Přítel se stále stýka se svou expartnerkou, nechápu to

bezradna1
31. srp 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat na Váš názor na jednu situaci. Mám přítele, se kterým nežiju ve společné domácnosti (je to trochu složitější). On byl s manželkou (rozvádějí se) skoro 20 let, ale zhruba před pěti lety si ona našla nového partnera a před třemi lety se odstěhovala. S novým partnerem stále je, dokonce plánují svatbu (ona tvrdí mému příteli, že se vdávat nechce a není s novým partnerem spokojena, ale přesto s ním zůstane). Za poslední rok se staly tyto situace. Jeho ex u něj byla pro nějaké věci, které tam ještě nechala a jen tak mimochodem mu vyžehlila věci. Tenkrát jsem se tomu posmívala. On to argumentoval tak, že my dva jsme se pohádali a on z toho byl špatný, spal a ona mezitím vyžehlila. Pak byl pozván na křtiny jejího bratra a šel tam a ještě snad vozil svoji tchýni. To už mi přišlo divné. V květnu byl pro změnu na svatbě jejího bratra, kde na údajně být neměla a údajně ho přemlouvala, aby tam šel, aby tam její bratr měl někoho normálního (bylo tam 150 lidí) a najednou se ukázala na obřadu a samozřejmě byla celý večer s ním. Nutno podotknout, že na žádné z těchto událostí nebyl její nový partner. A ted v sobotu se stala další věc. Jela s ním řešit (kam jinam než domů) věci k rozvodu (který je již podaný) a vypořádání (stále platí půlku hypotéky) a rovnou, byť se měli původvě vidět jen chvíli, tam přivezla maso na oběd. Přítel byl prý líný ho vařit, tak jí řekl, ať ho udělá. Strávili spolu nad pár věcmi asi 6 hodin. A teď k tomu, co by mě zajímalo. Vždy jsem se považovala ze docela tolerantní, ale tohle nějak nejsem schopna pochopit. Přítel mi tvrdí, že mě strašně miluje, chce se mnou být, ale já mám problém s tím, že nechápu, proč jim leze do rodiny, když už tam přeci nepatří? Já bych nikdy nešla na rodinnou sešlost svých ex a ani bych nechtěla, aby moji ex chodili na sešlosti, tak už patří můj nový partner. Stejně tak mi přijde úchylné, že mu jeho ex doma žehlí a vaří, docela mě to ponížilo (asi jsem staromódní, ale do kuchyně pro mě patří prostě "paní domu"). Nejsem v zásadě proti tomu, aby spolu zašli na kafe, protože sama se přátelím s ex, ale některé věci mi prostě přijdou mimo. Stejně tak, že mi v týdnu řekl, že ex sdělil, že si bude muset vzít na vyrovnání hypotéku a když nebude moct splácet, tak ho bude muset podržet. To by přeci mělo být v rámci rodiny ne? Jsem tak divná, že mi přijde nevhodné, aby se spoléhal 4 roky po rozchodu na příjem svojí ex? Vždyť ona má už novou rodinu... Co si o tom myslíte?

mamkamarketa
31. srp 2011

@bezradna1 nemas to jednoduchy,ale evidentne nema vyresenou minulost. je to cely ''zvlastni'' ale ja bych tohle asi netolerovala. maji deti?

bezradna1
autor
31. srp 2011

Nemají děti. To bych dokázala pochopit. Tam by samozřejmě byl celoživotní kontakt nutný.

svoja
31. srp 2011

@bezradna1 podle me to s ni porad tahne...a kdyz uz ne porad, tak narazove urcite. jestli chapes, co tim chci rict. tvemu priteli to evidentne neni neprijemne! pozor na to!

bezradna1
autor
31. srp 2011

Nemyslím si, že by spolu něco měli. Dokonce věřím i tomu, že mě miluje. Ale prostě mi přijde divné, že k ní leze do rodiny. Přijde mi to nedůstojné. On říká, že to tak nebere a že všichni vědí...

bezradna1
autor
31. srp 2011

Jo a ještě jedna důležitá věc. Ona žije v zahraničí, takže se vidí jen tak 2x - 3x do roka, když přiletí zpět.

katcha21
31. srp 2011

@bezradna1 Vaření, žehlení!? Divné přinejmenším 😒 nedivím se ti, že se ti to nelíbí 😠 Byla bych na tom stejně.

nevimnevim
31. srp 2011

Z toho co pises jasne vyplyva, ze tvuj pritel neni se situaci srovnany. Chovani jeho ex je divne, ale pokud ho opustila tak muze jit o vycitky svedomi. Podle mne neni normalni ze byl na te svatbe a neni ani normalni ze ho tam zvala. Vypada to ze tam chce porad patrit a doufa az se jeho ex rozejde s pritelem. Uz jsou od sebe dlouho a vse by meli mit vyresene. Mas pravdu ze do rodiny patri jeji novy pritel. Tomu se to urcite nelibi ze mu tam zabira misto.

apollo11
31. srp 2011

Mně naopak přijde, že je trochu rozdíl mezi "ex" co spolu chvíli chodili a manželi, co spolu byli 20 let 😉 a z životních zkušeností jsem schopna pochopit jakýsi kontakt a třeba i vzájemnou úctu, i když ti lidi vědí, že už spolu žít nebudou a nechtějí. Např. moji rodiče se rozvedli, když mi bylo 15, táta bydlí v domě kousek od mámy, rodiče spolu vycházejí, normálně se baví, táta se dřív taky občas přišel pochlubit, co uvařil 😀 to je jen příklad, abych navázala na to co jsem tu četla. Když přijedem s bráchou a s dětma, klidně zorganizujeme výlet s oběma. Jinak má otec od té doby stálou partnerku. Ale je fakt, že tam je ten velký rozdíl, že v manželství byly děti 😉
Život není tak černobílý a někdy nelze odstřihnout minulost tak radikálně, jak by si ten nový partner představoval. Musí to mít samozřejmě určité hranice, to je jasný. Ale pokud mají třeba dlouholeté společné přátele, příbuzné ap. tak je asi těžký nevídat se na nějakých akcích jako ta svatba..
Jen přidávám názor z jiného úhlu, neříkám, že je to optimální stav.. je třeba rozlišit, jestli je ten vztah ukončený nebo jen nedořešený.. v očích tvého partnera jeho bývalá vůbec nemusí mít takovou váhu jak to vidíš ty. Ale to žehlení je pravda dost podivný 😝 😉

bezradna1
autor
31. srp 2011

@apollo11 Souhlasím, že mohou být korektní vztahy a naopak, je u mě plus, když na sebe ex neháží špínu. Jak jsem sama psala, mám dobré vztahy s ex 🙂 Zajímavé ale je, že ona na jeho rodinné sešlosti nechodí. Neumím si přestavit, že by se mi ženil brácha a já tam byla se svým ex a můj nový partner ne. Ale nejde mi ani o to, že oni ho zvou. Přesně jak říkáš, po tolika letech mají mezi sebou vazby, ale spíš mi přijde divné, že on tam jde, když ví, že tam nepatří. Přijde mi to netaktní. Mimochodem, na té svatbě znal jen pár lidí, proto prý byl celý večer s ex. Takže o nějakém širokém záběru společným známých nemůže být řeč.
Sama mám dítě a s ex dobré vztahy, ale do jeho rodiny už prostě nelezu. 🙂
Co jsem spíš řešila je teď ta poslední událost - kdy mu doma vařila. Kdyby šli někam na oběd, tak bych s tím neměla problém, ale tohle mi prostě přijde na hlavu.

apollo11
31. srp 2011

@bezradna1 No hlavně, kdyby s tebou být nechtěl, tak s tebou není 😉 Většina chlapů to nedokáže dlouhodobě válet na dvě strany, a tohle stejně nebude ten případ. Jediné řešení je fakt o tom spolu mluvit, jinak to nevyřešíte 😉

bezradna1
autor
31. srp 2011

@apollo11 On se mnou chce být. Tím jsem si naprosto jista. Teď tím, že jsem naštvaná fakt trpí. Ale já se děsím těch rozdílných pohledů na věc. Začal mi vadit ten jeho "netakt", že přemýšlí úplně jinak než já... No, jen jsem chtěla zjistit, jestli jsem tak netolerantní, že mi to vadí...

michaela_2
31. srp 2011

@bezradna1 Můj názor je, že chlapi některé věci berou jinak. Tohle trochu divné je a mě by to taky vadilo. Ať byli manželé jakkoliv dlouho, tak teď už manželé nejsou a to prostě znamená, že není normální aby mu jeho bývalá žena vařila a žehlila - o to divnější je to v případě, že oba dva už mají i jiné partnery. Nemyslím si ale, že by sis měla dělat nějaké starosti, prostě chlapi to tak neberou, on jí nejspíš vidí jak někoho, kdo mu vařil a žehlil tolik let, tak proč by se mu to mělo najednou zdát divný - spíš to nechápu od ní, že se jí chce 😀 .
Normálně bych si s ním promluvila a zkusila se ho třeba zeptat, jestli by jemu ani trošku nevadilo kdyby se ti například někde porouchalo auto a ty bys o pomoc zavolala svému bývalému místo současnému partnerovi - to je podobné jako s tím žehlením 🙂

meandra
31. srp 2011

Podle mě je normální, že ti to vadí. Něco jiného je občas se sejít na kafe a něco jiného je žehlení a další péče. Ještě tak, kdyby byl sám a ex třeba měla výčitky. Ale on má partnerku, tak snad se bývalka nemusí až tak angažovat. Vypadá to, že jsou na sobě trošku závislejší než je běžné. Jediná možnost je asi promluvit s ním. Zřejmě si neuvědomuje, že je něco špatně.

hojda
31. srp 2011

Vyžehlí, uvaří???? Výborná paní Kekulová do domácnosti, ne? Někdo za to platí🙂. Ale teď vážně, asi bych si s ním promluvila, že ti nějak není jasné, jak na tom vlastně jste....

hhranolka
31. srp 2011

Tez by mi to vadilo a řekla bych mu to, pokud nepomůže, tak se zeptej, zda by mu bylo příjemné, kdybys chodila vařit nejaké svému kamarádovi... Ex... (oni chlapi to berou fakt trosku jinak- manžel se me taky jednou ptal zda může s kamarádkou jít bruslit- ja nebruslim, manžel bruslí rad.... Řekla jsem, že zakazovat mu to nebudu, ale rada nejsem, bylo by mi to nepříjemné a uvedla jsem stejny příklad-on zase nerad na diskoteku, tak jsem se zeptala, jak by se cítil, kdybych vyrazila s nějakym jiným chlapem... Popremyslel a uznal, že to vhodne není) .
Pak ještě u vás je druha věc... Proc nemá vyzehleno a uvařeno od tebe? To by pak bývá ká nemela co dělat 😅 Nejlepší by asi bylo se k sobě sestehovat .... A dat tím manželce jasné najevo, kde je jeji místo....

bezradna1
autor
1. zář 2011

@hhranolka Jak jsem psala, "je to trochu slozitejsi". S tim souvisi i to, proc spolu zatim nebydlime a nemuzu mu poskytovat tenhle "servis". V tom ale problem neni 🙂

bezradna1
autor
1. zář 2011

@hojda Jo jo, s tou Kekulovou je to dobre. Na podzim jsem se tomu žehlení s podobným nadhledem smála. Ale pak do toho přišly ty rodinné akce, které ještě o víkendu obhajoval... Protože její rodina je divná, atd... Já ale nechodím s její rodinou 🙂)

svatule
2. zář 2011

mě osobně to přijde normální...nevím, ale po společných 20 letech přece mají společné známé, rodiny se znají... navíc to vypadá, že to opravdu není o sexu, či vztahu, ale spíš jako přátelé. život není možné jednoduše zaškatulkovat, navíc, pokud se vidí jen párkrát do roka, tak bych to neřešila...

scvrcek
2. zář 2011

asi jsem divná, ale nepřijde mi to až tak divný....po 20 letech to asi úplně odstřihnout nejde...ale já jsem asi celkově hodně v tomhle smyslu tolerantní...
Třeba jak psala @hhranolka - můj manžel chodí běhat s mojí kamarádkou, a ještě ho v tom podporuju, ať má pohyb, nevadí mi to, nenapadlo by mě v tom něco hledat, naopak se pak vždycky ptám, co říkala a tak, vídám se s ní často, ale prostě běhat s nima nechci chodit...
Já sama navštěvuju rodinu svého bývalého (teď už dokonce i s mým manželem - asi jsme fakt přírodní úkaz) - mám je ráda a i když jsem s ex byla jen dva roky, je mi líto, že bych je měla vymazat ze života, jen proto že nám nevyšel vztah - vídáme se i s mým ex, jsou s mým manželem celkem kamarádi a i se navštěvujeme, ale není v tom fakt nic jinýho - nechci ho zpátky ani omylem a on mě taky ne 😀 nevidím důvod proč kvůli nepovedenému vztahu ničit přátelství nebo se vzdát přátelství s někým dalším (rodinou ex) jen kvůli tomu....Já mám rodiče svého ex, i jeho prarodiče a bratra moc ráda a jsem s nimi v kontaktu - byli i pozvaní na naši svatbu 🙂

Takže být tebou bych to neřešila, hleděla si svýho vztahu s ním a je to 🙂