Přítel ve vězení, jsem na dně

marryjanew
21. črc 2014

Nevím kam jinak to napsat a kam se obrátit... prosím přečtěte si můj příběh a napište mi Ty co mi nechcete nic vyčítat ale poradit ....
Jsem na dně. Asi se to tu čte často, ale já fakt nevím jak se postavit na nohy. Prosím poraďte mi kam se mám obrátit nebo mi napište pokud jste na tom byli podobně jak jste to zvládali... Jsem sama, zrovna jsme plánovali rodinu. Nejsem na tom zdravotně dobře a vrátili se mi tím co se stalo i psychické problémy. Nevím jak dál, jsem na něm závislá. Navíc jsem bez práce pač jsem musela hodně chodit po doktorech a přítel chtěl abych byla doma. Jsou to dva dny co nás zastavila hlídka. Přítel byl v pátrání za něco co udělal již dříve, ještě než jsme se poznali. Teď ho budu mít ve vězení minimálně 4 roky né-li víc. Jsou to 2 dny co už o něm nevím. Čekám na dopis jak na smilování, furt sedím u telefonu jestli zavolá. Oba spolu chceme zestárnout i když se bojím, že tam na mě zapomene, odvykne si. Všechno se mi těžce píše. Mám jen mámu, ale ta žije s přítelem který bohužél není zrovna chápavý tvor a ještě k tomu v garsonce takže se nemám kam vrátit. Máme s přítelem malýho psa a dvě kočky a já jsem teď na všechno sama a ještě bez peněz a i od mámy celkem daleko. (podotýkám že mi finančně nemůže pomoci ani do začátku) Prosím poradí mi nějaká žena jak ty roky zvládnout? Jak to všechno přetrpět? Nevím jak dál.... Vím že čas to zpraví, ale co do té doby? Přítele nikdy neopustím i kdyby tam byl 10 let ☹ Je ten pravý... Celý 2 dny stále brečím a nejde přestat... Nemám kamarády, nemám si s kým povídat, žili jsme jen jeden pro druhého...

marryjanew
autor
23. črc 2014

@habeta Já určitě nikomu jejich názor neberu, však je to v dnešní době normální... Ale odsuzovat a prakticky rozhodovat o lidech jak to budou mít v budoucnu mi přijde trochu nemístné... Mám představu že se vrátím do města kde mám alespoň někoho, vím že nesmím zůstávat sama, pač moc dobře vím, že zrovna já bych to absolutně nezvládla... Jinak jsem to nemyslela tak, že když má jídlo a nebude tam sám, že to bude procházka růžovým sadem... Vím že to tam pro něj bude těžké. Sám říkal že to tam beze mě bude těžko zvládat. Třeba chtěl jen jistotu že někoho bude mít venku, ovšem na tohle nemyslím.. vím že mě miluje, kdyby ne, neudělá si tetování s mým jménem... 🙂 i když to se dá kdykoli předělat 🙂 prostě vím že jsem pro něj důležitá... I když mám strach ... ale prostě věřím...

Každopádně se to dobře rýsuje... přišel dopis i jeho mámě... kde jí prosí aby mě zezačátku podpořila alespoň trochu... teď mi to volala... i když teda vím že o nájem mám na příští měsíc postaráno, taky vím že to, to nevyřeší...

Ale mám dilema... dnes jsem si tedy dala inzerát že hledám náhradu do bytu kde bydlím... abych se mohla odstěhovat blíž k té mámě... ozvala se mi holčina, která by si i byt vzala... v sobotu by mi vyplatila kauci kterou tu mám zaplacenou, zaplatila by si nájem a já bych to dala vědět majitelce že mám náhradu a že se prostě budu stěhovat... no aby s tím prostě neměla žádné starosti někoho hledat... jenže teď je problém v tom, že u té mámy žádný byt není ☹

marryjanew
autor
23. črc 2014

@holubice.petra špatně chápeš... žádný 3 roky neutíkal!!! a nelhal mi! Pak ale nevím proč tu komentuješ? nemáš co dělat? asi ne.....

somalicats
23. črc 2014

@marryjanew U mámy bydlet nemůžeš, než si něco najdeš?

zamilovanadonej
23. črc 2014

@holubice.petra Jen oni vědí, jak to spolu mají, no 😔

marryjanew
autor
23. črc 2014

@somalicats bohužél, máma má garosonku kde má i přítele a nemůže tam být žádné zvíře... a já mám psa a 2 kočky... vím, ale pryč je nedám, jsou teď moje vše... a jeho máma sice bydlí v 2+1 ale s její mámou, tzn přítele babičkou a ona je dost nemocná a sami mají kočku... je to dilema... ☹

levandule_vanilkova
23. črc 2014

@marryjanew @martickajirka Holky kašlete na to. Mě přijde tenhle server, až na pár výjimek plný světic, co mají nepotlačitelnou potřebu se vozit po každým, kdo alespoň trochu vybočuje z tabulek a z normálního rodinného života. Ono je hrozně hezký, že mají manžela, děti, žádný dluhy a barák s retrívrem za bílým plotem, jenže takovýhle štěstí je neskutečně pomíjivý. Nikomu tu nepřeji nic zlého, ale soudit lidi, co žijí trochu jinak, co se i bez svého zavinění ocitly někde na hraně, soudit je z domova od počítače, tak promiňte, ale to mi přijde neskutečně povrchní a hloupý. Ono to asi chce, aby si člověk sáhl na samý dno a takovéhle věci by z pusy nikdy nevypustil. Holky držím vám palce, ať se těch svých chlapů taky dočkáte. Mě ho pustí už teď na podzim a i když už spolu nebudeme, docela se na něj těším. 😉

marryjanew
autor
23. črc 2014

@levandule_vanilkova no, napsala jsi to krásně a vystihla jsi to líp než bych napsala já.... Asi jsem se spletla, když jsem si myslela že by mi někdo mohl poradit... ano, je fakt že když tu čtu něco "hezkýho" tak mám mokrý oči, protože i to potěší, že ti někdo napíše... Ale pak, když si přečtu jak někdo soudí, když nic neví, tak to je ubohost.... Já jim taky nepřeju nic hnusnýho, ale možná by si tohle či něco podobného měl vyzkoušet každý kdo takhle mluví... ☹ Bohužél...

uztotakbude
23. črc 2014

@martickajirka 5 dní stejnej obět nejíme taky, max. oběd a to taky ne. A Ten úžasnej argument o znásilňování dětí je typická romská záležitost. O tom, jak se chováte k vlastním dětem by se dalo psát dlouhé hodiny a dny. A o tom mlácení bych pomlčela a to tak, že hodně. Mám jen tři zkušenosti s Romy, všechny jsou špatné, jedna horší než druhá. Už chápu proč, protože tohle je vážně pokřivená mentalita. Omlouvat vlastní násilné sklony takovou hloupou výmluvou, to o lecčems vypovídá. Kdybych měla bít každého, kdo mi kdy řekl něco nemilého, tak bych doma měla již pěknou sadu basebolových pálek a železných tyčí a všechny by již byly řádně obouchané. Jenže jsem člověk, mám sebereflexi a dokáži se ovládat, mám morálku a vím co si mohu a nemohu dovolit.

levandule_vanilkova
23. črc 2014

@uztotakbude Si se trochu zatoulala z fóra o rasismu ne?? Nechápu co to má společného s tématem. Jestli si potřebuješ ulevit upaluj někam do ghetta a tam se vypovídej ty hrdinko jedna. 😠

uztotakbude
23. črc 2014

@levandule_vanilkova Prosím tě uklidni hormony a nauč se číst. Dobrý by bylo vyhledat si např. příspěvek, na který reaguji. Pak možná pochopíš a pokud ne, tak je to jen a jen tvůj problém. Jestliže se tady někdo chová jako rasista, tak to nejsem já. Já lidi na "naše" a "vaše" nedělím.

uztotakbude
23. črc 2014

@levandule_vanilkova "hele co mas pro ti me tak poslouchej aspon mi neznasilnujem deti,a nejime pet dni stejnej obet,jo sem na pul romka a co jako,jsem i vyucena,a moje deti jsou pro me vsim,maji vsechno co potrebujou ,a vim ze az prijde tak se o nas postara,jo pak na nas nadavate ze vas mlatime atd asi si to zaslouzite emoticon" takže jestli ti připadá normální psát takovéto komentáře o tom, že si naši lidi od jejich lidí vlastně to násilí zaslouží a že naši lidi znásilňují děti apod., tak nevím co bych si s tebou měla říct. Asi nic.

levandule_vanilkova
23. črc 2014

Můžu ti už jen připomenout podstatu mého předešlého příspěvku - vyjadřuj se k tématu! Koukám, že jsi si z toho vzala jen to, co se ti hodí do .. úst..

monikabie
23. črc 2014

Nečetla jsem sice všechny příspěvky, ale já teda sama za sebe🙂Z toho abych si malovala život v růžových barvách jsem vyrostla. Přítel chtěl abys byla doma, hm tak asi měl na to aby Vás uživil. Ok. Nicméně si myslím že musel už delší vědět že není vše ok. Najednou Vás zastavila hlídka zničeho nic a šup áááá pán je hledaný nebo něco tak. tak jo to je fakt smůla toto. Píšeš že jsi nemohla ortěhotnět ted, no nevím jestli ve 30 cca plus mínus nějaký ten rok to půjde tak lehce vzhledem k hormonům které jsi chtěla začít brát. Je to bšěh na dlouhou trat a já teda upřímně bych si to tak nemalovala... Ale každáý svého štěstí strůjcem. Přeji hodně štěstí. Hlavně pokud je to vše , jestli nemá ještě někde nějaké rewsty dluhy aby jsi se třeba potom nedivila

uztotakbude
23. črc 2014

@levandule_vanilkova Podívej se, kamarádko. Na takové výlevy, jako tu dotyčná předvedla jsem alergická. A ano, budu se k takovému výlevu vyjadřovat. Mám právo se bránit. Jsem bílá, děti neznásilňuji a za to, že jsem byla několikrát napadena sama nemůžu. Takže si myslím, že mám právo bránit sebe, stejně jako "naše lidi". Když už dotyčná tu hru na "naše lidi" a "jejich lidi" začala hrát. Pro mne jsme lidi všichni. A šmejd se najde ve všech skupinách. A to, že když se já bráním, tak je to rasismus, zatímco když ona napíše, že my bílí si to násilí zasloužíme, tak to rasismus není, tak to je na palici. To ať se na mne nezlobí ani admini. Tohle přece nemůže zůstat bez reakce.

levandule_vanilkova
23. črc 2014

@uztotakbude Už jen to že si se @martickajirka zeptala odkud pochází a upozorňovala na její češtinu asi hodně svědčí o tom, že si sem nepřišla poradit, ale jen rýpat a honit si ego. 🙄

levandule_vanilkova
23. črc 2014

@uztotakbude Chápeš KAMARÁDKO, že si ji vyprovokovala? A pak lámeš rukama a divíš se? Tak co čekáš?

uztotakbude
23. črc 2014

@levandule_vanilkova Milá levandule, to ty jsi sem přišla a ani sis nepřečetla celou diskusi. Kdyby jo, tak bys věděla, že jsem jako jedna z velmi mála holek dala zakladatelce konkrétní rady na co se ptát na úřadech, jak si lépe najít práci. Nabídla jsem i finanční pomoc. Co jsi udělala ty? Přišla jsi sem moralizovat a vybrala sis oběť? A nepřekrucuj. Já jí psala, ať se soustředí na to co píše. Promiň, já mám svůj rodný jazyk vážně ráda. A ona byla ta co napsala, že není odtud. Tak jsem se zeptala odkud je. Naprosto automatická nezávadná otázka. Na to není nic špatného.

uztotakbude
23. črc 2014

@levandule_vanilkova Kdo ji vyprovokoval? Nauč se číst čas, ano? Ona takto vůbec nereagovala na mne. Už ti neodpovídám, přišla jsi prudit, na to já nemám čas ani náladu. Pravdou je, že ona tím textem reagovala na @budouci_maminka. a ne na mne, víš. Já ji rozhodně neprovokovala, ale až následně jsem reagovala na ten hnus o znásilňování dětí a bití "nás", co ona zplodila.

budouci_maminka
23. črc 2014

@levandule_vanilkova vyprovokovat nekoho k tomu, aby mel rasisticke reci o nasili na urcite skupine obyvatel prostrednictvim poukazani na mnozstvi deti a kriminalitu partnera (=fakta)?😀 co se tu jeste nedozvim..boha jeho, zacinam chapat ten vyber partneru...jen premyslim o socialce a povinne antikoncepci..vzdyz i na ridicsky prukaz se musi delat zkousky..a deti v tomhle pak musi vyrustat..uplne me mrazi..zniceny zivot od plenek vyrustat v tomhle...

marryjanew
autor
23. črc 2014

Holky nehádejte se... tohle téma je a vždycky bude, bohužél... a nevyřeší se.... z vlastního hlediska bych ale romy (tím nezastávám tu holčinu co psala) neházela do jednoho pytle.... I když... Moje sestřenice už je 3 roky vdaná za roma... ovšem za roma, který chodí do práce... ano, má 3 děti s bývalou maželkou, ale nemá vůbec nikde dluhy, děti si bere ob víkend a dá jim co může. Je to super člověk, má auto, krásný byt, pomáhá své mámě... Asi je to od člověka no ☹ Ale zase na druhou stranu, bydlela jsem v baráku, z kterého jsem rychle utekla... plnej romů co jen uráželi, vybíjeli si vztek na jiný a když už jsi se s někým bavila, nesměla jsi nic říct, pač to věděli všichni... když jsi chtěla jít přes den třeba jen si na chvilku lehnout, nemohla jsi, protože tam byl jen řev a všude běhali děti bez dozoru a no prostě strašný... tohle je téma, který nikdo nevyřeší... sice je pravda že se tu holčina bránila na jeden příspěvek na ní, i když to dost přehnala... je to těžký no ☹

anetka1701
23. črc 2014

@marryjanew jestli máš možnost odejít z bytu s kaucí v kapse, tak do toho jdi - pokud můžeš pár dní zůstat u tchýně, je to nejlepší řešení. Už jen proto, že u dalšího bytu budeš na 100% opět kauci platit a našetřit na ní je kolikrát fakt problém... Není třeba možnost zvířátka dát na pár dní než to vyřešíš někam ke kamarádům? Ono zůstat ještě měsíc v bytě je sice dobrý, ale pak budeš v situaci, že nebudeš mít ani kauci, ani na nájem a stejně se dostaneš do přesně stejný situace :o(

budouci_maminka
23. črc 2014

@levandule_vanilkova nevim no, do prusvihu se muze dostat kazdy..jenze je prave zasadni rozdil mezi tim, jak se z toho prusvihu lizu...nenapadlo te treba, jestli my moralistky s barakem, psem, manzelem, detma a bilym plotem mame neco spolecne? treba uhel pohledu na ruzne veci? nebo treba vyber reseni pri problemu? a nemohlo prave tohle nas dostat tam kde jsme?
protoze jak vidim ty reakce, tak je proste ocividne, ze ty chyby delaji vedome a opakovane -obe kopretiny maji ponekolikate za partnera nekoho s kriminalnim zaznamem..a pak se divi ze jsou bez penez, osamocene, zklamane, smutne..a zcela zbytecne..veri v neco co se nemuze stat, misto aby pracovaly na necem, co ma smysl..takze takovych lidi mi lito opravdu neni

marryjanew
autor
23. črc 2014

@levandule_vanilkova
@uztotakbude jinak holky vy se nehádejte... vy "jediný" jste mi tady napsali něco pořádnýho a k tématu 🙂

levandule_vanilkova
23. črc 2014

Oki, já už se tu nehádám, není to mé téma 🙂 Jen jsou věci na které reaguji důrazněji než na jiné. Jinak ani já všechny Romy neházím do jednoho pytle, mám s nimi i hoodně špatné zkušenosti i ty moc dobré, ale co si tak pamatuji tak stejně to mám i s několika "bílými".

uztotakbude
23. črc 2014

@marryjanew Na jazyky jsem taky blbá. Hrozně hrozně moc. Jsem ráda, že jsem vůbec našla práci, měla jsem fakt problém. Dneska chtějí angličtinu snad fakt i u uklízečky. Je to děs. Bála jsem se jako hrom, ale nakonec v práci dokážu vzít alespoň telefon, zeptat se s kým mluvím, komu volají, že přepojím, nebo že tam není ať zavolá dotyčný tehdy a tehdy. V práci tě to donutí. I když asi nikdy nebudu mluvit plynule a mít obří slovní zásobu, vždy se naučím co "musím". Dobré je u pohovorů neříkat "neumím", ale "zatím jsem začátečník, ale učím se a budu na sobě pracovat". S tou mámou je to blbé a u tchýně by to asi nešlo, páč kočky jsou potvory a rády se perou, když spolu nevyrůstají. Na druhou stranu pes by měl o jednu večeři postaráno. Tchýnina kočka by mu určitě chutnala. 😀 😝

uztotakbude
23. črc 2014

@levandule_vanilkova To já taky. Ale vyjela jsi po mne naprosto neférově. Já jsem neřekla nic tak špatného. Jsem zastáncem "jak se do lesa volá, tak z lesa medvěd" a vidíš, že i zakladatelka píše, že jsem jí pomohla.

marryjanew
autor
23. črc 2014

@anetka1701 no já právě ani žádnýho kamaráda nemám, tak je to těžký ☹ a ke tchýni... no sice to bude na dost velký nervy, ale přijede zítra takže to s ní proberu.... mimochodem ta kauce taky není žádná sláva... je sice super že u sebe budu mít kauci, která je 5tis a 5tis které mám zaplatit dnes nájem (ano platím komplet jen 5tis i s energií za byt v novostavbě 🙂) což je super... nechtělo by se mi odsud kdybych tu někoho měla, ale já tu neznám ani sousedy... takže jako řešení to vidím, jít ke tchýni, o to víc ona bude mít peněz a může synovi pomáhat... ale zase co babička, psa můžu mít sice zavřenýho v pokoji, ale to bude taky něco... uvidíme co mi na to řekne... alespoň řešení než si najdu práci a byt na 2-3 měsíce....
Jednou jsem se ocitla v situaci kdy jsem se odstěhovala ze dne na den od přítele k předtím už bývalému kamarádovi se psem a do malé garsonky (fakt pidi) během týdne jsem měla super práci i byt a vše ve stejný den... takže jako vím že bych to zvládla, jen s tím ještě ona musí souhlasit... ale bylo by to plus pro nás obě, podle mě.... i když se budeme muset na chvíli uskromnit ... ☹

denyzuza06
23. črc 2014

já teda nevím, každý svého štěstí strůjcem a jaký si to zařídí takové to má, ale pokud vím, že můj přítel je odsouzený a nenastoupil trest zákonitě přijde den kdy ho zavřou. A zaplaťpánbůh, že ho zavřeli dřív než jsi otěhotněla, protože to by jsi byla ještě ve větších sračkách. Jestli jsi věděla, že utíká před trestem musela jsi vědět, že ho jednou zavřou a měla jsi na to být připravená tím myslím vědět na co máte oba nárok a co uděláš se svým životem až k tomu dojde. Plakat nad rozlitým mlékem ti nepomůže. mě spíš překvapuje, že jsi věděla co máš doma a jsi z toho v šoku. Zatni zuby a postav se na vlastní nohy, možná to pro tebe bylo to nejlepší co tě mohlo potkat jen to teď ještě nevidíš. Všechno má svůj důvod a smysl.

uztotakbude
23. črc 2014

@denyzuza06 Ona o tom nevěděla, že nenastoupil trest. A on zase nevěděl, že měl nastoupit. Psala, že mu dopis přišel asi na adresu, kde měl trvalé bydliště, tedy k matce (jestli jsem to správně pochopila) a ta ho zazdila a nedala mu vědět.

marryjanew
autor
23. črc 2014

@uztotakbude 😀 on je na ně zvyklí... znají se... všichni... ale ona se furt bojí, nebo tedy spíš né ona ale babička že by jim pes ty kočky sežral... přitom je to miláček co nezakousne ani mouchu, takovej vůl no... Já nemám ani řidičák ☹ i když jsem ho jednou začala dělat, ale nedodělala kvůli práci, neměla jsem na to vůbec čas... ale toužím po něm, a na něm taky zapracuju, co teď budu sama... aby prostě byl... pač ten je taky potřeba.. auto se do začátky vždycky nějaký levný sežene... 🙂