Přítel žárlí nebo je nemocný?

petasa
18. kvě 2012

Ahoj holky,chci se zeptat,jak to ma´te doma s partnerem,manzelem,pritelem...ohledne zabavy a podobnych veci??Muj pripad:Pet let jsme spolu,dva roky jsme sami bydleli,ja nesmela ani do kavarny na kavu,kdyz jsem se odvazila jit hned jsem byla najvetsi de...v..ka..,nedejboze abych si oblekla saty nebo sukni.Chodit nakupovat byl take problem,pry jsem se chodila predvadet.Do prace kde jsem pracovala jako zdr.sestra jsem se neśmela namalovat,hned to znamenalo,ze tam mam nejakeho chlapa a budu tam s nim spat.Kazdou mou nocni sluzbu se sebral a sel si uzivat,paril do rana,nekdy mi i zamknul a ja nemela jit kam spat.On muze vse a ja nic.Po trech letech se nam naoridla dcera,bydlime u rodicu v baraku v podkrovi.Kazdy muj vylet s kocarem do kilometr vzdaleneho mesta je problem,kazda nevsteva sousedky ktera bydli primo vedle naseho domu je problem,chodim se pry k ni predvadet pred lidma co ma ubytovane jako hosty,ve meste zrejmne nekoho mam poroto tam stale lezu jak pravi muj pritel.Nedavno mi dosla trpelivost a na radu kamaradek jsem mu oznamila ze jdu s nimi do kavarny a pote na disko,ze kdyz muze chodit on ja muzu taky a kdyz je pryc hlidam malou ja,tak ted bude hlidat on.Tata je to vyborny,to nic proti tomu nemuzu namitnout,postara se,zaridi apod,ale pokazde me zacne vydirat ze mi malou vezme pryc ze az prijdu tak uz tady nebudou,ze jedou pryc beze me,je mi je prednejsi se courat a ku...vit,ze je prednesji jit na disko nebo bavit se nez rodina atd.Slibuje a buh vi co by neudelal jen abych byla doma,jiank mi nadava a schazuje me,za vse muzu jen ja.Je to strasne vycerpavajici,nevim jak to mam resit a v kom je vlastne chyba.Mate nekdo podobnou zkusenost??Ja vim ze chlapy to spatne nesou kdyz jde nekam bavit se zenska,ale jsou nejaky hranice ne??Kdyz uz nekam jdu porad me bombarduje smskama ze jsem rovratila rodinu a at si pekne za....s nekym a najdu tam male nahradniho tatinka a podobne,strasne me to ponizuje.Diky za rady a postrehy 😖

turcice
29. kvě 2012

@petasa zlato..věř mi..mám něco podobného za sebou..odejdi od něj..ikdyž máte holčičku..my také měly společné dítě...to se nezmění...a bude to horší věř mi...vím o čem píšu

veru324
30. kvě 2012

@petasa Opravdu uteč, tohle se nikdy nezlepší. Taky to mám za sebou, nejdříve nařkávání z nevěry, hlídání, omezování, později se mnou i surově třásl a to jen proto, že mi zavolal dávný kamarád. SMS od známého? neexistovalo. Vyvrcholilo to fackou a to byla konečná. Peťo, co až budeš muset jít do práce? S malou do školky atd.? Odejdi od něj a začni konečně žít.

romca13
30. kvě 2012

@petasa Bože,,, rychle pryč od takovýho chlapa,,, to je normální teror,,, nebo jede pod heslem : podle sebe soudím tebe???? aby nakonec neměl on nějakou slečinku, když takhle vyvádí,, ono to tak občas bývá,, no ať už je to jak chce, tohle není život, to je utrpení, takhle přece nehceš žít a vychovávat v tom dceru,, abys s ní enmohla do parku, s jinýma maminama na procházku, když není klid ani když žijete s rodiči, tak teda nevím,,, ale to je třeba aby to došl opředevším tobě,,, holky ti tu můžou psát milion svých podobných zkušeností,ale rozhodnutí je stejně jen a jen na tobě,,,jen by mě ještě zajímalo, na jakou poslední kapku čekáš,,, až tě zmlátí??????

zuzik24
30. kvě 2012

@petasa Ahojky, tohle chování opravdu není normální, je ubohý a je s podivem, že jsi neutekla mnohem dřív než jste měli dítě 😔 Protože do tohohle přivést dítě, mi přijde divný. Asi jsi si myslela, že se to zlepší, ale to je podle mě nejhorší si myslet, že dítě vztah vyřeší ☹ Nechápu, proč v tom vztahu ještě jsi. Pokud bys opravdu chtěla odejít, můžeš kontaktovat příbuzné, známé, jestli by pomohli nebo existují různé helpcentra, azylové domy. Cokoliv je lepší než nechat vyrůstat dceru v tomhle prostředí. Bude si myslet, že je normální, aby se partner takto choval a ponese si to celý další život. Jen v sobě musíš najít sílu to řešit, tohle se nikdy nezlepší, naopak. Vím to od kamarádky, taky to začalo takhle, nesměla například vozit kolegy z práce v jejím vlastním autě, jen jeho kamarády pod jeho dohledem. A pak to přišlo, jedna facka, když byl opilý, pak už ji fackoval i za střízliva, zkopal ji v koupelně, mlátil ji, když s tímhle h......m už byla těhotná. Když jsem se jí zeptala, proč s ním je, proč to neohlásí na Policii, tak mi jen řekla, že HO miluje. V tu chvíli jsem nevěděla, co na to říct a vlastně dodnes nevím. Tohle není láska, to je prostě něco nepochopitelného. Jak můžu milovat člověka, který mě psychicky nebo fyzicky týrá??? To už je závislost a neschopnost samostatného bytí. Zkusila bych navštívit nějakého psychologa, třeba v těch helpcentrech by je mohli mít k dispozici, protože zřejmě není pro tebe jednoduché odejít, aby jsi získala zpět ten správný pohled na vztah, vztah není o vlastnictví. Aby mi partner poroučel v čem mám chodit, s kým se bavit, kam chodit - tak to opravdu NEEE!!!!

skotskaa
30. kvě 2012

@blandik Souhlasim. Petasa si zvolila roli oběti. Že je tak dlouho v tak zoufalym vztahu evidentně znamená, že jí na tom vztahu něco vyhovuje, něco jí přináší, jinak by v něm nebyla. A pravděpodobně jí vyhovuje i to ponižující zacházení. Věřim, že to má hlubší kořeny, který by měla odhalit, tzn. že by měla pracovat u terapeuta předevšim na sobě. A taky si myslim, že tahle celá debata je takový předstádium, který nakonec ke změně povede, ale ten proces může trvat několik týdnů i několik let.

petasa
autor
31. kvě 2012

@romca13 nevim,na zmlaceni rozhodne ne,ikdyz jak pises o te slecince,vim ze si nejaky cas dopisuje s nejakou holkou a to mi samozrejmne vadi,jenze pry je to vse jen hra a dela si z ni legraci ale tomu ja samozrejme neverim,tenkrat uz jsme to dost resili,no udelat to ja tak je konec mezi nami.Cekam proste az neco vyplave napovrch myslim ze s ni porad udrzuje nejakej vztah,kdybych ho hlidala tak jak on me urcite bych na to prisla rychle.Vis jak on se chova,??Kdyz nedejboze jdem nekam bavit se spolu,coz mimochodem uz nikdy neudelam,tak ani nevi ze tam jsem ja kdyz se opije a bavi a cumla se tam s nejakou jinou kterou si tam ohledne,takze zrejmne jak pisete ze podle sebe soudi me.Ja mu nikdy takhle neublizila jako on me ze by me s nekym videl ci neco jineh,Proste nevim.Ted jsem mu dala nuz na krk,rekl ze jinej nebude a ze nemocna jsem ja a uboha taky,ze mi jde jen o to abych mohla trajdat a v tom ze pro me spociva smysl zivota,ze kdyz jsme bydleli jen spolu v CB nikdy bych to neudelala a tady u nas na vesnici ze jsem pry mezi svejma,ze jsem si nasla kamaradky kurvy a tak chci byt jako ony a zapadnout sem.Uz tri dny semnou vubec nemluvi,pokud se ptam jak to chce resit ze ja takhle zit nechci,tak pry hleda nejaky reseni,sam nevim,ale menit se nebude a zvykat na to ze bych mohla nekam chodit taky ne.

petasa
autor
31. kvě 2012

@veru324 Bojim se toho,s tou praci.Byl to problem uz kdyz jsme bydleli sami a mela jsem praci kus za barakem,jit driv a popovidat s protejsi smenou co koncila to byl hned duvod k debate ze tam mam chlapa a chodim kuli nemu driv,no nevim jak to dopadne.Mam v hlave desnej choaz

petasa
autor
31. kvě 2012

@ahojkyy Nemam zlou minulost.byla jsem studentka,normalne se bvila jako kazdy mlady.Nikdy jsem ho narozdil ze on me ano,nepodvedla,nikdy!A jestli to chci udrzet nevim,pokud bych mela jisttou ze bude jiny,tak ano,jinak je nam dobre,,ale..

romca13
31. kvě 2012

@petasa no a vidíš to,, jak se může cumlat s někým jiným????? a ještě před tebou?? no to je vrchol,,, ty bláho, ,te nby měl sbalený kury raz dva,,, to je právě to,,, co dělá on, myslí, že budeš dělat taky i když jsi mu nikdy nedala důvod žárlit,,, prostě by neunesl kdybys dělala to co on,,, to jsou ti hajzli, co sami můžou všechno a ženská aby doma seděla na prdeli a čekala s navařenou večeří a roztaženýma nohama, až přijde domů,,,,, seber se a pryč od něj,, přece se nenecháš tak ponižovat??????? holka, to už jsi měla udělat dávno,,, myslím, že tady opravdu není na co čekat,,,,,, máš život před sebou,,,

petasa
autor
31. kvě 2012

je to strasne tezky,pokazdy kdyz na to pomyslim a vidim malou jak vola tata,tata a je z nej nadsena a je ji s nim dobre,nevim jak to bude,jestli si ji bude brat jednou za 14 dnu nebo jestli se vubec dstehuje,proste jsem mu to rekla,tri dny nemuvi,pry hleda reseni,ale tydle svoje ulety vysvetluje tim ze me miluje a ze by stejne nikam k jine nesel a ze kdyz je ozralej chova se jak magor,no proste nechapu

romca13
31. kvě 2012

@petasa to ale není omluva,,, bych mu řekla, když se tak chováš ty, tak já budu taky,,, ať má aspoň důvod žárlit,,, co myslíš, žeby udělal, kdyby tě viděl s chlapem?? dokázal by na tebe vztáhnout ruku?

petasa
autor
31. kvě 2012

myslim si ze ano,a taky by ze me udelal takovou ku...vu ze by se na me nikdo v sirokym okoli ani nepodival.A on si zrejmne mysli ze ja se tak chovam ze..

misaskul
31. kvě 2012

@petasa Žádné "prý je to jen hra", žádné "je to strašně těžký"... Četla jsem tvůj úvodní příspěvek a pár posledních a to by si přítel / manžel zkusil jednou mi říct, že se jdu na nákup předvádět nebo se nesmím do práce namalovat a letěl by jak namydlenej blesk. Konec. Natož s takovým člověkem založit rodinu. Lituju tě a být tebou, ukončím to velmi rychle. To není normální chlap, ale nějakej silně zakomplexovanej ... ani mě nenapadá žádný výraz, jak ho nazvat. Celkově ta situace, já nechápu jak to může dojít tak daleko, opravdu jednou by mi něco takového řekl a podruhý už by mu to ani strach nedovolil pokud bysme byli ještě spolu, nebo by byl konec. Tečka.

vladla
31. kvě 2012

Je to nemocný člověk!!!Nechápu na co ještě čekáš?!Na zázrak???Ten se nikdy v tomto případě nestane!!!
Rychle pryč!!!
Nenech se ponižovat určitě najdeš super chlapa,který si Tě bude vážit!!!
Ale tohle mít doma?!A jestli vůbec přemýšlíš o tom,zda s ním zůstat a máš ho ráda....tak promiň,ale to ani Ty nejsi v pořádku!!! 😒

romca13
31. kvě 2012

@petasa no jasný,,, ženská, kdyby si našla chlapa ( což v tvém případě ani nemí) je kurva, ale jak se kurví borec, tak je to frajer největší ,,,,, haha,,,, chápu, že je těžký odejít od otce tvého dítěte,,,ale jsi mladá,,,a život je krátkej,,, přece nejlepší léta sváho života nebudeš zalezlá doma v roláku a jen s dcerou, kterou nemůžeš ani zavést so školky, aby ses náhodou po cestě nepotkala s nějakým mužským a ten tvůj z toh neudělal oooobr scénu,,, nechápu,,,,nechápu ženky, který chlap dokáže takhle zmanipulovat,ovládat,,, on ti bere seběvědomí,,, nakonec z tebe zůstane jen vyšťavená holka, která nemá ráda sama sebe, protože si bude vše dávat za vinu,,,,

petasa
autor
31. kvě 2012

Ja se rada mam a nenecham se od nej donutit do neceho co nechci,jako ze reknu ze nekam jdu a poslechnu si ty vsechny sceny co udela ale jasny ze mam strach ze je fakt udela,neco z toho co rika a taky pak tyden potom co jsem nekde byla posloucham co a kde a s kym,ja se nenecham zavrit doma,ale stve me ze by to tak chtel a ze mu prijde normal ze zenska nikam nesmi,

ivigirl
31. kvě 2012

@petasa já ti povim jedo ZDRHEJ a to velice rychle. Já jsem taky nezažila nic dobrého od ex, mlátil mě až mi stříkala krev z obličeje, on podváděl, chlastal a psych. mě nehorázně deptal, napíchl PC aby věděl, co si píšu s kde kym a hlavně co, pak se opil a bylo zle, nechci tady psát vše, to by slabší nátury mohlo trefit.
Nicméně, moje mamka, když ovdověla, tak si našla pána, první rok dobrý, pak pil a mlátil, nesměla se malovat, vonět a umývat 1x týdně, když se umyla dřív a zjistil to, bylo zle a opět raději nebudu pokračovat, ale dopadlo to tak, že po ní začal střílet, naštěstí byl tak ožralej, že se netrefil.
Holku máte malou a časem si zvykne na návštěvy otce, jestli tedy nechceš aby to všechno viděla a vnímala.
Žijeme v 21 století, takže ty se můžeš malovat, když se cítíš namalovaná líp, můžeš si vzít tílko a sukni, když je venku vedro a taky můžeš s kamarádkama jít na kávu, či discu a co víc? Můžeš mít i pár kamarádů chlapů!
Nevěř, že ti bude slibovat, že se změní.... nevěř že tě miluje, protože nemiluje tebe, ale tu moc tě ponižovat!
Je to ubožák a s takovým chováním ať táhne k čertu.
Vem rozum do hrsti, nehledej důvody proč s ním být a seber sebe, i dceru a jdi co ti síly stačí.

radus2011
31. kvě 2012

@petasa Ahojky, je dobře, že si mu to řekla, tohle je hrozné. Aby tě pak ještě nemlátil! Tyhle týpci jsou toho schopní ☹

romca13
31. kvě 2012

@ivigirl moc hezky jsi to napsala,,, ,mě tohle úplně zvedá ze židle,,, jak si někdo prostě tohle může nechat líbit,, mě to přijde jak z jinýho století, nebo jinýho státu, kde ještě ženy jsou služky a otrokyně chlapům,,, ti chlapi jsou prostě ubožáci, kteří mají nějaký mindrák a proto se potřebují ujišťovat, že dokáží někoho ovládata vlastnit,,,,,

petasa
autor
31. kvě 2012

On mi tudle po tom co jsem mu oznamila ze at se sebere a chova se jinak podle urcitejch pravidel jinak ze mu vse sepisu co mi kdy rekl a sbalim mu kufry,rekl,ze ja ho budu vyhazovat??Tak to teda ne a ze to jsem pos...rala a ze mu vyhrozuju a ze to proberem s jeho maminkou ze ta je jedinej chtrej na svete,neda na ni totiz dopustit.Zajimalo by me jestli ji mam treba napsat maila a v nem vybarvit jakej Lubosek doopravdy je.Je jasny ze bude stat za nim,je to jeji ssyn..

romca13
31. kvě 2012

@petasa a kde bydlíte? je možný, že jsi ti tu psala,ale nechce se mi projíždět celá diskuse,,, máte svoje bydlení? nájem, byt, domek???

ivigirl
31. kvě 2012

@romca13 a když by nějaký chlap si na takovýho debila počkal a rozsekal mu držku, tak je malinkej a ani nepípne. I to jsem měla v merku 😔 ale raději jsem odešla, trvalo to i tak dlouho, ne často, ale to pak ke konci stálo za to. Pak jsem chvilku "sekala latinu" a když přišel z práce, už jsem tam nebyla ani já, ani naše věci a bylo.

ruzenkas
31. kvě 2012

@petasa ahoj, to co píšeš je opravdu hrozné. Myslím si, že opravdu není dobře být s někým, kdo se tak chová, jen kvůli holčičce. A ač to nevypadá, tak to ale určitě vnimá, že není vše tak, jak má být. Taky věřím, že rozhodunutí odejít je taky hrozně těžké a taková rozhodnutí se nedělají každý den, ale opravdu si myslím, že pro dobro Tvoje a Tvé dcery bude lepší odejít. A že vyhrožuje s dcerou, to je největší slabost a jeho nevyspělost a ví, že tím Tě vždy ovlivní a neodejdeš od něj. Každopádně přeji hodně síly!

misaskul
31. kvě 2012

@petasa Proč bys to psala v mailu jeho matce? To ti nijak nepomůže. Tím neztrácej čas. Sbal si raději kufr a zmiz. S takovým člověkem bych se vůbec nebavila. Konec, tečka.

petasa
autor
31. kvě 2012

ja jsem tady doma a problem je taky v tom ze tohle cele podkrovi nam postavili jeho strycove,jen za obedy,nic vic.A ja ho ted budu odsud vyhazvat,ale co,pujcku mam na sebe ja.Auto by si zrejmne vzal on,pac jak by asi dojizdej do Budejc do prace nevim,takze tech 1400 bych snad uplatila.Za rok do prace,to by se dalo.Ja nevim je o trapne psat jeho matce co,ona je znala a plati na nej,ale ten by se asi stejnak nezmenil.Proste mi stacilo jak mi rekl ze ustupovat nebude a nemocna jsem ja,ne on

petasa
autor
31. kvě 2012

@romca13 domek je mojich doricu,nad nimi nam postavili podkrovni byt jeho strycove,za cenu obedu,nic vic,jak jsem psala.a ja ho ted vyhodim...

misaskul
31. kvě 2012

@petasa Proboha to si nevyčítej, že to stavěli za obědy, to není tvůj problém.
No asi ti moc nepomůžeme, dle tvých reakcí a výčitek to vypadá, že od něj ani nemáš v nějaém úmyslu odejít, resp. vyhodit ho, ukončit vztah.

ivigirl
31. kvě 2012

@petasa proč to budeš řešit s "tchýní" a ním? Nejsem si jistá, zda to chceš řešit nějak, nebo setrvat v tom kde si. Dost holek ti tady napsalo, ať odejdeš, tak nad čím tápáš? On se nezmění a opravdu nemá cenu se s ním o tom ani bavit, pořád dávat šanci.
PROČ? Chceš vůbec odejít? Jeho matka za ním bude asi stát až ti rozbije papulu a ty sebudeš moct ani najíst !
Ona ti poví beztak, že sis to udělala sama 😠
Prostě odejdi a není tady co řešit, jsou tady tací, co to zažili, jako já a určitě nepíšu jen tak ! ale ze svý špatný doby s takovým hovadem, co je ten tvůj. (Promiň)

petasa
autor
31. kvě 2012

Jasne ze to je skalni reseni,radsi bych aby to uz nedelal,ale jsem realista a vim ze takovy chlap se asi jen tak nezmeni.Nevim jak to dopadne.

misaskul
31. kvě 2012

Jak to dopadne? Tak buď v tom soužití budete pokračovat, ty budeš z toho stále v pr... anebo se z toho dřív nebo později zhroutíš, nebo až bude Vaše malá větší, tak ji bude tatík štvát proti tobě anebo to taky může dopadnout mnohem hůř, třeba jednou až se vrátíš domů z kafe (když jsi podle něja taková ku...) tak už tam třeba nebude, ale ani vaše malá ne...

Znovu jsem si četla tvůj úvodní příspěvek, ten člověk je hodně psycho, jeho matce bych nepsala, jeho matkou bych totálně pohrdala, protože když ona z něj vychovala takového psychopata, tak asi ani ona k tomu nemá daleko.