Přítel si pořídil 3. psa, rozešla jsem se s ním

veronikanel
5. dub 2013

Milé maminky,právě jsem se rozešla s přítelem.Důvod je možná na prd,ale až vysvětlím pochopíte.Proč zakládám tuto otázku?Chci mu ukázat,že to co se chystal spáchat,je opravdu hodně!
Mám 14ti měsíční dítě,k tomu dva psy.On s námi chce být a přemýšlíme do budoucna o dalším potomkovi.A teď to příjde,včera si pořídil psa!!!I přes to,že jsem muřekla,že třetího nechci,nejsem schopná zvládat tři,batole a k tomu novorozeně když on je stále v práci a ještě začíná studovat!

Chtěla bych tímto zjistit,co si o tom myslíte...Děkuji 😉

kajalka
5. dub 2013

Že je sobec. Ať už pořízení psa nebo dítěte by mělo být rozhodnutí obou, protože o oboje je třeba se starat a nést zodpovědnost. Pokud s rozhodnutím jeden nesouhlasí a druhý si to přesto prosadí, odnese to nevinnej tvor. Pes nebo dítě.

ikarkulka
5. dub 2013

Myslím, že není fér, co udělal (partnerství je o komunikaci, toleranci, respektu a vzájemné domluvě), ale zároveň myslím, že to ani není důvod k rozchodu. Zvlášť když spolu máte dítě.
Je mi fakt smutno z toho, že dneska lidi neumí nic řešit a rozcházejí se/rozvádějí hned při prvním konfliktu.

blahova_andrea
5. dub 2013

já nejsem pejskař a navíc jsem alergik, takže já bych psa doma nesnesla ani jednoho. tak možná jednoho hlídače na pomazlení na dvorku nebo zahrádce, ale doma rozhodně ne. přítel je bezohledný! měli jste se domluvit třeba na tom, že až přijde to druhé a vypipleš ho z nejhoršího, tak si třeba dalšího hafana pořídíte, ale teď prostě ne. mě přítel donesl domů kotě, když byl prckovi rok, takže to už se dalo. měla jsem chvíli "dvojčata" a jakmile prošla kočička očkováníma, tak je z ní venkovní tulajda, co běhá po zahrádkách v naší ulici (dál se zatím bojí 😀) a domů chodí spinkat a baštit...no a na záchod, stále nepřišla na to, že to může dělat venku 😀

kammka
5. dub 2013

rovnou se s ním rozcházet...
to je spíš na pořádnou scénu, mně by teda nervy asi povolily...
je to teda od něj bezohledný, to jo. ale jim to prostě nedochází. my máme psa, kočku, králíky, slepice, kachny, dvě bílý prasata (už jen do zítřka!!) a 5 vietnamáků... a k tomu dva koně.. já mu pomáhám, když stíhám...když nestíhám, může bejt rád, že nakrmím slepice.. jestli tě to uklidní, koukni na profil edeltraud... 😉

mppm
5. dub 2013

Určitě bych nebyla ráda, když by dělal něco za mými zády, ačkoliv by věděl, že se mi to nelíbí. Pokud je stále v práci a chce začít studovat, tak nechápu, proč si pořizoval dítě a 3 psy..to už je přeci jen dost zodpovědnosti. Na druhou stranu je pes vlčák, dobrman atd nebo "pes jork, krysařík atd". Pokud nebydlíte v bytě a měli byste zahradu, tak by se to nějak dalo zvládnout, ale mít 3 velké psy v bytě, to se nedá. Kamarádka má doma 3 jorky +2 malé děti a zvládá to bez problémů. Ono těžko soudit..

kajovaevicka
5. dub 2013

Chápu, že se ti nelíbí další pes. Dostal by ultimátum- buď mu najdeš domov do tehdy a tehdy a nebo to udělám já. Ale rozcházet se s otcem dítěte kvůli tomu? To mi přijde, a teď se na mě nezlobte, dětinské...

glimmer
5. dub 2013

je blbé, že jsi psa pořídil bez tvého souhlasu nebo domluvy s tebou. Ale my máme doma 3 psy a 2 děti (2,5roku+6 měsíců) a naprosto v pohodě ... já bych se dalšího psa nebála :o))

duracell79
5. dub 2013

Upřímně mi to přijde od obou trochu "nezralé". Ani bych nevěřila, že máte spolu dítě, když se chováte oba jako děti. Nechápu co si chtěl partner dokázat tím, že si pořídí dalšího psa, ačkoli už dva, mi přijdou hodně k batoleti. Navíc je to sobecké, když mu dáte najevo, že psa nechce a máte určitě spoustu práce s partou co máte doma a klidně si pořídí dalšího, jakoby to nedokázal respektovat.
A zase, rozejít se kvůli něčemu takovému, mi tedy přijde absolutně dětinské a nerozvážné. Jakoby neexistovala komunikace, tolerance a špetka rodičovského rozumu, který zřejmě chybí Vám oběma. Místo, aby jste takovou blbost řešila tady, by jste ji měla vyřešit s partnerem a ne se kočkovat a dělat ukvapené závěry!! Uvědomte si oba, že máte dítě sakra a začněte se chovat jako rodiče. Upřimně, té malé je mi líto.

gletnulka
5. dub 2013

Chápu, že tě rozčílilo, že se rozhodl bez toho, abyste tu otázku probrali společně, ale důvod k rozchodu to opravdu není..V životě se dějou věci, které jsou opravdu těžké a pokud ses raději rozhodla starat se sama o dítě a dva psy, než s partnerem o dítě a tři psy, můžeš to mít v životě ještě hodně těžké..🙂 Myslím to v tom smyslu, že někdy je lepší si zchladit hlavu před tím, než něco opravdu uděláš. Držím palce, abyste to ještě nějak vyřešili a uvědomili si, co je v životě opravdu důležité 🙂

terunka88
5. dub 2013

Už chápu, proč se lidi tak nehrnou na manželství...ony se ty zadní vrátka hoděj 🙂

napolitano
5. dub 2013

Nechci ti do toho kecat,ale mám 4 děti ,teď už jen 2 psy,ale v nejšílenějším období jsem jich měla 6,děti byli šťastné a já taky,pak mi muž dal ultimátum,buď psi nebo on,psi jsem omezila,ale omezila jsem i chlapa.Nemyslím si,že zvíře je důvodk rozchodu,vždy jsou to jen lidé. ☹

evitaa
5. dub 2013

To je ten přítel, se kterým chodíš půl roku, dítě není jeho a chodí ke kamarádce "na kávičku"? Už mě rozesmálo to, že do budoucna plánujete další dítě. Holka, chtělo by to přibrzdit, aby to nedopadlo jako u prvního dítěte. Jestli si dobře vzpomínám, rozešel se s tebou ještě před porodem. Psala jsem ti to už v jiné diskuzi, ale myslím, že onen chlapec ten váš vztah nebere vůbec vážně.

aneta0707
5. dub 2013

ja nevim no, me se to zas tak sobecky nezda... mozna, ze neni moc doma, ale treba chtel mit doma "neco svyho" kdyz uz nejsou jeho tamti psi ani dite. zamysly se spis nad tim, ze se o vas staral, pracoval a ty mu nedoprejes ani tu jedinou vec, kterou chtel. treba tvoje psy rad nemel.
my mame taky psa, uplne se spolu nesnasime, ale jelikoz manzel nema v podstate nic jinyho, tak mu ho musim tolerovat a krmit. kazdej den kvuli psovi vytiram a jeste uklizim na zahrade... a manzel zacal jezdit kamionem a na me zbylo vsechno. a bacha aby si nerekla, ze je to jenom jeden pes, tak sme meli 2, ktery se mnozili, rodila sem je - meli pokazdy 4 miminka ktery vsude s.... a vsechno kousaly!!! myslim, ze zvladnout se to da i s malyma detma

schnek
5. dub 2013

celkem chápu, že člověku bouchnou saze a rozhodne se pro radikální řešení (mmch, mě bouchnou za chvíli, jen co se mi darhý vrátí z "cigárka" od sousedů, kam zmizel před dobrou půl hodinou 😀 ). Pověsit mi někdo na krk tři psy proti mojí vůli... no asi bych měla chuť ho uškrtit, obzvlášť pokud není věčně doma. Počkej, až vychladneš, proberte to a uvidíš. Jako asi by se mi nechtělo být s někým, byť s otcem mého dítěte, kdo by mě bezohledně zavalil prací, která absolutně nebyla nutná.

andy80
5. dub 2013

Záleží na tom, kde bydlíte. Pokud v domku se zahradou, tak proč ne. Určitě bych se s chlapem nerozešla, kdyby si domů přivedl třetího psa. Asi má psi jako koníček a asi jsi o tom věděla. Taky máme psa (sice zatím jen jednoho, ale manžel chce smečku - máme ČSV - skoro vlka) . Dítěti brát otce kvůli takové blbosti. No, když chceš raději zůstat sama s dítětem než s dítětem, přítelem a se smečkou psů, tak prosím.

cacenka_d
5. dub 2013

Mame 4 psi a malou, ale faktem je, ze pokud se o ne staras ty tak se s tebou mel poradit.

dripik
5. dub 2013

Jejda mane, co tady řešíme? V lednu jsi psala, jak tě podvádí, pak ses s ním hned rozešla, půl měsíce na to píšeš v KZ jak budete v létě pracovat na sourozenci, to tady znovu uvádíš, že s tím počítáš...a ted se rozejdete kvůli tomu, že si pořídil psa? nebudu psát ani svůj názor na to pač to je plítvání svojí energie, za 14 dnů budete zase spolu a budeš tady zase psát jak plánujete další mimčo....nezralost, nezralost, nezralost...asi tak

kapljhgf
5. dub 2013

fajn měl se s tebou poradit to ano ale rozejít se s otcem svýho dítěte a tímpádem sebrat dítěti otce kterého potřebuje každé dítě jen kvůli psoj je trochu velký sousto na mně. Doufám že toho s prominutím budeš litovat

lucavka
5. dub 2013

Mám malé dítě, chtěla bych celkem tři. Máme v bytě psa, kocoura, agamu, šneky. Chtěla bych ještě andulku a potkana. Manžel je také pořád v práci. A kdybych měla místo jednoho psa tři byla bych naopak moooc šťastná protože by byla ještě větši legrace než teď.

luciferinka
5. dub 2013

Já si myslí,že jsi udělala dobře.Pokud ty musíš se starat celý den o dítě a ještě o dva psy a on si bezohledně pořídí třetího psa ,,na pohrání'' ,tak je to sprosté,že nevidí,kolik práce je jen se samotným dítětem. Já mám doma jen malou čivavu a kolikrát nestíhám pořádně ani ji 😎 . Pokud přítelovi na Tobě a dítěti záleží,tak si situaci vyřeší tak,aby to vyhovovalo především Tobě a vrátí se,pokud teda o to ještě stojíš 😉 .

pegynka
6. dub 2013

Ahojky,jak uz tady psaly nektere maminy prede mnou,pokud se o tu smecku mas starat ty sama,bylo to bezohledne...Vztah je o komunikaci,duvere,toleranci....Zase na druhou stranu my mame 3dooost temperamentni psy (nevim,jestli ti neco rekne stredoasijsky pastevecky sprsknuty s labradorem-proste skoro 60ti kilovy telatka),jednu malou yorkshirku a 4mesicniho synka....Pravda,halamove jsou venku,ale svym zpusobem,kdyz jich je vic a maji zahradu,nepotrebujou nic moc navic...Nedovedu si predstavit vzit diteti tatu jen kvuli tomu,ze se s nim neumim domluvit...Mozna by to chtelo trosku prehodnotit a promluvit si....

iv123
6. dub 2013

Já bych psa v bytě nesnesla ani jednoho. Kdybych bydlela na baráku, tak možná 1 venku, ale ten by nesměl chodit do domu. A 3 psy - tak to si nedovedu představit! Buď já s dítětem nebo pes.