Přítel se svou matkou mě podvedli, jak se s tím vyrovnat?

misellll
8. lis 2013

Ahoj holky,už nevím kam jít pro radu.Potřebuju slyšet názor od lidí,kterých se tento problém netýká a tak nebudou radit zaujatě.S přítelem jsme spolu přes pět let,máme čtyřletou dcerku.Náš vztah pořád habruje,jednou je na hoře jednou dole.Z velké části je to kvůli jeho rodině.Vlastně kvůli jeho matce.Dva roky po narození dcery jsme byli nuceni se nastěhovat do baráku k jeho matce.Mělo to být je na nezbytnou dobu.No jsou to už pomalu tři roky a jsme tu pořád.Narvali jsme do baráku nehorazný peníze za tu dobu a do jeho matinky taky.Jeho matka se zadlužila s druhým synem.Tyhle problémy začali kolem dcery druhého roky.Tenkrát jsme jí půjčili osmnáct tisíc.Do teď jsme prosím neviděli ani korunu.A to nepočítám ty peníe okolo co jsme do ní narvali.Půjčovali jsme jí auto,které nám vrátila rozbyté.Dva roky jsme doma nedělali nic jiného,než řešili,že si martin chce vzít pro matinku půjčku.Několikrát jsem kvůli tomu odešla.Vždy slíbil,že to neudělá....ale třeba po třech měsících se toto téma opět otevřelo.Vždycky jsem mu na to odpověděla,že nás nezadlužím,že se jí může cokoliv stát,nebo nebude schopná to splácet a budeme to platit my.Před rokem mi tchán,který je s matinkou rozvedený ukázal sms co si s ní psal.Několikrát mě upozorňoval na to,že udělali něco za mými zády.V sms stálo:tchán psal tchýni...že mi řekne co udelal martin a ona za mýma zádama...ona mu na to tenkrát odpověděla....pokud to uděláš rozbiješ jejich vztah......potvora jedna(takhle psychicky ona lidi vydírá)!!!!!!!!!!No nakonec se mi martin zapřísáhl,že nejde o půjčku a bala bla a vymyslel si nějakou blbost,vlastně už si ani nepamatuju co.....Složenky domů nechodili,tak jsem byla vklidu.No jenže teď jsme si chtěli vzít půjčku...Na rekonstrukci obývacího pokoje.Žádala jsem online.Ale půjčka nebyla schválená z důvodu evidovaného dluhu u jejich společnosti.Okamzite jsem volala martinovi,co mame za pujcku u teto spolecnosti.Nejprve se vymlouval a nakonec mi rekl na tu pro mamu vzdyt o tom vis.Zacala jsem na nej kricet,ze o tom tedy nic nevim,no polozil mi telefon.Ja sla do prace,kam za mnou prisla jeho mati a zacali mi tvrdit ze o ty pujcce vim,ze to je pujcka pred peti lety a ze jsem na to zapomnela.Ja ji rikam nejsem blba takovy veci bych si pamamtovala.A ona na me ze ona si celou domu myslela ze o tom vim.Pritom jsem se ji tyden predtim ptala jestli nemela neco u te spolecnosti,ze si od nich chceme pujcit a ona ne ne nikdy nic vubec nevim jak fungujou.Tak jsem ji to pripomnela a ona mi do oci bude znovu lhat ze tohle nerekla....No vecer jsem prisla domu a martin na me zacal rvat co si to dovoluju k jeho mame,ze jsem fracek a ji je tolik kolik je a je ucitelka ve skolce a ja si k ni nebudu dovolovat.Strasne jsme se pohadali.Druhej den jsme ji volala.At za mnou dorazi do prace.Pres internet jsem se dozvěděla,ze ta pujcka nebyla brana pred peti lety ,ale pred dvouma rokama.....takze mi opet vedome lhali a delali ze me blbce.Tak jsem ji vse rekla,ze je sobec,ze nas zadluzila a neni ani schopna to splacet..Ona ze to plati,tak jsem ji ´rekla ze asi tezko,kdyz nam nechteli dat pujcku z duvodu neplaceni...chapete to-potvora jedna.Taky jsem ji rekla,ze myslela jen na sebe,ze kdyby se ji neco stalo,tak to budem platit mi.a ona na me co by se mi melo dit.Rikam pet let,je pet let...Na tak dlouhou dobu si vzala tu pujcku.No nakonec jsem ja ta spatna,ze jsem si dovolila na to prijt,na ten jejich podvod.Martinek kolem me chodi ukrivdene a ta kráva-pardon za ten výraz je chudinka!!!!!!!!!Holky jsem před zhroucením,do toho mám dost vážný zdravotní problémy a připadam si na vše sama.Nevím jak dál.Chci odejít k našim...Ale v práci mám dvouměsíční výpovědní lhůtu.A rodiče bydlí 350 km daleko...takže dojíždění do práce nehrozí.Jenže já u nich na barákunevydržim ani minutu a podnájem neutáhnu:(A ani nemá cenu si ho hledat na dva měsíce.Myslíte si,že jsem jen já hysterka a zbytečně to hrotim???? 😢

laurital
8. lis 2013

@misellll Rozhodně nejsi hysterka, naopak jsi rozumná ženská, která uvažuje do budoucna.Bez ohledu na to, jaký je váš vztah s mužem, tohle je podraz nejvyššího kalibru, protože v případě rozvodu budeš splácet i ty něco, s čím jsi nesouhlasila.Já už bych tam žít nemohla.Chápu, že žijete v jejím domě, ale i vděčnost má určité meze.
Tohle je věc, která mě všeobecně šíleně točí, v manželství jsou dluhy společné, ale když je jeden z partnerů udělá, druhý o tom nemusí ani tušit.Měl by být uzákoněný povinný souhlas i druhého partnera, minimálně u vyšších částek.

misellll
autor
8. lis 2013

@laurital:nastestí manželé nejsme...Takže nic platit nebudu.Ale jde mi o princip.Ze mi lhal,ze opet radsi vyhovel matince a me tahal za nos.A ze jeho matinka je takova potvora,ze radsi zadluzi synacka,ktery ma svou rodinu a ma zodpovednost za svou dceru.Take jde o to,ze vsechen majetek jsme si poridili spolu,kdyby ona neplatila muze prijt exekuce a veci zabavy nam....a ja uz budu tezko vysvetlovat ,jak to vlastne vsechno bylo.Ona nema ani tolik slusnosti aby to platila.Barák není její,ale Martina,dostal ho od babičky......Takže prakticky vzato,ona bydlí u něj.Víš zadluzila vsechny okolo.Svou mamu s tatou,kterým je osmdesat,i byvaleho mazela-tedy tchana.Je jak pijavice.Nejvtipnejsi na tom vsem je,ze ona na sebe nechala vyhlasit pred pul rokem osobni bankrot coz ji schvalili.Takze ji uz z platu odebiraji nejakou castku (ma na cerno jeste jenu praci)takze o penize nema nouzi,ale my jsme kvuli ni mame pujcku porad jeste na dva roky.Ja prosila chlapa aby jsme si vzali pujcku na rekonstrukci tri roky... schopnej a matice vyhovel.......A takhle je to se vsim mame na leazing auto.Novou škodu fabiii.Takže ji jeste splacíme a ona i řesto,že má favorita si půjčovala,naše....kvůli tomu jsme se s chlapem taky furt hadali.....no vratila nam ho rozbity.takhle ona dava pozor na majetetek druhyh.Nase rozbite auto odstavila a jezdila svym.Ja musela po silenych hadkach chlapa prsvedcit aby pul opravy plaila i ona.No to jsi ela videt to halo jak martin vyvadel.Je to nase auto.A ja na nej jo,ale ona s nim jezdila a rozbilaho.Kdyby ji to nakonec nerekl at prispeje delala by jako nic!!!!Hlavne ze vsechny pouucuje ja ji nesnesu

elvira
8. lis 2013

Hysterka nejsi. Ale neházela bych problémy na "přítelovu rodinu" - přítel je pěkný dáreček, maminčin mazánek.
Občanku má, svéprávný je, věděl, že spůjčkou nesouhlasíš, stejně si ji tajně vzal - má tě prostě u zadku, hlavně, že jeho maminka dosáhla svého.
Tak se žít nedá - jste rodina, máte dítě, přece nebudete žít podle maminčina scénáře donekonečna. Co když se fakt matka někde vyvrátí, nebude moc splácet... 😝
Dala bych chlapovi nůž na krk - buď sežene rozumný podnájem a odejdete od matky, nebo končíte.
Dokud budete bydlet s tchýní na hromádce, bude ho mít furt pod dohledem a bude s ním mávat.
Pokud to nemá s váma dopadnout, tak to nedopadne. V tom případě bych pustila práci a odešla k rodičům - tam bys měla větší zázemí a snad bys našla i rozumnou práci. 😉

elisset
8. lis 2013

@misellll určitě nejsi hysterka, já bych byla hrozně naštvaná, takže tě chápu! Jelikož dělám v práci pohledávky, tak vím, co to je být zadlužený a nikdy bych to nedopustila .. naštěstí nejste manželé, takže se tě ten dluh vůbec netýká, ale kdyby mi tohle udělal manžel, nevydýchala bych to!

elvira
8. lis 2013

Tak teď dočítám, že barák je přítelův... V tom případě bych pomohla matce s hledáním podnájmu v garsonce a pápá lálá... Nakonec vás může stáhnout do problémů...

kettm
8. lis 2013

Já bych vyletěla z kůže, rodina je sice rodina, ale odtud potud. A kdyby mi navíc ještě takhle lhaly, no přeji pevné nervy, to jsou fakt radosti☹

misellll
autor
8. lis 2013

přesně tak dluh se mě netýká,ale týká se člověka,který má se mnou společný majetek který jsme za těch pět let spolu pořídili......a ona půjčku neplati-takže nakrasne se může stát,že dorazí exekutor a veme malý postýlku,televizi prostě nam vemou vsechno.Nemuzu s nim uz po tomhle podrazu dal byt...kdyby meli alespon tolik slusnosti a omluvili se pokusili se to nejak vysvetlit,ale oni nic.....dal se me snazili klamat.mala ho miluje,ale ja mam pocit ,ze mi vrazil kudlu do zad.vedel,jak se k tomuhle stavim,milionkrat jsme o tom mluvili.Jednou se zeptal moji mami,a co mam delat je to moje mama.Co by delala Míša,kdyby jste potřebovali pomoct.A moje máma mu na to tenkrát odpovědala....Míša by se do týhle situace nikdy nedostala,A řekla,já bych radši byla pod mostem než bych svou dceru nutila se rozhodnout mezi nama a jeji novou rodinou.A nutila ji se zadluzit.Čuměl jak vejr,ale i přesto to udělal....A dva roky me tahali za nos:(

misellll
autor
8. lis 2013

holky děkuju....konečně se můžu vykecat

misellll
autor
8. lis 2013

@elvira-určitě máš pravdu není to chyba jen matinky....jenže ja ji znam a vim jak dokaze s lidmi manipulovat a psychicky je vydirat.Urcite je to i chyba jeho.Jenze ja ani nic zkouset nemusim...vim ze on je na matinky starne....On z baraku neodejde tvrdi,ze je jeho a tak nebude nekde platit najem....Je to kolotoc.A ja nevim,jak z nej ven.Jsem rozhodnuta odejit a nechat tady vse.A byt s malickou u nasich.Ale ta dvoumesicni vypovedni lhuta me uplne vytáčí.Nehlede na ty zdravotni problemy.

misellll
autor
8. lis 2013

@elvira:maminky nevyhodi....a ja nemam zadne slovo.on mi na to odpovi,je to moje matka,ja ji nevyhodim...ty by jsi svoji vyhodila.......

gwennie
8. lis 2013

@misellll Asi chápu, že přítel má maminku rád bezelstnou a slepou láskou, to tak někdy bývá, takže je trošku omluvitelné, že se pro ní snaží udělat první poslední. Co omluvitelné ale není, že to dělá za tvými zády, a když to vyjde na povrch, ještě dál lže a zapírá. Víš, ono je blbé, že i kdybyste tuto situaci nějak rozumně vyřešili, usmířili se....atd., nejspíš se něco podobného bude v budoucnu opakovat. Maminka se asi nikdy finančně samostatnou nestane a přítel ji nikdy nepřestane v tomto ohledu obletovat... Nechci ti dávat laciné rady typu sbal se a vypadni od něho, přece jen spolu máte dítě, a určitě je na vztahu něco pozitivního, když jsi s ním byla doteď, ale musíš se sama rozhodnout, jestli to kladné převažuje natolik, že budeš v budoucnu schopna eventuelně tolerovat analogickou situaci. Protože ta nastane, tomu věř.

littlejane
8. lis 2013

já bych se teda spíš pozastavila nad chováním přítele .... tohle je totiž absolutní podkopání důvěry. On vi, že se zadlužováním nesouhlasíš, jasně jsi mu to řekla, že nechceš si brát půjčku pro jeho matku a on to přesto za tvými zády udělá ...???? .... promiň, ale to je opravdu pěkný podraz. Jak se můžeš na něj spolehnout v jiných věcech? A co do budoucna? budeš se stále pídit po tom, jestli někde něco dluží, jestli splácí .... to je šílený. Možná jsem divná, ale pro mě důvěra ve vztahu je teda dost zásadní ....

tilee
8. lis 2013

@misellll Ja si taky nemyslim, ze jsi hysterka. A chapu i tveho pritele, protoze jeho matka s nim umi evidentne pekne cvicit a vi, jak na nej. Na druhou stranu je jasne, ze je dospely a musi si umet dupnout, kdyz to zadluzi vas. Tak treba ti na cas vyresi problemy podnajem a jak ti skonci vypovedni lhuta, tak se odstehujes za rodicema. Protoze jak rikas, kdyz ti lze v tomto, tak ti bude asi lhat dal a takovy vztah vazne nema cenu. Vzdycky udela to, co bude chtit jeho matka a ty bohuzel budes vzdycky na druhe koleji..

petrajurinova
8. lis 2013

@misellll nemyslím si že jsi hysterka, ani že něco zbytečně hrotíš. Finance, spolurozhodování a důvěra jsou ve vztahu strašně důležité a pokud jednou jeden z partnerů udělá tomu druhému za zády něco o čem dobře ví, že s tím ten dotyčný nesouhlasí je to podraz. Na něčem takovém se nedá vztah budovat ani udržovat, to by ses taky mohla za pár let dozvědět od exekutorů ve dveřích že ti nepatří ani tvá vlastní postel. Určitě bych hledala jak z takového "svrabu" co nejrychleji utéct - nějaká kamarádka co by tě nechala u sebe chvíli bydlet, než se sama zařídíš, nebo v krajním případě i slušný hotelový dům nebo ubytovna pro matky s dětma - to by mohlo být krátkodobé řešení.

llluckaaa
8. lis 2013

No to bych byla teda pořádně nakrknutá 😝 Asi bych vydržela do konce výpovědní lhůty a pak se sbalila a šla k rodičům. Až bych se trochu zmátořila, tak bych hledala vlastní bydlení. Nejde ani tak o "skoro tchýni", ale že tvůj přítel dělá něco za tvými zády a lže ti. Takto správně fungující vztah nevypadá ☹
Do doby odstěhování bych popřemýšlela, jaké bych chtěla alimenty (spočítat, kolik jsou náklady na dítě, včetně bydlení atd.), co všechno mi patří v domě tchýně, co budu chtít vyplatit atd. Na samotné stěhování bych si zavolala posilu nejlépe rodičů nebo dobrých kamarádů, abych měla psychickou a fyzickou podporu 🙂

elisset
8. lis 2013

@misellll ta jeho matinka bude taky pěkně povedená asi, když je sama v insolvenci a ostatní si kvůli ní berou půjčky .. já bych šla od něj, tohle je pro mě hodně pádný důvod, je důležité abych mohla věřit člověku se kterým mám žít a takového člověka, už bych si pak ani nemohla vzít, po takovém podrazu ... budu jedině s tím, koho jsem si ochotna i vzít ...

aknavis
8. lis 2013

a nemuzes si vzit neschopenku a odjet k vasim rovnou. Proste nahlasis doktorce adresu rodicu a zmizis. Zustat tam dva mesice z toho kouka dvojnasobna ( zaslouzena) vrazda. Stejne uz mu nikdy v zivote nebudes moci verit ani pozdrav natoz dulezite veci.

petrusew
8. lis 2013

nesnáším, když se ze mě někdo pokusí dělat blbce a oni ho z tebe udělali a to pořádného. Na dohodu tě z práce nepustí?Potom je tu možnost odejít na neschopenku, nechat si ji napsat k rodičům. Jen se obávám, že pokud nemáš žádné doklady od všeho, co jste kupovali na půl, nedostaneš ani korunu. Nechápu, jak si může na někoho půjčovat, když už se takhle dostala do insolvence! A nechápu, jak ji v tom ještě podporují! A kdyby ses domluvila s tchánem, ten by tebe a malou k sobě na ty dva měsíce nevzal? Já bych tam rozhodně nezůstávala a odešla bych pryč. nechala si svěřit dceru do péče a vyměřit alimenty na ni.

misellll
autor
8. lis 2013

@aknavis:tak si mě dokázala po třech dnech rozesmát:D přesně tohle jsem řekla dneska mamce...jestli tady budu muset být do konce měsíce...tak mě ale zavřou za dvojnásobnou vraždu🙂jinak holky nedělam nic jinýho,že bulim...k tomu jsem dnes byla na krevních testech kvůli okultnímu krvácení a čeká mě koloskopie-prý to můžou být i vnitřní hemeroidy,ale před dvěma lety mi byl náhodně při apendoktomii odstraněn karcinoid slepého střeva.Byl prý natolik malý,že žádné jiné opatření než apendoktomiie se dít nemuselo.Pak jsem byla ještě po půl roce na koloskopii taky kvůli krvi...bylo vše ok...měla jsem jen nějakou střevní bakterii.Ale i tak mám celkem strach a do toho todle.Tak tomu celkem podléhám...pořád bulim mámě do telefonu...ta na mě křičí ať se vzchopim..no nevim kudy kam.Jsem asi fakt v koncích.Kéž by už vše bylo za náma.Taky jsem dnes volala tchanovi a řekla jsem mu na co jsem přišla a že mu děkuju že už mě na to tenkrát upozornil.5ekl mi že mu je líto,že to takhle dopadlo a jestli to nechi zkusit s martinem nekde daleko od mami.Odpovedela jsem mu ze ne,ze mu uz neverim a hlavne martin nevidi chybu v sobe a v matince,ale dokonce ve me:(já a malá jsme ,byli jsme a budem na druhé koleji...příjde mi to až uchylný!!!!a mě vyčetl a řekl mi,že ať se podívám na svou mámu,že si myslí že když přijede na navštěvu koupí dárek malý a nám a segře nakoupí nákup,tak je frajerka...no chápete to...Naši bydlí 350 km daleko a mojí a segry malou často nevidí tak pak vždycky něco koupí a bere si je na prázdniny a on mi to ještě vyčte.....tak jsem mu řekla,že pokud mu to tolik vadilo,tak proč to žrádlo žral...tak mě poslal někam a bochl dveřma.On když má nějakej problém,nebo něco udělá kope kolem sebe,pak mu to dojde a snaží se jít na to podobrém...když to ani tak nevyjde opět začne kopat 😠

misellll
autor
8. lis 2013

@petrusew:bohuzel k tchánovi jít nemůžeme....nemá přispůsobené bydlení...navíc bydlí v domě,který má od práce.Bohužel už jsem v práci řekla,že bych ráda ukončila smlouvu a bylo mi řečeno,že mám měsíční výpovědní lhůtu.Takže by asi opravdu bylo blbé,příjt s neschopenkou.Mám tady i segru...ke které bych mohla eventuelně jít.Ale zase má svých starostí dost...má taky dítě a s přítelem to taky nemá veselé.Takže ji nechci zatěžovat svými problémy.Už jsem se opravdu začínala bát,že jsem hysterka...protože tak mě prezentuje martin a jeho matinky:(

aknavis
8. lis 2013

@misellll znas to ,, zabijes mrzaka, zavrou te za zdravyho " 🙂 a on 100% nestoji za kriminal 🙂. Nedebatovat, neusmirovat rychle odjet 🙂. Nemas nejakou kamaradku, ke ktere bys mohla na chvili jit a nebo k tchanovi (ten dle popisu vypada normalne)? Co nejdriv si vyrid tu neschopenku a sbohem galanecko. Vim, ze nezaujatym se krasne radi a kazdej vi presne co by udelal, kdyby se ho to tykalo a pak realita je uplne jina. Ale tady vazne neni co resit a na co cekat, utikej holka dokud muzes.

aknavis
8. lis 2013

@misellll blbe? no a co? uz te tam nikdo neuvidi a kdyz se sesypes, tak male moc nepomuzes. Potrebuje aspon jednoho normalniho rodice.

misellll
autor
8. lis 2013

@lllucka:mám hrůzu že bude u soudu dělat problémy ohledně svěření dcery do péče...Alimenty trošku v tom plavu asi jsem blbá,ale pohádala jsem se kvůli tomu i s mamkou ale ani nevím jestli o nějaké budu žádat.Možná je to teď mou hrdostí,ale prosit ho o peníze....to se mi fakt nechce...a taky chci mít ten pocit,že to dokážu zvládnout i bez jeho pomoci...Jinak jak už tu někdo napsal...z baráku opravdu odejdu z holim zadkem......vše je psané na něj:(Ale at se s tím klidně s matinkou udávý.Já si holky myslim,že jednou mu to dojde a matince to vyčte a rozhádají se sami.

misellll
autor
8. lis 2013

@aknavis:v práci mi ted dost pomohli hlavne clovek s kterym jsem mela celkem dost dlouho osobní spory se ukazal jako fajn clovek a nerada bych mu to vracela takhle......možná je to hloupost,ale trošku to i protahuje,jako že by se třeba něco i stalo a vyřešilo se to...já sama nevim....šíleně se to ve mě pere....chci moc odejít...na druhou stranu nemůžu uvěřit tomu na čem a jak to vlastně skrachovalo..víš jak to myslím

aknavis
8. lis 2013

@misellll a na cem to zkrachovalo? na tom, ze je lhar, podvodnik a dela z tebe blbce. Ja bych tohle asi neodpustila, ale nevim, co vsechno uz mate za sebou, jestli mas nejaky fakt padny duvod s nim zustat.

ventilkova
8. lis 2013

@misellll pokud od nej odejdes, mela by sis u soudu zazadat o svereni ditete do pece. To zaprve. A zadruhe... Nechce se ti prosit ho o penize? Chyba lavky.... Je to tvoje povinnost zazadat o vyzivne, a to ze zakona.... To jsou penize pro dite a ne pro tebe.... Abys s tim nemela nejaky problem

misellll
autor
8. lis 2013

@aknavis:je to šílený,ale za těch pět let mám jen jeden jediný důvod proč s ním zůstat a tím důvodem je dcera...má ho ráda...ikdyž tatínek dává přednost matince......nic víc mě tu nedrží....city vychladly okamžitě po tom co jsem se dozvěděla.co provedli.

ventilkova
8. lis 2013

@misellll pak vubec nechapu, nad cim jeste premyslis....

misellll
autor
8. lis 2013

@ventilkova:jak říkám ve spostě věcím jsem hodně naivní a tvrdohlavá.Moje máma taky tvrdí,že o alimenty zažádat musím....A hlavně,že bych byla sama proti sobě.......pro mě je to určitým způsobem osobní ponížení.Píšu osobní,protože si rozhodně nemyslím,že maminy co jsou rozvedené a žádají o alimenty by se nějak ponižovali,to rozhodně ne....Ale v mém případě,bych se tak cítila.....Možná je to daný teď tou zlobou a vším co cítím a co se ve mě pere...Jsem moc ráda,že si o tom všem můžu s někým popovídat,trošku optimistické nálady se mi vlévá opět do žil....a tak nějak chci věřit,že to pro mě a malou dopadne dobře a budeme žít šťastně 🙂

lenjii
8. lis 2013

Histerka nejsi a určitě bych se odstěhovala. At si za své dluhy ručí oni dva. Nechápu co je ti tohle mohli udělat za zady a ještě mít tebe za tu špatnou. Ke tchýni bych bydlet nikdy nechtěla, vím,.. když je nouze, je to jediná možnost, ale teď bych dala vypoved byt tebou a ještě to nějak přetpěla ty dva měsíce a odstěhovala se k rodičům... Je mi tě fakt líto a přeju at to dopadne pro tebe dobře!