Přítel ve vězení, jsem na dně

marryjanew
21. črc 2014

Nevím kam jinak to napsat a kam se obrátit... prosím přečtěte si můj příběh a napište mi Ty co mi nechcete nic vyčítat ale poradit ....
Jsem na dně. Asi se to tu čte často, ale já fakt nevím jak se postavit na nohy. Prosím poraďte mi kam se mám obrátit nebo mi napište pokud jste na tom byli podobně jak jste to zvládali... Jsem sama, zrovna jsme plánovali rodinu. Nejsem na tom zdravotně dobře a vrátili se mi tím co se stalo i psychické problémy. Nevím jak dál, jsem na něm závislá. Navíc jsem bez práce pač jsem musela hodně chodit po doktorech a přítel chtěl abych byla doma. Jsou to dva dny co nás zastavila hlídka. Přítel byl v pátrání za něco co udělal již dříve, ještě než jsme se poznali. Teď ho budu mít ve vězení minimálně 4 roky né-li víc. Jsou to 2 dny co už o něm nevím. Čekám na dopis jak na smilování, furt sedím u telefonu jestli zavolá. Oba spolu chceme zestárnout i když se bojím, že tam na mě zapomene, odvykne si. Všechno se mi těžce píše. Mám jen mámu, ale ta žije s přítelem který bohužél není zrovna chápavý tvor a ještě k tomu v garsonce takže se nemám kam vrátit. Máme s přítelem malýho psa a dvě kočky a já jsem teď na všechno sama a ještě bez peněz a i od mámy celkem daleko. (podotýkám že mi finančně nemůže pomoci ani do začátku) Prosím poradí mi nějaká žena jak ty roky zvládnout? Jak to všechno přetrpět? Nevím jak dál.... Vím že čas to zpraví, ale co do té doby? Přítele nikdy neopustím i kdyby tam byl 10 let ☹ Je ten pravý... Celý 2 dny stále brečím a nejde přestat... Nemám kamarády, nemám si s kým povídat, žili jsme jen jeden pro druhého...

tulikiss
23. črc 2014

@martickajirka ale oni nejsou jine, promin ale to vy porad predpokladate ze je na ne pohlizneo jako na jine a uz s timhle predsudkem reagujete..bohuzel jsem se s tim uz parkrat setkala. ja nerozdeluju lidi na bile, tmave, cerne, at si jsou treba kostickovani...ja rozdeluju lidi na ty dobre a na ty zle. a to nesouvisi s barvou kuze ale s povahou a chovanim.

gepe
23. črc 2014

@martickajirka proc sorry ze jsi rekla pravdu? Me je uplne jedno zda jsi romka, zidovka ci cokoliv jinyho. Jen nechapu, proc tady pises o mlaceni lidi a o tom ze jsme rasisti. 😲 ja Ti snad neco napsala, co bylo xenofobni? To vidim jen ted u Tebe slecno. Prisla jsi sem, hlasis ze nejsi ceska, ze jsi romka. A co jako? Za prve souhlasim s nazorem @tulikiss a za druhe nechapu co ma spolecnyho Tva narodnost s tematem tazatelky.
@xsenova kdo?

martickajirka
23. črc 2014

@marryjanew ja se taky nerada hadam,ale na mne to bylo uz moc 🙂

martickajirka
23. črc 2014

@gepe ze jsem napsala gadzovko,to znamena bila,jako je uvas rom a cigan

denyzuza06
23. črc 2014

@uztotakbude prosím tě, že se necháš takovým exemplářem takhle vytočit..... nic jiného než prudit neumí, když ji budeš ignorovat nebude mít na čem své evidentně nedosažené vzdělání předvádět. Mimochodem mě je úplně jedno jakou má kdo barvu, ale už to že někdo v 24 letech čeká čtvrté dítě dost vypovídá, minimálně to, že žije celý život z našich daní. A jen tak mezi námi cigán je nadávka, protože správně česky je to ciKán.

marryjanew
autor
23. črc 2014

@martickajirka víš co... aby jsi to dobře pochopila... někteří lidi řeknou "cikáne" a rom si to vyloží jako nadávku... a ty když někomu napíšeš gadžo tak si to prostě může vyložit jako nadávku... 🙂

gepe
23. črc 2014

@martickajirka vidis a ja ti nevycitam, kdyz na me romove z niceho nic zacali rvat co cumis ty gadzovska pi** a Ku***, jo ty bila svi**. A to jsem sla pouze kolem a dokud nezacali na me z niceho nic agresivne porvavat, tak jsem si jich ani na tech lavickach nevsimla. Hazis vsechny "bile" do jednoho pytle, vedes k tomu i deti.
Ja taky nikam nevchazim a nerikam hned - jsem ateistka, bila ceska, jsem neco vic nez vy ostatni a zaslouzite si byt biti, protoze jste rasisti ci xenofobove.

madormi
23. črc 2014

@martickajirka promin ze znamena vychovat dite ze je rom ? To ze ma tmavsi odstin.pleti nez nekteri spoluzaci to je jasne ? Ale co si jinak pod tim "vychovavat dite ze je rom" predstavujes? Ja treba nevychovavam dite, ze je "bile" vychovavame dite v tom, ze lide jsou si rovni, ze je treba chovat se slusne. Ze nasili je spatne za vsech okolnosti, ze krast se nema, ze lide se nesoudi dle barvy pleti, ze bez prace nejsou kolace, ze pravidla a zakony se musi dodrzovat atd atd... prefppkladam ze tyto aspekty vychovy jsou stejne at je dite jakekoliv narodnosti, prislusnosti ci vyznani... nebo se pletu ???

martickajirka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marryjanew
autor
23. črc 2014

@gepe tak to jsem taky zažívala že na mě taky řvali.... a pak jsem jim začala nadávat taky pač jsem hroznej cholerik... kdybych tenkrát neměla sebou psa nevím jak bych dopadla... hrůza toto... ale jak říkám já... je to člověk od člověku...

martickajirka
23. črc 2014

@gepe tak nektery jsou hloupi noo,ale to jsou degesi

denyzuza06
23. črc 2014

@martickajirka sice nechápu souvislost, ale nic smysluplného jsem ani nečekala

martickajirka
23. črc 2014

@denyzuza06 jojo herecko haha

madormi
23. črc 2014

@martickajirka ja mam stejnou zkzsenost jako @gepe. Minuly tyden jsem sla zadat o rodicak, zadala jsem datum sveho narozeni a byla jsem pridelena k prepazce B, ktera se uvolnila drive, nez C a D a romky na me zacly jecet: ty gadzovko, pí.o jedna co predbihas? Kdyz jsem se jim snazila vysvetlit, ze cislo, ktere mi bylo prodeleno ma jit na radu (a ze ten pristroj nevi ze jsem bila) zacli jecet ze mi rozbijou hubu...to jo to mlaceni bilych, ktere schvalujes? Vyhrozovani bile tehotne bezduvodne?

martickajirka
23. črc 2014

@madormi zase ja jsem sla unas po namesti a sel skynhed a zacal me urazet ty cikaska drzko,patrite do plinu tak co nato rict

tulikiss
23. črc 2014

@madormi
@gepe
to mate jeste "lepsi" zkusenost, muj bratr(mel tehdy asi 17) sel v Brne v podchode u nadrazi, za dne, asi 3 odpoledne a prisel k nemu jeden takovy a rika at mu da mobil, on na neho co??? a ten dotycny mu zlomil nos..nastesti tam byl s nim kamos co dela zavodne bojovy sport tak se o to postaral...ale proste jenom tak jdete po ulici a nekdo vam zlomi nos, jenom proto ze mu nedate svuj majetek. od te doby stale premyslim o tom ze si jako manzel poridim zbrojak, protoze me desi co by se v takove situaci stalo kdybych sla s detma.

gepe
23. črc 2014

@martickajirka ja skinheadka ci neonacistka nejsem, nemam holou hlavu ci jinak odlisujici. Pochybuju o tom, ze @madormi je jina.
@tulikiss od doby co mame malou mam 2 veci vzdy s sebou na osobni obranu. O me mi nejde, ale o dite a vse kolem. Zbrojak, to kdyztak v IP. 🙂

marryjanew
autor
23. črc 2014

@tulikiss přesně tohle se stalo přítelový mámě, stála u přechodu, přišli 2 a dej mi telefon, následně dostala pěstí a svalila se na ulici... ☹

tulikiss
23. črc 2014

@martickajirka vis ono je to tezky proste ten rasismus je v obou skupinach docela hodne zazranej, ale je jenom na nas jak vychovame nase deti a jak jim toto vysvetlime, ale tim ze jim budeme rikat ze ti druzi jsou jini, spatni, tak tim se nic nevyresi a jenom se to bude zhorsovat..ja s tim treba bojuju u manzelovi matky, obcas ma takovy kecy tak ji vzdy usadimz e tohle pred detma rikat nebude, a tecka proste u me pres to nejede vlak.

somalicats
23. črc 2014

@gepe @tulikiss @madormi Já byla tak obohacena touto kulturou jak v Krkonoších, tak v Litvínově a Mostě, že kdybych o tom měla psát, popíšu tady dvě strany... Znám i ty slušné, ale bohužel jsou spíš výjimkou a i na ty tahle "většina" pořvává a nesnáší je.

madormi
23. črc 2014

@martickajirka skini, to je uplna sorta " lidi" ty bych sem vubec netahala. Ti si zaslouzi kriminal, ale cim jsem si takove chovani zaslouzila ja ???normalni blondyna, dlouhe vlasy, kdyz jsem prisla nahlas jsem je pozdravila... A ja v nejdku zila a bohuzel vim, co tam nekteri z vas dokazou, jak se chovaji kdyz se na namesti sejde vetsi skupina.jak.porvavaji na bile jedince, urazi.... samozrejme ne vsichni, znam i takove, kteri x let pracuji ve witte, plati najem, deti chodi radne do skoly.....

tulikiss
23. črc 2014

@somalicats on je problem v tom ze jsou uz od detstvi tak vychovavani...my mame v rodine taky romy, neni to pokrevni pribuzenstvo(je to rodina od nevlastniho otce) a ti jsou velmi slusni, maji VS, jedna cast zije v Australii a kdyz prileti tak nechapou, nechapou jak se k nim chovaji "bili" a nechapou jak se dokazou chovat i ti z jejich komunity

somalicats
23. črc 2014

@tulikiss Právě. Taky znám jednoho, co vystudoval VŠ (chodil na náš gympl, jen byl starší, takže o něco "vejš"), znám rodiny, kde pracují a nikdo se k nim nechoval špatně - na těch malých městech se vždycky vědělo, kdo je zodpovědný za nepravosti a kdo je v pohodě. Vadí mi házení do jednoho pytle na obou stranách.

tulikiss
23. črc 2014

Myslim ze by jsme meli tuhle diskuzi o rasismu ukoncit . Uzavreme to tak ze @martickajirka je citliva na to kdyz se ji nekdo pta na jeji puvod, protoze ocekava ze ji to chce nekdo predhazovat... no a my ostatni jsme citlive kdyz nedko rekne ze si mlaceni od romu zaslouzime... kazdy mame s tim druhym spatnou zkusenost, ale to my taky nevyresime....
no tak holky mejme rozum chudak admin vzdyt se uklika 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

madormi
23. črc 2014

@martickajirka jeste si mi ale nevysvetlila co znamena "vychovavat dite ze jw rom" opravdu me to zajima

somalicats
23. črc 2014

@tulikiss Takových off-topic příspěvků... 😀

marryjanew
autor
23. črc 2014

@tulikiss on si admin všechny diskuze čte? 🙂

martickajirka
23. črc 2014

@madormi to mas pravdu ale vecinou tam delaj Rotavaci 🙂

tulikiss
23. črc 2014

@marryjanew hele jestli to tady vsechno ctes, ber to tak ze jsme te aspon na jeden vecer trochu rozptylily 😀

no nic jdu spat, tak se mi tu damy prosim neporvete, myslete na to ze jste matky, nebo budouci matky a musime jit vzorem....a hlavne nechci tady rano docitat 5 stranek 😀

tulikiss
23. črc 2014

@marryjanew je jich tu vic, ale asi ne to by byl nadclovek, ale kdyz ho na to nekdo upozorni tak to resi.