Přítel žárlí nebo je nemocný?

petasa
18. kvě 2012

Ahoj holky,chci se zeptat,jak to ma´te doma s partnerem,manzelem,pritelem...ohledne zabavy a podobnych veci??Muj pripad:Pet let jsme spolu,dva roky jsme sami bydleli,ja nesmela ani do kavarny na kavu,kdyz jsem se odvazila jit hned jsem byla najvetsi de...v..ka..,nedejboze abych si oblekla saty nebo sukni.Chodit nakupovat byl take problem,pry jsem se chodila predvadet.Do prace kde jsem pracovala jako zdr.sestra jsem se neśmela namalovat,hned to znamenalo,ze tam mam nejakeho chlapa a budu tam s nim spat.Kazdou mou nocni sluzbu se sebral a sel si uzivat,paril do rana,nekdy mi i zamknul a ja nemela jit kam spat.On muze vse a ja nic.Po trech letech se nam naoridla dcera,bydlime u rodicu v baraku v podkrovi.Kazdy muj vylet s kocarem do kilometr vzdaleneho mesta je problem,kazda nevsteva sousedky ktera bydli primo vedle naseho domu je problem,chodim se pry k ni predvadet pred lidma co ma ubytovane jako hosty,ve meste zrejmne nekoho mam poroto tam stale lezu jak pravi muj pritel.Nedavno mi dosla trpelivost a na radu kamaradek jsem mu oznamila ze jdu s nimi do kavarny a pote na disko,ze kdyz muze chodit on ja muzu taky a kdyz je pryc hlidam malou ja,tak ted bude hlidat on.Tata je to vyborny,to nic proti tomu nemuzu namitnout,postara se,zaridi apod,ale pokazde me zacne vydirat ze mi malou vezme pryc ze az prijdu tak uz tady nebudou,ze jedou pryc beze me,je mi je prednejsi se courat a ku...vit,ze je prednesji jit na disko nebo bavit se nez rodina atd.Slibuje a buh vi co by neudelal jen abych byla doma,jiank mi nadava a schazuje me,za vse muzu jen ja.Je to strasne vycerpavajici,nevim jak to mam resit a v kom je vlastne chyba.Mate nekdo podobnou zkusenost??Ja vim ze chlapy to spatne nesou kdyz jde nekam bavit se zenska,ale jsou nejaky hranice ne??Kdyz uz nekam jdu porad me bombarduje smskama ze jsem rovratila rodinu a at si pekne za....s nekym a najdu tam male nahradniho tatinka a podobne,strasne me to ponizuje.Diky za rady a postrehy 😖

zizala79
19. kvě 2012

@petasa

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/118600018...

víc k tomu myslím není třeba dodávat... tvoje situace je nezáviděníhodná a přeju ti, ať najdeš tu sílu to řešit i v reálu. vem rozum do hrsti. nerezignuj na svoji spokojenost. je smutné vzít malou od táty (tedy každodenního styku), ale máš právo na důstojný život!!!

anatanka
19. kvě 2012

@petasa Tezky, tezky... Jestli mate problem vice mene jen v tomhle, tak pocitam, ze od nej neodejdes. Ackoliv spousta holek tu radi - odejit. Lehce se to rika... Kazdopadne mas pravdu v tom, ze mu zrejme zadna poradna nepomuze, i kdyby tam nahodou sel, tak ta zenska tam bude "krava, co mu nema co kecat do zivota". Cili takovy clovek se nezmeni nikdy, zmenit se muze jen nekdo, kdo citi, ze neni neco na jeho strane v poradku. Domluvy, vysvetlovani, vyhrozovani - to je vse zbytecny.
Jsou tu proste jen ty dve moznosti - zustat v tom nebo odejit.
Znam to jako svy boty.
Drzim palce.

diviska
19. kvě 2012

@petasa mě tedy předně udivuje, že máš pocit, že je normální, že chlapi "špatně nesou" když žena někam chce jít. Je snad normální, že si maminka potřebuje orazit a pokud to není každý večer, tak nemá muž důvod to špatně nést. No a jako druhá věc - ZDRHEJ. Jsi obětí domácího násilí. On ti vyhrožuje, že ti veme dceru a co když to jednou udělá?! Ikdyž si myslím, že je to jen slaboch, co by nikdy neudělal nic, stejně, zdrhej. Už kvůli té malé

Je to težké, já zažila něco podobného tenkrát jsem kvůli tomu potratila, žárlivý přítel semnou fláknul o zem.

carodejnice
21. kvě 2012

@petasa - narazila jsme na článek, který by sis mohla přečíst. Zvlášť odpověď odborníka: http://ona.idnes.cz/pribeh-ctenarky-magdy-prite...

petasa
autor
29. kvě 2012

@carodejnice ahojky,diky za clanek,je to podobne,jenze u nas vic vyhrocene,nejde jen o to ze hlida kde jsem a s kym a co delam ale i co mam na sobe a co jsem si s kym povidala a podobne.U nas je jine taky to ze on nechce byt jen stale semnou,vi ze kdyz je v praci ze pudu do mesta,ze tam musim nakoupti na obed,ale presto mi po prijezdu rekne..co si mela na sobe,chovas se jak devka,nedavno jsem si koupila sukni,hned mi ji schoval,nadaval ze jsem devka,ze kazda zenska co nosi sukni se chova jak devka.No hruza,ja uz fakt nevim

mitote
29. kvě 2012

@petasa ja vubec nechapu proc s takovym chlapem ses... nakopala bych ho behem prvniho tydne...ja si teda na kaficka chodim jak se me zachce, kdyz se namaluju a pekne oblecu do saticek tak je manzel naopak rad, ze ma krasnou zenu... jinak to co popisujes bych klidne nazvala uz domacim nasilim - omezovani socialni kontaktu a vyhrozovani...

petasa
autor
29. kvě 2012

@skotskaa Ahoj,to uz dela ted,a to male nejsou ani dva,rika ji hrozne veci,ze ja chci bourat rodinu a tak podobne

camelinka
29. kvě 2012

@petasa Hmm porad nevis? On ti rekne ze se chovas jak devka a to ma byt v poradku? Neni! Az tu budes psat, ze te zrubal a Terezku taky, tak uz budes vedet,ale bohuzel pozde 😔 . Tohle nechapu, nezlob se na me, sice se mi to muze rikat od PC straaasne lehce, ale prece mas nejakou dustojnost a snad by ses mela s malou kam uchylit, tak se clovece seber a zdrhej nez bude pozde! Nevim co tu od nas cekas, vsechny ti tu pisem to samy a ty porad nevis.

petasa
autor
29. kvě 2012

@hancazivocich Ahoj,nejhrosi je,ze on funguje,prebaluje stara se,miluje dceru,ve vyjimecnych situacich kdy je vse podle jeho predstav miluje í me.Ale pozor,zle je kdyz..nekam jdu,s nekym jdu,v necem jdu.S nekym mluvim,nekdo me sveze,nekdo me oslovi...

lenajsek
29. kvě 2012

Nakukuji po pár dnech a vidím pořád stejné reakce, jak ze strany tazatelky, tak ze stran respondentů...
Souhlasím s
@camelinka , naprosto...

lamarika
29. kvě 2012

@petasa proboha spakuj mu věci a okamžitě ať táhne!!! Vaši ti určitě pomůžou, stejně tak přátelé co ví jak to máš doma. Zajdi na sociálku a zeptej se na možné finanční řešení v tvém případě. Určitě ti poradí co a jak.

camelinka
29. kvě 2012

@lenajsek presne, porad to same dokola, dokud @petasa neotevre oci, tak se v tom bude motat furt dokola. To musi byt super byt s nekym kdo oslovuje jako devku a "ve vyjimecnych" situacich kdy je vse podle jeho predstav=zenska v teplakach doma pod zamkem miluje ji i dceru, hmmm.

petasa
autor
29. kvě 2012

@diviska Nastesti nikdy na me nevztahl ruku..Ale co neni muze byt.A podle neho jit si orazit muzu i s kocarkem do kavarny s detskym koutkem,ikdyz to by taky bylo spatne protoze kuli sobe bych tahala dceru po hospodach jak by pravil on

petasa
autor
29. kvě 2012

@camelinka Anno,tak to je...v teplakach a doma...A kdyz si na zahradu vezmu tilko,misto aby me po prijezdu z prace pozdravil,rekne mi...Kde se v tomdle couras?mysli to obleceni co mam na sobe.Ja vim ze je zle,ale proste asi mozna cekam,na nejakou posledni kapku.Nevim jestli to mam rict jeho rodicum,jestli vubec vi jaky je.Moji rodice t vi,ale nechteji se do toho motat.

camelinka
29. kvě 2012

@petasa doprcic ses hezka zenska a on mi pripada (podle fotky) jako zakomplexovany oplacany slaboch. Jeho rodice by ti stejne neverili, on by si je nakrmil jak by potreboval. Sbal se a odejdi s malou k rodicum. Uprimne me zajima na co cekas? Takovy zivot te bavi? Radsi bud s malou sama a nejaky blby kecy o rozbiti rodiny vubec neber vazne, on vi moc dobre jak te ma omotanou.

naty
29. kvě 2012

@petasa já nevím... 😀 ...a můžeš nám tady teda říct, co konkrétně touhle diskuzí sleduješ? Protože pořád jen popisuješ, jak je to hrozný, co všechno ti dělá...ano, je nám tě upřímně líto, ale vypadá to, jak když se v tom skoro vyžíváš!? Nezlob se na mě, ale co teda chceš? Pokud chceš žít takhle dál, aby s tebou bylo zacházeno jako s hadrem, bylas ponižována, tvojí dceru aby od dvou let manipulovat, fajn, je to tvoje rozhodnutí, tvůj život, TY a TVOJE dcera ho budete muset žít, ale nečekej, že ti ho tady někdo odsouhlasí, naopak. Pokud takhle nechceš žít, tak už se konečně rozhodni, sbal malou a vypadni od něj, jak nejrychlejc můžeš. Ale tady to prostě nevyřešíš a už vůbec ne takhle. Pokud si věděla, že takovej je, je tak nějak tvoje vina, že v tom pokračuje, protože si od něj už dávno neodešla. Takže teď je jen a jen na TOBĚ, co bude dál!! Můžeš se tady nechat litovat, jak dlouho chceš, ale každý vidí, jak to je a za chvíli se to dost omrzí... 😉

camelinka
29. kvě 2012

souhlasim s @naty do posledniho puntiku!!!

makcza
29. kvě 2012

@petasa kdyby se ti s timhle sverila tvoje dcera, co by si ji poradila??? Myslim, ze vis, ze takhle zit nechces, mozna uz i vis, co delat...Jen sbiras odvahu. To je na tom to nejtezsi, ja vim...ale dovedes si predstavit takhle zit dalsich 5, 10...let? Drzim pesti

blandik
29. kvě 2012

@petasa - myslím, že je to silná žárlivost z jeho strany, osobně si myslím, že žárlivost není vůbec dobrá pro vztah, v podstatě to poukazuje na jeho velmi nízké sebevědomí, nízký pocit vlastní hodnoty, kdy on se těmi výstupy pořád chce ujišťovat ,že má nad tebou moc a že tě vlastní - protože žárlivost není o ničem jiném než o snaze druhého ovládat a vlastnit a manipulovat...bohužel v takovém vztahu se musí špatně dýchat..existují knížky o žárlivosti, zkusila bych si asi něco přečíst..osobně si myslím, že žárlivost do vztahu vůbec nepatří, ani tak zvaná zdravá žárlivost, lidi mají být spolu dobrovolně a mají v tom vztahu být proto, že chtějí - pokud jeden už nechce, je čas se rozejít...chybí tam tolerance, a to, že se sníží už k takovým krokům, že když nejsi doma, tak ti hrozí i kdyby ze strahdy, že malou už doma nenajdeš..zdá se, že tady přestává sranda, buď je primitiv a neuvědomuje si, jak silnou zbraň vytahuje nebo už je tak v koncích a nezvládá svou žárlivost, že každá zbraň dobrá, aby tě zasáhl..osobně - buĎ terapie a jeho pochopení, že takto to není správné nebo konec, protože tohle dlouho asi zvládat nedokážeš...

blandik
29. kvě 2012

@naty - myslím, že někdy si člověk potřebuje prostě postěžovat a ještě není schopný přijmout nějaké řešení nebo stanovisko, a tahle diskuze je asi o tom, prostě se vypsat a přečíst si názory ostatních, postřehy..vzah se nebourá jen tak lehce, stejně tak nejde v takových věcech hned přimout řešení - toť můj názor..

naty
29. kvě 2012

@blandik chápu, co myslíš, a obvykle sem taky toho názoru, ale z ní mám pocit, že chce, abysme jí litovali...upřímně nevím ale, proč bychom měli? Věděla od začátku, jaký je...vzala si ho, pořídila si s ním dítě...on se tak chová dál...tak na co si stěžuje? Tohle prostě nechápu...stěžování si bez toho, abych s tím chtěl něco udělat, mi přijde prostě naprosto zbytečný...

eficenka
29. kvě 2012

@naty můžu říct že sem si před pár lety prožila takováhle 5ti letý vztah... A dlouho trvalo než sem se k něčemu odhodlala... POmohlo mi až to, že sem v době krize ve vzahu s mým ex poznala svého manžela...
Byl hodně dobrý kamarád a pomohl mi z toho ven, jinak bych v tom vztahu asi taky zůstala...
Díky že mám ted svého milujícího manžela...

blandik
29. kvě 2012

@naty - víš, myslím, že nemáme právo soudit, navíc lidi obecně mají různý přístup k životu a někteří mají třeba i přístup "oběť"..když člověk není v té kůži, lehce může soudit..vždy záleží na vlastním pocitu hodnoty, vlastní sebeúctě a na tom, jak jsem zvyklá, že se se mnou zachází a tak někomu stačí i mnohem méně a balí kufry, protože určité chování už neunese, a někdo snese více, možná i proto, že si ze své rodiny nese doměnku, že si stejně nic moc dobrého nezaslouží...jsem toho názoru, že pokud se potřebuje vypstat, tak do toho, cokoliv potřebuje, je to jen na ní - není důležité, jestli nakonec bude nějaké řešení...Osobně myslím, že někdy si člověk potřebuje stěžovat, je to takové nějaké předstádium, později může přijít ta změna, rozhodnutí a někdy se člověk stáhne a zůstane dál bojovat..

martaska78
29. kvě 2012

A nestačila by vám poradna a případná léčba chorobné žárlivosti? Možná potřebuje pomoc. Hlavně to nenech zajít moc daleko,aby ses nebála vyjít z domu 😒

mitote
29. kvě 2012

nevztahl na Tebe ruku... no jednou vztahne, to se nebojim, ze ne...zarlivost je nevylecitelna a paklize se alespon nekroti nejakou psychoterapii, tak leda tak roste k fyzickemu nasili...a souhlasim s @naty jestli chces nazor, vsichni ti ho napsali a shodli se, jestli chce spolitovat, tak to tady ne, to te jen v tom udrzi a to ja delat nebudu

camelinka
29. kvě 2012

@martaska78 no ja uz vidim zrovna takovyhohle pana tvorstva jak kyvne na nejakou poradnu. Tyhle typy si absolutne nejsou vedomi, ze maji problem 🙄

martaska78
29. kvě 2012

@camelinka No jo máš pravdu, ale snad v "dobré chvilce". Když píše, že jinak (když je doma) je v pohodě. Třeba by se s ním dalo nějak "pracovat". Bohužel jsem se nedočetla, jestli to manžílek potom, co vychladne uzná, že se choval blbě 😒

ahojkyy
29. kvě 2012

@petasa ahoj. Ja mam dve otazky na teba: 1. ma alebo mal niekedy jediny dovod na teba ziarlit? Tj ci bol medzi vami podvod, alebo si provokovala, zla minulost, bolo to od zaciatku alebo to zacalo neskor a ked tak kedy, po com? 2. chces napriek tomu, aky je vztah udrzat? Pekny vecer prajem! 🙂

camelinka
29. kvě 2012

@martaska78 silne pochybuju, zeby slaboch ktery si zvysuje nizke sebevedomi tim ze citove vydira zenu i dceru uzna v sebesvetlejsi chvilce ze je zarlivy magor a mel by se sebou neco delat, navic kdyz zakladatelka si to necha libit a jeste vic mu zene vodu na mlyn 😔

schnek
29. kvě 2012

@petasa To, co popisuješ, v žádném případě normání NENÍ! Jediná rozumná věc, kterou můžeš udělat, je zbalit se a zdrhnout. A i tak si myslím, že tě bude nahánět, jak to jenom půjde, a použije každý možný sebesprostější způsob. Vždyť tě jenom ponižuje a využívá! Opravdu chceš vychovat svoji dceru v tom, že tak se má partner chovat? A ty chceš opravdu tak prožít svůj život? Ano, v každém vztahu je něco, co není úplně ok, ale tohle je opravdu chorý.