Přítel ve vězení, jsem na dně

marryjanew
21. črc 2014

Nevím kam jinak to napsat a kam se obrátit... prosím přečtěte si můj příběh a napište mi Ty co mi nechcete nic vyčítat ale poradit ....
Jsem na dně. Asi se to tu čte často, ale já fakt nevím jak se postavit na nohy. Prosím poraďte mi kam se mám obrátit nebo mi napište pokud jste na tom byli podobně jak jste to zvládali... Jsem sama, zrovna jsme plánovali rodinu. Nejsem na tom zdravotně dobře a vrátili se mi tím co se stalo i psychické problémy. Nevím jak dál, jsem na něm závislá. Navíc jsem bez práce pač jsem musela hodně chodit po doktorech a přítel chtěl abych byla doma. Jsou to dva dny co nás zastavila hlídka. Přítel byl v pátrání za něco co udělal již dříve, ještě než jsme se poznali. Teď ho budu mít ve vězení minimálně 4 roky né-li víc. Jsou to 2 dny co už o něm nevím. Čekám na dopis jak na smilování, furt sedím u telefonu jestli zavolá. Oba spolu chceme zestárnout i když se bojím, že tam na mě zapomene, odvykne si. Všechno se mi těžce píše. Mám jen mámu, ale ta žije s přítelem který bohužél není zrovna chápavý tvor a ještě k tomu v garsonce takže se nemám kam vrátit. Máme s přítelem malýho psa a dvě kočky a já jsem teď na všechno sama a ještě bez peněz a i od mámy celkem daleko. (podotýkám že mi finančně nemůže pomoci ani do začátku) Prosím poradí mi nějaká žena jak ty roky zvládnout? Jak to všechno přetrpět? Nevím jak dál.... Vím že čas to zpraví, ale co do té doby? Přítele nikdy neopustím i kdyby tam byl 10 let ☹ Je ten pravý... Celý 2 dny stále brečím a nejde přestat... Nemám kamarády, nemám si s kým povídat, žili jsme jen jeden pro druhého...

karlajasmine
22. črc 2014

@uztotakbude To je zbytecne negativni 🙂 Taky jsem si prosla hledanim prace, chce to akorat proste posilat zivotopisy porad dokola, informovat se o tom, co je potreba rikat nebo nerikat na pohovorech, a clovek neco najde.. ty to pises, jako kdyby se mela zakladatelka jit nekam zahrabat a vsechno vzdat 🙂 Ja se ji naopak snazim povzbudit a poradit.. urcite ji chces taky povzbudit a poradit, ale tim, ze ji reknes, ze bude rok hledat praci (coz rozhodne nemusi byt vubec pravda), tak ji ted moc povzbuzeni nedodas.

karlajasmine
22. črc 2014

proste byt negativni je k nicemu.. ja jsem hodne pozitivni clovek a od toho se odviji to, jak se mi v zivote (zatim) dari.. praci jsem vzdy nasla hned, protoze na me zamestnavatele hned vidi, ze prinesu do kancelare usmev.. a pokud nekdo chodi po pohovorech s tim, ze v dnesni dobe nic nema smysl, tak ti samozrejme praci nenabidnou, protoze kdo by chtel nabidnout praci nekomu negativnimu. To samy s tim pritelem.. neni lepsi verit tomu, ze to vsechno vyjde, ze si najdes tu praci, ze ten vztah vyjde.. a pokud ten vztah nevyjde, tak se s tim pak taky srovnat a verit, ze vsechno bude lepsi? Ja treba daleko radeji pujdu zivotem s usmevem a az neco nebude fungovat, tak to vzdam a srovnam se s tim, ale nebudu uz dopredu u vseho predpokladat, ze praci nenajdu, dite se mi taky nepovede a z myho chlapa se urcite vyklube hajzl... to je proste o pristupu. A pokud clovek potrebuje dodat do zivota optimismus a nadeji, tak potrebuje proste podporu.

zamilovanadonej
22. črc 2014

@holubice.petra Tak samozřejmě že ne hned. ve věznicích funguje "systém pochval", tzn. až bude zařazen (pokud bude) do zaměstnání, chodí s dozorcem, a až třeba po reoce bezproblémového chování je pustí samotné...a nebo taky ne, není to ve všech věznicích. Ale nutno říct, že kde vězni pracují, tam ten čas určitě lépe utíká....

zamilovanadonej
22. črc 2014

Jinak to, že sám nenastoupil si podělal sám, dostane mařenku (meření výkonu úředního rozhodnutí), jak vyšitou. Kdyby nastoupil do věznice sám, i kdyby později udělal lépe. Nechat se sbalit na ulici je ta nejhorší možná varianta.
Jinak vím o paní, co na chlapa čeká už ...dneska to bude skoro 10 let. Dostal 12 za nějaké velké el paso (přepadení) co vím. Ale jeho pouští sem tam na víkendy domů....nutno dodat že s ním má 2 děti, což je úplně jiné než čekat na chlapa, když s ním nemám dítě. 😖

marryjanew
autor
22. črc 2014

@karlajasmine díky za podporu vážím si toho.
Právě přesně to co ostatní píšou slyšet nechci. Já mám rozum, vím co mě čeká a že to musíme zvládnout oba a hlavně chtít. Vždyť já sama musím vědět jestli to má cenu, a pro mě má, to že mám růžový brýle to vím, ale myslím že to je dobře. Vím že on tam najíst dostane, že si tam bude mít s kým povídat a že já tady ne. Že já jsem ten kdo to musí zvládnout, kdo se musí postavit na nohy. Nechtěla jsem přesně tyhle rady, že je nezodpovědnej a že jsem kráva a žila jsem s ním a za jeho peníze. nikoho nezabil, z bývalou cca před 5ti lety udělali podvod asi za 30tis a ono se to táhlo. Vím že to není dobře, že to je špatně. Ale nechtěla jsem aby jste ho odsuzovali. on si to teď odsedí. Jsme spolu skoro 3 roky. Zažili jsme toho spousty a to že nenastoupil, no já vím že měl, ale byla to jeho volba, protože se mnou chtěl být co nejdýl venku. Asi jsem to neměla psát, protože teď budou vaše komentáře ještě horší. Ale pokud si alespoň malinko můžete představit jak mi asi je, tak to prosím nedělejte. Nemám sílu číst to co vím. Ale vím, že když je to až moc čerstvý tak mám pocit že to zvládnout můžeme. Že to třeba náš vztah posílí. On toho litoval, protože říkal že dítě mě konečně žil, že jsem ta pravá a kdyby věděl že to zasáhne zrovna mě tak to nikdy neudělá. on je prostě můj život a já ho podpořím co to půjde. Vím že si mám najít práci, třeba mi to bude utíkat rychleji a rozhodně si nebudu hledat někoho jinýho. Čas sám ukáže jestli jsme si souzení. Co se týče práce je truhlář a popravdě mě nenapadlo nikdy že bych na něj koukala jako na kriminálníka který po propuštění bude furt jen kriminálník který se nepostaví na vlastní nohy. Potřebovala jsem jen podporu a radu kam se můžu třeba obrátit. Né soudy ☹ Ale i tak si vážím že jste mi něco napsali a hlavně se tu prosím ještě nehádejte...

marryjanew
autor
22. črc 2014

@zamilovanadonej ano, i já jsem o takový paní slyšela co čeká už 10 let, pravidelně jezdí na návštěvy a píšou si neustále dopisy. o to víc si říkám že naše láska vydrží... Když budeme oba chtít....

vlajka1
22. črc 2014

@marryjanew musim rict, ze obdivuji tvoje odhodlani to vsechno vydrzet a pockat na neho. Moc ti drzim pesti, aby to tak zustalo a vydrzelo, ale na druhou stranu chapu i nektere zde negativnejsi nazory. Moje sestrenice mela pred svatbou, kdyz jejiho partnera zavreli. Tenkrat verejne prohlasila, ze na neho pocka (dostal dva roky). Uz po pul roce o tom zacala pochybovat, tlak okoli a rodiny ji proste zlomil. Po roce to ukoncila. Do dneska neni vdana a je sama. Kazdopadne je mlada, ale sama si priznala, ze to byla chyba... Tim, ze mas uz ted zdravotni problemy, po tricitce to muze byt jeste horsi (mlivim ze zkusenosti, jak vis, nemuzu otehotnet) takze bych se vydala hledat praci, zkusila si vyresit zdravi a pak uvidis. Ale fandim ti a preju, at to dadne tak jak ma 😉

marryjanew
autor
22. črc 2014

@vlajka1 Díky Vladi, však já si taky držím palce... Víš co, ono je těžký na cokoli se doma podívat nebo i stačí pohled z okna a vidím místo kde jsem ho viděla naposledy a řvu jak kráva. Ale jsem optimista, i když se mi život sere každou chvíli a né málo. Když on bude chtít, zvládneme to oba. Navíc, moje ani jeho rodina ho neodsuzuje a naštěstí mi neříkají (teda zatím) kašli na něj. Máma naopak tvrdí že ví jak moc ho miluju a ví že to zvládnu (dopisy, návštěvy). I když myslet si může cokoli a třeba mi jednou řekne opak... Zatím to tak není a jsem jí za to vděčná. A přesně tak... ono to nějak dopadne...

ilonne
22. črc 2014

@marryjanew Fandim Ti aby vam to vydrzelo. Jen si dovolim par praktickych poznamek. To, ze je to podvod za 30tis vis od nej nebo jsi videla rozsudek? Ta castka totiz odpovida prvnimu odstavci a tam je horni sazba dva roky. A samozrejme to vetsinou konci podminkou nebo verejns prospesnymi pracemi. Ono je totiz moc hezke, ze tymu bezmezne veris, ale mel by si tvoji duveru zaslouzit. Tedy mel by s tebou hrat na rovinu. Uprimne za podvod se skodou 30tis mu nikdo nevymeri trest 4 roky na tvrdo. Vim o cem mluvim, vysetruji hospodarskou kriminalitu a podvody jsou muj denni chleba.

marryjanew
autor
22. črc 2014

@ilonne Viděla jsem co mu přinesl předtím policajt, jako prostě za co má jít k soudu, bylo to tuším cca 35tis, ale ono to bylo už v recidívě, někdy v 19ti myslím byl 3 měsíce za nějakou drobnost. Já se v tom nevyznám, píšu o tom co jsem viděla a co jsem slyšela...

uztotakbude
22. črc 2014

@marryjanew Jediné co ti můžu říct je to, abys doufala, že nedostane čtyři roky. Nevím kolik měl základní trest a před jak dlouhou dobou měl nastoupit a nenastoupil. Třeba to 4 roky natvrdo nebudou, třeba jen špatně odhaduješ. Snažila bych si co nejvíce dát do kupy vztahy s rodiči, protože ti tě teď musí podpořit co nejvíc. Copak holky na netu...rodina, to je důležité. Mluvit s nimi otevřeně, narovinu a třeba se za tebe postaví. Hledání práce může být na déle, doporučuji u toho hledat i brigádu. Můžeš ji mít a u toho být evidovaná na ÚP, sice omezený příjem myslím do 4000 Kč, ale lepší než nic. Alespoň než něco najdeš. Kdyby ses třeba takto chytla brigádně někde v obchodňáku, tak když se budeš líbit je tam šance na HPP. Chlapa podporuj psychicky, materiálně je o něj postaráno. Hladem a zimou nezemře, to podstatné do života má. Vydělej si na živobytí, když zbyde, odkládej bokem. Pokud na něj vážně budeš čekat, tak až vyleze začátky budou dost těžké a každá blbá stovka, i když se to teď nezdá, se bude hodit. Pokud ti není 30 let, což není, nemáš praxi delší jak dva roky (nepracovala jsi déle jak dva roky) a budeš déle jak 4 měsíce na ÚP máš nárok se zařadit do programu odborných praxí pro osoby mladší 30ti let, nebo tak nějak se to jmenuje. Zaměstnavatel by pak na tebe rok dostávala peníze na tvou mzdu včetně peněz na odvody, to se pak lépe hledá. Hodně štěstí.

ilonne
22. črc 2014

@marryjanew At ti ukaze rozsudek, i v recidive by to na 4 roky nebylo.

uztotakbude
22. črc 2014

@marryjanew ilonne má pravdu v jedné věci, jestli je to recidivista o to více bych mu nevěřila. Prostě miluješ ho, to ti nikdo neupírá, ale nevěř bezmezně, zjistit si co nejvíce informací a hlavně si potvrď, že ti nelže. Myslím to dobře, věř mi.

aronek
22. črc 2014

@marryjanew
@ilonne i mně tedy ten trest nesedí 😅 neměl k tomu ještě něco?

uztotakbude
22. črc 2014

Holky podporovatelky, snad jedinou věc, kterou můžeme udělat pro slečnu, abychom jí opravdu pomohly je to, že se složíme na nějaké granule pro psa a kočky, protože ta zvířata za to nemohou, jíst musí a v téhle situaci se zbavovat kvůli finanční tísni ještě jediných milovaných tvorů, to by bylo na cvokhaus. Takže co? Složíme se?

marryjanew
autor
22. črc 2014

@uztotakbude
@ilonne však čekám jen na dopis a tam by mi to měl napsat co a jak.... i když se toho teda dost bojím... ale myslím že špatně neodhaduju, bohužél ☹ Ale uvidíme...

@uztotakbude Jsem na UP 5 měsíců ale ještě mi nic takového nenabídli. V tomhle bytě co jsem mám zaplacenou kauci, ještě dneska budu psát majitelce (je blbý že jí mám dnes platit nájem ☹) a třeba se s ní nějak domluvím... Najdu si byt blízko u mámy a následně hned práci. Třeba se to povede brzo. Nechci ale sedět doma a jen čekat... Jinak mám právě jen mámu, otce neznám. Máma mě podporuje alespoň psychicky, protože jinak nemůže... Nečekám že mi někdo bude dávat něco zadarmo...

marryjanew
autor
22. črc 2014

@uztotakbude Prosím tě, já nechci aby to vyznělo blbě, ale nejsem typ člověka co si něco vezme od cizích lidí... vím že to myslíš vážně, dokonce by mi to i bodlo, ale je mi to dost blbý. Každopádně naše miláčky bych pryč nedala. Kdybych neměla co pro sebe, vždycky dám radši jim. Jsou jediný na koho můžu promluvit a kdo mě nic neřekne ....

uztotakbude
22. črc 2014

@marryjanew Jak jsem psala, děvče, nečekej, že ti někdo pomůže. Musíš si pomoct sama. Na ÚP jsem byla rok a nikdo mi to také nenabídl. Sama samotinká jsem si to vygooglila na netu, nebýt toho, tak o té možnosti nevím a díky té možnosti mám dneska práci.

uztotakbude
22. črc 2014

@marryjanew To já chápu, sama mám doma bafušáka. Proto jsem se toho chytla. Kdyby bylo nejhůř, napiš to sem, neboj se. Když by byla krize a neměla jsi jim co dát, tak se prostě nějak poskládáme na velký pytel granulí ať máš třeba měsíc pokoj a můžeš se soustředit na hledání práce. Já myslím, že by to vyšlo na pár korun,kdyby se nás složilo alespoň 20. A to by dokonce byly kvalitní granule.

marryjanew
autor
22. črc 2014

@uztotakbude no, já jsem ráda že jsi mi to napsala, pač já o tom taky ještě neslyšela ...

uztotakbude
22. črc 2014

@marryjanew Pokud nemáš net, lítej po úřadech a ptej se a ptej. Buď dotěrná, oni to sami nabízet nebudou, páč se jim nechce sypat peníze. Stejné je to s dávkama apod.

marryjanew
autor
22. črc 2014

@uztotakbude No já tu mám ještě asi 4kg v pytli granulí co jsem kupovala, pač jsou na prvním místě a koupila jsem hlavně psovi. Nevím jak moc je špatně že to žerou i kočky ☹ Panebože fakt si připadám jak idiot ☹

uztotakbude
22. črc 2014

@marryjanew Kočky to přežijí neboj. Venku žijící kočky taky sežerou kde co a žijí. http://www.dotacni.info/mzdove-prispevky-a-staz...

marryjanew
autor
22. črc 2014

@uztotakbude jo, to si právě taky říkám, alespoň něco jim dám... Horší je, že psík je kyselina... Hned na to jdu mrknout... děkuju

uztotakbude
22. črc 2014

@marryjanew Nemáš vůbec zač. Jinak pak existují ještě jedny dotace. Ty co jsem sem dala odkaz, ty jdou z fondu EU, pak jsou ještě jedny, ty jsou ale jen na půl roku a ty hradí přímo ÚP. Taky ti je ale sami od sebe nenabídnou, musíš se ptát. To znám, taky mám psa kyselinu. Vím, že je na MK pár stejně prdlých pejskařek jako jsem já, takže v krizi si myslím, že bychom pomohly.

marryjanew
autor
22. črc 2014

@uztotakbude jo, já se jich tam na to zeptám hned jak to půjde, nejdřív chci vyřešit to bydlení protože i UP mám v místě bydliště kde bydlí máma.
Jediný co mě teď vážně mrzí je, že nemám žádné kamarády se kterými bych si mohla povídat, protože ta samota je fakt šílenost. já jsem za ty naše zvířátka fakt ráda a ani si nedokážu představit že bych je neměla... To mi zase psala teta... žádný tak nějak vztah moc nemáme, ale jak se to dozvěděla tak mi hned musela napsat ať se zbavím zvířat že pak si budu moct dělat co chci a chodit domů kdy chci. Jenže ten kdo žádnýho takovýho miláčka nemá, neví jaký to je, když člověk pak má jen ty němé tváře ....

ilonne
22. črc 2014

@uztotakbude Promin, ale ja ne. Nebudu financne podporovat neci nezodpovednost (partnera). Byl natolik uvedomely, aby spachal umyslny trestny cin, za nedbalost by 4 roky natvrdo nedostal. Musel si byt vedom nasledku a mel ji tady nechat financne zabezpecenou, jeste kdyz nechtel aby pracovala a snazili se o miminko. Uzivatelky je mi lito, rada ji psychicky podporim, ale nebudu "zehlit" prusvih jejiho partnera. Chapu, ze to zni tvrde,.ale je treba se taky na vec koukat realne.

holubice.petra
22. črc 2014

@ilonne presne! 😉

Holka to mi hlava nebere :-/ ty jsi vedela ze ho ceka trest a i pres to jsi nechodila do prace a snazila se otehotnet? Ted se skoro nepostaras o sebe a o zvirata jak by ses chtela postarat o dite!?

uztotakbude
22. črc 2014

@ilonne No to já taky nebudu žehlit průšvih jejího partnera. Ale taky nenechám psa a kočky, především však psa, umřít hlady, nebo skončit v útulku za mřížema, když má paničku, co by za něj dýchala.

marryjanew
autor
22. črc 2014

Děkuju všem za vaše názory