Přítel nevěří, že je otcem dítěte

bara89
23. led 2012

Ahoj,
hledám radu nebo aspoň možnost "vypovídat se". Jsem ve 14 týdnu těhotenství. Miminko nebylo plánované, přeci jen je mi teprve 22 let, měla jsem jisté pochybnosti. Ale přítel mě přesvědčil, že miminko chce a že se o nás postará. Byla jsem moc ráda, šťastná a na mimčo jsme se oba společně těšili....Až do tohoto víkendu ☹ Přítel si šel sednout s kamarády na pivo a já zůstala samozřejmě doma. Vrátil se a všechno bylo jinak. Spustil na mě, že si není jistý, jestli je miminko jeho a že si nechá udělat testy otcovství. Dokud se nedozví, že je otcem, tak že se k nám nebude znát. Žádné společné bydlení, nic. Budu prý pěkně doma u rodičů až do porodu a tam prý také zůstanu, jestli výsledky testů budou negativní. Jen jsem na něj nevěřícně koukala. Nechápu co se stalo. Strašně se trápím ☹ . Nemám sebemenší pochybnosti o tom, že on je otcem. Co mám teď dělat? Mám na něho strašný vztek a zároveň velký strach, že nás už nechce. TP mám až v červenci, co bude do té doby? Jak by jste se zachovali vy? Budu ráda za jakoukoliv radu a názor ☹

martaska78
23. led 2012

To já bych mu taky flákla, ale zase na druhou stranu, hned přemýšlet o tom, že budu vychovávat děcko sama, mi příjde předčasné. Já vůbec neříkám, že si nezaslouží "školení". Ale asi jen oni dva musí vědět, jestli v tom jsou jen ty kecy nějakých pitomců, nebo i něco jiného. Já jen říkám hlavně klid a v klidu přemýšlet. Když jsme se před skoro 12 lety brali byli jsme v podobné situaci, ještě jsme neměli vyřešené bydlení atd. A to ten můj byl ještě na vojně. No byli jsme spolu 5 let a měli se rádi, vzali jsme se ale začali sžívat vlastně až se malý narodil. Nejhorší byl první rok, protože jsme byli tak nějak naučení z domu, občas tchýně radila a tak. Tak jsme tak nějak bojovali, ale teď na to vzpomínám asi jako na nutné zlo. Manža zase občas přišel od tchýně, která mu taky občas něco "nakukávala". Ale nejdřív přišel s horkou hlavou a prostě mu to chvíli trvalo než došel k tomu, že to vlastně ani on tak nechce. Vím, že v tomto případě, je to masakr, ale pokud mu to docvakne, že se choval jako vůl, mohla by to být první a poslední "krávovina" co udělal a hned bych ho neodsuzovala. Však si to vyřídí a jestli byl takovej kretén už předtím než otěhotněla, tak asi není co víc psát a utíkat utíkat utíkat, protože se to nezmění. Ale to musí vědět Bára, ruku na srdce, jestli to není poprvé co se chová jako takhle velký kretén, tak už o tom není žádná. 😖

llluckaaa
23. led 2012

@martaska78 Naprostý souhlas. Btw. u nás nakukává taky spíš tchýně než kamarádi 😉

honzulka
23. led 2012

Já bych si s ním ještě promluvila...Chlapi v hospodě si myslí,že ví všechno nejlíp a nejen v hospodě a myslím si,že nevysvětlení títo situace tě stejně bude trápit ať budeš s ním nebo bez něj... ☹

marecek4
23. led 2012

@martaska78 no já to beru právě že už dřív nebyl úplně v poho,tak než se dohadovat a každou chvíli pak něco podobného řešit,tak to opravdu být radši sama,a třeba to chlap časem pochopí a dospěje,přijde mi totiž jako dost nevyspělej a pokud nepochopí,tak je to jeho škoda,ale Barča by měla alespoň ušetřené nervy kdy s čím dojde domů

martaska78
23. led 2012

a hlavně v tom nejspíš budě nějaká žárlivost, v tom smyslu " já ji viděl s tím a tím". To časem vyprchá, já měla doma taky "Othela" a já nejspíš byla taky "semetrika", ale vše se uklidnilo, když se malý narodil a teď se tomu smějeme. A to zase vypadá, že ji má rád "až moc". Ono chlapi si málo uvědomují, jak tohle ženský zraňuje. Třeba chce jen být přesvědčovaný jak moc ho miluje a že miminko je jeho. Chlapi jsou někdy divný. Jenže je blbý posuzovat nějakou situaci, když člověk neví všechno co předcházelo. Hlavně s rozvahou, pokud spolu máte být a cítíš že to tak je i z jeho strany, tak spolu budete 😉

martaska78
23. led 2012

@marecek4 To máš pravdu, ale je zase otázka, jestli tím mimčem "nedospěje", jako se to stalo nám. Pokud příjde s prosíkem a předtím nepadla facka nebo něco horšího a byly to jen blbý kecy, tak bych mu asi ještě šanci dala, ale asi tu poslední. 😒

marecek4
24. led 2012

@martaska78 a právě proto bych momentálně volila ten odchod,aby nepadlo něco,co už by nebylo možné vzít zpátky,přece jen v afektu člověk kolikrát udělá věci,na který není později hrdý,ale v ten moment mu přijdou správný,ježe to je vidět právě až s odstupem času,jestli s mimčem dospěje je to jen pro jeho dobro

maudn
24. led 2012

Co vím, od mého muže, tak se chlapi v hospodě takto ze srandy popichují (o svatbě, otcovství, sexu, majetku před svatbou...) my holky tomu říkáme projevená závist kamarádků snahou rozhodit tvého partnera, jenže on si to vzal osobněji, než měl....

carodejnice
24. led 2012

Já bych taky chvíli počkala. Nechala bych všechno do porodu být - buď se vzpamatuje a brzy s velkou omluvou přijde a jestli by se situace do porodu nezměnila, tak bych dítě vychovávala sama. Neuvedla bych ho ani v rodným listě. Vím, že bych přišla o alimenty, ale co kdyby se pak "tatínek" zbláznil za pár let a chtěl se podílet na výchově?

Myslím si, že je to chvilkový pomatení mysli. Mám krásný příklad v rodině - ségra s manželem strašně chtěli miminko (víc i snad švagr) a když po dlouhých peripetiích konečně otěhotněla, tak se švagr zbláznil a opustil ji a odešel k jiné. Po měsíci se s prosíkem vrátil, že si to všechno srovnal v hlavě. A "miminku" je 6 let a tatínek je z ní celý poprděný 🙂

carodejnice
24. led 2012

Ještě mě vlastně napadlo, že takovýmhle popichováním chlapů v hospodě začala ta šílená kauza v porodnici vyměněných dětí. Taky do tatínka šili, že mu dcera není vůbec podobná a že nejspíš není jeho.
Vím, že je to úplně něco jiného, jen jsem si na to vzpomněla.

mitote
24. led 2012

ja bych ho rychle a poradne nakopala do prdele a rekla mu, ze paklize si neni jistym ze dite je jeho a neveri ti, ze v tom pripade a si sbali pet svesek a ze po porodu bude soud resit vyzivne na dite a nezopatrenou matku a soud naridi testy odcovsvi. Ve finale se chlapecek prohne na prispevku na vybavicku pro miminko, na advokaovi, na vyzivne na tebe i na dite a v hospode bude mit takovou ostudu, ze muze honit kanalama 😉

mitote
24. led 2012

pardon chodit kanalama 😀

karina1
25. led 2012

@bara89 baro, tak sa to niekam pohlo? myslime na teba a drzime prsty, ale nedaj sa! ;) vidis, kolko nas tu je s tebou ;)

petaov
25. led 2012

@martaska78 @llluckaaa 😀 krásně napsáno. Každý chlap má občas chvilkové demence. Přidávám se, taky mám doma takového 😉
@bara89 hodně sil, ať to dobře dopadne!

yamdena
25. led 2012

Tak to je zajímavý problém...vrátí se z hospody a dítě už není jeho 😕 no nechci mu brát iluze, ale kdyby stokrát testy dosvědčily, že dítě je jeho, ještě vůbec to neznamená, že je mu partnerka věrná - v některých vyhraněných případech vlastně testy dosvědčí jen to, která spermie byla rychlejší 😅

Takže bych mu to takhle možná i podala .. řekla bych, jsem mu věrná byla/jsem/budu a tohle žádný test stejně nikdy nedosvědčit nemůže, takže buď mi bude důvěřovat nebo ne.. ale určitě by mě takový přístup od partnera mrzel :(

york
26. led 2012

@bara89 ahojky,tak jakpak to vypada s tim vasim tatinkem???uz se uklidnil nebo bojujete???dej o sobe vedet!!!

aliza
26. led 2012

@bara89 podla mna problem nastal vtedy, ked si sa s nim rozisla a ten dovod bol, ze si chces uzivat a ako si pisala, aj si si uzivala, zrejme si aj mala nejakeho priatela, milenca? a on o tom asi vedel alebo mu kamarati povedali, takze jemu to asi az teraz nejak doslo a posplietal si to v hlave a takto ti to vracia. Sama musis vediet, co sa medzi vami stalo, ale urcite takto nereaguje len na zaklade nejakych krcmovych reci s kamaratmi.

bara89
autor
3. únor 2012

Ahoj holky,
promiňte mi, dlouho jsem tu nebyla. Situace je sice o něco lepší, ale jinak stále stejná. Přítel už se trochu uklidnil, především po tom, co jsem díky stresu velice málo jedla a udělalo se mi zle když jsme se hádali. Tak byl celej vyplašenej a vezl mě k doktorovi a dost se bál. Hlavně o to malé. Tak se teď celkem uklidnil, ale stále si podle mě trvá na svém, jen o tom ted nemluvíme ☹ Tak nevím..
Jinak děkuji za podporu 🙂

york
3. únor 2012

@bara89 tak lhostejni mu nejste 🙂 dej mu cas,bude vse ok!!!a jestli si za tema testama stoji tak at si je zaplati a ty pak budes mit navic a ver ze se bude omlouvat a sypat si popel na hlavu

kveta
3. únor 2012

@bara89 Existujú testy otcovstva, ktoré sa dajú robiť z krvi matky už počas tehotenstva.. Dajú sa objednať na internete.. Skúsila by som ich.. Dozvie sa, že je otcom rýchlejšie..

neu.sona
4. únor 2012

@bara89 Ahojky Báro, jsi hrozně mlaďounká a asi trochu dokážu pochopit, co prožíváš. Nečetla jsem úplně všechny příspěvky, ale kolik je příteli? Tipuju max. 25 let. To odpovídá jeho chování.
Nemůžu Ti radit, co máš dělat, ale můžu Ti říct, že to, co Tvůj přítel udělal by narušilo moji důvěru naprosto napořád. Pokud jste to plánovali od začátku spolu a on potom dá na nějaké chlapské povídačky v hospodě značí o jeho inteligenci 😖 bohužel.
Je to asi teď hodně těžké připravit se na to, že budeš maminkou, teď do toho rostoucí bříško, doma rodiče, škola a ještě k tomu přítel blbec.
Já bych s takovým člověkem žít nemohla i kdyby tedy testy potrvrdili, že mimčo je jeho, i když ty už to dávno víš. A co to potom změní? Začně se k Tobě chovat láskyplně a k dítěti taky? To si nejsem jistá. Pokud k němu má odmítavý postoj teď, tak nevím, jak to bude později. Ten vztah se buduje už v těhotenství a zarývá se to do paměti..
Já bych s ním protě žít nemohla, nevěříla bych mu, že se v těžkých situacích neotočí a neuteče pryč :(.
Drž se, rozhodnutí je jen a jen na Tobě.

pet.s
4. únor 2012

@weri1 přesně..taky si myslím,že tu většina končí...ale při lámání chleba bych asi víc myslela na dítě a hodila ješitnost za hlavu..ale určitě bych si rýpla, že by spíš měl věřit tobě než kámošům, kterým bude akorát pro smích, jak ho dobře vyblbli...

pet.s
4. únor 2012

@bara89 drž se žádná kaše se nejí tak horká jak se uvaří....

weri1
4. únor 2012

@carodejnice a tohle je rozhodně horší....nebyla bych s chlapem který rozpoutal to, že si museli děti yměnit, já bych to nepřežila, mít rok dítě i když "ne tvoje" a dát ho pryč 😢

1983hr
4. únor 2012

@neu.sona Souhlasím stebou,taky bych mu už nevěřila
@aliza Pokud by milence měla tak je samozřejmě situace jiná ale kamarádi dokážou být pěkné svině.Kamarádce rozbili vztah,její přítel dal na blbé pomluvy a začal chlastat,našel si milenku.

bara89
autor
19. únor 2012

☹ ☹ Tak jsem to ukončila, nechci ho víc ani vidět. Ani nevím jestli chci, aby byl tátou našeho dítěte. Mám chut starat se o male sama. Opravdu jsem se moc snažila, ale nešlo to. Jsem na dně svých sil. Nemůžu dál vystavovat toho malého tvorečka takovému stresu, téměř ani nejím, prostě to nejde ☹ . Snad jsem se rozhodla správně...

camelinka
19. únor 2012

@bara89 procetla sem celou diskuzi a rekla bych ze vam bez nej bude lip. budes u rodicu kteri ti s prckem pomuzou, ted si jeste ujasnit zda ho uvest jako otce a stahnout ho alimenty na ktery mate oba pravo, ovsem za cenu toho ze se jednou muze "probrat" a chtit mrnouse do pece. preju hodne stesti, uzivej si tehulkovani a vsechno spatne pust za hlavu 😉

karina1
19. únor 2012

@bara89 urcite si urobila dobre, neboj - teraz je najdolezitejsie, aby si myslela na seba a miminko.. kup si nejake male bodicka pre mimi, overalcek - aby si sa pomalinky zacala na mimiska tesit (mne tie prve vecicky urobili ohromnu radost). Miminko ti prinesie v zivote ovela viac radosti ako hocijaky chlap, tak sa na tu babulku zacni tesit, aby ti potom aj ono vedelo oplacat lasku..
Za tym chlapom ti nemusi byt luto, je to super magor! On sa sice moze este spamatat, ale ty sa v tejto chvili uz sustred iba na seba a malinke.. Alimenty by som z neho vyzmykala - kazda korunka ti bude dobra a do pece by mu ho sudkyna zverila asi sotva. Moc moc drzim palce..

bara89
autor
19. únor 2012

Mám takový strach...ani z postele nechci vylézat. Chut do života se mi někam ztratila ☹ ☹ Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít dítě takhle brzy a už vůbec ne, že na něj budu sama ☹

jop
19. únor 2012

@bara89 já ti držím hrozně moc palce a přeju hodně sil!!! Zkus se trochu těšit na miminko, abys odbourala ten stres z rozchodu. A pěkně jez, to mimčo potřebuje.