovat, vezmu li nekoho zpet, tak bez vyhrad, jinak to nejde. Proc jsi se vratila? Z velke lasky nebo z nouze, ze nikoho lepsiho nemas? Treba to z tebe citil. Ovsem znovu, nic mu nedava pravo se takhle chovat, pro dite jste se rozhodli spolu. Je to chovani nezraleho cloveka, chci dite, sup, uz ho nechci, jednou tak jednou tak. Porodem to nekonci, prijde kupa starosti, na ktere musite byt dva, a dospeli. On se chova jako dite, co chtelo drahou hracku a zjistilo brzy, ze ho nebavi. Utika ted, co kdyz utece pozdeji, az ty/dite onemocnite atd. Tech zatezovych situaci je moc. Fakt nevim, co by musel udelat, abych pochopila, proc se tak choval a odpustila mu. Na testech bych trvala, at aspon plati, kdyz nebude s vami. Mozna ale skutecne vi, ze je otec, a doufa, ze se vas zbavi 🙄

demian
23. led 2012

@bara89 Ahoj,
já bych možná nebyla tak razantní jako většina dam zde. Určitě se lekl, hypotéka a dítě současně je obrovský závazek a psychická zátěž. Navíc v dnešní době, kdy hodně hypoték končí nucenou dražbou.
Problém není, že nevěří Tobě, ale že nevěří sám sobě. Určitě je nezralý, ale možná bych ho úplně nezatracovala. Zrada to je, měl by dostat lekci, ale úplně bych vše ještě nezahazovala.

bara89
autor
23. led 2012

Díky holky za rady 🙂 . Má hrdost mi radí to samé, ale stále doufám, že se mu to ještě rozleží v hlavě a přijde k rozumu ☹ Já si jeho otcovstvím jsem jistá na 100%, jen ať si testy udělá, nemám s tím problém. On ale prostě jen nechápe, že i když po tom obrátí a bude chtít s námi být, tak já po tom všem co se děje teď už nebudu chtít ☹ A nic už nebude takové jaké by to mohlo být bez těchto problémů. Nemůžu pak všechno smazat a hrát si na "happy family" ☹

kalo
23. led 2012

@bara89 Jednou narušená důvěra už nikdy nebude 100% jako dřív...(tvoje nebo jeho). A manželství bez důvěry je špatné.... 😔

demian
23. led 2012

@bara89 Nikdo po Tobě přeci nechce, abyses tvářila, že se nic neděje. Děje a taky bych mu řekla, že zradil Tvojí důvěru a pokud bude chtít vše vrátit do starých kolejí, bude se muset hodně snažit tobě a vašemu dítěti dokázat, že za to stojí.
Držím palce, abys byla spokojená především Ty. Ať to dopadne, jak to dopadne 🙂

bara89
autor
23. led 2012

Přítel byl můj první, bylo mi 15 let a jemu dvacet. Asi někdy v devatenácti jsem začala mít pocit, že jsem o něco přišla a že jsem moc mladá a tak jsem já hloupá vztah ukončila. Pár měsíců jsem blbla a snažila se dohnat všechno co jsem podle mě "zameškala". Pak jsem ale zjistila, že to není všechno a že přítel mi moc chybí. Kontaktovala jsem ho, sešli jsme se a od té doby jsme zase spolu. Teď je mi 22 let, jemu je 27 let. On ještě před mým otěhotněním mluvil o miminku a dokonce i o svatbě....... A nyní to dopadlo takhle ☹ nevím kde se stala chyba..

jop
23. led 2012

@bara89 to je hrůza takový chlap! Jak už tu zaznělo, oznámila bych mu, že už s ním nechci být, pokud mi nevěří a dítě vychovám sama. Hlavně se musíš dostat do pozice, že máš navrch ty, aby pochopil, že se buď musí hodně rychle vzpamatovat a žehlit, nebo je opravdu konec. Mládí a nezralost ho může omluvit, ale jen pokud se dá rychle dohromady a začne se chovat normálně. Určitě bych mu zdůraznila, že pokud si to rozmyslí v budoucnu (např. až se udělají ty testy), tak ať nepočítá s tím, že ho vezmeš zpátky. Doufám, že můžeš zůstat u rodičů.

kammka
23. led 2012

zblbli ho kamarádi v hospodě a on se rád nechal... pokud bydlíš u rodičů, tak tam prostě zůstaň.. asi bych mu navrhla ty testy , které lze provést v průběhu těhu, protože pokud bude borec čekat na narození miminka, tak potom bude mít problém s vyřízením hypotéky, banka ho bude brát jako chlapa, co živí rodinu a to už nebude tak jednoduché a taky čím víc času ti dá na přemýšlní o jeho kvalitách, tím snáz se mu může stát, že po potvrzení jeho otcovství zůstanou dveře k tobě zavřené...

demian
23. led 2012

@jop celkem bych souhlasila, ALE. Jsou muži, kterým když jednou řekneš KONEC, tak to tak berou, srazí paty a odchází. Protože jsi přímo řekla, co chceš a dalas najevo, že nemá sebemenší šanci. Proto bych k tak razantnímu kroku nepřistoupila.

weri1
23. led 2012

bych chtěla vidět, jestli by každý byl tak razantní jak se tu píše....je mladej, lekl se, kamarádi mu něco řekli, on tomu bohužel věří ...je to těžký.....nechala bych to chvíli být a za nějakej čas, třeba měsíc, bych si s ním promluvila co a jak dál. Řekni mu, že ať si klidně test otcoství udělá, že ty s tím problém nemáš, že víš 100% že je jeho. A klidně bych mu odpustila,. To asi není úplně o tom, že ti nevěří, jen prostě ti strašní kamarádi 🙂 -což si myslím, že za tím hledat viníka

jop
23. led 2012

@demian já bych mu neřekla razantně "konec", jen bych mu prostě oznámila, že pokud si to s důvěrou ve mně rychle nerozmyslí, tak nemá šanci. Cokoli jiného (aspoň podle mých zkušeností) vede k tomu, že chlap má pocit, že tě má v hrsti a může si s tebou dělat, co chce. Vždyť je přece blbost setrvávat s chlapem, který ti nevěří tak zásadní věc, že jeho dítě je jeho!

jop
23. led 2012

@weri1 no a co když mu kamarádi v hospodě příště řeknou, že tě např. viděli s jiným chlapem, že ho pomlouváš, že ten kluk (holka) mu vůbec není podobný... přece musí věřit víc tobě než kamarádům, ne? Já bych teda s takovým chlapem žít nemohla, to musí být utrpení...

zabula
23. led 2012

@bara89 ze vé zkušenosti,když se tak chová běž od něho ,to jako ted budeš trpět,a čekat jestli se náhodou nerozmyslí?a až po porodu zjistí že je to jeho,bude si dělat velké nároky a bude vše zase o.k?nebo se i pak nezmění.Když ti ted nevěří,co je to za lásku,důvěru,pokud člověk miluje tak v dobrém i vzlém,a když sou na to dva,at je situace jakákoliv,dá se to zvládnout,to mi věř,si pěkná holka,vůbec bych se nebála že budeš sama. 😉

bara89
autor
23. led 2012

@kammka Já myslela, že testy v průběhu těhu se nedělají, že je to nebezpečné pro miminko? Co je na tom pravdy?