Přítel žárlí nebo je nemocný?

petasa
18. kvě 2012

Ahoj holky,chci se zeptat,jak to ma´te doma s partnerem,manzelem,pritelem...ohledne zabavy a podobnych veci??Muj pripad:Pet let jsme spolu,dva roky jsme sami bydleli,ja nesmela ani do kavarny na kavu,kdyz jsem se odvazila jit hned jsem byla najvetsi de...v..ka..,nedejboze abych si oblekla saty nebo sukni.Chodit nakupovat byl take problem,pry jsem se chodila predvadet.Do prace kde jsem pracovala jako zdr.sestra jsem se neśmela namalovat,hned to znamenalo,ze tam mam nejakeho chlapa a budu tam s nim spat.Kazdou mou nocni sluzbu se sebral a sel si uzivat,paril do rana,nekdy mi i zamknul a ja nemela jit kam spat.On muze vse a ja nic.Po trech letech se nam naoridla dcera,bydlime u rodicu v baraku v podkrovi.Kazdy muj vylet s kocarem do kilometr vzdaleneho mesta je problem,kazda nevsteva sousedky ktera bydli primo vedle naseho domu je problem,chodim se pry k ni predvadet pred lidma co ma ubytovane jako hosty,ve meste zrejmne nekoho mam poroto tam stale lezu jak pravi muj pritel.Nedavno mi dosla trpelivost a na radu kamaradek jsem mu oznamila ze jdu s nimi do kavarny a pote na disko,ze kdyz muze chodit on ja muzu taky a kdyz je pryc hlidam malou ja,tak ted bude hlidat on.Tata je to vyborny,to nic proti tomu nemuzu namitnout,postara se,zaridi apod,ale pokazde me zacne vydirat ze mi malou vezme pryc ze az prijdu tak uz tady nebudou,ze jedou pryc beze me,je mi je prednejsi se courat a ku...vit,ze je prednesji jit na disko nebo bavit se nez rodina atd.Slibuje a buh vi co by neudelal jen abych byla doma,jiank mi nadava a schazuje me,za vse muzu jen ja.Je to strasne vycerpavajici,nevim jak to mam resit a v kom je vlastne chyba.Mate nekdo podobnou zkusenost??Ja vim ze chlapy to spatne nesou kdyz jde nekam bavit se zenska,ale jsou nejaky hranice ne??Kdyz uz nekam jdu porad me bombarduje smskama ze jsem rovratila rodinu a at si pekne za....s nekym a najdu tam male nahradniho tatinka a podobne,strasne me to ponizuje.Diky za rady a postrehy 😖

bajamaty
18. kvě 2012

Tak od takového bych prchala mílovými kroky. Promiň, ten člověk je nemocný a tebe lituji.

ined77
18. kvě 2012

@petasa ...tak to je mi moc líto ☹ .to už není jen žárlivost, ale přímo patologická žárlivost, tudíž nemoc.
jsou možné snad jen dvě varianty...odejít od něho nebo ho přesvědčit, aby svůj problém začal řešit.
člověk si zvykne skoro na vše, ale nechat se celý život ponižovat, špehovat a s prominutím buzerovat...to přeci nemůže skončit nikdy dobře ☹ .

vilma25
18. kvě 2012

stačí přečíst jen začátek - to je na lékaře, nebo útěk....

petasa
autor
18. kvě 2012

@ined77 strasne me to vysiluje,ja kdyz uz seberu odvahu k tomu a nekam jdu,druhy den jen posloucham koho jsem si tam nasla a ze s nekym mluvil kdo videl co jsem delala,a od ceho ze mam modrinu na ruce kterou tam mam uz mesic..a co ze tak kulhamjestli jsem dole namozena po vcerejsku,no hrozny proste

michaelka83
18. kvě 2012

Také bych s takovým člověkem nevydržela. Je to normální domácí násilí - psychické. ☹ Já bych osobně zkusila manželskou poradnu, kdyby nebyl ochotný s tím něco dělat, podala bych žádost o rozvod.

lenajsek
18. kvě 2012

To je otřesné, opravdu není normální, promiň, ale měl by se jít asi léčit.. pořádně si přečti co jsi napsala a zkus se na to podívat jako bys ho neznala, jako bys to četla jako my tady... to je naprosto šílené, já bych v tomhle vůbec nevydržela, aby mě chlap vyhrožoval, že mi vezme dítko a odejde s ním, neustále mě osočoval, že s někým něco mám a že jsu kur... a podobně... To teda opravdu ne, pokud máš kam jít, okamžitě bych odešla a asi i podala žádost o rozvod, já bych teda takového partnera nebo manžela nechtěla ani za nic, natož otce mých dětí... a člověka, se kterým bych měla být celý život, aby mi byl oporou, vzájemně jsme si věřili, ale aby mě nepouštěl ani s kamarádkami na kafe, jednou za čas jít posedět večer a ještě aby mi u toho vyhrožoval a nadával, tak to opravdu ne... 😝 😝 😝

kway
18. kvě 2012

To už je nemoc ne žarlivost ,promin ale odešla bych od nej to nemá budoucnost ☹

petasa
autor
18. kvě 2012

@vilma25 ja ho mam rada,jinak jak rikam,dceru miluje jindy je nam spolu dobre ale kazdy opusteni baraku je problem,bojim se az budu muset do prace,to mu bude pak vadit taky

jantarka
18. kvě 2012

Tak to je tedy síla. Od takového zmetka okamžitě pryč nebo budeš mít zničený život nejen ty, ale i tvoje dcera ☹

lenajsek
18. kvě 2012

@petasa Jestli píšeš, že ho máš ráda, i po tom všem co Ti vždycky dělá, když chceš někam jít, že je vám jindy spolu dobře a dceru miluje, tak to bys asi měla začít řešit co nejdříve, nevím, kdy se chystáš zpět do práce, ale čas letí... otázka ovšem je, jestli on s tím bude chtít něco dělat, předpokládám, že jemu to, co dělá, přijde úplně normální a že Ty jsi ta špatná... možná bych nejdřív sama zašla do poradny nebo k psychologovi poradit se, co s tím, ale nevím, jestli to k něčemu povede, když se nezapojíte oba, hlavně tedy on...

ined77
18. kvě 2012

@petasa ..no to ti samozřejmě naprosto věřím!!
já žila x let taky s pěkným volem, jinak to opravdu napsat nemůžu a to jsem ještě slušná, ale tohle už je silné kafe i na mě.....jak tohle může skončit...ty na antidepresivech, v lepším případě...a co až vám malá odroste..začne takhle buzerovat i ji?....opravdu si myslím, že v tomhle případě kdo uteče, ten vyhraje, i když vím, že tohle se lehce radí takhle v klídku domova, ale je to určitě to nejrozumnější co můžeš pro sebe i vaši malou udělat ☹ .
on je opravdu nemocný!...a to je potřeba si uvědomit...jen se obávám, že prášek na takovouhle chorobnou žárlivost a aroganci ještě nikdo nevymyslel ☹ .

petasa
autor
18. kvě 2012

je to tezky odejit od taty ditete,ale tohle prece nejni normalni,ja jsem taky jen clovek a potrebuju ten socialni kontakt.

gepe
18. kvě 2012

@petasa mam zkusenost a to vcetne fyz. nas., nastesti bez ditete. Muzes to resit, vzit malou a ukoncit to. Jine reseni neni. Jak nektere radi doktora pro nej, to nema smysl, protoze dle nej je on v poradku, problem a chyba je u Tebe. Takze on se ani lecit nepujde a ze sve strany to uz vubec nebude resit. Ukonci to dokud je mala jeste mala, muze se pozdeji stat, ze ji se stane to same, jelikoz ji muze prijit z domaciho prostredi, ze je to tak normalni :( Klidne co se tyka stehovani pozadej nekoho blizkeho at Ti pomuze a pryc - on nebo Ty, nevim ci je ten dum. A hlavne moje mama mi vzdy kdysi rikavala "pro jedno kviti slunce nesviti".

Otazka pro Tebe: Mas ho rada jako ze ho mas rada, muzes se na nej spolehnout, citis v nem oporu a dalsi veci? Nebo ho mas rada, ze s nim mas dceru a jsi uz vlastne na nej a na to vse zvykla? Proc ho mas vlastne rada?

petasa
autor
18. kvě 2012

@ined77 mas pravdu,proste musi padnout na same dno aby si uvedomil ze takhle nikam nedojde s timhle chovanim.Taky se bojim ze az mala odroste bude ji buzerovat,diktovat jako me co si smi a nesmi koupit a co si smi obleknout atd.

lenajsek
18. kvě 2012

@petasa Jen abys na to dno nespadla Ty.... 😖 😖 😖 To doufám ne, ale já si tohle vůbec neumím představit, nikdy jsem nic podobného naštěstí nezžila a snad ani nezažiju... ale nedokázala bych asi odhadnout, kam až takový člověk může zajít... někdy nemusí jít jen o výhružky a může se to co říká, stát skutečností.... radši nedomýšlet... já bych prchala, otec dítěte neotec dítěte, jednou mě prostě psychicky ničí a to by pro mě opravdu nebylo k žití!!!!

gepe
18. kvě 2012

@petasa a hlavne! jsi krasna mlada holka, mas nadhernou holcicku! tohle jsi si kdysi prala ci chtela pro sebe a pro sve deti? verim ze urcite ne. Vim, ze se to asi necte ci neposloucha dobre a ze to rozhodne neni jednoduchy, malo kdo to pochopi i ze neni zase tak jednoduche odejit kdyz je clovek psychicky uplne na dne. Me museli kdysi pomoct, jinak bych tady uz asi nebyla a ne vlastni vinou 😕 holka ukonci to a neboj se si rict o pomoc.
@lenajsek bud rada ze nezazila. Ja to kdysi mela 4,5 roku komplet psy i fy, je to uz 11 let co to mam za sebou a nektere rany si "lizu" na psychice jeste doted. O jizvach co mam na pamatku nemluve.

ined77
18. kvě 2012

@petasa ...nejsem vědma, ale takové chování od něj lze očekávat i v budoucnu.... ☹ .
možná by nebylo od věxc poradit se třeba s nějakým odborníkem.....psychologem nebo někde v manželské poradně...ale nevím jestli nějaká rada existuje ....přeci nemá nikdo právo aby ti zakazoval či přikazoval jestli někam můžeš/nemůžeš jít....psala jsi, že i se zaměstnáním byl problém...to už opravdu není normální ☹ .

hasky24
18. kvě 2012

Je to velmi podobné mému kdysi dávno neuváženému vztahu a radím pryč od něj dokud je čas 😒 😢

petasa
autor
18. kvě 2012

@gepe ja vim,jenze je to tezke,ja jsem na nem zavisla,vydelava pro nas,samosebou ze penize mi nejsou prednejsi nez stesti me a dcery,ale mame pujcku,ja to sama nezvladnu,nejsme manzele.Vzdycky tohle dela a ponizuje me a nakonec kdyz reknu ze zustanu doma aby mel klid,tak mi rekne at jdu,ale druhy den a nasl.tyden se nebavi semnou a ma jen narazky na to co jsem kde delala a s kym a proc atd

jantarka
18. kvě 2012

@lenajsek naprosto souhlasím!!! Od slov k činům může být jen kousek ☹ A maličká si nezaslouží vyrůstat vedle takového člověka. Ať už je teď jako táta světový nebo ne. Za pár let se i toto změní a malá bude od něj stejně terorizovaná jako ty 😔

lucenek
18. kvě 2012

@petasa tohle chceš dovolit????Aby tohle dělal i malé? jako holky maj pravdu a ty jako zdravotník bys už měla mít dávno zvednutý prst v hledáčku......jako prrr

janinka1987
18. kvě 2012

Prosím tě, nechci se tě dotkout, ale proč jsi s ním proboha měla dítě když už byl předtím takový???!!! Tohle je něco příšerného, já bych si takhle kadit na hlavu nenechala, sebrala bych dítě a brala nohy na ramena. Tenhle člověk se nikdy nepolepší, spíš se bojím, že to povedene k násilí...Za chvilku dostaneš kvůli jedné vycházce facku a pak...
Jen k té poslední věci, že to chlapi špatně snáší??? To je přece blbost! Normální chlap uznává, že i žena má právo někam si vyrazit a to mezi to nepočítám to kafe s kamarádkou, to je úplně mimo...Já chodím 3x týdně do posilovny (kde jsou samý namakaný chlapy, že), každou chvíli jdeme s kamarádkama a dětma ven, jezdíme na výlet, chodíme k sobě na kafe...Tak jednou za 2 měsíce si vyrazíme v sobotu večer na babskej mejdan, a on mě tam i sám odveze a ještě mi pořeje hezkou zábavu! určitě není takový jediný na světě....Bolý mě z tebe u srdce a je mi tě moc líto, já bych tohle nepřežila ani dva dny ☹ tohle je fakt na doktora.

ined77
18. kvě 2012

@petasa ...není to tak těžké odejít...jen člověk nesmí hledat výmluvy proč ne....sama vidíš, že takhle by žádná ženská žít nemohla a nechtěla, natož s dítětem.
navíc...on není jen otcem vašeho dítěte, ale má být taky tvým mužem, o kterého se můžeš opřít, důvěřovat mu a on tobě....nefunguje vztah, kde není důvěra... ☹

eficenka
18. kvě 2012

@petasa
bohužel mám tu samou zkušenost... Naštěstí po 5ti letech vztahu jsem dokázala najít odvahu a jít pryč... Pak jsem našla super chlapa, vzali jsme se a čekáme miminko...
K mému ex - nesměla jsem taky nikam chodit, nemohla jsem doma projít nahá - prý někdo určitě sleduje v okně, nemohla jsem se na vysoký bavit se spolužákama, vždycky když jsem si koupila tričko - první co bylo tak pokud mělo výstřih nesměla sem ho nosit, když to byl rolák tak bylo strašně krásný...
Pak mi začal omezovat vztah s rodinou - nemám otce a vychoval mě dědeček, omezoval mi přístup k němu, prý ať si vyberu....
No ani nikde na procházce v lese sem se nemohla vyčůrat - co kdyby mě někdo viděl, nemohla jsem chodit ke gynekologi - k chlapovi prej mě může vidět jen on....
Já jsem se to celých 5 let snažila řešit, byly hádky, říkala jsem že se s ním rozejdu , vždycky byl třeba měsíc klid, ale pak nanovo... Sliboval že si i někam zajde, ale nikdy nešel..
Díky tomu že sem poznala svého již teď manžela mouhu říct, že to bylo peklo, nikdy bych do toho nešla.
Zkuste zajít do poradny nebo něco,ale tohle nejde žít jak se řetězem... Já se cítím tak volně po tom co sem se rozešla a užívám si to.... Držím palce aŤ to dobře dopadne...

gepe
18. kvě 2012

@petasa ja vim a verim ze to neni jednoduche. Pujcka je pouze na Tebe, bydlite u rodicu Tvych? Vis, pokud jsi to vydrzela vse tolik let, tak aniz bys vedela, jsi hodne silna, drzis sebe i malou aniz by sis to uvedomovala.

petasa
autor
18. kvě 2012

zajimavy je ze holky kamaradky maji treba zas chlapy kterym je to uplne jedno ze nekam jdou a sami ty chlapy se couraj kazdy vikend,o deti se nestaraj a ty zensky taky spokojeny nejsou,tak kde je vlastne nejakej kompromis a v cem

lenajsek
18. kvě 2012

@petasa a nemáš ve své rodině nebo u dobrých kamarádů někoho, kdo by Tebe a dcerku podržel, pomohl vám??? Já na jednu stranu chápu, že máte hypotéku, že bys to sama neutáhla, ale opravdu si přečti, co píšeš, že Ty mu nejdřív řekneš, že teda doma zůstaneš a on Ti pak milostivě povolí někam jít a následně Ti to pak týden vyčítá a zase uráží.... proboha!!!!!!!

petasa
autor
18. kvě 2012

@eficenka Ahoj,je to velmi,velmi podobne,Vystrihy take ne,sukne ne,naha doma ne,ani v kalhotkach,venku na zahrade v satech proste problem velikej a resit ho muzem vda dny a dve noci.K Vanocum mi koupil rolak,to je vkusny,nejradeji by me videl v pytli.Ted jsem si koupila baleriny na klinku,vypada pry jak ku...,lepsi by asi bylo nosit cele jaro a leto tenisky.Bavit se s chlapem to je tabu,tady u nas ve vsi uz to vsichni pochopili a tak ode me davaji ruce pryc,tim padem zas jsem na tom bita ja,prootze semnou se kazdy radeji prestane bavit

ufo8
18. kvě 2012

doporučuju odejít, utéct a najít si normálního chlapa a to dřív, než tenhle začne vyhrožovat, že se zabije

gepe
18. kvě 2012

co je nejhorsi, ze presne do takovyho vztahu se riti moje kamaradka, ktera zna moji zkusenost. jsou spolu tri mesice, uz mela monokly na ruce jak ji jednou, uz i picou, mrchou i spinou byla oznacena, vyhazuje, atdl. pak breci a slibuje ze uz to neudela, stale resi kazdy jeji slovo ci pomalu hybnuti ruky... minuly patek jsem s ni o tom mluvila a dostalo me to pak samotnou dolu 🙄 jeste ze mam zlatyho manzela a ji dnes oznamim ze pokud ma v umyslu v tomhle vztahu pokracovat, tak po dobu toho vztahu se nebudeme spolu vubec vidat.
@ufo8 jee vidis, me taky tenkrat tehdejsi vyhrozoval ze se zabije 😀 pardon ze se smeju, ale stejne to neudelal, pouze pak vyhrozoval i pote co jsem od nej odesla.
@eficenka @petasa to je mi taky hodne znamy. vcetne toho, ze kdyz jsem sla nekam sama, tak jsem byla vymodena jak kurva, kdyz s nim tak jako smucka, dle nej.