Přítel ve vězení, jsem na dně

marryjanew
21. črc 2014

Nevím kam jinak to napsat a kam se obrátit... prosím přečtěte si můj příběh a napište mi Ty co mi nechcete nic vyčítat ale poradit ....
Jsem na dně. Asi se to tu čte často, ale já fakt nevím jak se postavit na nohy. Prosím poraďte mi kam se mám obrátit nebo mi napište pokud jste na tom byli podobně jak jste to zvládali... Jsem sama, zrovna jsme plánovali rodinu. Nejsem na tom zdravotně dobře a vrátili se mi tím co se stalo i psychické problémy. Nevím jak dál, jsem na něm závislá. Navíc jsem bez práce pač jsem musela hodně chodit po doktorech a přítel chtěl abych byla doma. Jsou to dva dny co nás zastavila hlídka. Přítel byl v pátrání za něco co udělal již dříve, ještě než jsme se poznali. Teď ho budu mít ve vězení minimálně 4 roky né-li víc. Jsou to 2 dny co už o něm nevím. Čekám na dopis jak na smilování, furt sedím u telefonu jestli zavolá. Oba spolu chceme zestárnout i když se bojím, že tam na mě zapomene, odvykne si. Všechno se mi těžce píše. Mám jen mámu, ale ta žije s přítelem který bohužél není zrovna chápavý tvor a ještě k tomu v garsonce takže se nemám kam vrátit. Máme s přítelem malýho psa a dvě kočky a já jsem teď na všechno sama a ještě bez peněz a i od mámy celkem daleko. (podotýkám že mi finančně nemůže pomoci ani do začátku) Prosím poradí mi nějaká žena jak ty roky zvládnout? Jak to všechno přetrpět? Nevím jak dál.... Vím že čas to zpraví, ale co do té doby? Přítele nikdy neopustím i kdyby tam byl 10 let ☹ Je ten pravý... Celý 2 dny stále brečím a nejde přestat... Nemám kamarády, nemám si s kým povídat, žili jsme jen jeden pro druhého...

zamilovanadonej
23. črc 2014

@budouci_maminka Hele i já někdy žasnu. ale nejde dávat všechny do šuplíku "sociálky" 😉

martickajirka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
budouci_maminka
23. črc 2014

@zamilovanadonej všechny určitě ne, ale o šuplíku- "26letá evidována na úřadu práce s přítelem, co ho soud označil za nebezpečného pro společnost a proto ho na 4 roky poslal do vězení (navíc po druhé)" - mám docela jasnou představu, jakým jsou přínosem..navíc jak jsem psala na začátku, je to čerstvé, ono jí to tak do roka přejde a vystřízlivý ohledně toho čekání..

marryjanew
autor
23. črc 2014

@budouci_maminka tak zaprvé mě nenazývej kopretinou když už píšeš další.... za druhý jsem ráda že konečně napsal někdo kdo s tím má zkušenosti... když to řeknu blbě jsem ráda že napsala, a já vím že v tom nejsem sama, i když ona je na tom hůř. Já myslím že ta holka má jen smůlu na chlapy... vždyť s bývalým přece není... a to že má na cestě další neznamená že v tý době věděla že půjde do vězení i její současný... tohle je prostě osud... a je na ní jak se s ním popere... To že vy ostatní jste teď svatý, máte dokonalýho chlapa, neznamená že někdy nebudete i vy potřebovat pomoct, radu apod. Neuvěřitelný. Samozřejmě ti ale tvůj názor neberu, někdo je takovej a někdo zase makovej.... A NECHÁPU CO FURT ŘEŠÍTE JEN TO ŽE MUSÍTE NĚKOHO DOTOVAT! TAKOVÝ LIDI PROSTĚ BUDOU FURT A S TÍM NIKDO NIC NEUDĚLÁ.

zamilovanadonej
23. črc 2014

@budouci_maminka Tak to nech na nich 😉

marryjanew
autor
23. črc 2014

@budouci_maminka jseš neuvěřitelná... četla jsi že jsem makala už od 15ti??? Asi ne. A to že jsem te´d 5 měsíců na pracáku a nevzala jsem si od nich ani hmoutnou nouzy a je to ze zdravotních důvodů. No fakt na tebe nemám slov paní dokonalá. Jdi do háje.

budouci_maminka
23. črc 2014

@martickajirka tvůj komentář je fakt masakr..
to, že jsi romka neznamená, že nemáš české občanství? že jsi na předchozí stránce tvrdila, že nejsi češka?

jakou máš barvu kůže je uplně jedno, ale tvůj přístup k životu - nasekám si hromadu dětí, ať nemusim makat, a to i s chlapem , co sedí za domácí násilí, je teda na pováženou..

víš co potřebujou tvoje děti? vzor ! a to jim skutečně otcové, co páchají trestné činy nejsou. 5x stejný oběd je proti tomu nic..

martickajirka
23. črc 2014

@marryjanew a odkut jsi prosim kdyby nahodou jsi neco potrebovala a mela jsi cestu do ostrova 🙂

marryjanew
autor
23. črc 2014

@martickajirka kašli na to, tady to nemá cenu. Lidi jsou různí... Kdo by čekal nějakou podporu viď? od dokonalých... vůbec lituju že jsem tu diskuzi založila.

marryjanew
autor
23. črc 2014

@martickajirka no já z Berouna... ale mám pocit že když bude v tom B že v tom Ostrově určitě bude... třeba budeme chodit na stejný návštěvy 🙂 až budu vědět že tam je a ten tvůj nastoupí, třeba se budou znát 🙂

martickajirka
23. črc 2014

@budouci_maminka jaj dobry noo 😀

martickajirka
23. črc 2014

treba jo ,ja jsem tam chvylku bydlela a pak radotine 🙂

marryjanew
autor
23. črc 2014

@martickajirka v Radotíně jsem vyrůstala.... mazec je že do Ostrova se člověk sice dostane, ale pak půjde buď cca 4km pěšky nebo si musí vzít taxi. Pač tam jezdí přímo bus asi 3x za den... ale třeba to změnili...

martickajirka
23. črc 2014

je tam blbej spoj ,to bude sila ze 4 detickami,tak kdybys potrebovala prespat tak se ozvi😉
@marryjanew

marryjanew
autor
23. črc 2014

@martickajirka 🙂 a jak je to daleko z Nejdku do ostrova? 🙂

martickajirka
23. črc 2014

asi trinact kilometru myslim ,presne to nevim podivej se na mapu je to kousek
@marryjanew 😉

marryjanew
autor
23. črc 2014

Tak uvidíme... hlavní je že je teď v Praze a já doufám že tam stihnu i první návštěvu....

martickajirka
23. črc 2014

no to je dobre a kolik dostal
@marryjanew

teeerez
23. črc 2014

@marryjanew zamer se na postaveni se na vlastni nohy a na ziskani prace, na situaci kolem pritele se snaz nemyslet 1) je to nutne 2) bude to pak utikat rychleji 3) nezbyde ti cas se tim trapit

Je leto, spousta inzeratu i na kratsi sezoni brigady. Poradne se nadechni, priprav dobry zivotopis a veskerou energii smeruj na nalezeni prace, zamestna te to. Az budes chodit na pohovory, hodne se na ne psychicky pripravuj, zamestnavatele nesmi poznat, ze te neco trapi...
Mas okres Beroun, takze urcite hledej i v Praze - minimalne do konce leta sezenes brigadu, vezmi i kratsi nabidky a pri tom dal hledej staly pracovni pomer.

Bud opras ucebnice ze skoly nebo si kup treba Anglinu pro samouky a osvezuj ji, at mas vyhodu, jestli ji umis perfektne pust se do jineho jazyka. Ucebnici s sebou voz vsude v MHD, zamestnej hlavu a nedovol ji myslet na pritele a hroutit se. Pomuze to ze vseho nejvic. Jak to na tebe bude padat a pristihnes se, ze sedis u okna a premyslis co ted bude - otevri ucebnice a zazer se do toho.

Ze zacatku to nepujde, ale jsi v hodne tezke situaci a nezbyva ti, nez se zakousnout a vydrzet to, nakonec to zvladnes

marryjanew
autor
23. črc 2014

@martickajirka on sám ještě neví, zatím je na vazbě

marryjanew
autor
23. črc 2014

@teeerez asi to chce čas... teď jsem koukala na naše fotky... ☹ když to bolí tak nevím jak se z toho zatím dostat... asi jo, asi to bude dobrý, jen to prostě už chce vědět co a jak... Na jazyky jsem ale blb, když si vemu že to do mě nenahustila ani učitelka 13 let, tak nevím jestli se to povede mě samotné 🙂 Každopádně stejně to na mě každej den padne, když mi přijde dopis, nebo když mu budu psát... Podle mého ty dopisy jsou to nejlepší co může být aby jsme spolu mohli být alespoň takhle ...

martickajirka
23. črc 2014

aha tak ze nemel ani soud jeste jo,ale vazba se mu pocita do trestu
@marryjanew

teeerez
23. črc 2014

@marryjanew ja ti rozumim, ale fakt to zkus. Koukat na fotky je to nejhorsi co muzes delat, sama sebe tim trapis... Nemyslet na to, to boli nejmene...
me napadli zrovna ty jazyky, protoze jsou asi nejuzitecnejsi a tu hlavu umi zamestnat jako malo co. Knizka ani nic podobneho nepomuze, to clovek stejne porad bude myslet na problemy, do jazyku se musis ponorit cela. Prave proto jsou pro takove situace dobre, zkus to, za to nic nedas. Kdyz se do hledani prace, prace a neceho dalsiho zazeres plne, najednou utece tyden, pak dalsi a bude pulka trestu pryc.
Prohlizeni spolecnych fotografii nedelej, neumrel, neloucis se s nim!

Co se dopisu tyce, nerikam nepsat, rozhodne psat, ale zamer se hlavne na neco jineho. Nemuzes zit z dopisu...Musis se ted postavit na vlastni nohy a dal dohromady, na tobe ted visi vsechno - uziveni zviratek, tahnuti bytu a nakladu s bydlenim, nikdo ti s tim moc nepomuze. Takze musis byt skutecne silna a plne se oprit do reality

marryjanew
autor
23. črc 2014

@martickajirka jj to jo.... hele já si myslím že byl odsouzenej i bez přítomnosti... ale jsou to jen spekulace, fakt nevím... třeba ještě nebyl... snad mi brzo napíše něco konkrétního...

marryjanew
autor
23. črc 2014

@teeerez však já to zkouším... dneska jsem vygruntovala byt jako snad nikdy... hledám si byt blízko mámy, takže pak hned bude i ta práce a vím že to uteče... utíkalo to, když jsme byli spolu vedle sebe, bude to utíkat i když budeme někde jinde... hlavně že jsme spolu ...

martickajirka
23. črc 2014

aha tak to joo
@marryjanew

habeta
23. črc 2014

Ono pokud zalozis diskuzi, tak je potreba pocitat i s tim, ze se objevi nazory, ktere te u srdce zrovna nezahreji, ale uplne bych je nezavrhovala. I opacny nazor je dulezity a neni vubec spatne se nad nim kolikrat zamyslet. On clovek pokud je v nejake vazne situaci casto spoustu dulezity veci a fakta proste nevidi. Bud je videt nechce a nebo z jeho pozice ho ani nenapadnou. Hlavne tady na konikovi se sejdou ruzne socialni skupiny, holky z ruzneho prostredi, s ruznym vzdelanim i zivotnim stylem a to je preci fajn🙂 Chapu, ze pokud je clovek zamilovany je schopny odpustit snad vsechno, ale obcas je potreba trosku myslet i na sebe. Ve vezeni nikoho nemam, ani nikoho takoveho neznam. Takze si nebudu hrat na odbornika. Kazdopadne jak uz ti holky radily. Jako nejdůležitější vidim najit si praci. Jakmile nebudes mit strach o to z ceho budes zit bude ti lehčeji na dusi. Hlavne prace te rozptýlí. Nebudes sedet doma s cernyma myslenkama a v beznadeji. Treba poznas i nove lidi i nejake kamarady. Vis, moc se mi nelibi, kdyz zena zustane na prani muze takto doma a kdyz se neco stane je pak nahle bezradna. Bohuzel na tohle jsem prisla az po hodne osklivem rozchodu. S byvalym pritelem jsme spolu byli sest let. Pracovali jsme, studovali VS, meli jsme vlastni byt. Ja jsem zila hodne pro nej. Pratele jsem sice mela, ale nebyli pro me tak duleziti jako pritel. Ted zpetne to hodnotim jako chybu, ze sem si z nej udelala stredobod. Bohuzel tahle ma velka laska ode me odešla ve chvili, kdyz jsem dala vypoved v praci. Na par mesicu jsem byla bez hpp jen na brigadach ( coz pro me osobne je hrozna nejistota) ale penize vem cert. Kazdopadne jsem mela pocit, ze bez nej jsem nic a uplne ztracena. A to je strasne moc spatne. Ted uz vim, ze i kdyz clovek miluje musi zustat taky sam sebou, protoze nikdy nevime, co se muze stat. Takze v tomhle smeru si myslim, ze je strasne moc dulezite, abys poradne zamakala. Treba i na nej pockej, ale neupinej se k tomu tim zpusobem, ze ted je zle a ze ted si opustena a ze se vse vyresi az ho pusti.
Nevim jaky pritel je. Moc se mi nelibi, ze te tu nechal takto nezajistenou i kdyz vedel, co mu realne hrozi. Tohle je ovšem jen mezi vama dvema. Taky si myslim, ze pokud te miluje, tak pro nej to tam take nebude prochazka ruzovym sadem- to jen k tomu, jak si psala, ze on tam ma jidlo, lidi na pokec atd. A ty si tu opustena. Asi to tam taky není zadny med.

Myslim si, ze az cas ukaze, jak na tom vy dva a vas vztah opravdu ste. Hlavne nesmutni jako by byl mrtvý. Neni a to je preci velke stesti. Jen proste v zivote plati, ze vsechno te jednou dozene.

holubice.petra
23. črc 2014

@zamilovanadonej holka zlata tady nikdo nemuze nic rict aby jsi se do nej hned nepustila...nejvetsi chytrolinka koukam ze jsi tady ty a 100tisic dolaru za rok univerzity v usa?! A to si vzala kde?

zamilovanadonej
23. črc 2014

@holubice.petra Psala jsem až. Sama jsi zlatá. Máš snad pro pisatelku užitečné info, radu, podporu? Ne? Škoda. 🙄

holubice.petra
23. črc 2014

@zamilovanadonej ne nemam pro ni zadnou utechu vedela do ceho jde a co ho ceka...a pokud to nevedela a partner ji tri roky lhal a skryval pred ni co se stane tak to taky neco vypovida....