Přítel ve vězení, jsem na dně

marryjanew
21. črc 2014

Nevím kam jinak to napsat a kam se obrátit... prosím přečtěte si můj příběh a napište mi Ty co mi nechcete nic vyčítat ale poradit ....
Jsem na dně. Asi se to tu čte často, ale já fakt nevím jak se postavit na nohy. Prosím poraďte mi kam se mám obrátit nebo mi napište pokud jste na tom byli podobně jak jste to zvládali... Jsem sama, zrovna jsme plánovali rodinu. Nejsem na tom zdravotně dobře a vrátili se mi tím co se stalo i psychické problémy. Nevím jak dál, jsem na něm závislá. Navíc jsem bez práce pač jsem musela hodně chodit po doktorech a přítel chtěl abych byla doma. Jsou to dva dny co nás zastavila hlídka. Přítel byl v pátrání za něco co udělal již dříve, ještě než jsme se poznali. Teď ho budu mít ve vězení minimálně 4 roky né-li víc. Jsou to 2 dny co už o něm nevím. Čekám na dopis jak na smilování, furt sedím u telefonu jestli zavolá. Oba spolu chceme zestárnout i když se bojím, že tam na mě zapomene, odvykne si. Všechno se mi těžce píše. Mám jen mámu, ale ta žije s přítelem který bohužél není zrovna chápavý tvor a ještě k tomu v garsonce takže se nemám kam vrátit. Máme s přítelem malýho psa a dvě kočky a já jsem teď na všechno sama a ještě bez peněz a i od mámy celkem daleko. (podotýkám že mi finančně nemůže pomoci ani do začátku) Prosím poradí mi nějaká žena jak ty roky zvládnout? Jak to všechno přetrpět? Nevím jak dál.... Vím že čas to zpraví, ale co do té doby? Přítele nikdy neopustím i kdyby tam byl 10 let ☹ Je ten pravý... Celý 2 dny stále brečím a nejde přestat... Nemám kamarády, nemám si s kým povídat, žili jsme jen jeden pro druhého...

levandule_vanilkova
22. črc 2014

Pokud budeš chtít písni IP. Mám také (teď už bývalého) přítele ve vězení. Ty začátky jsou fakt na prášky, ale zvládla jsem to a to máme spolu dceru. Takže klidně písni, třeba poradím i s nějakými těmi praktickými věcmi nebo můžeme jen pokecat. 😉
@marryjanew

budouci_maminka
22. črc 2014

@bobulinka74 to mě pobavilo... jedna věc je mít problém, že omylem srazim chodce, protože hustě pršelo a prd jsem viděl/a, a druhá věc udělat průšvih a vyhýbat se nástupu do vězení. to je taková nezodpovědnost, která vypovídá o charakteru partnera ledacos, zvlást kdyz zakladatelka byla překvapená, že je policajti zastavili a rovnou si ho odvedli.. ještě když k tomu přidám, že ji nechal bez prostředků na 4 roky... bomba chlap, jojo kvuli takovymu bych 4 roky čekala..

zamilovanadonej
22. črc 2014

@budouci_maminka Buď v klidu, takových je, které sbalili na ulici....vždyť je to její věc zda bude čekat nebo ne...každý si svůj život zařídí po svém. 😉

marryjanew
autor
22. črc 2014

Holky díky, za vaše komentáře... našla jsem si organizaci se kterými jsem teď v kontaktu a i s ženami co čekali a vydrželi... Pořádají s schůzky a já si myslím že mě to psychicky hodně podpoří... Teda alespoň v to doufám... Musím se na to podívat takhle... Prostě ho neopustím... hezký dny a život všem 🙂

somalicats
22. črc 2014

Já bych to tak nehrotila. Bez ohledu na to, jestli chceš či nechceš na přítele čekat, se zařiď tak, jako bys byla sama. Tedy najít práci a uspořádat si život. Ono se to nakonec s přítelem vyvrbí samo. Buď to klapne a vrátíte se k sobě, nebo po čase, až Ti spadnou ty růžové brýle, zjistíš, že by Ti život s ním nevyhovoval nebo potkáš někoho jiného. 4 roky je ve finále poměrně hodně.
Můj úhel pohledu je takový, že kdyby šlo o mne, v prvé řadě bych nedopustila být na komkoli finančně závislá. Stát se může cokoli, nejen tahle krajní možnost vězení - partner může onemocnět, může se na mne vykašlat, může zemřít - a v takovém případě musím být já schopná fungovat dál. Notabene ve chvíli, kdy jsou ještě navíc děti. Ty děti zatím nemáš, takže v tom máš situaci jednodušší, uživit sebe není zas až takový problém jako živit další krky. Další věc je ta, že očekávám od partnera, že ke mně bude naprosto upřímný zejména co se předchozích průšvihů týče (a totéž platí pro mne vůči němu). Nikdo není svatej a blbost může udělat každej. Ale měl by se k tomu postavit čelem a nést zodpovědnost. Pokud by mého partnera sbalili na ulici s tím, že jde do basy, a já bych o ničem nevěděla, byl by to hodně hluboký zásek do našeho vztahu a je otázka, jestli bych byla schopná mu tohle vůbec odpustit. Pokud mi zatají průšvih jednou, kde mám jistotu, že to neudělá znova? A pokud by do toho měly být zataženy i děti, jde všechno stranou - především ty děti musím chránit. Člověk, který by mi neřekl, že má průšvih a má za něj jít sedět, a naopak mi sliboval, jak se o mě postará a že bychom měli pracovat na miminku, by ode mne dostal leda pár kopanců do sedací části těla.
@marryjanew

budouci_maminka
22. črc 2014

@zamilovanadonej ale ja vim, že takových je spoustu.. myslím, že jsou to hlavně ty, co pak brečí, že nemají peníze a my ostatní je dotujem... nebo si nadělaj hromadu dětí a pak brečí, že nemají peníze a my pak dotujem je a jejich děti.. a nebo taky ty, co od takovych "idealnich chlapu" dostanou na tlamu, a když už mají zpřelámané kde co, tak se seberou a jdou a protože nemaj kam, tak zas zadaj stat o podporu a my je dotujem... 😎

zamilovanadonej
22. črc 2014

@budouci_maminka Koukám, že dotuješ půl republiky. Děti pisatelka nemá, kriminál je zpoplatněný, a navíc pokud bude zařazen do práce, bude pracovat za nějaké 4500Kč +- na plný úvazek, a zbytek schrábne stát. Soudy si taky musí odsouzený zaplatit. A to konkrétně 4000Kč za jedno trestní řízení. Takže konkrétně tyhle nedotuješ. Tvůj rodičák taky dotují jiní, ne? Máš, nebo budeš ty nebo manžel/přítel mít úlevy na dani na děti/dítě? Budeš...to je taky dotování od státu. Montuješ do toho něco, o co tu nejde 😉

marryjanew
autor
22. črc 2014

@budouci_maminka tak dobře, teď jsem tady za tu, kterou dotujete... Já ale z pracáku nic neberu a přítel pracoval a uživil nás. Nechci od nikoho peníze a nechci být bez práce. To je asi vše co bych k tomu řekla... Chtěla jsem podporu a najednou se to tu obrací úplně jiným směrem... Já už tu komentovat nebudu, nemám sílu to tu číst... Mějte se fajn

marryjanew
autor
22. črc 2014

@zamilovanadonej už to neřešme, nemá to cenu ☹

zamilovanadonej
22. črc 2014

@marryjanew Nemá. Ono některým lidem nevysvětlíš, proč děláš co děláš...pochopit to prostě nechtějí. Hodně štěstí v životě. 😉

budouci_maminka
22. črc 2014

@zamilovanadonej nepsala jsem v jednotném čísle, ale v množném. i ty je dotuješ neboj (cca 50% z tvé hrubé mzdy jde státu, dalších 21% ve všem co koupíš, dále tu máš daň dědickou,daň silniční, atd. atd. to se totiž vezme, hodí do jednoho velkého hrnce, zamíchá a pak rozlévá naběračkou do jednotlivých mističek)...

ÁÁÁ já zapomněla, že to co odsouzený zaplatí za soudní řízení, jsou skutečné náklady spojené s veškerým vyšetřováním, soudem, jeho odchytem a pobytem 😀 teď jsi mi málem potrhala bránici...asi obdobné jako ten jeho pobyt ve vězení 😀 určitě to jsou totiž reálné náklady 😀

naopak, poukazuju na solidaritu systému a i důvod, proč mě takovéhle lidi vytáčí. protože nadělaj průšvihy, pak brečí a chtějí, abychom je my ostatní litovali.. fakt ne hele...

přispívám do různých nadací a fondů, jsem dobrovolníkem v jedné organizaci, ale litovat 26 letou holku, co si válí šunky doma, její borec se schovává před výkonem trestu a pak tu bečí, že nemá peníze, práci a svou lásku.. asi ne ..

martickajirka
22. črc 2014

ahoj muj pritel ma nastup tet 28 ,cekam ctvrte, uz jsem zvykla docela muj bivali sedel sestkrat 😒

zamilovanadonej
22. črc 2014

@budouci_maminka Ona o lítost nestojí. Ale ty se zdáš, že víš fakt hodně o životě 😲 Mimochodem, chtěla jsi patrně mluvit o superhrubé, ne hrubé. A super hrubá mzda vyjadřuje veškeré náklady zaměstnavatele, takže buď v klidu, ty peníze bys stejně neviděla.
Dobrovolníkem jseš, dobrovolně tu totiž mluvíš mimo téma. Nemá to cenu komentovat paní/slečno spravedlivá. Ono totiž to tvoje"rozlévání do jednotlivých mističek", je totiž sociální systém. Nelíbí? Nemusí, nikdo se tě totiž na názor neptá.
Daň silniční platí pouze podnikatelé, daň dědická od 2014 "prakticky" neexistuje, ale vím, že lidem jako ty nemá cenu cokoli vysvětlovat, mají svou a jen svou pravdu. Každopádně jsi pisatelce pomohla 😔

marryjanew
autor
22. črc 2014

@budouci_maminka no tak dobrý no, jseš frajerka, já tu určitě každýmu píšu ať mi pošle peníze... do háje, to je fakt komunikace tohle... Chápeš co znamená věta že chci jen poradit jestli se s tím třeba některá setkala a jak nastartovat? Asi ne. Měj se krásně a jestli se ti nelíbí že platíš daně tak s tím bohužél v tomhle státě nic neuděláš. Sbohem

budouci_maminka
22. črc 2014

@zamilovanadonej jsem podnikatelka, takže za mě ano, ty peníze za zaměstnance bohužel z účtu odcházet vidim ..
ale jasný, máš pravdu, nic s tim neudělám, byl to jen takový povzdech nad tim, že přesně kvůli takovým lidem vim, kam ty peníze ze sociálního systému zcela zbytečně tečou..
tak každej o životě víme to svoje, že .. mě jen prostě nepřestává udivovat, do jakých problémů se lidi sami a dobrovolně řítí a pak natahují ruku (ať už materiální či psychickou) o pomoc..

marryjanew
autor
22. črc 2014

@zamilovanadonej nevím no... asi jsem idiot že jsem si pro ty dávky nešla dřív (pač jsem mohla ale neudělala to) a nechala se živit přítelem... když jsem doma... to fakt nemá cenu, psala jsem o zrošení diskuze, ale prý to nedělají ☹

marryjanew
autor
22. črc 2014

@martickajirka ahoj... tak tohle už je síla... na jak dlouho to má? a ty budeš čekat?

somalicats
22. črc 2014

@zamilovanadonej S těma dotacema/nedotacema bych byla opatrná. Když spočítám, kolik jsem za tu hromadu let odvedla státu na soc.poj., tak pokud by mi ty peníze zůstaly, tak mi zbude na mateřskou, rodičovskou a ještě něco navíc a nemusela by mi chodit mateřská ani rodičovská od státu. Daňové úlevy nepovažuju za dotaci, protože státu odvedu jen o něco míň a na žádné dávky typu přídavky na dítě stejně nemám nárok. A to jsem jak zaměstnanec, tak podnikatel, takže to vidím z obou stran 😉.

martickajirka
22. črc 2014

muj novy to ma 33 mesicu,a byvali vzdi ve vezeni kazdych pul roku tam byl tet je tam kvuli domacimu nasily dostal dva roky

marryjanew
autor
22. črc 2014

@martickajirka a jak to zvládáš když teď čekáš 4té dítě? To musí být dost hrozné ☹

martickajirka
22. črc 2014

popravne jsi to jeste neuvedomuji poradne,ma nastup as 28 ,nejhorsi ze nikoho uz nebudu mit,mamka jse na mne zas vykasle ☹

marryjanew
autor
22. črc 2014

@martickajirka až?... je to už za 6 dní... ale je mi to jasné, právě protože to znám... že to přijde hned jak si uvědomíš že tam není ☹ Já nevím jak bych to dávala kdybych to věděla a nepřišlo to náhle... ta příprava na to je úplně jiná než pak realita ☹ Ale to vlastně víš, když to znáš... Jediný v čem je to jiné je, jak moc ho miluješ .... Čím víc miluješ, tím víc to bude bolet ☹ A víš kam má nástup?

martickajirka
22. črc 2014

moc ho miluju,je uplne jinej nez byvali,strasne me to stve myslela jsem ze bude dobre uz a prislo tohle do ostrova nad ohri ☹

marryjanew
autor
22. črc 2014

@martickajirka Musím se tě na něco zeptat... on jde do B nebo C? Nevíš náhodou jaké je teď zařazení v Ostrově? Bojím se že ten můj tam totiž bude taky... a odkud jsi? Já budu mít cestu na celý den ☹

martickajirka
22. črc 2014

no on je prvotrestanej tak asi do b,ale ma to s ostrahou,no muj byvali je na pankraci tam je asi c protoze sedel vickrat,ale jesli tvuj pritel jde poprve tak muze pozadat o pulku,jsem z Nejdku u KV

marryjanew
autor
22. črc 2014

@martickajirka no ten můj právě prvotrestanej není ... A asi půjde už do C ☹ a to vůbec nevím jestli v Ostrově je, jestli jo, bude tam taky a to se zblázním ☹ Na jak dlouho ho tam budeš mít? Máš štěstí že to nebudeš mít alespoň tak daleko a budeš za ním určitě jezdit každých 14 dní na hodinku a půl. Já budu teda jezdit taky, ale bude to záhul... ☹ Přijde mi že vůbec nekoukají na to, odkud dotyčný je ☹ A kde má rodinu... Uvidíme, snad ho dají jinam... Ty se hlavně drž, je to moc těžký, kord když máš ty děti... škoda že jsi tak daleko ☹

martickajirka
22. črc 2014

pri je i i c tam,tak ta pulka nepujde muj bivali taky chtel ale nevyhovelimu protoze je vickrat byl ve vezeni,on bivali byl taky ocud a daliho na pankrac,ale ostrov je dobrej as na to ze mi nekolikrat vraceli baliky pro bivaliho,sedel uz ostov ,budejovice ,a na ruzini a tet na pankraci a jeste v hornim slavkove,

marryjanew
autor
22. črc 2014

@martickajirka Já bohužél Ostrov taky znám... prý je to tam dobrý no, a vychovatelé taky... Tak oni asi vyhoví jak komu, nevím... znám případy, kde seděl 2x a pustili na půlku. Ale tak lepší je asi počítat s tím horším ☹ Tvůj bývalý má koukám dost procestováno... možná třeba proto ho nepustili, ale alespoň pak vyleze s čistým štítem a nebude mít zase podmínku, pokud zase neudělá další blbost... A jak jsi s tím svým dlouho?

martickajirka
22. črc 2014

skoro rok,a tvuj pritel tam je tet

marryjanew
autor
22. črc 2014

No u mě je to moc čerstvý, já ještě prakticky nic nevím... vím jen pár věcí a to je že půjde do C a teď je ve vazbě než ho přeřadí, pokud to teda už neudělali... Včera i dnes jsem mu psala na Ruzyň, tak snad tam je a snad mu dojdou známky aby mi měl jak napsat... Jeho mámě nic neřekli ☹ Jinak pokud je tvůj kuřák atd, tak ať si veme něco sebou.... Je to šílený posílat kuřákovi balík jen 2x do roka ☹ Když se pošlou peníze, půlku mu seberou... i doktora si musí tam platit... nemáš peníze, nedostaneš nic ☹ .... my jsme spolu skoro 3 roky, takže toho máme hodně i za sebou... Hlavně dej tomu svýmu telefonní kartu... Ten můj jí nemá ☹