Přítel žárlí nebo je nemocný?

petasa
18. kvě 2012

Ahoj holky,chci se zeptat,jak to ma´te doma s partnerem,manzelem,pritelem...ohledne zabavy a podobnych veci??Muj pripad:Pet let jsme spolu,dva roky jsme sami bydleli,ja nesmela ani do kavarny na kavu,kdyz jsem se odvazila jit hned jsem byla najvetsi de...v..ka..,nedejboze abych si oblekla saty nebo sukni.Chodit nakupovat byl take problem,pry jsem se chodila predvadet.Do prace kde jsem pracovala jako zdr.sestra jsem se neśmela namalovat,hned to znamenalo,ze tam mam nejakeho chlapa a budu tam s nim spat.Kazdou mou nocni sluzbu se sebral a sel si uzivat,paril do rana,nekdy mi i zamknul a ja nemela jit kam spat.On muze vse a ja nic.Po trech letech se nam naoridla dcera,bydlime u rodicu v baraku v podkrovi.Kazdy muj vylet s kocarem do kilometr vzdaleneho mesta je problem,kazda nevsteva sousedky ktera bydli primo vedle naseho domu je problem,chodim se pry k ni predvadet pred lidma co ma ubytovane jako hosty,ve meste zrejmne nekoho mam poroto tam stale lezu jak pravi muj pritel.Nedavno mi dosla trpelivost a na radu kamaradek jsem mu oznamila ze jdu s nimi do kavarny a pote na disko,ze kdyz muze chodit on ja muzu taky a kdyz je pryc hlidam malou ja,tak ted bude hlidat on.Tata je to vyborny,to nic proti tomu nemuzu namitnout,postara se,zaridi apod,ale pokazde me zacne vydirat ze mi malou vezme pryc ze az prijdu tak uz tady nebudou,ze jedou pryc beze me,je mi je prednejsi se courat a ku...vit,ze je prednesji jit na disko nebo bavit se nez rodina atd.Slibuje a buh vi co by neudelal jen abych byla doma,jiank mi nadava a schazuje me,za vse muzu jen ja.Je to strasne vycerpavajici,nevim jak to mam resit a v kom je vlastne chyba.Mate nekdo podobnou zkusenost??Ja vim ze chlapy to spatne nesou kdyz jde nekam bavit se zenska,ale jsou nejaky hranice ne??Kdyz uz nekam jdu porad me bombarduje smskama ze jsem rovratila rodinu a at si pekne za....s nekym a najdu tam male nahradniho tatinka a podobne,strasne me to ponizuje.Diky za rady a postrehy 😖

veru324
31. kvě 2012

@petasa jestli je domek tvejch rodičů a ty vědí, jaký on je, tak tohle bych vůbec neřešila. sbalila bych mu kufry, vyměnila FAB a ať táhne. Bože, čtu to tady a vybavuje se mi ten můj ex. Tihle psychopati jsou otřesní. Přestaň sebou nechat takhle vláčet.
Každopádně se připrav na to, že až ho vyhodíš, bude to jen začátek. On bude dolejzat, SMSkovat, zvonit, otravovat, prosit. Pak to chce jen pořádnou náturu, vydržet, změnit telefon, klidně sebou pro začátek mít vždy doprovod atd. NEvracet se za žádnou cenu. Malou si předávat pod dohledem další osoby, než to vychladne.

skotskaa
31. kvě 2012

No, já bych to za sebe uzavřela. Nežiješ v pohádce, chápu, že nechceš, aby se tak choval, ale to se klidně můžeš postavit na hlavu, nic se nezmění. Právě v týhle chvíli máš dvě možnosti - trávit další roky s člověkem, jehož teror se bude stupňovat, dokud si nenajde nikoho jinýho (milenku docela jistě, ale trvalej vztah, tomu moc nevěřim. Proč by se vzdával jedný pokořený ženy, kterou může ovládat.) a nebo odejdeš, dokud si mladá a máš kupu možností začít jinde a snad jinak, s někým jiným. Už to tu padlo několikrát, ale prosim tě zkus procítit tuhle větu: "On se nezmění." To znamená, že teď opravdu volíš jen mezi dvěma alternativama - zůstat právě s tímhle člověkem, jakým je teď x odejít od něj. Třetí možnost, že se změní, není reálná. Na tu rovnou zapomeň. To by na sobě musel chtít pracovat a bohužel tyhle chlapi to odmítaj, protože k tomu nevidí důvod. Problém je přeci v okolí.

zuzik24
31. kvě 2012

@petasa To myslíš vážně, že se před Tebou cumlá s jinou ženskou a Ty s ním stále zůstáváš? Kde je nějaká sebeúcta? Teda, ve mě to vře. 😠 Neumím si představit, že by mi tohle udělal partner a já bych řešila, jestli je jeho chování normální. Řešila bych jen to, jak od něj co nejdřív odejít! Musí Tě mít totálně obtočenou kolem prstu, jestli jsi ho po tomhle nekopla do zadku!!! A promiň, bydlíš u svých rodičů, tak co řešíš? Určitě by Ti finančně vypomohli, oni neví, jak se k Tobě chová??? Nehledě na to, že nejste svoji, tudíž bys mohla mít mohla i nějakou finanční pomoc od sociálky. A přijde mi směšný, když píšeš, že nesmíš nosit sukně, tílka, boty na klínku, nesmíš se s nikým bavit, nikam chodit, že manipuluje už i s dcerkou, že Ti vyhrožuje, že až přijdeš od kamarádky, že už tam malou neuvidíš, že se cumlá před Tebou s jinou ženskou a pak napíšeš, že je s vám spolu jinak fajn, že je to super táta!!!!! 😕 🙄 🤐 Tohle přece k sobě moc nepasuje!!!! Můžu se zeptat, kdy je vám spolu fajn??? Když držíž - s prominutím - hubu a krok???? Když spíte? Nebo jak to je? Na nic nečekej a vykopni ho!!!

vladla
1. čer 2012

Tady je asi každá rada na prd!Jak to tak pročítám,každá z nás stojí za tebou a ty pořád nevíš jestli ho opustit nebo ne??? 😠
pokud je pravda co tu oněm a o sobě píšeš......můžeš mít čisté svědomí.Mysli na malou!!!Moc dobrým příkladem jí tedy rozhodně nejdeš!!!Chudák musí poslouchat vaše rozepře a na to má ,mylím si spoustu času!!
Pokud sama nebudeš vztah chtít ukončit,nikdo jiný to za tebe neudělá!V tomto stádiu rozhodně nic dobrého nečekej!!!Nikdy to nebude klapat a manžel se nikdy nezmění!!Vyhoď ho než ti něco udělá!!!

Pokud nejsi alkoholička nebo feťačka soud se přikloní vždy na stranu matky.
Dítě v první řadě potřebuje laskavou,vyrovnanou a usměvavou maminku!!!!!Nebo myslíš,že psychicky zdeptaná,ustrašená troska je pro ní lepší?! 😠

meandra
1. čer 2012

@petasa Z tvých příspěvků mám pocit, že nežiješ tady, ale v nějaké muslimské zemi, kde nic nesmíš, nikam nesmíš, musíš být jen zahalená, nenamalovaná. Proč se necháš tak ponižovat? Jen proto, že malá volá tata, tata? Jestli to mezi vámi tak bude pokračovat, už to asi dlouho volat nebude. Nevím, proč se necháš zastrašovat, co o tobě rozhlásí, když ho opustíš atd. Copak okolí neví, kde je pravda a bude mu věřit jeho nesmysly? Je to chudák, naprosto bez sebevědomí a systematicky a cíleně o něj připravuje i tebe. Nenech si to líbit. Všichni ti to tady radí, a jakoby to nechceš slyšet. S jeho matkou bych odmítla cokoli řešit, veškeré problémy jsou mezi vámi, tak ať do toho ona neplete.

camelinka
1. čer 2012

@petasa az ted sem se docetla ze zijete v dome tvych rodicu. Copak oni nevi co ti provadi? Jestli ne, tak jim to rekni, domluv se na pomoci a pak ho sbal, vymen zamky a kufry nech pred dverma. Zmen si cislo a nechte se s malou od nekoho doprovazet a chranit. Jiny reseni me nenapada.
Kdyz dojde na soud, tak budes mit svedectvi rodicu co ti provadel a jak te psychicky tyral. Musis ale chtit ty, my ti tu muzeme radit do haleluja, ale stejne je to na tobe. Otevri oci dokud je cas.

petasa
autor
1. čer 2012

@zuzik24 Nam je fajn kdyz ano drzim hubu a krok a vse je ok,kdyz jedem na vylet kdyz jsme spolecne na zahrade no.Ted jsem mu rekla co a jak a ze mu dvaam ultimatum a proste jestli to jeste zopakuje poleti a at eme to mrzi sebevic on pak vytahuje co vse pro me na zacatku vztahu udelal a ze mi postavikl bydleni atd,ale na to ja nemuzu byt tak mekka a nechat se tim ovlivnit nebo jak to mam resit nevim

petasa
autor
1. čer 2012

Holky nejhorsi je,ze on ma pocit ten,ze ja na ukor sve zabavy a toho ze se chci tkahat po nocich i dnech s zenskejma ktery jsou podle neho ku...vy a de...ky,chci nicit cely nas vztah a rodinu.

camelinka
1. čer 2012

@petasa proste je to jen na tobe, nic si nevycitej, snazila ses to udrzet dyl, nez by snesla nektera z nas, udelalas co se dalo abyste zustali spolu,ale s takovym clovekem se proste zit neda a vis to sama. Dcera potrebuje klidnou spokojenou rodinu, ne ustrasenou deprimovanou mamku a otce tyrana. Nekde na vas ceka nekdo, komu se nebudes muset neceho dovolovat 😉

veru324
1. čer 2012

Píšeš Nám je fajn když držím hubu a krok....opravdu NÁM?? Fajn je jemu, ty si přece představuješ život jinak. Místo aby byl hrdej na to, jakou má krásnou ženskou, chová se takhle. Držím ti palce,ať vydrržíš a začneš volně dýchat.

zuzik24
1. čer 2012

@petasa Držím Ti palce, abys opravdu našla sílu a dotáhla to do konce. Hlavně si nic nevyčítej!!! To, že vám jeho příbuzní postavili podkroví jen za obědy, to je přece v pořádku, že si takhle příbuzní pomáhají. My když přistavovali na chatě, tak dal taky ruku k dílu každej a nic za to nechtěli. Kdo může říct, že vztah po nějaké době nekrachne? Nikdo. A váš vztah jsi udržovala ty, jak píše camelinka, žádná z nás by to nesnesla tak dlouho. Malá je opravdu ještě malá a je jasné, že nějakou dobu se po tátovi ptát bude, ale je lepší, když se bude ptát Kde je táta? než aby se pak jednou třeba zeptala Mami, proč je na Tebe táta zlej? Hodně sil, držím palce i na nohou. A i kdyby Ti sliboval modré z nebe, nepodlehni tomu, bude ok pár dní, možná týdnů, ale pak se to vrátí ještě s větší intenzitou!!!

luznicarka
1. čer 2012

@petasa tak držím palce aby si opravdu zvládla to ultimátum dotáhnout dokonce. Nenech se zvyklat kecama že co on pro tebe udělal. Dyť ty si taky jen tak na prdeli neseděla určitě si mu pomáhala, takže jen jeho zásluha to není 😉 . Myslím na tebe a malou .

vladla
4. čer 2012

@petasa Ahojky pohnulo se to k lepšímu??

skotskaa
6. čer 2012

@veru324 Moc bych se nad slovem NÁM nepozastavovala. Čim dýl to tu čtu, tim víc věřim, že slovo nám tam sedí. Ten vztah takhle roky vyhovoval oběma a z těch nejednoznačných příspěvků Petasy je to dost zřetelný. Pokud někdo pomoct nechce, nemá cenu se rozčilovat ani snažit. Někdy člověk musí padnout na dno, aby se konečně vzchopil.

nikkkyska
10. čer 2012

Holky chlapi jsou všechni stejní blbečci,zajímají se jen o svoji potřebu,já to mám doma podobně,takže vím o čem slečna mluví... 😒 akorát,že my jsme s přítelem spolu skoro rok(známe se ale dýl) a je fakt,že jsme do toho rychle praštili co se týče bydlení a potomka...taky to podle toho tak u nás teď funguje,nedošlo to zatím ještě tak daleko jako u slečny,že bych nesměla chodit v sukních,malovat se atd. ale jelikož jsem teď v osmém měsíci těhu tak mě neustále provokuje a rýpe do mě,mám problémy s oteklýma nohama,vysokým tlakem a štítnou žlázou a sestřička už se mě na poslední kontrole ptala zda nejsou doma nějaké problémy,řekla sem,že nejsou,ale na to mi odvětila,že se nemám bát říct pravdu,že chlapi nic nechápou a myslí jen na sebe a stresují nás a to není dobré na náš stav,že díky tomu mám i tak vysoký tlak,nehledě na to,že celé těhu zvracím,hlavně pokaždé co mě můj nějak vynervuje..myslela sem,že mám skvělého chlapa,ale vím,že nemám,on si chodí po venku s kamarádama,když jdu ven já tak je to většinou tam kde něco vyřídím-úřady,budoucí babičky,doktoři a obchody.bydlíme u "tchána",doma se musím o všechno prosit,když potřebuju s něčím pomoct,protože ani jednoho to samo od sebe nenapadne.Od jakživa mám kamarádů víc než kámošek,přítel žárlí na naprosté zbytečnosti jako třeba že sem si s kámošem psala po 6ti letech 3hodiny na facebooku a mu nenapíšu nic,proč bych mu jako měla psát,když se vidíme každý den doma a můžem si všechno říct doma že! v únoru jsme měli problém,miláček těžce nesl,že mě miluje můj nejlepší kamarád,ožral se a dělal mi tady po venku mezi barákama scény jak prase,nadával mi taky jaká sem děvka a kurva,přitom neměl důvod!a jelikož už sem měla břicho,byl sníh a já do toho furt padala,přišlo i na chycení pod krkem,ale nakonec se na druhý den jakš takš omluvil.ikdyž ani nevěděl za co,protože si prý nic nepamatoval a když sem mu řekla co dělal,tak z toho nijak nebyl špatný...nj je to těžké s chlapama...ty ženy,co jsou vdané to mají horší,ale my nevdané máme pořád možnost to nějak řešit. Včera jsem mu dala ultimátum,že jestli ještě bude neustále dělat žárlivé scény a nebude mě respektovat jako svou přítelkyni s kterou čeká dítě a ví,že má být v klidu a bez stresu,tak že jestli to bude dělat a nezačne se chovat jako chlap a nezačne být zodpovědný tak že mi nedělá problém se zebrat a jít od něj pryč. V dnešní době dítě totiž není zas až tak velký závazek jak si někteří myslí a pokud se po porodu nezmění tak opravdu od něj odejdu a myslím,že by to tak měla udělat každá žena,pokud udělala maximum a už nemá sílu a ví,že ten vztah nemá smysl.Můj zatím ještě smysl má,ale pokud se přítel nezmění tak nevidím jiné východisko. Asi tak to vidím já a to je můj názor...Každý člověk má právo(a hlavně ten mladý) na to být šťastný a pokud to tak není tak se jde hledat štěstí jinam,bohužel je to tak. Hlavně když se chlap neustále zajímá jen o své potřeby a vykládá jaké má starosti a jak nemůže spát v noci,přitom jediná starost kterou má je chodit do práce a vydělávat peníze,o ostatní se starám já a nepomůže s ničím dokud mu 10krát neřeknu!! Ono všichni jsme lidi a každému jednou ta trpělivost dojde a pokud nenajde řešení tak se pak není dál o čem bavit.. 😉 a pokud má slečna takový problém s přítelem,radím,devče uteč!!! Bude líp,věř mi! Tohle je psychické týrání! Už hlavně proto,jestli máš malé dítě! To dítě všechno vnímá,hlavně pokud se hádáte a jsi ve stresu tak to dítě to cítí a pokud si rozrušená ty,tak bude i dítě a nebude chtět časem skoro jíst a ani pít,to jsou všechno stresy které se na něj přenáší nejvíc. Navíc pokud to dítě vnímá jak se k tobě jeho otec chová,tak může takovou povahu velmi rychle okoukat!!!A to nesmíš dopustit! To samé sem řekla já:chceš mě deptat?chceš mi pořád dělat scény a rýpat do mě? Tak to dělej,dělej to tak dlouho než se naseru a fakt si balím. A teď je doma jakš takš klid,tak uvidíme jak dlouho to chlapcovi vydrží 😀 ale každopádně pokud mě bude stresovat po porodu tak se od něj odstěhuju,dítě i já budem potřebovat jisto jistě hodně klidu. 😉

stavba
10. čer 2012

@petasa ahoj, nechci být ošklivá, ale proč jsi si s takovým blbcem pořizovala dítě? Evidentně tohle příšerné žárlení trvá už hodně dlouho a vůbec se to nelepší. Já tohle nechápu, to si sebe tak málo vážíš, že se necháš takhle psychicky týrat. Vždyť jsi mladá(předpokládám) ženská, tak je snad přirozené, že chceš vypadat hezky upravená, občas někam vypadnout z každodenních starostí a popovídat si s kamarádkama třeba někde v kavárně. Ten tvůj blbec (pardon, ale slušněji to nejde nazvat) si pro svou chorobnou žárlivost neuvědomuje, že ženská se maluje a hezky obléká i pro svůj dobrý pocit. Neříkám, chodit ve vyzývavých šatech, ale prostě upravená tak, aby jsi se cítila dobře. Co jako ten tvůj čeká? Že budeš připoutaná jen doma k dítěti a nevystrčíš paty z domu? Co je na tom za rozdíl, když se baví on? On je ti nějak nadřazený? Měla jsi ho kopnout do (ty víš kam) už dávno a utíkat od něj tak rychle, jak to jen jde. Život s takovémhle ponižování ti akorát způsobí to, že si sama sebe přestaneš vážit a začneš věřit tomu, co ti on každý den říká. Možná se opakuji, nečetla jsem diskuzi, ale jestli to jen trochu jde, tak od něj uteč, i když spolu máte dítě. To tím bude trpět nejvíc, když uvidí, jak se k tobě jeho táta chová a jednou se bude chovat stejně a to ty určitě nechceš.

stavba
10. čer 2012

@petasa teď jsem teprve koukla na tvé fotky a musím říct, že má na koho žárlit. Jsi vážně hezká ženská 😉. Tak si nekaz život s takovým psychyckým vyděračem, máš na víc.

eloana
11. čer 2012

@petasa je zarleni a zarleni..... v tomto pripade bych sbalila kufry a zmizela...... a nasla si normalniho chlapa.. jsi mlada , hezka....
Pokud zustanes zdepta te a podleme se to bude zhorsovat. Mate dite, ktere s vami zije a vnima to a take ji to poznamena do zivota

snuflinka
11. čer 2012

Podobný vztah jsem měla 4 roky...bylo hodně těžké z něj utéct, nevím, jak to takový typy dělají, že máš pocit, že od nich prostě nemůžeš odejít...ale jde to...Chvílemi jsem si říkala, že je to asi moje vina, že se tak chová, atd. Ty to máš a budeš mít ještě horší o to, že už spolu máte holčičku...
Ale věř tomu, že když člověk sebere tu sílu a uteče, prvních měkolik měsíců je strašných, ale nakonec je člověk velký vítěz...Protože takhle žárlivý chlap je prostě už opravdu nemocný!!!
A taky není pravda, že chlapům vadí, když se ženská jde bavit atd., to vadí jen někomu a zas záleží na míře...pokud je mezi partnery důvěra, nemá cenu žárlit ani toho druhého nepouštět se bavit...Já chodím běžně na kafe i s kamarádem - chlapem!!! A manžel je úplně v pohodě, protože si vříme. Ale taky je pravda, že je to proto, že jsem z toho vztahu byla hodně poznamenaná a hodně jsme o všem na začátku mluvili. Takže jsem mu řekla, co všechno mi můj předešlý přítel dělal a že prostě vím, že kdyby udělal jen nahodile něco z toho, byla bych schopná se zatvrdit a prostě odejít. A musím říct, že na to, jak manžel na začátku tvrdil, že je žárlivý, tak jsem od něj nikdy neslyšela jakýkoli náznak toho, že by mu cokoli vadilo...

Tak hlavu vzhůru, pokud do toho půjdeš, tak je to obrovský boj, ale osvobodit se z takového vztahu stojí za to, protože to tě jen ničí!!!