Přítel odešel z práce, všechno je na mně

dydy43
18. zář 2017

Dobry den,
s pritele zijeme, uz tri roky, v kvetnu se nam narodila dcerka. Pritel hned na to uplne zesilel, odesel z prace.Vsechno je na me, placeni najmu 11000, jidlo, veci pro malou a td. Pritel mi ani nepomuze s nicim doma, jen se vali na gauci, kouka na TV, hraje na PC a nebo je cele noci pryc.Kdyz mu reknu at si najde praci, zacneme se hadat a ja zkoncim s peknyma modrinama. Vcera mi rekl, ze se urcite rozejdem hned jak si najde nejakou jinou a zacne byt konecne stastny. Ja uz dal nemuzu, beru jen RD 7600, takze jsem se zadluzila, abych vubec mela na najem a vsechny veci. Dnes mame zaplatit dalsi najem, jenze ja uz nemam kde brat, snazim se to nejak sehnat. Pritel nic neresi, pry nas proste vyhodi no co. Nevim co rict majiteli, aby mi dal nejaky cas sehnat penize.
A hlavne bych se chtela od pritele odstehovat, to co mi vcera rekl, byl posledni hrebicek. Jenze nemam odvahu. Nemuzu sehnat zadny byt za rozumnou cenu, hlavne uz nemam zadne uspory a z RD mi zbyva jen 5000. Rodinu nemam a vetsina kamaradek ma svuj zivot a deti. Azylak bych asi nezvladla. Hlavne se bojim, ze za par mesicu budu brat RD jen 4000 a nevyziju uz vubec.
Je tady nejaka maminka, ktera byla v podobne situaci, zvladla odejit a poradila mi co delat?

danask88
18. zář 2017

Zdá se mi, že se velmi bojíte změny. Že spíš hledáte jak a kde sehnat peníze, než jak vyřešit situaci celkově jednou pro vždy. Ale všichni tady očividně cítí, že je potřeba situaci řešit komplexně. Pokud chcete "jen" peníze, tak vám zbývají asi jen ty úřady. Protože pokud si partnera chcete dál hýčkat, živit ho a nechat se od něj bít tak se víc dělat nedá. Odkud jste? Já jen že bych možná věděla o levném ubytování, nebo se vám po něm pomohla podívat. Protože pokud je partner jaký je tak to chce řešit celou situaci komplexně. A začít u toho bydlení. Prostě dát výpověď a najít si jiné bydlení. Těch 16000 kauce je jen o málo vyšší než jedno nájemné takže bych se na to že propadne vyprdla a našla bydlení na které mám. Odešla bych a našla si právníka, fakt dobrého. Mám kamaráda dobrého právníka tak by třeba dokázal poradit někoho dobrého i vám. Já měla taky s ex problémy, furt vyhrožoval jak mě připraví o kluka o všechno - nemá šanci. A tak jsme poslechla rady blízkých a najala dobrého právníka i když jsem na něj neměla a všechno musel zaplatit ex. Veškeré náklady na právníka, celkem asi 15.000. A nechtěl tak mu narostly úroky a já dostala o to víc. Čili právník vám pomůže uspořádat rodinné věci, otcovství, alimenty atd. Toho se vůbec nebojte 🙂 Takže pryč od něj, právník a úřady a za chvíli budete žít úplně nový a lepší život.

apple_tree
18. zář 2017

Tak pokud je najem psany na tebe, tak pritele proste sbal az nebude doma, dej mu veci za dvere a vymen zamek. Do bytu si muzes najit spolubydlici, ktera ti bude bude pomahat platit najem. Treba druhou maminku, ktera je v podobne situaci, pak si muzete navzajem i pohlidat deti, kdyz bude behani po uradech a podobne. A pritele okamzite zazaluj o alimenty. Drzim ti palce, at to dobre dopadne!

konoupek
18. zář 2017

Na alimenty mít nárok zřejmě nebude,když chlap není zapsán v rodném listě a pochybuji o tom,že jí majitel bytu dovolí jen tak vyměnit zámek.Holka nemáš to jednoduché.Určitě zajdi za majitelem bytu a popiš mu tvou(vaši)situaci a třeba přijdete na to,jak dostat toho tvýho z bytu.To je totiž prvořadé,abys mohla v klidu přemýšlet co a jak dál.Jestli je rozumný,tak by s nájmem mohl posečkat.Kontaktovat nějaké sdružení je určitě na místě,pomůžou ti a poradí,jak postupovat dál.

danask88
19. zář 2017

@konoupek Ale jo má nárok na alimenty, o určení otcovství se může soudit a není s tím žádný problém, dostane na co má nárok a to jsou alimenty na dítě ale i na ní. A to samozřejmě i zpětně od data narození malé! Takže jí to přinese pěkných pár tisícovek 🙂 A spíš bych dala výpověď z nájmu a našla si jiný byt a odstěhovala se s malou, ať si to tam ten chlap doválčí sám, nestresovala bych se tím jak ho dostat pryč. On nemá důvod odcházet a nemá asi ani kam odcházet takže se může stát že neodejde nikdy....
PS: ty alimenty lze vysoudit docela dost let zpětně, kamarádka na tu neplatil otec a její matka se nechtěla soudit tak to táhla sama. Ta holka když jí bylo 18 tak zažalovala otce o alimenty a musel jí to zpětně doplatit, teď nevím zda za poslední roky nebo za celých 18 let, ale byla to opravdu hodně vysoká částka co mu uložili splácet.
Chce to dobrého právníka a náklady na právníka nese ten její chlap.

jezz1e
19. zář 2017

@konoupek Byt pronajímám a nájemce si samozřejmě zámek vyměnit může, akorát mi musí dát v zapečetěné obálce klíč (přece jen nájemce neví, kdo v bytě bydlel před ním a kolika kamarádům nebo řemeslníkům klíče dal).
Takže buď můžeš dělat mrtvého brouka vůči pronajímateli (platbu bude urgovat počítám až tak týden po splatnosti), vyrazit přítele a najít si spolubydlící/ho, což by třeba v Praze zrovna teď na začátku VŠ roku neměl být problém nebo se dohodni s pronajímatelem, že se o to pokusíš a pokud se to nepodaří, vystěhuješ se třeba týden před koncem měsíce. On na nájem na tento měsíc použije kauci a za ten týden si byt obsadí novými nájemci, takže mu nevznikne škoda.