Přítel se svou matkou mě podvedli, jak se s tím vyrovnat?

misellll
8. lis 2013

Ahoj holky,už nevím kam jít pro radu.Potřebuju slyšet názor od lidí,kterých se tento problém netýká a tak nebudou radit zaujatě.S přítelem jsme spolu přes pět let,máme čtyřletou dcerku.Náš vztah pořád habruje,jednou je na hoře jednou dole.Z velké části je to kvůli jeho rodině.Vlastně kvůli jeho matce.Dva roky po narození dcery jsme byli nuceni se nastěhovat do baráku k jeho matce.Mělo to být je na nezbytnou dobu.No jsou to už pomalu tři roky a jsme tu pořád.Narvali jsme do baráku nehorazný peníze za tu dobu a do jeho matinky taky.Jeho matka se zadlužila s druhým synem.Tyhle problémy začali kolem dcery druhého roky.Tenkrát jsme jí půjčili osmnáct tisíc.Do teď jsme prosím neviděli ani korunu.A to nepočítám ty peníe okolo co jsme do ní narvali.Půjčovali jsme jí auto,které nám vrátila rozbyté.Dva roky jsme doma nedělali nic jiného,než řešili,že si martin chce vzít pro matinku půjčku.Několikrát jsem kvůli tomu odešla.Vždy slíbil,že to neudělá....ale třeba po třech měsících se toto téma opět otevřelo.Vždycky jsem mu na to odpověděla,že nás nezadlužím,že se jí může cokoliv stát,nebo nebude schopná to splácet a budeme to platit my.Před rokem mi tchán,který je s matinkou rozvedený ukázal sms co si s ní psal.Několikrát mě upozorňoval na to,že udělali něco za mými zády.V sms stálo:tchán psal tchýni...že mi řekne co udelal martin a ona za mýma zádama...ona mu na to tenkrát odpověděla....pokud to uděláš rozbiješ jejich vztah......potvora jedna(takhle psychicky ona lidi vydírá)!!!!!!!!!!No nakonec se mi martin zapřísáhl,že nejde o půjčku a bala bla a vymyslel si nějakou blbost,vlastně už si ani nepamatuju co.....Složenky domů nechodili,tak jsem byla vklidu.No jenže teď jsme si chtěli vzít půjčku...Na rekonstrukci obývacího pokoje.Žádala jsem online.Ale půjčka nebyla schválená z důvodu evidovaného dluhu u jejich společnosti.Okamzite jsem volala martinovi,co mame za pujcku u teto spolecnosti.Nejprve se vymlouval a nakonec mi rekl na tu pro mamu vzdyt o tom vis.Zacala jsem na nej kricet,ze o tom tedy nic nevim,no polozil mi telefon.Ja sla do prace,kam za mnou prisla jeho mati a zacali mi tvrdit ze o ty pujcce vim,ze to je pujcka pred peti lety a ze jsem na to zapomnela.Ja ji rikam nejsem blba takovy veci bych si pamamtovala.A ona na me ze ona si celou domu myslela ze o tom vim.Pritom jsem se ji tyden predtim ptala jestli nemela neco u te spolecnosti,ze si od nich chceme pujcit a ona ne ne nikdy nic vubec nevim jak fungujou.Tak jsem ji to pripomnela a ona mi do oci bude znovu lhat ze tohle nerekla....No vecer jsem prisla domu a martin na me zacal rvat co si to dovoluju k jeho mame,ze jsem fracek a ji je tolik kolik je a je ucitelka ve skolce a ja si k ni nebudu dovolovat.Strasne jsme se pohadali.Druhej den jsme ji volala.At za mnou dorazi do prace.Pres internet jsem se dozvěděla,ze ta pujcka nebyla brana pred peti lety ,ale pred dvouma rokama.....takze mi opet vedome lhali a delali ze me blbce.Tak jsem ji vse rekla,ze je sobec,ze nas zadluzila a neni ani schopna to splacet..Ona ze to plati,tak jsem ji ´rekla ze asi tezko,kdyz nam nechteli dat pujcku z duvodu neplaceni...chapete to-potvora jedna.Taky jsem ji rekla,ze myslela jen na sebe,ze kdyby se ji neco stalo,tak to budem platit mi.a ona na me co by se mi melo dit.Rikam pet let,je pet let...Na tak dlouhou dobu si vzala tu pujcku.No nakonec jsem ja ta spatna,ze jsem si dovolila na to prijt,na ten jejich podvod.Martinek kolem me chodi ukrivdene a ta kráva-pardon za ten výraz je chudinka!!!!!!!!!Holky jsem před zhroucením,do toho mám dost vážný zdravotní problémy a připadam si na vše sama.Nevím jak dál.Chci odejít k našim...Ale v práci mám dvouměsíční výpovědní lhůtu.A rodiče bydlí 350 km daleko...takže dojíždění do práce nehrozí.Jenže já u nich na barákunevydržim ani minutu a podnájem neutáhnu:(A ani nemá cenu si ho hledat na dva měsíce.Myslíte si,že jsem jen já hysterka a zbytečně to hrotim???? 😢

misellll
autor
8. lis 2013

@lenjii:moc děkuju za povzbuzení a podporu......moje první pocity a vlastně i pocity které prožívám teď jsou uplně stejné...Je bych nikdy nevěřila tomu(a to i přesto,že vím že přítel si na maminku potrpí),že se takhle zachová a dostane se to až takhle daleko.......Jak mi pořád tvrdí,co by jiná dala za dvougenerační barák......tak jsem zvědavá,jaká jiná tam bude

aknavis
8. lis 2013

@misellll zustat kvuli dceri- to zni pekne a jaka by byla realita? Rodice kteri spolu bud nepromluvi a nebo se jen hadaji, nejsou uplne rodinnym zazemim.

anetka1701
8. lis 2013

wow... takže primárně:

Proč by ti měl dělat problémy ohledně svěření do péče? Pokud ditě bude mít zázemi (=vlastní postýlka, kout na hraní) i u rodičů, daj ho matce... S tim bych problém neměla... Co ale za problém považuju je to, že nechceš alimenty - o něco ho žádat... Tak na tom bych teda trvala!!! Každopádně... I kdybys to měla dávat dceři na účet a pak jí to v 18ti nadělit a nešáhnout na to, nemůže ze svýho chování vyváznout takto lacino!!!

a dále... popros sestru... dva měsíce nejsou moc - ona to zvládne, pokecáte, bude líp :o) Zdraví je i psychická záležitost... A kdyby bylo nejhůř, tak se to dá řešit neschopenkou a předčasným odjezdem k rodině...

držím palce...

misellll
autor
8. lis 2013

@aknavis:Já to vím ,máš stoprocentní pravdu....tohle se jen tak vyříkat nedá a vyselo by to mezi námi už napořád...a já se s tímhle, rozhodně nedokážu jen tak poprat...jen pořád tak polemizuju,co kdyby a jak a proč a probírám to pořád dokola ze všech stran.....Vtipné na to je,že já už tři noci nespím a maminka a martin jsou uplně vklidu.Jde vidět jak mu na mě,ale i malý záleželo a vlastně i záleží...Očividně vůbec

petrusew
8. lis 2013

v prvé řadě si hned v pondělí zajdi na sociálku a vyřeš to svěření do péče, následné alimenty mu stejně vypočtou, jednou je rodič, tak ať se stará. Kdyby ti nelhal a nepodváděl, řešit bys to nemusela. Musíš hodně zatnout zuby a bojovat pro tvé dobro a pro budoucí život dcerky! s tou neschopenkou to blbé být může, ale když tě nechtějí pustit na dohodu, je to jisté řešení.

breberka
8. lis 2013

@misellll za mě bys měla opravdu rychle prchat, protože vztah vůbec neni založený o důvěře a jak by to asi šlo časem dál?.........zkusila bych se v práci dohodnout, jestli by tě propustili dohodou, třeba ti zaměstnavatel vyhoví

petrusew
8. lis 2013

už jsi jim řekla, že chceš odejít? Jestli ne, počkej až po vyřešení té sociálky.

aknavis
8. lis 2013

@misellll dalo by se o necem uvazovat, kdyby si sypal hlavu popelem a plazil se pred tebou, ale kdyz toho nelituje, tak co ti udela priste?

misellll
autor
8. lis 2013

@anetka1701:já to o sobě vím jsem uplně hloupá.mě je proti srsti i to,když mamka začne mluvit o tom jak sii rozdělíme majetek...i přesto,že je naším společným......prostě odjakživa mi předhazuje,že on e živitelem rodiny...on má větší příjem....že vše je psáno na něj.........když ti někdo tohle opakuje pět let....tak tomu pak sama začneš věřit.....Nechci tvrdit,že těch pět let,bylo celých na prd...ale ty hádky tam byli vždycky...já netvrdím,že jsem svatá....taky jsem někdy s blbou nálaou vyjela bezdůvodně....ale takovýhle podraz je a bude pro mě vždy tabu..

marukm
8. lis 2013

@misellll Teda..masakr. Je mi tě upřímně líto, protože sama tak trochu vím, jaký to je, když stojej rodiče partnera/manžela za starou bačkoru. Můj manžel díkybohu vždycky stál při mně (a bohužel to skončilo tak, že se odmítá se svými rodiči bavit). Ale přes všechno, co vás drží spolu (hlavně dcera), promiň, tohle podle mě nemá jiné východisko, než to skončit. Teda pokud sama opravdu netoužíš to s ním zkusit někde daleko (otázka ale je, jestli by měl zájem on, což podle tvých příspěvků pochybuju). Aby ti takhle lhal a pak to ještě házeli oba na tebe? Máš určitě svoji hrdost a hlavně on musí poznat, že takhle s tebou zametat nemůže.

Ale chápu, já byla v trochu jiné situaci, takže se to lehce řekne...

Držím palce!

misellll
autor
8. lis 2013

@petrusew:domlouvala jsem se s mamkou že na socku dojdeme u našich(myslím tim v místě bydliště,kde budeme s malou bydlet)mamka je na něj tak nakrknutá,že by ho sedřela nejradši z kůže....v práci už jsem to oznámila,bylo mi řečeno,že mám měsíční výpovědní lhůtu a že můžu být ráda,že to není dvouměsíční....

misellll
autor
8. lis 2013

@breberka:vím,že ano...........ale bolí to fakt moc...ikdyž si to tak moc nechci přiznat.....spíš se snažím utvrdit v tom,že jsem strašně naštvaná...ale vlastně to spíš bolí

misellll
autor
8. lis 2013

je šílený holky jak se ve mě ty pocity perou:(

petrusew
8. lis 2013

@misellll děvče, hodně síly a trpělivosti to bude chtít, ale máš za sebou milující rodinu, která tě evidentně podporuje v tvém rozhodnutí! V tomto máš neskutečné štěstí!

misellll
autor
8. lis 2013

@aknavis:ne ne ten se plazit nebude,tan stojí po boku maminky

misellll
autor
8. lis 2013

@petrusew:to určirtě mám,našijsou super......v tomhle ohledu to mám o dost ulehčené...každopádně si taky budu chtít najít co nejdříve vlastní pronájem.....

petrusew
8. lis 2013

@misellll ono bude zase dobře! Uvidíš!

misellll
autor
8. lis 2013

@marukm:Aby ti takhle lhal a pak to ještě házeli oba na tebe? Máš určitě svoji hrdost a hlavně on musí poznat, že takhle s tebou zametat nemůže.

Naprosto s tohle větou sohlasím.I s tím,že on očividně zájem nemá

anetka1701
8. lis 2013

@misellll tak vidíš. Hele já bych stála na straně mamky - sedřít z něj kůži. Nejde o tebe nebo o tvoje ponížení... Jde o praktičnost - on má dům, výbavu... a ty? velký prd. Navíc pokud nechceš peníze od něj pro sebe, ulož je pro dceru. Jde i o jakousi pomstu za jeho chování... Nemůže z toho vyjít snadno a lacino - když prostě odejdeš a nic nebudeš chtít, on nebude ničím trestán... potřebuje nějakou lekci - a prachy jsou zjevně to jediný, na co slyší...

misellll
autor
8. lis 2013

@petrusew:Už kvůli malý,musí být....ona si zaslouží jen to nejlepší

misellll
autor
8. lis 2013

@anetka1701:já si myslím,že ikdybych to sebevíc nechtěla,tak mě k tomu mamka donutí a já jí za to jednou poděkuju

marukm
8. lis 2013

@misellll Rodiče jsou v tomhle fajn. Nejsou v tom tak srdcově zaangažovaný, takže na mamku dej. Ona (na rozdíl od tchyně:D) to s tebou určitě myslí dobře.;) A souhlasim s @anetka1701, chce bejt s prominutím svině? Buď taky. Na takovýhle lidi nic jinýho neplatí (opět viz moje zkušenost s tchyní a tchánem!).

misellll
autor
8. lis 2013

@marukm:holky máte pravdu ve všem....když já mám pocit,že se mi už hlava rozkočí......vživotě jsem k nikomu necítila takovou nenávist,jako k ní....vím že za to muze i martin,ale kdyby ho ona o to nežadala nic by se nestalo....jako matka by snad měla mít nějaký určitý druh taktnosti a empatie...a kord jako učitelka v mateřské školce...to ty děti musí učit pěkný věci....a nějak si nedokážu představit,co bych dělala,kdyby se mi potvrdila ta rakovina střev....neunesla bych ten pocit,že pokud se mi něco stane,že by měla malá vyrůsat u nich.......vždyt jak by dopadla,tatínek je zadluží a matinka si bude pískat a dcera????co ta???

marcicek84
8. lis 2013

@misellll - prosím tě, co v tom baráku s těmi lidmi ještě děláš? Ber nohy na ramena, s i dcerou a utííííííííkej, utíííííííkej daleko, seč ti nohy stačí........
i psychická pohoda odráží to, jaké máme nemoci, takže ti dám radu, zdrhej odtamtud, zdrhej...

llluckaaa
8. lis 2013

@misellll Holky mají určitě pravdu, vůbec nemusíš mít špatný pocit, když si zažádáš o alíky. Nechceš peníze pro sebe, ale pro dceru. Já bych se na tvém místě z něj snažila dostat co nejvíc 😅 Přijde mi lepší, aby raději dával peníze do svého dítěte a ne cpal do bezedné kapsy svojí matky 😝 Prostě si to promysli, spočítej, třeba se i poraď s mamkou a ať z toho vyleze nějaké pěkné číslo 🙂
Ohledně toho svěření do péče - moc se v tom nevyznám, ale asi bych to už zkusila řešit se sociálkou, třeba ti něco rozumného poradí a řeknou, jak postupovat.

laurital
8. lis 2013

@misellll Chlap sponzoruje dospělou matku, tudíž nevidím jediný důvod, proč by tobě mělo být trapné chtít alimenty pro dceru.Nedává to přece tobě jako kapesné.
Na hrdost bych se v tomto případě vykašlala, peníze budete obě potřebovat.

misellll
autor
8. lis 2013

marcicek84:jj taky si říkám,že mě zničili,halvně po psychické stránce..... ☹

marukm
8. lis 2013

@misellll Je mi to jasný, člověk to najednou všechno vidí v jinym světle..asi horším. Bejt na tvym místě, nenáviděla bych jí úplně stejně, protože to, co dělá, dělá úmyslně. Vlastně oba. A to je snad to nejhorší. A nestraš, určitě se ti nic nepotvrdí, ale jak už tu holky psaly, je fakt třeba se dostat do psychický pohody. Bude to těžký, bude to nějakou dobu trvat, ale to je to první. Máš určitě krásnou dceru a ta tě potřebuje (protože na svýho otce se asi moc spolehnout nemůže). A podle toho, co píšeš, máš i super rodinu, která tě podpoří. A to je pro začátek dobrý. 🙂

misellll
autor
8. lis 2013

@luckaaa.to ano a že její kapsa bezedná je

misellll
autor
8. lis 2013

@laurital:budu muset,je fakt že malou o ty peníze připravit kvůli své hrdosti nemůžu.....takhle jsem nad tím nepřemýšlela