Přítel žárlí nebo je nemocný?

petasa
18. kvě 2012

Ahoj holky,chci se zeptat,jak to ma´te doma s partnerem,manzelem,pritelem...ohledne zabavy a podobnych veci??Muj pripad:Pet let jsme spolu,dva roky jsme sami bydleli,ja nesmela ani do kavarny na kavu,kdyz jsem se odvazila jit hned jsem byla najvetsi de...v..ka..,nedejboze abych si oblekla saty nebo sukni.Chodit nakupovat byl take problem,pry jsem se chodila predvadet.Do prace kde jsem pracovala jako zdr.sestra jsem se neśmela namalovat,hned to znamenalo,ze tam mam nejakeho chlapa a budu tam s nim spat.Kazdou mou nocni sluzbu se sebral a sel si uzivat,paril do rana,nekdy mi i zamknul a ja nemela jit kam spat.On muze vse a ja nic.Po trech letech se nam naoridla dcera,bydlime u rodicu v baraku v podkrovi.Kazdy muj vylet s kocarem do kilometr vzdaleneho mesta je problem,kazda nevsteva sousedky ktera bydli primo vedle naseho domu je problem,chodim se pry k ni predvadet pred lidma co ma ubytovane jako hosty,ve meste zrejmne nekoho mam poroto tam stale lezu jak pravi muj pritel.Nedavno mi dosla trpelivost a na radu kamaradek jsem mu oznamila ze jdu s nimi do kavarny a pote na disko,ze kdyz muze chodit on ja muzu taky a kdyz je pryc hlidam malou ja,tak ted bude hlidat on.Tata je to vyborny,to nic proti tomu nemuzu namitnout,postara se,zaridi apod,ale pokazde me zacne vydirat ze mi malou vezme pryc ze az prijdu tak uz tady nebudou,ze jedou pryc beze me,je mi je prednejsi se courat a ku...vit,ze je prednesji jit na disko nebo bavit se nez rodina atd.Slibuje a buh vi co by neudelal jen abych byla doma,jiank mi nadava a schazuje me,za vse muzu jen ja.Je to strasne vycerpavajici,nevim jak to mam resit a v kom je vlastne chyba.Mate nekdo podobnou zkusenost??Ja vim ze chlapy to spatne nesou kdyz jde nekam bavit se zenska,ale jsou nejaky hranice ne??Kdyz uz nekam jdu porad me bombarduje smskama ze jsem rovratila rodinu a at si pekne za....s nekym a najdu tam male nahradniho tatinka a podobne,strasne me to ponizuje.Diky za rady a postrehy 😖

mates22
18. kvě 2012

@petasa no je mi tě líto, holka, být tebou, tak se seberu a jdu, půjčka nepůjčka - snad se najdou v tvém okolí lidi, co by trochu pomohli. Když už nemyslíš na svoje štěstí a život - protože tohle není život a samo se to nezlepší- tak mysli aspoň na tu malou. Nedělej si iluze, i na ní si bude usurpovat výhradní právo, jeden takovej případ znám a chudák dítě ☹ .
Ideální by bylo, kydyby on sám si našel někoho jiného, pak by vlastně možná cítil jakoustakous vinu a třeba byste se pak na financích nějak dohodli. I když....podle toho co píšeš nebude úplně v pořádku, tak těžko říct.
Druhá možnost, přesvědčit ho, aby se šel léčit, to se ti myslím nepodaří, bohužel on se cítí naprosto zdráv a tento rodinný model mu storprocentně vyhovuje.

petasa
autor
18. kvě 2012

@gepe pujcka je moje,na byt i na auto.silna jsem,kamosky rikaj ze tohle by nedaly proste,ale nejni co obdivovat,jsem taky pekne blba,vedela jsem ze takovy je a mela s jńim dite,i mamina mi to rikala,ze to tak je

eficenka
18. kvě 2012

@petasa taky jsem u ex nemohla nosit podpatky - přece klapou a nosí je jen kurv.y
Uplně vím, jak se cítíš, můžu doopravdy říct že po 5ti letech vztahu ten rozchod byl jak kdyby mi narostli křídla, já se mohla nadechnout...
A s mým manželem teďka občas se zeptám, no nemá to veliký výstřih? a on se jen usměje, řekne že mi to moc sluší, políbí mě a je to...
Já bych Ti asi radila začít to pevně řešit - možná by ses i po rozchodu s malou cítila lépe... Je to težké, já prvně nedávala najevo jakej ex je, vsude sem ho skoro vychvalovala, ale pak sem se svěřila 2 kamarádkám a ty už mě varovali a já v tom setrvávala ještě 2 roky....

petasa
autor
18. kvě 2012

@ufo8 uz se taky stalo,ze by nejradeji domu z prace neprijel a ze doufa ze chcipne..

ined77
18. kvě 2012

@petasa ... 😅 , tak asi v málo rodinách bys našla naprostý "ideál"...jak by to mělo vypadat?
o děti se staráme společně, bavit se chodíme pokud možno společně, nebo každý sám a spravedlivě...každý má právo si odpočinout, vyrazit si někam, ať už zacvičit nebo já nevím na disco...
ale hlavně, je to o domluvě těch dvou, o tom jak jim to vyhovuje...u vás je to jen o tom, jak to vyhovuje tvému příteli...a to je špatně!

bajamaty
18. kvě 2012

@petasa já odešla od táty svého prvního syna ( měl 4 roky), manžel byl gambler, samé dluhy všude, exekuce a mě fyzicky týral. Ale syna miloval.Náhodou jsem se seznámila se svým přítelem po nějaké době, dnes je synovi 10 let, příteli říká tati, dostal i malého brášku a 1.9.2012 máme svatbu a budeme konečně všichni rodina. Neboj se odejít a začít konečně žít.

lenajsek
18. kvě 2012

Já už nemám asi sílu číst dál a reagovat, omlouvám se...
Tazatelce přeji hodně sil a štěstí v tom osvobodit se, snad jí rodina pomůže, i když jí asi dopředu říkali, jak to může dopadnout... a zkusila bych sama zajít za psychologem, nezávazně si popovídat, aby si tento názor co tady píšeme, vyslechla i od odborníka...
Hodně štěstí!!!

gepe
18. kvě 2012

@petasa promin ze reknu ze je pekne vychcanej 😠 blba nejsi, jen jsi doufala, ze se to zlepsi, to se casto stava, stalo se to i me 😉 bohuzel to bylo pouze horsi a horsi, ver ze u Tebe se to urcite uz z jeho strany nezlepsi. a co jsem ted pochopila, mamina stoji urcite za tebou a bude myslim hodne rada za tebe, kdyz to ukoncis.
@bajamaty jsem rada, ze jsi taky prispela, jsi dalsi u ktere je videt, ze to jde 🙂

crca
18. kvě 2012

Pryč od něj,tohle je fakt nemoc,by mě to řekl jednou 😀 Až půjde příště on někam ,tak bych mu začala říkat to samé co on tobě 😉 Posílala bych mu sms,že rozvrací rodinu a že už dceru neuvidí.....Nevím no,napsala bych víc,jen by mě asi vymazali 😀 Jen nechápu,že když to dělal už před tím,proč jsi s ním otěhotněla a jsi dál....já vím,láska je slepá,ale mětohle dělat chlap ještě před svatbou,tak ho pošlu rychle k šípku,natož si s ním pořizovat mimčo,které bude stejně trpět jako ty 😒 Držím palce,ale jsem teda taky spíš pro variantu zdrhnout co nejdřív,o peníze se neboj,bude ti muset platit výživné,třeba platit i na tebe a myslím,že když si vše pak zařídíš ohledně půjček,tak ti výjdou vstříc,když řekneš v jaké jsi situaci,měli by to upravit a třeba snížit splátky 😉

bajamaty
18. kvě 2012

@gepe Děkuji, jde to, neříkám, že to bylo jednoduché, ale jde to. A dnes mám na klíně skoro dvouletého krásného prcka, starší syn je naprosto v pohodě, klidný, vyrovnaný kluk, já lepím obálky se svatebním oznámením a těšíme se na tátu až se nám vrátí z práce domů.

terkaz
18. kvě 2012

@petasa Reaguji na uvodni prispevek...Takto to ma bohuzel moje segra ( mozna jeste hur) s tim, ze on nenavidi nasi rodinu, nedovoli ji, aby se s nami stykala. Prestoze jsme mu nikdy nic neudelali. Ty jsi na tom o neco malo lepe, a to v tom, ze sis to priznala a rekla to nahlas. Moje segra to bohuzel jeste neudelala a asi jen tak neudela. Tvari se, ze je vse uzasne a pritom vsichni kolem vi, jaky je to prus...
Ach jo. Preji hodne sil, od takoveho chlapa jit co nejdal to pujde. Uvidis jak se ti ulevi...

ufo8
18. kvě 2012

@gepe my jsme se o tom teď bavily s kámoškou psycholožkou (jí totiž manžel taky vyhrožuje sebevraždou pokud se s ním bude chtít rozvést), že statistika říká, že 40% lidí, kteří řeknou, že se zabijou to opravdu udělá 😒 a měj ho pak, s prominutím, blba na svědomí a ještě když v tom jsou už děcka 😒

jako já bych mu dala ultimátum, buď se půjde léčit nebo nazdar, jedině se budeš trápit a pak to vycítí i vaše malá a bude z toho mít doživotní trauma

gepe
18. kvě 2012

@bajamaty 😵sice se neznamena, ale mam z vas ctyr strasnou radost. Za sebe taky vim, ze jednoduche to neni, ale presne tak jde to. S manzelem sice deti jeste nemame, ale lepsiho chlapa jsem si snad taky nemohla prat, prijde mi, ze je "odmenou" za to cim jsem si tenkrat prosla 🙂
@ufo8 utltimatum nic nevyresi, to by Ti mohla taky povedet kamaradka. A lecit se, kdyz si to nechala tak dlouho vse libit a nechala si tak kalet na hlavu? To nepujde, problem neni u nej, on je prece v poradku, to ona se neumi chovat, atd. 🙄

ined77
18. kvě 2012

@ufo8 ...já myslím, že tihle lidi se mají obzvlášť rádi a hlavně jsou na něco takového příliš slabí....buzerovat a ponižovat slabšího, to jo, to by jim šlo...on, kdo se chce zabít většinou o tom moc nemluví.
a pokud je to člověk nemocný, tak ho bude mít na svědomí pouze jeho nemoc....

eficenka
18. kvě 2012

@ufo8
@gepe
já byla v takovém vztahu 5 let... popisovala sem výše... Když sem se po 3 letech chtěla rozejít, můj ex si podřezal žíly, ale uzdravil se - pak sem neměla sílu odejít...
Ale 2 roky na to už to bylo fakt kruté, odstřih od rodiny, nesměla sem s nikým mluvit a pak sem se rozhodla že odejdu i když by to udělal znova.... jen mi řekl že pojede jako voják do afgánistánu a nic více...
Ted vím, že nejel a má nvou přítelkyni,...

bajamaty
18. kvě 2012

@gepe děkujeme moc. Taky mám toho nejlepšího chlapa pod sluncem, každému říkám, že si beru za muže svého nejvíc nejlepšího přítele.

gepe
18. kvě 2012

@eficenka zvlastni, jsi prvni o kom vim, ze ten druhej vyhruzku nejen udelal, ale tak asi to nebylo vazny... ten afganistan mel byt asi neprimou vyhruzkou taky pro Tebe. Vidis, ja kdyz chtela odejit, tak jsem tak dostala nakladacku, ze jsem nemohla ani s makeupem ven. Po nekolika letech po mem odchodu mi sdelil, ze u nej byla chyba ze zacal chodit k psychia jelikoz mel novou pritelkyni a flakl ji snad uz prvni mesic co byli spolu (i kdyz jsem mu to rikala kdysi ja at si zajde), ze on je ten agresor a ja obet a blabla mi slintal na icq a hovor ukoncil "stejne si pica". vic asi uz ani neni co dodat z me strany.. 🙂 btw> od toho vztahu nesnasim do vztahu vsechny maskulina a jmeno Zdenek 🙄

@bajamaty neni vubez zac! 🙂

bajamaty
18. kvě 2012

Pro mě byla poslední tečka, když k nám přišli po několikáté exekutoři domů a tenkrát malý Matěj se ptal :" maminko, kdo jsou ti pánové ?"
v té chvíli mi docvaklo, že tím manželstvím nejvíce ubližuji svému synovi. Našla jsem si malý podnájem, odstěhovala se se synem , překonala rozvod a soud, kdy žádal syna do péče. Teď nás na podzim po svatbě čeká nový soud, ohledně synova příjmení. Exmanžel nechce dát souhlas a syn by se rád jmenoval jako přítel, bráška a já po svatbě. Držte nám palce.

ined77
18. kvě 2012

@bajamaty ...držím všechny které doma najdu!!! 😵
on někdy člověk ve snaze..slepé snaze nebrat dětem tátu udělá víc kopanců než je zdrávo.... ☹

skotskaa
18. kvě 2012

Nevim, jestli to tu už někdo nepsal, ale já bych se mimo jiné bála, že až holčička povyroste, bude se z ní snažit udělat spojence proti Tobě. "Koukej, máma jde zase pryč, chce nás opustit. Má nějakýho chlapa." A podobný keci, kterýma se bude snažit deptat Tebe, ale vlastně ublíží dceři. A další věc - člověk, kterej tak moc žárlí, se řídí heslem: Podle sebe soudim tebe. On předevšim nevěří svojí věrnosti, proto pochybuje o Tvojí. Vždycky myšlenky a činy ostatních posuzujeme ze svý perspektivy a podle svý povahy.

naty
18. kvě 2012

@petasa podle tvých příspěvků soudím, že je tahle diskuze poměrně zbytečná 🙄
Ne, opravdu to není ani trochu normální chování, právě naopak...je mi líto hlavně dcery, ta bude mít úžasnej vzor ve vašem vztahu...

natalie77
18. kvě 2012

@petasa můj názor je, že je nemocný...a je schopný udělat všechno! Škoda, že jsi tak neuvažovala před těhotenstvím, s dítětem se už člověk rozhoduje hůř. Být Tebou, tak bych utekla, protože dusno se přenáší i na malou a stejně to nemá žádný dobrý konec. Takový člověk své chování nezmění, naopak se to věkem zhoršuje!
Normální to není, všichni chlapi nežárlí, mám možnost to posoudit. Měla jsem žárlivého přítele, ale prchla jsem, protože mě to dusilo a myslela jsem si, že je chyba ve mně. Teď mám manžela, který když někam chci jít, tak mě tam i odveze, pochválí mě, že mi to sluší (když tomu tak je 😉 ) , řekne mi, ať se bavím. Pak si mě vyzvedne nebo mi klade na srdce, abych nešla nikde sama. Pravidelně chodím s kamarádkami jednou měsíčně do restaurace a představa, že by mi dělal dusno, nepohlídal malého....tak to už je omezování osobní svobody. Je mi líto, že se zamýšlíš nad tím, že je chyba u Tebe....ne Ty jsi normální, ale Tvůj přítel má problém se seběvědomím a je nemocný. Ale asi soudí podle sebe..jinak nevím, proč Tě tak obviňuje.... 😒 . Prchej, dokud je čas!!

luznicarka
18. kvě 2012

@petasa od takovýho chlapa bych mazala i s malou protože to není normální a opravdu jednou může hrozby proměnit v činy a co pak ☹. Hlavně fakt může udělat cokoliv a ač je dobrej táta tak jen aby ti ublížil může ublížit i jí. Sice se ti špatně rozhoduje s dítětem ale právě kvůli dítěti bych s ním nezůstala. Já todle nikdy nezažila mě nažel naopak vyhazuje abych si někam zašla ale já prostě od dětí nejsem schopná odejít 😅

camelinka
18. kvě 2012

@petasa uprimne se divim ze s nim porad jsi a ze sis s takovym "psychopatem" poridila dite 😅 . Rekla bych ze je nemocny, je chorobne zarlivy a aby si zvysil svy maly ego,ponizuje tebe a bude to cimdal horsi ☹ . Od PC se nam tu radi lehce, ale utec dokud vas nezacne nedejboze mlatit, uz kvuli holcicce bych prchala co by mi nohy stacily!!!

laola
18. kvě 2012

@petasa s obrovským rozběhem kopnout do prdele.... a hooodně daleko.

karmenta
18. kvě 2012

Síla teda ti povím. Můj manžel také rád nevidí když si vezmu tričko s výstřihem když jdu sama, ale aby mi něco zakazoval, no to by mohl zkusit jen jednou.

Každý vztah má jinak přísná pravidla, ale toto je opravdu už přes hranici, to už je dokonce tak daleko za hranicí že se už o žádné hranici nedá ani mluvit.

Utíkej pryč

jajina.c
19. kvě 2012

Petasa:(, je mi to líto, ale proboha, na nic nečekej a jestli je to tak jak píšeš, tak utíkej rychle pryč! Já jsem si prošla něčím podobným ( naštěstí v tom nebyli děti ). Tohle je jen začátek, věř mi. Začne to takhle, Ty toho budeš mít dost, určitě ti v srdci obsadí místo jiný chlap a ty budeš chtít odejít a to teprve pak začne pravé peklo. Prostě se seber a odejdi, komunikovat radím jen přes právníky - kvůli dceři, takový člověk není normální a je schopný něco udělat sobě i Vám a už vůbec nepodlehni na sms a volání, já to jednou udělala a málem mi to stálo život, jel se mnou v autě jako blázen a říkal, do kterýho stromu to narve, když prý mě nemůže mít on, tak nikdo ( to už jsem se sním rozcházela ). Naštěstí na něj zabralo, že jsem v autě otočila, slíbila mu všechno, co chtěl slyšet, pak mě odvezl domů, že pro mě večer přijede a půjdeme na usmiřovací věčeři. Už mě ale neviděl! Obeznámila jsem s tím jeho i mojí rodinu, známé a skrývala jsem se jak jen to šlo. Nebýt pár statných kamarádů, kterých se bál, tak nevím. Nejlepší ovšem v té době bylo, když jsem šla na policii, aby mi pomohli, tak mi řekli, že bohužel nemohou nic, pokud mi fyzicky neubližuje.. ☹. Pokud odejdeš, tak někam do neutrálního místa, já bydlela měsíc u kamarádky, kde on na mě nemohl, ale čekal všude kam jsem šla, vyašla jsem z domu - on tam byl, čekal na mě před zaměstnáním, objížděl město, aby mě našel, já jezdila půjčeným autem, aby mě nepoznal. Smsek posíla na desítky denně mě, našim, novému přítelovi, známým a to co tam psal, z toho se mi zvedá žaludek ještě dneska. Pomohlo změnit si číslo, jezdit do práce třeba o hodinu dřív a z práce dýl, a on se pak ztrácel.Tenkrát tohle ještě trestné nebylo, ale dneska už naštěstí ano, takže pokud Ti začne vyhrožovat, tak se seber a jdi ho naprášit. Holky, kdo jste v podobný situaci, rychle pryč - vím o čem píši. Vím, že to není jednoduché a ani já bych to tenkrát bez přátel, rodiny a nového přítele nezvládla a jsem jim za to do dnes vděčná. A holky, takhle mě trápil neuvěřitelný dva roky!!! Pak si našel nějakou holku a byl klid. A paradox je ten, že když jsem sním začínala, tak byl v pohodě a hrozně hodný a milý. Neřešte to pokud možno samy, snadno Vás zlomí. Přeji hodně štěstí.

hancazivocich
19. kvě 2012

@petasa - uteč! Odejdi....Prchni... Já jsem sama.. CHvilku.. Třeba Ined o tom ví víc...
Já skončila na AD, měla jsem chuť se zabít... Nebylo to o žárlení, bylo to ,,jen" o výbuchách vzteku.... O tom, že mu ,,jen" občas ulítla ruka... Je pryč.. Dávám se do kupy.. Mmchdm - též zdr. sestra... Už jsem v práci...
Vadí mi, když se ke mně někdo moc přiblíží, když vleze do mého prostoru, když mám pocit, že mě někdo odřízl od únikové cesty, vadí mi prudké pohyby, vadí mi výtky... Ač třeba to nejsou klasické výtky - jen upozornění, myšleno v dobrém, tak se z toho skládám... Nenech to dojít sem....

hancazivocich
19. kvě 2012

Kde je střed nevím, ale tohle dobrý není a nebude..

Ideální je, když trávíš čas s ním i s dítětem, pak jen i spolu dva.... Chodíte spolu! ven, na akce, máte společné zájmy, přátele... Když se tě začnou stranit známí, přátelé, rodina - když ho víc lidí nemusí, tak bych zpozorněla...
Když si on chodí a ty nemůžeš, když se on nestará.... A tobě to vadí... Když - je jich moc.... To pak poznáš... Většinou to dlouho omlouváš, tvrdíš okolí, že ti to nevadí, když nepřebaluje, nehraje si, není s vámi doma, není, nefunguje.... Ale ono to vadí!

weri1
19. kvě 2012

jediná rada - ODEJDI A HNED