Přítel ve vězení, jsem na dně

marryjanew
21. črc 2014

Nevím kam jinak to napsat a kam se obrátit... prosím přečtěte si můj příběh a napište mi Ty co mi nechcete nic vyčítat ale poradit ....
Jsem na dně. Asi se to tu čte často, ale já fakt nevím jak se postavit na nohy. Prosím poraďte mi kam se mám obrátit nebo mi napište pokud jste na tom byli podobně jak jste to zvládali... Jsem sama, zrovna jsme plánovali rodinu. Nejsem na tom zdravotně dobře a vrátili se mi tím co se stalo i psychické problémy. Nevím jak dál, jsem na něm závislá. Navíc jsem bez práce pač jsem musela hodně chodit po doktorech a přítel chtěl abych byla doma. Jsou to dva dny co nás zastavila hlídka. Přítel byl v pátrání za něco co udělal již dříve, ještě než jsme se poznali. Teď ho budu mít ve vězení minimálně 4 roky né-li víc. Jsou to 2 dny co už o něm nevím. Čekám na dopis jak na smilování, furt sedím u telefonu jestli zavolá. Oba spolu chceme zestárnout i když se bojím, že tam na mě zapomene, odvykne si. Všechno se mi těžce píše. Mám jen mámu, ale ta žije s přítelem který bohužél není zrovna chápavý tvor a ještě k tomu v garsonce takže se nemám kam vrátit. Máme s přítelem malýho psa a dvě kočky a já jsem teď na všechno sama a ještě bez peněz a i od mámy celkem daleko. (podotýkám že mi finančně nemůže pomoci ani do začátku) Prosím poradí mi nějaká žena jak ty roky zvládnout? Jak to všechno přetrpět? Nevím jak dál.... Vím že čas to zpraví, ale co do té doby? Přítele nikdy neopustím i kdyby tam byl 10 let ☹ Je ten pravý... Celý 2 dny stále brečím a nejde přestat... Nemám kamarády, nemám si s kým povídat, žili jsme jen jeden pro druhého...

marryjanew
autor
23. črc 2014

@denyzuza06 jak píše ... uztotakbude .... on o tom dopisu nevěděl... táhlo se to kvůli té bejvalce. Já vím, že všechno v životě má nějaký důvod....

marryjanew
autor
23. črc 2014

@denyzuza06 samozřejmě ho to neomlouvá....

tulikiss
23. črc 2014

@marryjanew dobre tak dejme tomu ze verim tomu ze nevedel o tom dopisu, ale o tom ze pujde sedet vedel. tezko mohl byt soud bez nej.

zamilovanadonej
23. črc 2014

@tulikiss Počkej- ale dneska jsou soudy bez odsouzeného, resp. obviněného. Třeba krádeže, mařenky atd. Teprve pokud se odvolá, přizvou si ho k soudnímu řízení. Netvrdím že je to tak vždy, ale je. Samozřejmě mu pak přijde dopis s usnesením/rozsudkem.

marryjanew
autor
23. črc 2014

@zamilovanadonej jj to je pravda, dnes jsou soudy i bez obžalovanýho, pak mu přijde rozsudek a on se může odvolat... to je jediné co může...

tulikiss
23. črc 2014

@zamilovanadonej to je sice mozne ,ale neverim ,ze by se zrovna podvod resil bez obvineneho

zamilovanadonej
23. črc 2014

@tulikiss Já nevím za co si šel sednout tenhle konkrétní pán..... 😅

tulikiss
23. črc 2014

@zamilovanadonej no bylo tu tusim psano ze by to melo byt za podvod v hodnote 35.000, no ale kdo vi kde je pravda...

marryjanew
autor
23. črc 2014

@zamilovanadonej tak konkrétně ten můj, jak jsem již psala... podvod za 35 tis

marryjanew
autor
23. črc 2014

@tulikiss tak když už jsem chtěla radu, tak tu nebudu kecat ne ? 🙂 ☹

denyzuza06
23. črc 2014

@marryjanew prominale to mi přijde ještě strašnější, že žiješ tři roky s někým kdo je už pět let souzenej a neřekl ti o tom. Příliš nevěřím tomu, že vůbec nevěděl o tom kdy a jak soud probíhal tudíž ani to že měl nastoupit trest i kdyby nechodil na jednání má přece právníka s kterým komunikuje. A pak za podvod za 30tisíc nedostane čtyři roky....já myslím že tě tady někdo pěkně lakuje.
At je to jak je to bude ráda, že se to stalo ted. Kdybys byla tehotná nebo zůstala sama s dítkem bylo by to mnohem horší. takhle ho pustí na půlku domů a budete moci začít novej život pokud ještě oba budete chtít. Každopádně tady něco smrdí, myslím že ti neřekl všechno

somalicats
23. črc 2014

@marryjanew No, pokud platíš takhle málo za byt, nebylo by lepší najít si práci někde tam poblíž? Primární je v tuhle chvíli zajistit se finančně, ať už brigádou, nebo časem klasickou prací na HPP. Neřešila bych v takovém případě, jestli tam někoho znám nebo neznám, ale jestli tam je pro mě práce nebo není. To je priorita, která by u Tebe teď měla být na prvním, druhém, třetím, čtvrtém atakdále místě a všechno ostatní na místech v pořadí xxx.

martickajirka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
somalicats
23. črc 2014

@marryjanew Tak podvodu za 35 táců a následkem 4 roky basy natvrdo taky nevěřím. Jestli dostal 4 roky, tak prováděl něco horšího, než podvod za 35 táců.

tulikiss
23. črc 2014

@marryjanew ja nerikam ze kecas ty ale udam fakta....podvod do 50.000 je § 209 odst. 1, a tam je sazba 6mes-3 roky. Jedine co pripada v uvahu pokud to jsou 4 roky, tak ze je to podle odst. 4, tedy ze to bylo spachano jako clen organizovane skupiny(psala si ze spolecne s byvalkou, ale to bcyh spis brala jako spolupachatelstvi, ael to je vec posouzeni soudu)...ale ted nastane ten problem tam je sazba 2-8 let, no to je problem protoze v tom pripade nemohl byt odsouzen v nepritomnosti, protoze to jde pouze v pripade kdy horni hranice nepresahne 5 let...

aronek
23. črc 2014

@zamilovanadonej nechci ti brát iluze, ale v B - dozoru, jsou nejen krádeže a alimenty, ale klidně vraždy, loupežné přepadení, znásilnění .... prostě vše. Protože pokud se dobře chová může po čtvrtině žádat změnu o stupeň níž. Tudíž máme v A propracované i z C 😅

zamilovanadonej
23. črc 2014

@aronek Já mluvím o zařazených do béčka. O sestupu do nižší skupiny mě nenapadlo uvažovat, to je fakt. 😉

marryjanew
autor
23. črc 2014

@denyzuza06 já už jsem to tu ale psala.... 3 roky jsme spolu a než jsme se poznali tak s bejvalkou něco provedli, papír jsem viděla a bylo to za 35tis. Pak mu měl přijít rozsudek, ale měl poštu jinde a máma mu to prostě nedala (asi) - teda určitě to tak bude... Jelikož ho nemohli na základě toho najít a on se nedostavil k soudu tak byl na něj vydaný zatykač ... každopádně, samozřejmně jsem to věděla, že soud bude a že se něco bude dít. Není tady nic co by mi zatajil. Právníka neměl, protože mu žádný přidělený nebyl, pač ještě žádný stání nebylo. To všechno teprve bude... taky jsem psala... že byl 3 měsíce asi před 6lety zavřenej taky za podvod, tudíž teď je to recidíva ... teda takhle si to odůvodňuju já... ani on sám, teda co vím, neví jak na tom je...

uztotakbude
23. črc 2014

@martickajirka Jediná, která tu předvedla rasismus v plné polní jsi ty. Ale asi si to neuvědomuješ.

uztotakbude
23. črc 2014

@tulikiss Tak asi dostal tři roky a rok navíc za to, že nenastoupil když měl, ne?

marryjanew
autor
23. črc 2014

@somalicats no tady je je snad jediná práce a to je doplňování zboží a já to kvůli zádům dělat nemůžu.. a to se nevymlouvám, po autonehodě, bych tohle nezvládla... a když se přestěhuju blíž kde bydlí máma, tak tam mám větší šanci ...

marryjanew
autor
23. črc 2014

@somalicats my to ještě nevíme, ani on sám neví kolik dostal,.. to byl jen můj odhad ☹

tulikiss
23. črc 2014

@uztotakbude to by se urcite resilo az ted, a tam je sazba max. rok a dava se to jenom vetsinou par mesicu..

martickajirka
23. črc 2014

@uztotakbude jojo 🙂

marryjanew
autor
23. črc 2014

@tulikiss no vidíš, ty se v tom vyznáš, já právě ne... nevím jak to všechno bude ... a myslím že jsem v tom papíře tenkrát četla spolupachatelství... ale tak to asi rozhodne soudce

marryjanew
autor
23. črc 2014

@aronek Můžu vědět jaká je šanci když si tedy někdo žádá o nižší stupeň že opravdu mu bude vyhověno?

uztotakbude
23. črc 2014

@martickajirka PS: Nezlob se na mne, ale ani kdybys pocházela z Tararingapatamu, tak tvou znalost jazyka to neomlouvá. Navíc určitě nejsi "cizinka" v pravém slova smyslu. A je ti 24 let, to už jsi dost stará na to, abys zvládla napsat alespoň jednu větu bez chyby. Tohle mi prostě vadí, nemá to nic společného s rasismem, ani xenofobií. Jediné co to o mne vypovídá je to, že prostě nesnáším, když mi někdo przní rodný jazyk. Chápu absenci čárky ve větě, nebo nějakou tu gramatickou chybu "y" a "i", ale tohle je fakt moc.

tulikiss
23. črc 2014

@marryjanew pokud to bude spolupachatelstvi tak vzhledem k vsem tem vecem kolem dostane 3 roky+ neco za to, ze se vyhybal to pocitam tak 6-9 mes., ale to hodne zalezi a soudci.

martickajirka
23. črc 2014

@marryjanew pry na Kolovy pry muzou delat venku 😉

marryjanew
autor
23. črc 2014

@tulikiss a ty pracuješ v oboru? ... to je právě ono, proto odhaduju tak ty 4 roky.... jinak jestli se můžu zeptat... když byl teda dřív těch pár měsíců a teď bude sedět za to samé... je možné zažádat o půlku nebo to už nemůže a musí si to odsedět celý?