Přítel ve vězení, jsem na dně

marryjanew
21. črc 2014

Nevím kam jinak to napsat a kam se obrátit... prosím přečtěte si můj příběh a napište mi Ty co mi nechcete nic vyčítat ale poradit ....
Jsem na dně. Asi se to tu čte často, ale já fakt nevím jak se postavit na nohy. Prosím poraďte mi kam se mám obrátit nebo mi napište pokud jste na tom byli podobně jak jste to zvládali... Jsem sama, zrovna jsme plánovali rodinu. Nejsem na tom zdravotně dobře a vrátili se mi tím co se stalo i psychické problémy. Nevím jak dál, jsem na něm závislá. Navíc jsem bez práce pač jsem musela hodně chodit po doktorech a přítel chtěl abych byla doma. Jsou to dva dny co nás zastavila hlídka. Přítel byl v pátrání za něco co udělal již dříve, ještě než jsme se poznali. Teď ho budu mít ve vězení minimálně 4 roky né-li víc. Jsou to 2 dny co už o něm nevím. Čekám na dopis jak na smilování, furt sedím u telefonu jestli zavolá. Oba spolu chceme zestárnout i když se bojím, že tam na mě zapomene, odvykne si. Všechno se mi těžce píše. Mám jen mámu, ale ta žije s přítelem který bohužél není zrovna chápavý tvor a ještě k tomu v garsonce takže se nemám kam vrátit. Máme s přítelem malýho psa a dvě kočky a já jsem teď na všechno sama a ještě bez peněz a i od mámy celkem daleko. (podotýkám že mi finančně nemůže pomoci ani do začátku) Prosím poradí mi nějaká žena jak ty roky zvládnout? Jak to všechno přetrpět? Nevím jak dál.... Vím že čas to zpraví, ale co do té doby? Přítele nikdy neopustím i kdyby tam byl 10 let ☹ Je ten pravý... Celý 2 dny stále brečím a nejde přestat... Nemám kamarády, nemám si s kým povídat, žili jsme jen jeden pro druhého...

karlajasmine
21. črc 2014

@marryjanew Ahoj, asi neumim moc poradit co se tyce citove podpory ale dam ti praktickou radu. Dej si do kupy zivotopis a upni se na hledani prace, posilej porad dokola zivotopisy na vsechny prace v okoli, ktere ti zdravotni stav dovoli. Privede te to na jine myslenky. a az si najdes praci budes mit i finance do zacatku a na to, aby ses o sebe mohla postarat.
Nevim, co pritel udelal, ale bohuzel za chyby se plati, takze to tam proste odsedi. Ale za ty roky, kdyz budes pracovat, tak neco treba i nasetris, budes na sebe pysna, budes ho navstevovat, poznas v praci i kamarady a za ty roky az vyjde ven tak muzete spolu zacit novy zivot 🙂
Tak nezoufej... ze dna vede cesta uz jenom nahoru.

zamilovanadonej
21. črc 2014

@marryjanew Ahoj, existovala taková stránka, ale nevím zda ještě funguje, bylo to partnervevezeni.cz, vede to paní Soňa, zkus po internetu zapátrat, a pokud na ní najdeš kontakt zeptej se, zda funguje ještě soukromá diskuze- sdružují se tam právě ženy ale i muži, jež mají stejný problém jako ty.
Jinak na telefonát nečekej, jediné co můžeš čekat je dopis, ale taky mu můžeš napsat první ty. Znáš vaši spádovou vazební věznici? Průšvih je to, že ho sebrala hlídka, a nenastoupil sám, i kdyby pozdě.....
Pokud chceš ptej se, co vím, poradím 🙂

marryjanew
autor
21. črc 2014

@karlajasmine Vím že bych se měla zaměřit na práci, děkuji za radu

@zamilovanadonej Ahoj, jj vím, dnes jsem mu posílala dopis i balík, a právě vím i že má nárok na první telefonát, teda bylo mi to řečeno. Na tu stránku se podívám, děkuju za odkaz. Snad něco najdu. Já tak nějak vím jak to chodí, už s tím mám malinké zkušenosti z rodiny... jen se bojím že ho převezou někam hodně daleko ☹

zamilovanadonej
21. črc 2014

@marryjanew Tak to se stát samozřejmě může. Zjisti si, zda do věznice kam bude umístěný můžeš např. na návštěvu vzít kosmetiku (šampon, sprcháč), či knihy, apod. ať to nemusíš posílat, a např, tou kosmetikou mu zaplňovat balík, protože jak určitě víš, nárok na balík má pouze 2x ročně. Telefonát většinou dovolí až tak po měsíci, pokud jsi mu poslala telefonní kartu.

aronek
21. črc 2014

@marryjanew pokud už je tam tak dlouho tak není na CPZ, ale už ve vazbě 😒 Takže piš a pošli mu známky aby měl jak odpovědět, můžeš i telefoní kartu. Co se tvé situace týče. Oběhej úřady, zjisti na jaké máš nárok dávky a vrhni se na hledání práce. Jeho rodina by ti nepomohla? Děti máš s ním? Mají kde být pokud najdeš práci? Hroutit se nemá cenu. Musíš zajistit rodinu a zjistit co a jak o příteli 😉 Držím palce, kdyby něco klidně se ptej

marryjanew
autor
21. črc 2014

@zamilovanadonej no já jsem rychlá, balík už má dnes také na poště, právě že má nárok jen 2x ročně tak to je síla a to jen 5kg což se zaplní rychle. Každopádně vím že je ve vazbě a prý než se vyřídí formality bude tak tak max týden a pak ho převezou do věznice kde prostě bude. Na poště je jak balík s obblečením, tak balík s hygienou a nárokovej balík, to naštěstí všechno může přijmout. Bylo to za všechny moje peníze co jsem měla, ale co bych pro něj neudělala ☹ Jediný plus co doufám že mu dovolí bude návštěva do měsíce, to je jediné co mě drží nad vodou...

@aronek no, je tam 2 dny a je rovnou ve vazbě, to je jediné co vím... známky i obálky s papíry jsou na cestě takže snad to nebude dlouho trvat a napíše... No jinak jsem psala že jsme dítě plánovali. Zrovna jsem měla brát hormony a léčila jsem se na šž a teď když se mohlo povést tak je vše pryč. Jeho rodina je jeho máma která je v důchodu a má co dělat sama se sebou, takže to taky bohužél nepřipadá v úvahu ☹

ilonne
21. črc 2014

Holky, nesmesujte vazbu a VTOS. Uz dostal trest a nenastoupil? Nebo je to teprve vec pred pravomocnym rozhodnutim, tedy vazebni? Tam plati jiny rezim jak dopisu tak i navstev. Zalezelo by z jakeho duvosu je uvalena vazba.
@marryjanew

aronek
21. črc 2014

@marryjanew tak to jseš opravdu rychlá, ale musíš především zajistit sebe. On tam dostane najíst i co na sebe a když tam nebude mít příjem, nemusí to ani platit, do dluhů mu skočí jen lékař a škoďák pokud něco zničí 😉

aronek
21. črc 2014

@ilonne pokud neví kolik dostal, je to vazba, pokud už byl odsouzen a má rozsudek a jen nenastoupil, je to VTOS 😉

blahova_andrea
21. črc 2014

@marryjanew no na ty děti se zeptá jistě víc lidí, protože tady uvádíš hned tři, pak teprve to snažení. takže jako ty tři děti máš s jiným partnerem a s tímto jste je teprve plánovali? ono totiž od těch dětí se toho v tvé budoucnosti taky dost odvíjí. je potřeba starat se hlavně o ně a o ne chlapa, který je ubytovaný v teple a stravu má zajištěnou 😉

ilonne
21. črc 2014

@aronek Ja to vim, proto se ptam na konkretni otazky. Neni mi totiz z prispevku jasne jestli uz je odsouzeny nebo neni.

tulikiss
21. črc 2014

@blahova_andrea no rekla bych ze temi "detmi" mysli zakladetelka toho psa a kociky co ma...

ilonne
21. črc 2014

@blahova_andrea Ja myslim, ze deti jeste nema.

nuali
21. črc 2014

@blahova_andrea Podle fotek jsou to zvířátka. Což je trochu matoucí 😀

zvirka
21. črc 2014

@blahova_andrea mrkni do fotoblogu, tři děti jsou zvířátka 😀

aronek
21. črc 2014

Tak ty děti jsem taky pochopila špatně 😒

blahova_andrea
21. črc 2014

no tak to fakt nepochopím, že tu někdo uvádí zvířata jako děti, ještě dvojčata...😀 jako už jsem to tu zahlídla, ale byla poznámka v závorce třeba. no pro mě jsou děti a zvířata hodně něco jiného, mě by to vůbec nenapadlo uvádět 😅

holubice.petra
21. črc 2014

@blahova_andrea me by nenapadlo uvadet zvirata jako deti...a ani ranne potraty...

blahova_andrea
21. črc 2014

@holubice.petra tak to ranné asi každý vnímá trošku jinak. každý to počítá jinak. jako asi ten první trimestr bych taky neuváděla, no 😅 ale tak pořád to bylo dítě, pro někoho třeba hoooodně vymodlené...já bych teda neuváděla potrat vůbec, ale to jsem zase já...no ale zvířátka na serveru pro maminky...? vím, že pro někoho jsou jako děti, ač to nechápu...ale prostě mi to přijde...no to sem nepatří 😉 diskuse je na jiné téma

zamilovanadonej
21. črc 2014

@ilonne
@aronek Já tedy předpokládám, pokud byl celostátně hledaný nenastoupil výkon trestu. I tak je ale několik prvních dní umístěn ve vazební věznici, s režimem vazby. Do VTOS bude umístěn buď ve stejné věznici na příslušné oddělení, nebo přemístěn do jiné. Že pisatelka neví přesně kolik má předpokládám je myšleno tak, že patrně dostane "nášup" za maření výkonu ÚR, tedy nenastoupení do VTOS.

zamilovanadonej
21. črc 2014

@marryjanew Návštěvu 1x do měsíce mu musí povolit ze zákona, ale sama asi víš, že on rozhoduje koho si pozve. Pokud tedy děti nemáš jseš na tom "velice" dobře, resp. tím líp pro tebe a začni hledat práci. Čas vše srovná a za pár měsíců uvidíš věc jasněji. 😉

uztotakbude
21. črc 2014

Budeš v 26ti letech čekat čtyři roky na chlapa co sedí? Vůbec jsi nenapsala za co sedí. Víš to vůbec? Na mne to působí tak, že ne. A pak, až ti bude třicet, vyleze, bude bez práce, naprosto nezajištěný, možná s dluhy, s odpuštěním se na něj každý bude dívat jako na "kriminálníka", takže ho nikdo nebude chtít zaměstnat a ty si s ním ve třiceti letech budeš zkoušet udělat první dítě???? Já vím, že je to přesně to, co jsi nechtěla slyšet. Že ho asi moc miluješ. Ale soustředila bych se na to, abych zajistila sebe a nezpackala si život.

aronek
21. črc 2014

@zamilovanadonej musí nějak prokázat, že je jeho družka, jinak jí na návštěvu hned nepustí, pouští jen rodinné příslušníky. BUde muset žádat jinou osobu než blízkou. Taky bych se raději snažila si najít práci, ono se to časem ukáže kolik má. a jak vše dopadne. Jestli mu ještě popromněňují podmínky. Za mařenku je trest v řádu měsíců, to není tak hrozné 😒

maudn
21. črc 2014

@uztotakbude musím s vámi plně souhlasit.....

marryjanew
autor
21. črc 2014

@ilonne nn on trest už má ale nenastoupil, jen nevím na jak dlouho, čekám na dopis co a jak....
@blahova_andrea
@tulikiss
@zvirka
@aronek
@holubice.petra mrzí mě že jste to špatně pochopili, ano naše zvířátka jsou naše děti a dítě bohužél ještě nemáme....
@uztotakbude a ano budu na něj čekat... možná je to pro někoho nepochopitelný, hned by se odloučil ale on je můj život, prostě nejde ho opustit... Vím že to bude těžké, že se musím postavit na nohy, chtěla jsem jen radu od někoho kdo si tím třeba prošel a jak to zvládal.... A ano nechtěla jsem tohle slyšet a vím že to ještě uslyším... Taky vím za co sedí, jen se mi to nechce uvádět.. ale vražda nebo ublížení na zdraví to není... prostě dělal blbosti a vím že se za to platí. Asi ho každej uvidí jako kriminálníka a klidně s ním budu mít dítě třeba až ve 30ti i když bych ho chtěla hned, ale vím že pak bude dobře, nic jiného mi ani nezbývá. Chci s ním být do konce svého života a to že ho zavřeli neznamená že umřel... 1x za 14 dní ho uvidím na sice jen 1,5 hodiny ale to se doufám časem změní na víc a třeba ho pustí na půlku... jen jsem prostě potřebovala vědět jestli tu je taky nějaká co to zvládla a jak to dokázala, to je vše... ☹

elvira
21. črc 2014

@marryjanew - jsi v těžké situaci - ale napsala bych, že děti naštěstí zatím nemáte... Je to jednodušší pro všechny. Jak bys vysvětlovala dětem, že tatínek je ve vězení a jak by nesly to odloučení? Jak by se ti hledala práce atd.
Kamarádka na svého muže čekala, než přijde z vězení. Obrovská láska to byla, po propuštění velkolepá svatba a krátce po ní rychle za sebou dvě děti...
Happyend se nekoná. Vláčel s sebou dluhy, pořád nějaké exekuce, pořád před něčím utíkali, protože takové dluhy, jaké měl by za celý život nesplatil...
Ona už to nevydržela a na začátku roku od něj i s dětma odešla. Našla si práci, maminka jí hodně pomáhá, splácí ještě nějaký jeho dluh, co si udělal u známých...
Moc zákonům nerozumím, ale prý díky novému zákoníku se ty jeho dluhy, které udělal před manželstvím, s ní povezou dál a prý přejdou nějak i na děti.
Jak jsem psala - díky tomu, že tu nejsou děti, je to jednodušší - najdeš si práci, a čas ukáže - buď spolu vydržíte i přes to vězení, nebo nakonec se některé věci ukážou v jiném světle.
Ale přeju ti, abys celou tu situaci zvládla co nejlépe. 😉

marryjanew
autor
21. črc 2014

@elvira Děkuju za příběh kamarádky, vím že to je těžké a hlavně uspěchané psát co pšu, zatím vím že ho chci a budu ho podporovat co to půjde a nikoho jinýho si hledat nebudu. My už toho prožili strašně hodně, znám ho a vím že se pak ve světě neztratí. Snad ho tam to vězení nějak nepoznamená nebo nezmění. Doufám že když si budeme co nejvíce psát že to přejdeme a zvládneme. Já už si našla nějakou organizaci co pořádá sešlosti právě s partnerkami věznů a doufám že mi to nějak pomůže a nebudu si připadat tak sama. Uvažuju nad tím že se vrátím do města kde bydlí moje máma a tak si najdu práci a prostě to budeme muset přetrpět. Já vím že my to zvládneme pokud budeme oba chtít 🙂

zamilovanadonej
22. črc 2014

@aronek Tak to stoprocentně nijak řešit nebudou, že je pouze přítelkyně a ne manželka.

aronek
22. črc 2014

@zamilovanadonej může žádat přítelkyni, ale buď musí prokázat, že je družka, nebo po čase jinou osobu než blízkou, pak musí doložit korespondenční kontakt 😉

uztotakbude
22. črc 2014

@marryjanew Nezlob se na mne, ale už část tvého příspěvku, cituji: "ale vím že pak bude dobře, nic jiného mi ani nezbývá." vypovídá o tom, že jsi o tom nepřemýšlela. Jednáš emocionálně, ne logicky. Dobře nebude! Budeš na rodičáku za 6800 Kč. Z toho budeš živit sebe, chlapa co nebude schopný najít práci a děcko??? Víš vůbec jak je vše finančně náročné? Rodiče se na tebe vykašlou, sama píšeš, že se nemáš ani teď kam vrátit. Budeš ta, co si našu.ala děcko s kriminálníkem. Tak se na tebe bude dívat i okolí, i když se třeba bude do očí falešně usmívat. Nemaluj si pohádku, žij realitou. To je jediné co ti můžu poradit. Vím, že to bude nějakou dobu trvat, než se z toho vzpamatuješ a začneš uvažovat racionálně. Já se tě jen snažím upozornit na to, jak to je a bude. Nemyslím to zle. Je třeba se chovat jako dospělá žena, budoucí matka dítěte s veškerou zodpovědností za dítě i sebe. Zaláskování je jedna věc, mít kde bydlet, co jíst a dobře se postarat o dítě, to je věc druhá.