Přítel, otec odešel ze dne na den kvůli dvacítce

lani1
29. pro 2017

Ještě před pár týdny mi přítel tvrdil, že je spokený, že by nic neměnil. máme dvou a půl letou holčičku, težké období kvůli jejímu nespaní a novému domu, ale jinak ok, nebyl den, kdy bych ho nemilovala.

před třemi týdny jsem přisla na smsky jeho kolegyni, které je 20, jemu 37. Slíbil konec apod.

Týden před vánocema, zatímco jsem vytírala a vysávala kolem něj, když ležl na gauči s malou, která měla horečku psal té pipině, že je rád, že ji mohl dnes objímat, jak to strašně potřeboval a jak je krásná a chyběla mu hrozně. Zjistila jsem to, když jsem mu dala na stůl teplou večeri a sama sem si sedla k malý, která se na jeho mobilu dívala na pohádky. Nechápala jsem, že to mohl až takhle risknout a psát to přede mnou a pak si sníst večeri jakoby nic.

no nic. vyhodila jsem ho, at prijde, az si to srovna v hlavne nebo nechodi vubec. Prisel hned v utery, ze chce byt s nama, ze je opet konec, hotovo bla bla. Mezitim mi psala ona, z cehoz bylo jasny,ze spolu byli zase v kontaktu apod. on tvrdil,ale ze neovlivni,co ona rika nebo pise.

do vanoc jsem ho snad denne vyhodila, ze nic nedela, nesnazi se, darky nekoupil vubec zadny nikomu, ne tvrdil,ze je s nama, ze chce ne kvuli pristresi a ze ho prece nevyhodim kolem vanoc.

v pondeli najednou zas tvrdil,ze si to musi srovnat. byly to porad hadky,kdy ja chtela nejaky vyjadreni, akci,cinnost, snahu..on nic, rikam chces byt s nama? nevim. tlacis na me. tlacim? po 3 mesicich lzi a kecu? nevis jestli chces byt s nama? tak jdi. to jsem nerekl..bla bla bla. Jenze ja nebyla schopna az tak razne ho vyhodit, aby fakt odesel..na noc jse odjela,uz se to nedalo zvladat. Jen rev, plac, sceny, do toho doma dite. s nim to ani nehlo.

nakonec sem ho vykopla. tvrdil, ze si to jde srovnat k mame. vyhrozovala sem mu,ze uz je konec, ze kdyz nevi doted, je jasny,ze vi,ale jen neumi rict jdu od vas a ceka az ho vyhodim. Odesel. druhy den jel s klukama na hokej si do prahy, ja doma sesypana s deckem, psem, kockou, domem na samote u lesa. On se jel bavit. cely den psal ji. psala sem mu,proc se nezepta na malou,kdyz je porad online. prej sem mu rekla,ze mu zadny info davat nebudu,kdyz e rozhodl byt bez nas,tak se ani nepta. Potvrdil,ze pise ji, je porad online. Takze je videt, ze to byly kecy, ze si jde neco srovnat. stve me, ze jsem mu to takhle ulehcila,ze sem ho vykopla a doma mohl rict,ze se snazil,ale vykopla sem ho ja, aby nebyl za toho,co odchazi od rodiny apod.

Predpokladam,ze nemam cekat, ze to je jen krize stredniho veku a vrati se? Proste ze dne na den nas odstrihl, na malou se nezepta, je u mamy, ta mu dela servis (ta tolerovala manzelovi neveru 2-3 roky, protoze ho udajne tak moc milovala, takze kdyz jsem ho vykopla, nemam ho dost rada prece). na druhou stranu to ale bylo psycho, ja mu delam veceri, svacinu do prace, servis, spi se mnou, uklizim, chodim do prace a on mezitim osahava dvacitku v praci. jsem uplne vyrizena, nikdy sem to necekala a uz vubec, ze by az takhle odesel, jako nejaky zpravy,ze by si dokazoval, ze jeste nekoho sbali,ale ono se mu to zalibilo az tak,ze proste jde..ze dne na den mi skoncila cela moje iluze o rodine, mame dum, hypoteku.

ariadna12
30. pro 2017

@lani1 mne by stacilo, ze vim, ze ji objimal a strasne mu chybela. I kdyz je podle mne dost nepravdepodobne, ze zustalo pri objimani. Ani bych mu neverila, ze jel po vyhazovu na hokej do Prahy. Ale treba tam fakt jel, vycistit si hlavu. Kdyz ma clovek zkusenosti se lharem, spoustu veci vidi jinak. Nikdo nema patent na rozum. Vyhodilas ho, ale pritom ho v podstate hajis. Bojis se zustat sama. Mas ho rada. Stejne dulezity neni, jestli byl sex, zamilovani, zblbnuti, ale ze ti lhal do oci. Tak se rozmysli poradne, jestli ho chces nebo ne a zarid se podle toho🍀.

pt1981
30. pro 2017

@bayt vis, my tu dohodu meli pred prvni dcerou taky, ale naprosto to nefungovalo. Je teda fakt, ze prvni pul rok se mi od male nechtelo... A ted u druhe dcery chodim uz taky 1x tydne s holkama si sednout, potrebuju procistit hlavu. Ale jak jsem psala, tentokrat to bylo vse jiny, tim, ze mel manzel milenku, bylo to spatny i v chovani vuci holkam...

lani1
autor
30. pro 2017

@ariadna12 jo jel s klukama..i s brachou a oni jsou jak maly fotodokumentace na fb a insta..

Kdyz ja se asi nechci a neumim rozloucit s iluzi,ze sem mela rodinu a dum a cse co sem kdy chtela a ze dne na den nemam nic

pt1981
30. pro 2017

@laskonka85 ja se priznam, ze nic moc.. Ale nekomentuju to. Pokud chlap chce podvadet, tak stejne bude. Uz jsem se natrapila dost...

kajalka
30. pro 2017

@lani1 A to chceš mít rodinu a dům se lhářem, co neudrží ptáka v kalhotech a nebo s chlapem, co ti bude partnerem "v dobrém i ve zlém"? Nemáš nic. Můžeš být zas na začátku a to je super, máš šanci na spokojený život. S tímhle pakoněm abyses furt třásla, kdy mu přes cestu přejde dvacetiletá laňka..

fallingstars
30. pro 2017

@lani1 Radím ve svém vlastním zájmu zablokovat si na sociálních sítí i jeho. Tím, že budeš slídit (i kdyby se Ti to mělo jen zobrazovat ve feedu), co kde dělá, si taky moc nepomůžeš...😕

martina_k
30. pro 2017

z vlastni zkusenosti radim, vyckej... ted proste touzi po ni a nevidi doleva, doprava... mozna se s ni rozejde a vrati se, mozna ne, ale ty s tim stejne nic nenadelas, vyhrozovani pres dite apod stejne nepomuze a jen mu tim davas silu jit,... on sam si musi prijit na to, jestli ona mu za to stoji nebo ne...

shine2015
30. pro 2017

@lani1 ty si přečti toho klimese a klidně ho i kontaktuj....ty jsi ho sice vykopla ale bez nej být evidentně nechceš a ani ti to nejde - proste ho milujes .... tím ze jsi ho ale vykopla jsi mu dala prostor pro tuhle dvacítku - ty hlavně teď Nesmis být v haji a už vůbec Nesmis dolejzat

petronnella
30. pro 2017

Znam to, poacame se v podobném příběhu uz 6 mesicu. V 5 mesici se 3.ditetem jsem nahodou zjistila, ze ma milenku. Domluvili jsme se na 3 mesicich na rozhodnuti, co chce a s kym chce zit. Vybral si ji, ale chtel byt jeste u me dokud nenajdou byt. Nejdriv jsem souhlasila, ale po vice nez mesici, tesne pred porodem, kdy jsem brecela pokazde, kdyz jsem ho videla, kdy si cele večery vypisoval s ni, i kdyz jsem se snazila s nim nejak vyjít, jsem ho požádala, aby odesel...chapu, ze jsi ten psychicky tlak nevydržela uz a poslala ho pryc. Ulevilo se mi, i kdyz, po narozeni miminka jsem i litovala, protoze sestinedeli bylo hodne narocne. Ale ted je nam s detmi mnohem lip, chce to cas, nemas duvod hned ted to vyresit, Pockej a dej i sobe par tydnu na uklidnění, věnuj se tomu, co mas rada, nebud hlavne sama, nekomu se sver, ulevi se ti. Ja to 4 mesice nerekla nikomu, bylo to hrozne, drzet to v sobe...je nas bohuzel dost s touto zkusenosti, ale dokud mame zdrave deti a samy jsme zdrave, nejak to zvladneme, zeny jsou neuvěřitelně silné. Rozmysli si, zda ho chces zpet, protoze tohle se za par let muze opakovat a novy partner se samozrejme s věkem hleda hur a hur. Zkus nic nevycitat, netlacit, i kdyz vim, ze je to tezke. Az nebudes moct vydrzet, zeptej se ho, jak si dal představuje vas a svuj zivot, ale Pockej, az budes klidnejsi a ustojis jeho odpoved...tot ma rada, sama jeste nemam zdaleka vyřešeno. A ne vse jsem zvladla jak bych si prala.
A doporučuji pokud mozno navstivit terapeuta.

ariadna12
30. pro 2017

@lani1 samas to rekla, s iluzi. Nekdy je lepsi realita, i kdyz se to treba tak nejevi.

verinikki
30. pro 2017

@petronnella
Dívám se, že máme skoro stejně staré holčičky a úplně mi z toho všeho co píšete naskakuje husí kůže. Sama tyto zkušenosti nemám, ale pokud by mne něco takového potkalo, budu si jenom přát to ustát s tou vnitřní sílou, jaká na mne působí z Vašeho příspěvku a autorce diskuze přeji to samé.

iva27
30. pro 2017

@verinikki presne tohle jsem chtela napsat
@petronnella jakou silu ma a autorka tez.Diky bohu jsem nic takoveho nezazila,ale clovek mini,casy meni zivot si s nami dela co chce..Asi ani nevim,co bych v dane situaci delala..Mam 2deti a ta starsi je neuveritelne vnimava a veskere hadky,neschody strasne spatne nese,opravdu do extremu.

alkapinka
30. pro 2017

@fallingstars moc se mi líbí, co jsi napsala... Prošla jsem si tím samým co se tu opakuje pořád dokola.. já těhotná.. chlap jak přes kopírák tady minimálně stovek uživatelek.. měl doma fulltextu servis..v sexu to taky OPRAVDU nebylo -jsem taky nymfomanka( a stejně to evidentně nestačilo).. ale jak si napsala.. fulltextu servis je NUDA.. on mi defacto při vážně rozmluvě potvrdil.. nuda..nuda.. nuda.. ona rajda po který šíleli všichni, a on mačo(žádnej fotr od rodiny přece) ji dostal..
Jenže já jsem blbá dál.. neumím o nikoho"nepečovat".. jsem moc ráda že si to napsala..to je totiž ten hlavní důvod(když důvod nikde není.."všechno fungovalo"/"sexu měl dost"/"bla bla bla"...)

fallingstars
30. pro 2017

@alkapinka Děkuju, bohužel to tak fakt je...asi existujou chlapi, co si toho budou vážit, ale většinu to bavit přestane. Mě taky nebavily vztahy, kdy mi šel chlap na ruku, potřebuju rovnocennýho partnera, někdy i tak trochu oponenta...
Ale pak je tam i ten faktor, že prostě každej, i sebe dokonalejší člověk, se prostě okouká. A ta nová nemusí být lepší, ale je prostě jiná, a to bohatě stačí. Můžu mít s chlapem super sex, ale takový to vzrůšo, rozklepání, vůni nový neosahaný ženský, tu už mu nikdy nedám. A nejen v sexu, těžko už ho překvapím názorem nebo postojem...a s tím prostě nemá smysl bojovat na úkor vlastního já.
Já naštěstí nejsem opečovávací typ, tak s tím nemzusím bojovat a kočírovat se 😊

rituska88
31. pro 2017

Je to téměř na den přesně už 2 roky, co jsem si prošla něčím podobným. Synovi byl rok a půl, s přítelem jsme spolu byli už 5 let, pod stromečkem mě požádal o ruku, o den později i oficiálně moje rodiče - vše se zdálo zalité sluncem... Než jsem přišla na to, že si stále píše s jednou naší známou. Tedy věděla jsem, že si píšou, měla stejně starou holčičku jako je náš syn, často jsme probírali problémy se zoubky, období vzdoru apod...Ale nevěděla jsem, kam až to nechají oba zajít. Doma to mezi námi nebylo pravda až tak růžové...kvůli synově náročnosti a velkým problémům s růstem zoubků jsme už dlouhou dobu vůbec nespali - přišla únava, vyčerpanost, hádky, na sex nebyl čas ani energie a navíc já jsem byla mámou na plný úvazek, takže chlap šel v tu dobu tak trochu stranou...A on to neřešil, nic neříkal, o nic se sám nesnažil, takže jsme se ocitli v začarovaném kruhu - já jsem myslela, že už o mě jako o ženskou nemá zájem a on si myslel, že zájem nemám já. Oba jsme o tom mlčeli a nejjednodušší pro něho bylo svěřit se téhle známé. Ona měla dvě děti - každé s jiným partnerem a ani s jedním z nich nežila, v širokém okolí je známá jako ,,rozhoďnožka", která se neštítí ničeho, chlapi si u ní podávají dveře, s žádným dlouho nevydrží. Svěřil se jí jako kamarádce jak to mezi námi je a čekal možná spíš radu...ale ona začala vypisovat stylem ,,když to neklape doma, tak si pojď vrznout se mnou"... Psali si takhle já nevím asi 2 měsíce...on byl nadšený, že po něm zase někdo touží a vzrušovala ho představa že by ji mohl mít kdyby chtěl...ale na druhou stranu neměl odvahu a měl mě možná rád natolik, že to neudělal...nebo převládl strach, že by se to provalilo...těžko říct. Dostala se ke mně celá jejich konverzace, vím, že spolu nic neměli protože to vždy utnul - napsal, že nemůže, že nemá čas apod. Neměl by se mi na co vymluvit, protože veškerý volný čas jsme trávili spolu, práci měl u domu a z práce chodil vždy rovnou domů, za kamarády apod. nechodil...Ona měla dvě děti, z nichž jedno bylo malinké a byla na ně sama, k tomu měla i přítele, a hlavně - bydlí v paneláku na stejném patře jako moji rodiče, to možná bylo jediné štěstí.
Když jsem na vše přišla, sesypala jsem se a okamžitě mu volala, jakej je hajzl a ať se sbalí a vypadne - prostě ve mně bouchly saze. Pořád jsem brečela a vyčítala. Druhý den jsem vzala malýho a jela k rodičům - což mi ale moc nepomohlo, protože ta dotyčná je jejich sousedkou. Oznámila jsem jim, že u nich budeme spát - pochopili, že se něco děje a já to nedokázala v sobě dusit, tak jsem jim postupně vysvětlila situaci, s tím, že nechci aby mu cokoli říkali nebo dávali na sobě znát, že něco vědí, pro případ, že by dostal rozum a zůstali jsme spolu. Ten večer zůstal doma sám (poprvé za dobu co jsme spolu žili) a začlo v něm hlodat svědomí - celý večer mi vypisoval jakej je blbec, že mi nechtěl ublížit a že o nás nechce přijít. Ale já jsem byla tvrdá. Cítila jsem se strašn,ě protože on aby ze sebe před ní udělal co největšího chudáčka, tak jí navykládal úplný hlouposti - takové věci už nejdou vzít zpátky - těžko někomu vysvětlíte že to není pravda a že se chtěl v jejích očích jen blýsknout... Byla jsem jak chudinka, která nedá chlapovi co potřebuje, tak mu to musí nabídnout jiná, schopnější...tak jsem se cítila.
Druhý den zazvonil u našich zvonek - přijel si pro nás s prosíkem. Což byl ale teprve začátek všeho - následovaly naše dlouhé rozhovory o tom, co se vlastně stalo a hlavně proč se to stalo - že jsme spolu neuměli mluvit a problémy řešit společně. Chtěli jsme jít do partnerské poradny, ale pár dní předtím jsme se shodli na tom, že už to vlastně není potřeba, protože jsme si o všem konečně narovinu promluvili doma. Tu dotyčnou si vymazal z telefonu, předtím jí napsal, že byl blbec, že málem přišel o to nejcennější co má a že zjistil, že mi nesahá ani po kotníky, oba jsme zrušili Facebook a začali na našem vztahu víc pracovat. Bylo to pro mě těžké, strašně těžké, odpustit mu, odpustit jí...přiznat si, že i já na tom mám svůj podíl viny...Přiznám se, že ze začátku jsem to udělala hlavně kvůli synovi, nemít jeho, okamžitě bych si sbalila kufry, jen kvůli němu jsem mu dala ještě šanci, abych mu jednou mohla do očí říct, že jsem pro to udělala všechno, i kdyby to nakonec nedopadlo. Ještě dlouho se mi honilo v hlavě co si psali a ještě dlouho jsem mu nevěřila a občas mu pro svoje ujištění, že je všechno tak jak má, projela mobil. Dotyčná ví, že všechno vím, a dodnes se nám vyhýbá. Rok a půl mi trvalo odpustit a začít fungovat bez podezírání. Letos v září jsme se vzali. Už jsem odpustila, ale zapomenout se nedá.
Moje rada zní: Buď hrdá a nesnižuj se k pláči a doprošování, nechej radši emoce vychladnout a až potom něco řeš - já tohle neumím, ze začátku jsem se chovala jak hysterka a ubližovala tím akorát tak sama sobě. Nepiš mu, nevolej - počkej, až se ozve sám. Klidně si někam zajdi, odreaguj se - nečekej na něho jak na smilování, že přijde. Zkus si představit, jaké by to bylo, kdyby se už nevrátil - zkus na tom hledat pozitiva - budeš svobodná, volná pro nové dobrodružství, nový vztah...přijdeš možná o dům a muže, ale to neznamená, že brzy nebudeš mít hezčí dům a lepšího muže. Snaž se nezatahovat do toho dceru - opět vím z vlastní zkušenosti - náš malej měl rok a půl a já se nedokázala udržet, brečela jsem před ním, nadávala na tatínka a na tu paní, litovala se. Zpětně vím, že ani rodiče o tom neměli vědět - od té doby se na něho dívají jinak než dřív a na sousedku samozřejmě taky a možná navždy to mezi námi bude jako nějaké nevyřčené tabu (manžel o tom ví, že jsem to tehdy rodičům řekla). Špinavé prádlo se má prát doma, můžeš se svěřit třeba kamarádce, ale rodiče tím netrap...Jasně, že pokud se chlap nevrátí, tak se to dřív nebo později dozví, ale pro případ, že by se vrátil a vše jste dali dopořádku, není nutné, aby věděli zbytečně moc. Drž se a važ si sama sebe - pokud se nevrátí, nestojí Ti za to, aby ses kvůli němu trápila. A dům - to je jen majetek, který si do hrobu nikdo nevezme, nelpi na tom tolik, sám o sobě Ti štěstí nepřinese. Držím pěsti! 🙂

biedronka10
31. pro 2017

@rituska88 jsem stejna jako ty a prosla jsem si podobnym scenarem.

lani1
autor
31. pro 2017

No tady je problem ze to je jeho kolegyne v praci a denne spolu makaj

lani1
autor
31. pro 2017

Respektive problem to ani neni,protoze jemu o zadnou zachranu vztahu nejde,chce byt s ni,nas ted odstrih,u mamy mu to vyhovuje,ma tam klid na tu druhou

jasione
1. led 2018

@rituska88 Mám pocit, že podstata těch příběhů a partnerských problémů je jak přes kopírák. S přítelem už jsme tehdy byli skoro 10 let, za tu dobu ani náznak nedůvěry, i když pár krizí jsme taky měli. V době, kdy už jsme měli společně rozestavěný dům a snažili se o miminko, si začal psát s kolegyní v práci, začalo to od ní, zřejmě se do něho trochu zakoukala. No a on se úplně pobláznil z pocitu, že ještě není muž na prahu usazení a založení rodiny, její flirtování několik měsíců opětoval (psali si denně) pak se na vánočním večírku spolu (prý) téměř vyspali, nevím jak to ve skutečnosti bylo. Já toto zjistila ex post v 6. měsíci těhotenství, kdy si stále ještě psali... náhodou jsem musela pracovat na jeho počítači a začaly mi tam vyskakovat její zprávy😒 dost mě to vzalo a fakt jsem uvažovala o rozchodu, ale odprosil mě, nechtěla jsem být bez něh. U něho nešlo o snahu změnit partnerku, ale dokázat si, že ho o jiné stále chtějí. To docela dokážu pochopit, i když načasování bylo fakt necitlivé...ale co mě navždy ranilo byly výmysly, které jí napsal o mně. Vykreslil mě jako nudnou domácí puťku, aby si ospravedlnil svoje chování. Stěžoval si jí, že mnou nic není a nespím s ním, nechodíme do společnosti aj., přičemž já byla v prvních měsících těhotenství a bylo mi fakt blbě👎 a jinak jsem byla vždy spíš ta ve vztahu aktivnější. Dnes jsme manželé a je mezi námi plno krásného, ale mou předchozí 100% důvěru ztratil navždy (a ví, že pokud by se to opakovalo, odejdu). Říkám si, zda je to fakt těmi hormony nebo evolučním založením mužského pohlaví, že někteří muži v momentě založení rodiny a pořízení bydlení zpanikaří, že si vlastně neužili a hledají vzrušení (a potvrzení své mladosti a mužnosti) jinde. Ale všichni to asi nemají potřebu dělat, holt to vyšlo na nás😕

rituska88
1. led 2018

@jasione Tyjo, to je jak přes kopírák... Akorát, že můj manžel je o 9 let starší než já a kdysi už jednou ženatý byl - jako velmi mladý a skončilo to naopak ze strany jeho ex, protože měla pocit, že jí něco uteklo a vyspala se snad se všemi jeho kamarády. Když jsme spolu začali žít, měl už 5 let od rozvodu a 10tiletého syna a říkal mi, že je strašně rád, že má konečně zase zázemí, že nemá potřebu ani chodit se někam bavit apod, že je prostě rád za ten obyčejnej život, za ten klid a teplo domova. Asi to tak i bylo, ale potom prostě přišla krize - on se cítil nechtěný, já nechtěná...a do toho přišla ta známá a už to jelo. Jeho pohnutky jsem ještě byla schopná pochopit, ale co nikdy nepochopím je ta ženská - která sama matka malých dětí bez mrknutí oka tahá chlapa od rodiny. A to jsem se s ní potkávala a bavila se jakoby se nic nestalo... A máš pravdu - taky už ta důvěra není 100%, už asi vždycky ve mně bude vrtat červíček pochybností a budu podezřívavá. Řekla jsem mu tehdy, že kdybych ještě někdy něco takového musela zažívat, že už další šanci nedostane a že dokážu pochopit, že se někdo zamiluje a odejde od rodiny, ale nepochopím chlapy, kteří to hrají na dvě strany a z ženy, která jim doma vytváří zázemí a stará se o děti, dělají debila.

jasione
2. led 2018

@rituska88 Blbý je, když spolu dva nemluví, taky jsme měli podobné situace, když byla dcera miminko, ale pokaždé se je podařilo překonat, když jsme si to v klidu vysvětlili. Já mám tendenci se uzavírat do sebe a "trucovat", ale nikdy to nepřineslo nic dobrého, pouze podobnou reakci na straně partnera.
Jinak u nás taky šlo o "vztah" s ženskou se 2 dětmi, vdanou...o naší situaci dobře věděla a vůbec jí to nebylo trapné.