Přítel ve vězení, jsem na dně

marryjanew
21. črc 2014

Nevím kam jinak to napsat a kam se obrátit... prosím přečtěte si můj příběh a napište mi Ty co mi nechcete nic vyčítat ale poradit ....
Jsem na dně. Asi se to tu čte často, ale já fakt nevím jak se postavit na nohy. Prosím poraďte mi kam se mám obrátit nebo mi napište pokud jste na tom byli podobně jak jste to zvládali... Jsem sama, zrovna jsme plánovali rodinu. Nejsem na tom zdravotně dobře a vrátili se mi tím co se stalo i psychické problémy. Nevím jak dál, jsem na něm závislá. Navíc jsem bez práce pač jsem musela hodně chodit po doktorech a přítel chtěl abych byla doma. Jsou to dva dny co nás zastavila hlídka. Přítel byl v pátrání za něco co udělal již dříve, ještě než jsme se poznali. Teď ho budu mít ve vězení minimálně 4 roky né-li víc. Jsou to 2 dny co už o něm nevím. Čekám na dopis jak na smilování, furt sedím u telefonu jestli zavolá. Oba spolu chceme zestárnout i když se bojím, že tam na mě zapomene, odvykne si. Všechno se mi těžce píše. Mám jen mámu, ale ta žije s přítelem který bohužél není zrovna chápavý tvor a ještě k tomu v garsonce takže se nemám kam vrátit. Máme s přítelem malýho psa a dvě kočky a já jsem teď na všechno sama a ještě bez peněz a i od mámy celkem daleko. (podotýkám že mi finančně nemůže pomoci ani do začátku) Prosím poradí mi nějaká žena jak ty roky zvládnout? Jak to všechno přetrpět? Nevím jak dál.... Vím že čas to zpraví, ale co do té doby? Přítele nikdy neopustím i kdyby tam byl 10 let ☹ Je ten pravý... Celý 2 dny stále brečím a nejde přestat... Nemám kamarády, nemám si s kým povídat, žili jsme jen jeden pro druhého...

marryjanew
autor
24. črc 2014

@martickajirka hele... kamarádka měla přítele minulý rok někdy na začátku na Ruzyni a šla hned ten další týden na návštěvu. Tak on je v tom asi rozdil jak kde no

martickajirka
24. črc 2014

@marryjanew aha jinak dik 😉

aronek
24. črc 2014

@marryjanew peníze prochází pokaždé rozkontováním, berou mu na náklady výkonu trestu, max 1500,-kč měsíčně, dále na splátky exekucí, výživného a pod, zbytek jde na úložné a kapesné. Vzhledem k tomu, že poslal dopis, volat bude moci až bude mít schválené telefonní číslo a kartu. 😉

marryjanew
autor
24. črc 2014

@aronek Prosím tě co znamená schválené telefonní číslo?

ilonne
24. črc 2014

@martickajirka Proc ne, pachat trestnou cinnost a jeste se vyhybat nastupu trestu. Vzdyt co jineho spravneho se ma udelat, ze. Zakony jsou asi zbytecne. Asi takhle, bud si jista ze driv nebo pozdeji ho chyti. A dostane k tomu velice pravdepodobne i mReni vykonu uredniho rozhodnuti.

evaviki
24. črc 2014

@gepe i kdyz pani psala, ze je slovenka, muzu rict, ze jeji psani rozhodne nezodpovida ani slovenskymu pravopisu..

martickajirka
24. črc 2014

@evaviki taky uz tam neziju 15 let 😠

evaviki
24. črc 2014

@martickajirka to je možný, já to neřeším. Odpovídala jsem @gepe , protože gramatika není česká ale ani slovenská. To bylo jenom k tomu, že nepíšete slovensky. Toť vše..

marryjanew
autor
24. črc 2014

Tak holky... než se tu zase budete dohadovat 🙂 Přítele máma mi nabídla na přechodnou dobu azyl u ní, takže se o víkend když se mi povede sehnat stěhováka vracím do rodného města.... V úterý předávám byt nové nájemnici kterou jsem sama sehnala aby neměla majitelka zbytečný starosti a hned v týdnu se jdu zeptat na práci na poště 🙂 Takže alespoň trochu myslím na něco jiného. Taky jsem miláčkovi posílala 2 tel karty ještě dnes expres ať mi může zavolat 🙂 Díky za podporu tady 🙂

gepe
24. črc 2014

@evaviki vim, ze to neni slovenstina ani s gramatikou. Max. i/y se tomu blizi. Ja vyrustala jeste za dob CSSR a mam hodne pratel na SK. Nerozvadela bych to 🙂
@marryjanew super! Drzim pesti at se dari dal 😉

marryjanew
autor
24. črc 2014

@gepe no on to bude u ní docela záhul... budu se muset dost hodně uskromnit, ale což, chvíli to musím vydržet...

marryjanew
autor
24. črc 2014

@gepe a díky 🙂

ivona807
25. črc 2014

@marryjanew ahojky jsem dá se říct ve stejné situaci jako ty jen s tím rozdílem že mám 2 děti ,přítel je ve vězení od dubna,a těžko to zvládám pořád,jsem na MD sice mám práci na polov.úvazek ale finančně nic moc,dostal také 4 roky,za co se vyjadřovat nechci,není to žádný vrah,násilník.Je ve vězení poprvé.jezdíme tam s tchýní 1x měsíčně,ted pojedeme po 14 dnech na 1,5 h,je v Rýnovicích.kdybys chtěla klidně napiš

marryjanew
autor
25. črc 2014

@ivona807 ahoj, děkuju že jsi mi napsala... Je to t+žký, to je jasný ☹ já se ti určitě na milion procent ozvu jo, akorát že dneska nebudu vůbec už doma a teď pospíchám a zítra se stěhuju alespoň někam kde nebudu sama, i když to bude síla to tam dávat. Není tam net, takže si ho budu zapojovat a to nevím kdy přijde technik ☹ Snad koncem týdne už bude všechno, takže pak se ti určitě ozvu. Pokud máš fb tak mi ho klidně napiš do IP a já ti pak napíšu 🙂

pietr
10. srp 2014

Damy, co byste delaly v pripade, ze Vam druha polovicka pred nastupem do trestu rekne, ze nechce, abyste na ni cekaly a chtela s Vami travit co nejmene casu, nez nastoupi, aby tolik netesknila za mrizemi.

Respektovaly byste jeji volbu, tedy prestaly se s ni/nim stykat, i pres to, ze toho druheho mate nesmirne rady?

levandule_vanilkova
12. srp 2014

@pietr Tohle by řekla jen hodně sobecká, drahá polovička 😉 Oba přeci budou odříznuti od toho druhého. Pokud se oba milují, není to přeci důvod k rozchodu, teď hned. Nechala bych to na čase, který budou od sebe - buď jim to vydrží nebo to vyprchá, ale takhle předem to přeci nikdo říct nemůže. 🙂

guinea
22. srp 2014

@pietr Záleží asi i na délce trestu. Pokud by se jednalo o rok, dva (tři), tak by mi to přišlo přehnané. Ale kdyby šlo třeba o dvacet let, tak to už je něco jiného, je jasné že chtít po tom druhém, aby tak dlouho čekal, by bylo sobectví...

maminak1
8. zář 2016

Dobrý den,
Hodně informací o vězení a jak pomoci lze najít na www.obase.cz

kappa550
17. říj 2016

Dobrý večer,všechno má řešení. Nejprve bych dala "dopořádku" své zdraví, potom si našla zaměstnání a pak teprve bych začla řešit přítele, mu už teď nic neuteče...je to možná drsně napsané,ale v tomhle případě bych myslela hlavně na sebe.Určitě bych o problému promluvila s maminkou,pokud máte dobrý vztah, určitě Vás v tom nenechá.
Asi bych ale neztrácela čas čekáním na někoho,kdo je problémový a je zavřený ve vězení.

maminak1
20. říj 2016

Že je někdo problémový neznamená, že je špatný partner. Mimo to, naprostá většina lidí páchá proto, aby partnery zabezpečila.

kappa550
22. říj 2016

Nemyslela jsem to zle,spíš naopak. Ale nepřijde mi zrovna běžné, že lidé páchají zločin,aby zabezpečili druhé. Nevím, co Váš partner provedl, ale za slušné věci se do vězení přece nechodí. Přeji Vám ať vše vyjde a jste šťastná.

maminak1
27. říj 2016

Není to v pořádku, to jednoznačně, ale bez znalosti souvislostí přeci nelze někoho soudit. Hodně se o tom píše na www.obase.cz

janinka223
18. lis 2016

Ahoj holky,opravdu jediná účinná pomoc je spolek Vita Libera.Mrkněte na www.vita-libera.cz

janinka223
18. lis 2016

A skupina na FB : rodiny,příbuzní a přátelé vězňů

luckeyluckey
13. led 2019

Zajímalo by mě, tak to vlastně dopadlo po tolika letech?

vitezove
13. led 2019

@marryjanew Ahoj, taky by mě zajímalo, jestli už jste spolu.

sudylichozrout
14. led 2019

@vitezove to nezjistime, smazala si ucet.

tygrik3
23. led 2019

Stalo se mi něco podobného. Moje manželství šlo do kopru už 4 roky, zamilovala jsem se v práci do kolegy a on (aspoň jsem si to myslela) do mě. Rodina (moje vyvdaná i jeho) s tím nesouhlasily. Rozvedla bych se tak jako tak, teď zpětně vidim, že tim, jak to bylo uspěchaný, bylo jen dobře. Já z práce musela odejít, on tam musel zůstat. Byla jsem sekretářkou ve věznici, kde pracovali i muklové a on byl jeden z nich. Velká láska shořela jak papír. Spusta domněnek, mluvit se naplno nedá, telefony jsou odposlouchávaný a dopisy čtený. Já se prvně starala o sebe a o děcko, on to viděl tak, že se vracím k ex. Můžeš říkat cokoli, 5 lidí, nejbližších, co jsou v tvym okolí tě nejvíc ovlivňuje. Stačí pár blbých domněnek a důvěra je v prdeli. Teď už mu jen posílám čtivou podporu, protože mi zvednul sebevědomí z 0 na 100 a nakop mě odejít od ex, kterýho jsem stihla udat na policii a další oznámení bylo u známýho z kriminálky, zatím mimo protokol. Beru to jako splátku dluhu, protože mi dost pomoh... a víc nic. Kriminál lidi nemění, jen přizpůsobuje těm, co tam s tebou jsou. Tvůj přítel bude potřebovat maximum podpory a tu mu nedáš, když jsi sama na dně. Navíc tu hraje docela velkou roli mužské ego. Až všechno zvládneš, práci, novej život, novej okruh kamarádů, můžeš mu svojí radostnou energii předávat... a můžete si přestat rozumět. Bezmoc za katrem je obrovská a žárlivost chlapů ještě větší. Uvidíš sama, přeju ti, aby ti to vyšlo. Ale nezapomeň, tys ho do vězení nezavřela, od 18 je zodpovědný za svůj život a čekanky jsou od toho, aby jim bylo vždy nakašláno. Když zvládneš jeho pobyt za katrem jednou, proč ne i 20x, že. A čas nepomáhá, spíš naopak. Podívej se na stránky Obase.cz.