Přítel se svou matkou mě podvedli, jak se s tím vyrovnat?

misellll
8. lis 2013

Ahoj holky,už nevím kam jít pro radu.Potřebuju slyšet názor od lidí,kterých se tento problém netýká a tak nebudou radit zaujatě.S přítelem jsme spolu přes pět let,máme čtyřletou dcerku.Náš vztah pořád habruje,jednou je na hoře jednou dole.Z velké části je to kvůli jeho rodině.Vlastně kvůli jeho matce.Dva roky po narození dcery jsme byli nuceni se nastěhovat do baráku k jeho matce.Mělo to být je na nezbytnou dobu.No jsou to už pomalu tři roky a jsme tu pořád.Narvali jsme do baráku nehorazný peníze za tu dobu a do jeho matinky taky.Jeho matka se zadlužila s druhým synem.Tyhle problémy začali kolem dcery druhého roky.Tenkrát jsme jí půjčili osmnáct tisíc.Do teď jsme prosím neviděli ani korunu.A to nepočítám ty peníe okolo co jsme do ní narvali.Půjčovali jsme jí auto,které nám vrátila rozbyté.Dva roky jsme doma nedělali nic jiného,než řešili,že si martin chce vzít pro matinku půjčku.Několikrát jsem kvůli tomu odešla.Vždy slíbil,že to neudělá....ale třeba po třech měsících se toto téma opět otevřelo.Vždycky jsem mu na to odpověděla,že nás nezadlužím,že se jí může cokoliv stát,nebo nebude schopná to splácet a budeme to platit my.Před rokem mi tchán,který je s matinkou rozvedený ukázal sms co si s ní psal.Několikrát mě upozorňoval na to,že udělali něco za mými zády.V sms stálo:tchán psal tchýni...že mi řekne co udelal martin a ona za mýma zádama...ona mu na to tenkrát odpověděla....pokud to uděláš rozbiješ jejich vztah......potvora jedna(takhle psychicky ona lidi vydírá)!!!!!!!!!!No nakonec se mi martin zapřísáhl,že nejde o půjčku a bala bla a vymyslel si nějakou blbost,vlastně už si ani nepamatuju co.....Složenky domů nechodili,tak jsem byla vklidu.No jenže teď jsme si chtěli vzít půjčku...Na rekonstrukci obývacího pokoje.Žádala jsem online.Ale půjčka nebyla schválená z důvodu evidovaného dluhu u jejich společnosti.Okamzite jsem volala martinovi,co mame za pujcku u teto spolecnosti.Nejprve se vymlouval a nakonec mi rekl na tu pro mamu vzdyt o tom vis.Zacala jsem na nej kricet,ze o tom tedy nic nevim,no polozil mi telefon.Ja sla do prace,kam za mnou prisla jeho mati a zacali mi tvrdit ze o ty pujcce vim,ze to je pujcka pred peti lety a ze jsem na to zapomnela.Ja ji rikam nejsem blba takovy veci bych si pamamtovala.A ona na me ze ona si celou domu myslela ze o tom vim.Pritom jsem se ji tyden predtim ptala jestli nemela neco u te spolecnosti,ze si od nich chceme pujcit a ona ne ne nikdy nic vubec nevim jak fungujou.Tak jsem ji to pripomnela a ona mi do oci bude znovu lhat ze tohle nerekla....No vecer jsem prisla domu a martin na me zacal rvat co si to dovoluju k jeho mame,ze jsem fracek a ji je tolik kolik je a je ucitelka ve skolce a ja si k ni nebudu dovolovat.Strasne jsme se pohadali.Druhej den jsme ji volala.At za mnou dorazi do prace.Pres internet jsem se dozvěděla,ze ta pujcka nebyla brana pred peti lety ,ale pred dvouma rokama.....takze mi opet vedome lhali a delali ze me blbce.Tak jsem ji vse rekla,ze je sobec,ze nas zadluzila a neni ani schopna to splacet..Ona ze to plati,tak jsem ji ´rekla ze asi tezko,kdyz nam nechteli dat pujcku z duvodu neplaceni...chapete to-potvora jedna.Taky jsem ji rekla,ze myslela jen na sebe,ze kdyby se ji neco stalo,tak to budem platit mi.a ona na me co by se mi melo dit.Rikam pet let,je pet let...Na tak dlouhou dobu si vzala tu pujcku.No nakonec jsem ja ta spatna,ze jsem si dovolila na to prijt,na ten jejich podvod.Martinek kolem me chodi ukrivdene a ta kráva-pardon za ten výraz je chudinka!!!!!!!!!Holky jsem před zhroucením,do toho mám dost vážný zdravotní problémy a připadam si na vše sama.Nevím jak dál.Chci odejít k našim...Ale v práci mám dvouměsíční výpovědní lhůtu.A rodiče bydlí 350 km daleko...takže dojíždění do práce nehrozí.Jenže já u nich na barákunevydržim ani minutu a podnájem neutáhnu:(A ani nemá cenu si ho hledat na dva měsíce.Myslíte si,že jsem jen já hysterka a zbytečně to hrotim???? 😢

misellll
autor
8. lis 2013

@marukum:já to říkám pořád když se to ser* tak pořádně a se vším všudy....je šílený pocit jít po práci k nim domů:(a ten okolo mě chodí,jak kdybych mu sebrala žrádlo od huby a matinka dělá jako by se nic nedělo:(Máš pravdu dcera je užasná a musim se vzchopit...jen potřebuju popadnout nový dech

laurital
8. lis 2013

@misellll Pokud bys vyloženě měla odpor i k jeho penězům tak je můžeš malé zatím spořit.Dívej se na to tak, že stará baba se nestydí po něm chtít peníze, proč by tobě mělo být trapné chtít po něm to, co je jeho zákonná povinnost vůči dceři.

mina_
8. lis 2013

@misellll ty bláho, to je jako bych četla skoro o sobě..... jen u nás to bylo tak, že si tehdejší přítel bral půjčky a asi částečně žil bohémským životem za mými zády a zaplácával dluh dluhem..... lhal mě i své rodině... vše provalila spíš náhoda.. uklízela jsem "bordel polici" s letákama a mezi tím byla výzva na zaplacení cca 35 tis... a hrozba exekucí... když jsem na něj uhodila, tak tvrdil, že je to blbost, je to dávno zaplacené a že mi o půjčce neřekl, protože mě nechtěl stresovat a bla bla bla..... Tehdy mě ukecal, abych zůstala... jenže se celá situaci opakovala několikrát .... a pak přišla policie a exekutor do bytu jeho rodičů, měl tam trvalé bydliště... my bydleli kousek vedle v podnájmu načerno.... a začaly znovu lži, vytáčky... další exekuce a pořád dokola...
Teď už vím, že jsem byla blbá a měla se sebrat a odejít s první lží... ale špatná zkušenost, taky zkušenost a jaká!!!

U nás to tehdy moc dobře nedopadlo... ale jsem ráda, že jsem nakonec utekla..

Nemůžu radit, je to na Tobě.... ale já už bych nikdy nic takového zažít nechtěla... Naprosto chapu tovje rozčilení. Budeš to mít těžké, ale když se od něj odstřihneš, tak se pak dostaví nádherná úleva. A jsem zastáncem toho názoru, že raději budu sama s dítětem, než v neklidném prostředí, to neprospívá ničemu..
O peníze pro malou si určitě řekni.... kdyby byl co k čemu, tak něco nabídne sám...

breberka
8. lis 2013

@misellll chápu to, snad to brzo vyřešíš k tvojí a malé spokojenosti 😉

evaviki
8. lis 2013

@misellll co dat v praci vypoved a hodit se na neschopenku? ak uvedes adresu rodicu, ze potrebujes pomoct,lebo zdravotne nezvladas, tak by to nemel byt problem, ze budes 300 km daleko.

marcicek84
8. lis 2013

@misellll - o peníze si řekni, to dítě vzniklo z vás obou, je to společná odpovědnost, nevím proč bys měla živořit...no a kdyby remcal řekni, že když si může půjčovat pro svou matku, může to taky dělat pro své dítě a dál tě to nezajímá...

strapocka
8. lis 2013

To je děs běs..Seber co se dá a zmiz...já bych je rozčtvrtila vzteky... 😖

xveronikaxx
9. lis 2013

@misellll tak se zkus v práci dohodnout na kratsí výpovědi, nebo si vem neschopenku...pokud tedy chces setrvat tak si v hlave roztřid, co si odnést sebou.
Ted není čas si hrát na hrdinku, peníze a veci budes potrebovat. On je sám, bude bydlet dál s matkou, bude mít zodpovednost jen sám za sebe a vlastní bydlení narozdíl od tebe má. Tebe čeká živit 1,5 člověka a najít si novou práci. Chápu, že jsi hrdá, vyprdni se na hrdost, deláš to pro svou dceru, aby se měla dobře.
Rozhodně po něm alimenty chtěj a nech se i vyplatit ze společného majetku...

alkuska
17. lis 2013

Souhlasim s holkama, hlavne si to nejak naplanuj at ti jeste nebrani si odnest svoje veci... A jestli mas ucty od koupenych veci, treba co se platilo z tveho uctu, nebo co se objednavalo na tve jmeno, to si urcite schovej, at muzes dokazat co je tvoje. Takovy sycak si snad ani zenu nezaslouzi... A o alimenty se prihlas, nema smysl kvuli hrdosti litovat, penize bude jeste potrebovat, starsi dite = vice nakladu a taky je to jeho dcera, tak co. Hodne sil.

leni78
17. lis 2013

Ahoj, diskuzi jsem necetla, hned ti musím napsat. Byla jsem v podobne situaci. Měla jsem pocit, ze to s tím svým uz nevydrzim ani den, doma čtyřleté dítě, a v práci výpovědní lhůta dva měsíce. Za podpory rodiny jsem podala výpověď, manželovi nic neřekla, a jen se to snažila přežít. Den za dnem. Nakonec jsem sbalila nejnutnější věci a odjela s dítětem za rodinou. Také jsem požádala o rozvod.

Ty jsi v situaci, kdy odejít musíš. Tohle je bez debat. Tam není jediné svetylko naděje záchrany vztahu. Tvuj muž nema šanci si uvědomit souvislosti, je úplně mimo, asi po matce, je to hnusná rodina, tam není nic.

hehena
20. lis 2013

já bych ještě dokázala unést to, že si vzal půjčku i když věděl, že s tím nesouhlasím, neb chtěl prostě pomoct máti v těžký situaci, že ho ukecala, udolala. ale všechny ty ostatní okolnosti už bych neustála! ty lži a ještě to, jak z tebe dělali blba a když už se na to přišlo, že se ani nesnažili omluvit... no ufff prostě :((( hodně sil!!!!!