Přítelova ex pořád volá, píše. Mají spolu dítě

maky_maky
15. srp 2010

Ahojky, nevím už sama jak dál a s kým si o tom popovídat, tak vás prosím o pomoc a rady či zkušenosti.
S přítelem jsem se seznámila minulý rok v únoru. Byla to láska na první pohled. Dlouho a často jsme si povídali a tak jsem se dozvěděla, že měl ještě před půl rokem přítelkyní se kterou má v té době tříletého klučinu. V tu dobu jsem byla ještě vdaná ale vztah nestál za nic a tak jsem jen hledala možnou záminku pro rozvod. Rozvedla jsem se a zůstala s mojí malou dcerkou s ním. Martin byl ke mě milý a přesně to co jsem hledala. začali jsme bydlet spolu. Bohužel, jeho ex přítelkyně mu nedala pokoj nikdy!!! myslím nikdy opravdu nikdy. denně mu aspoň desetkrát volala i v noci, že malej to a tamto. Zkoušela jsem to vydržet nějakou dobu to trvalo ale vždycky jsem to překousla. Spával u ní, když malej plakal atd pořád si volali atd. pořád mi říkal že se to časem změní že to pochopí a že bude zase fajn, tak jsem čekala a věřila a čekala. Bohužel je to už skoro dva roky a je to čím dál horší měsíc od měsíce. Moc se milujeme a to je to co mě strašně ničí, před nějakým časem jsem si řekli, že bychom chtěli miminko, ale copak to jde. Neustálé volání, psaní a já nevím co ještě. Dokonce se přítel teď seknul a už nechce, aby neublížil malému _ prej!!! Ale víte jaké to je, když se žena těší na miminko a najednou to prostě nejde protože nějaká blbá pi... pardon,se rozhodne zničit celej život.

no pro začátek se omlouvám, ale musím končit. ještě svůj příběh dopíšu zatím děkuji za jakýkoliv názor.

maky_maky
autor
16. srp 2010

mnohem složitější je bohužel i to že všechny jejich společní známí kteří by mu mohli pomoct mohli, všechny jejich hádky vydívají a moniku znají, ale protože ví, že by jim pak udělala ze života peklo tak raději mlčí a nepletou se do toho!

maky_maky
autor
16. srp 2010

chápů že je možné všechno řešit nějak!!!!!!

ale nechápu proč k řešení takových problémů používá dítě jako nástroj!!!!!z toho je mi na blití!!!

maky_maky
autor
16. srp 2010

@dostoj ježiš to je taky drsný, vidíš to je ono dítětem nic nevyřešíš, to mě taky moc mrzí!!!! bože proč musí být pořád všechno tak složité!

vís co ona kolikrát i když nebyl marta doma protože já jsem na mateřské takže jsem doma pořád za mnou přijela a vyhrožovala mi, že když se nezabije ona tak něco udělá malýmu a pak i mojí aničce aby si neměli co vyčítat a tak!!! marečkovi jak říkáš navykládala různé výrazy na můj účet taky to chudák nechápe!!!

jinak ještě o té péči bylo nám poraděno, že máme počkat až bude mít kluk větší rozum a až bude moct sám posoudit co je pro něho nejlepší od sociálky chápete to takovej blábol. do té doby bude z kluka úplnej magor!!!

maky_maky
autor
16. srp 2010

@dostoj a ted už spolu nejste???? a miminko čekáš s jiným mužem???

daida
16. srp 2010

@maky_maky no, nevím. Asi bych dál trvala na víkendech syna u vás, kdyby nesvolila nebo domluvu nedoržovala, řešila bych to přes sociálku a zbytek bych nechala osudu. Dostoj napsala dost zajímavý názor, nikdo neví, jak to všechno dopadne, ale nejsme stroje, není možný mít dokonalej život. Nevím.

maky_maky
autor
16. srp 2010

@daida díky pravda to je jen se každej normální člověk snaží to mít v životě jednodušší a nakonec zjistí že si to udělal ještě složitější!!!!

daida
16. srp 2010

@maky_maky dělala jsem kdysi krizovou intervenci v Riapsu a tam nám vždycky říkali, že když dojde k vydírání nebo vyhrožování sebevraždou atd. nemá ten druhý ustoupit a má říct: to, co říkáš je jen a pouze tvoje rozhodnutí. A budeš zodpovědný za něj jen a jen ty. Nikdo jiný. Nazdar. Nebo tak nějak. Hotovo. Ale doba postoupila, nevím, jak se to řeší teď. Můžeš se na to zeptat 222 580 697 Riaps linka -nevím určitě ale jestli ten telefon je správný.

dostoj
16. srp 2010

@maky_maky to jsou ale uplny kecy. Az bude starsi, tak bude naprosto zmanipulovany matkou (i nevedome) a stejne nebude mit chut s vami byt. Z vlastni zkusenosti doporucuju nepodlehnout tlaku socialnich pracovnic (ty jsou divny, nekdy by to stalo za to, je nahrat a pustit jejich nadrizenymu), ale opravdu si trvat na svem a to tou nejspravnejsi cestou - skrz soudy. Nas vzdycky odrazovali od toho, oznamit to, kdyz nam syna nedala a nebo se nejak vymlouvala, vzdycky jsme skoncili jenom na socialce a tam nam to rozmluvili. To dneska uz bych byla tvrda a chtela bych vsechno podle soudu a kazdou odchylku od rozhodnuti soudu bych okamzite hlasila...no jo ale to uz mu syna nevrati.

Jo my se rozvedli, kdyz mymu synovi byly dva. Ex-manzel si ho bere pravidelne (nepravidelne) podle svoji potreby. Vetsinou ale nezvlada peci nejakou vetsi, takze maximalne tri dny, coz me zase docela vyhovuje. Clovek si taky odpocine. Trochu bojujem s pravidelnym placenim alimentu, no ale co se da delat. Ja mam pritele s nim jsem uz ctyri roky, cekame dite a muj syn to vsechno bere uplne v pohode. Ma taty dva, kazdyho na neco jinyho (moc dobre vi, kterej je lepsi na co).

dostoj
16. srp 2010

Jinak tomu synovi je dneska 16 let, k tatovi si cestu nasel i kdyz to neni takovy vztah jaky by si zrovna tata predstavoval, no ale uz se obcas aspon ozve. Byly doby, kdy se na nej jezdil koukat pred skolu, jen tak se zeptat jak to vypada, jak se ma jeslti neco nepotrebuje a syn mu rikal: "tati, bez dva metry za mnou, kdyby nas videla mama, at to nevypada, ze s tebou mluvim." Prej by probrecela celou noc....takze...na socialce rikal, ze chce byt s tatou, kdyz tam byla mama, tak prej ze je tata fetak. Pritom my oba pracovali, starali se o dite, zili relativne v pohode (az na ty dluhy)...pracovnice obracela list, jak se ji hodilo...a kdyz jsem ji sla po rozvodu poprosit ja (aby teda mymu manzelovi vysvetlila, ze o svoje druhy dite neprijde, ze mu ho davat budu, ze zadnej natlak vyvijet nehodlam, proste jenom aby ho ujistila, ze se mnou nemusi bat, stejny reakce jako kdysi, tak mi rekla, ze jsem hloupa, at si svyho syna hezky hlidam a tatovi ze ho muzu zapirat, dokud to neprojde soudem a pak uz ho vlastne ani syn nebude znat) takze u me socialka ....ANI NAHODOU

daida
16. srp 2010

@dostoj, no, ale soud to přece bez sociálky řešit nebude, ta k tomu přece bude muset soudu předložit podklady, ne?

kveta
16. srp 2010

@maky_maky Ona je ťažká hysterka, chce zabiť každého naokolo... a Tvoj partner to rieši tým, že k nej chodí prespávať a od Teba je samozrejmé, že to máš tolerovať? Niečo na tom nesedí... nemá to logiku... /a netvrdím, že klameš.. možno si klamaná.../

moravanka
16. srp 2010

Ja bych mu teda neverila. On u nich spava, no kdovi co se tam deje.
Jinak maky, kdovi, jak to oni spolu maji, to si musi vyresit sami.

dostoj
16. srp 2010

@daida jo jo...to ja nerikam, ze jim to nenahlasit, ale proste se tam u nich nenechat chlacholit. Nechala bych pripadny prestupek zapsat do slozky, nebo i moje vyhrady k peci..cokoliv a pak vsechno nechat projednat soud. ...proste se jenom nenechat od nich zvyklat. A vyuzit je jako nastroj k dodani podkladu na soud, nic vic.

meandra
16. srp 2010

maky maky: nečetla jsem všechny příspěvky, ale určitě by si tohle měl přítel vyřešit sám. Bývalá se chová tak, jak on sám jí dovolí. A jestli ona není psychicky v pořádku, tak by určitě bylo lepší jí dítě odebrat a umístit třeba dočasně u někoho jiného v rodině, než se bude moci přítel starat sám společně s tebou. Jak to dopadne se stejně ukáže až časem. Ale určitě bych si do takhle nevyřešených vztahů dítě nepořizovala.
Jinak co se týče "nepůjčování" dítěte, pokud to rozhodl soud, tak se může tvůj přítel setkání se synem domoci za účasti sociálky, ale to bývá dost silný nápor na psychiku dětí, když to neprobíhá v klidu a je otázka, jestli to má význam takhle hrotit. Ale je divný, že na jednu stranu ho bývalá pořád otravuje a na druhou stranu on nemá možnost vidět syna 😕

mystique
16. srp 2010

No taky mi přijde, že na tom něco smrdí. Každý chlap vždycky vykládá milence jak ma doma hroznou manželku a jak mu nerozumí a jaka je hysterka 🙂 Chapala bych kdyby tvuj přítel měl ulet a z toho měl syna, ale 10 let je sakra dlouhý ulet. A to, že se ted šprajcnul u dítěte u Vás je taky podezřele. Spát u svojí bejvalky je fakt divné. Pokud člověk chce ukončit vztah tak tohle nedělá.
Vím, že by jsi chtěla slyšet jaka je bejvalka mrcha a jak přítel trpí, ale mohl to mít vyřešené dávno a ty kroky co dělá k tomuhle nesměřují. Bud je slaboch, který to nedokáže utnout a vyřešit a nebo je zatím trošku něco jiného.
Nevím jak by se mu líbilo, kdyby u Vas spával tvůj ex když on spí u bejvalky.

meandra
16. srp 2010

Hm, to s tím přespáváním je taky divný, neznám nikoho, kdo by něco takovýho toleroval. Pokud by potřebovala pomoci s malým, tak by měl mít možnost si ho vzít k sobě a ne dělat přes noc tatínka u bývalky. To v pořádku určitě není. A že teď nechce další dítě, to bych docela chápala, možná teprve teď pořádně vidí, co všechno rodičoství to obnáší, i finančně, a na další mu prostě došly síly. Ale asi je to tak lepší, když tu bylo řečeno, že ani materiální stránka tady není bez problémů.

helianda79
16. srp 2010

Ahoj Maky_Maky,prošla jsem si tady tu celou diskuzi a rozhodla jsem se,že Ti sem napíšu také svůj pohled z dálky na věc,i když je samozřejmě skreslenej,jen přes net.Píšeš,že Vás terorizuje přítelova ex.Pokud skutečně vyhrožuje Tobě a Tvému dítě je to hrozné a neomluvitelné ale vem to s té druhé strany.Jak už tady padlo,informace které máš pocházejí jen od tvého přítele a řekněme si to na rovinu chlapy lžou jako když tiskne!A to vím z vlastní zkušenosti.O mě také ex prohlašuje jaká jsem hysterka atd.a možná někoho má té slečně,paní to říká a ona mu věří ale jsme uplně normální ženská,která bohužel zůstala sama s 3měsíčním dítětěm po 4 leté známosti.Kdybych byla taková kráva těško by se mnou byl tak dlouho a sex jsme neměli 2x za měsíc 🙂 a miminko bylo plánované 🙂 :Ovšem přítel pak neusnel to že dítě mít budeme,že se všechno změní,že se bude muset přizpůsobit novému životu atd...zbytečné rozepisovat.Začal se flákat po nocích nechodil domu atd.a já mu zoufalá volala třeba 10x a plakala do telefonu,že ho miluju že ho potřebuju že naše dcerka ho potřebuje atd.Náš vztah nebyl vyřešen a ukončen.To že se sebere a jde pryč není ukončení vztahu.Věčné návraty atd tomu také nepomohou.Dnes už vztah ukončen je a je ukončen i pro mne.Chci Ti tim říct,aby jsi opravdu nevěřila tomu,že už spolu půl roku nebyli,můžou to být kecy a asi nejspíš budou.Vypadá to,že ten jejich vztah uzavřenej ještě není - a to nemůžeš vědět,co on jí říká,u toho nejsi a chlapy jsou mezi náma někdy pěkný svině.Na miminko bych rozhodně nespěchala a dala tomu čas a možná také zvážila jestli Ti to stojí za to.Protože na tom jak se on chová ke své ex poznáš,jak se bude chovat k tobě.Můj ex byl singl,když jsem se poznali a nikdy neměl delší vztah jak 6 měsíců no dnes už vím,že to mě mělo varovat.Ale mám krásnou zdravou holčičku a věřím,že bude líp,že se postavím na vlastní nohy a už mi je nikdo nepodrazí. 🙂

danfal
16. srp 2010

To, co jeho bývalá dělá je strašné, ale stejně divné je, že on tam chodí spát. Já jsem taky rozvedená a myslím si, že jsem normální, přesto jsem v sobotu v jednu hodinu v noci volala, ať jde skontrolovat malého, že se bojí bouřky 🙂 . Všechno má vždycky dvě strany. Rozhodně bych ale do takových věcí nazatahovala na pomoc vaše přátele, protože Ti mají určitě sami svých problémů dost. Já osobně bych přítele podpořila v jeho snaze o malýho, ale další dítko bych si zatím rozmyslela 🙂 . Drž se, a ať vám to dobře dopadne!!!!!!!!!!!!!!!!

yamdena
16. srp 2010

maky_maky - prepac, ale Tvoj priatel Ti nehovori vsetko. Je iba jediny dovod, preco ostava u byvalej spavat. Ich vztah je nedorieseny a sice velmi zle, ale pokracuje. Je mi luto, ze taketo pocujes, ale obavam sa, ze nie si jeho jedina. Mozno je jeho byvala hysterka, ale mozno ma iba zlomene srdce a Tvoj priatel ju nedokaze opustit. Pozri sa na to takto - kedze radsej ublizuje Tebe ako jej, je pre neho iste ona dolezitejsia. Ja viem, ze hovori - Ty to zvladas, si silna, ale ona ma potrebuje. A zatial co Ty sa tvaris hrdo a toto vsetko znasas, on Ti iba nedokaze povedat pravdu, ze od nej nedokaze odist. Hlavu hore - a posli ho k certu 😖

svoja
17. srp 2010

Muj muz taky prochazel dost slozitym rozvodem, byvalka taky delala ledasco.....ale NIKDY sebou nenechal takhle mavat, nebot byl pevne rozhodnuty, ze uz se k ni nevrati.
Jeji sceny a pokusy dnes jako vdana a mama od ditete chapu, i kdyz ja bych je delala asi jinym zpusobem. Nechci rikat, ze ja bych to nedelala, protoze nikdy nevim, jak by me bylo, byt v jeji situaci.
Myslim si, ze holky maji pravdu....on ze sebe dela chudaka, ze musi a bla bla blaaaa....prd...keca! Neverila bych mu! Kdyby se takto choval muj muz v dobe, kdy se rozvadel, uz by me nevidel....

martimarti
17. srp 2010

Mám kamarádku, která prochází něčím podobným...ale z druhé strany. Odešel od ní manžel a jí nechal s 2,5 letým synem ☹ Milenka manžela je její bývalá kamarádka 😠 , sama je seznámila no a kamarádce se zachtělo cizího chlapa, šla přes mrtvoly... ☹ ☹ ☹ Kamarádka je zoufalá, bezradná, na dně...manžela má pořád ráda, chce za každou cenu udržet manželství. Soudě podle vašich rad by se měla stáhnout, manželovi a bývalé kamarádce požehnat, aby nebyla za furii, která brání šťastnému párku v jejich štěstí a lásce...ale bohužel 😒 Takže kdyby ta milenka sem napsala svojí zpověď, asi by moje kamarádka vypadala stejně jako v příspěvku zakladatelky diskuze 😒 Je mi kamarádky líto, ale pomoci jí neumím...manžel s milenkou si jí vychutnávají, posílají ji k psychologovi, kamarádka je zoufalá...blbá situace ☹ ☹
Přála bych si, aby milenky a nové partnerky měly alespoň malinkou dávku empatie a dokázaly si představit, čím taková opuštěná ženská musí procházet a jak jí asi je ☹

beruska2x
17. srp 2010

@martimarti nezlob se ale kdyby meli vztah v pohode tak asi chlap k jine nepujde 😅 kdyz on nechce byt s ni, tak ho stejne "nepritahne" nedonuti 😖
jakoli je to smutny a hnusny, tak je to tak... na vztah musi byt 2 😅

martimarti
17. srp 2010

Já se nezlobím, vím, že si chlapa neudrží nějakými scénkami /ona ale nedělá scény, to zase ne/...všechno její chování pramení z pocitu zoufalství, zklamání, beznaděje...má strach zůstat sama...to přece lze pochopit.
Já protože oba znám, tak jsem si myslela, že mají vztah pohodový, bylo to pro mne obrovské překvapení, když jsem zjistila, že už spolu nejsou ☹...mám pocit, že chlapa prostě začal nudit manželský stereotyp nebo fakt nevím. kamarádka není žádná sekernice, naopak je to pohodová hodná holka...težko říct.

Ale můj příspěvek není o kamarádce, jen jsem chtěla napsat, že si mysím, že opouštěná a klamaná ženská má nárok na to chovat se prostě jinak, než bychom si přáli, jakkoliv se nám to nelíbí ☹Já jejich chování chápu a je mi jich líto ☹ ☹ ☹

martimarti
17. srp 2010

Jo a ještě něco...úvaha zakladatelky diskuze...že si přeje aby bývalá partnerka /matka dítěte mimochodem/ zemřela 😠 ...tak ta mi fakt vyrazila dech. To si má jít jako hodit mašli, aby zakladatelka diskuze měla klid? A to dítě? Hnus 😠 😠 😠

beruska2x
17. srp 2010

@martimarti jo to jde pochopit ale porad by to melo byt mezi partnery - dospelymi lidmi a nemeli by se do toho handrkovani zatahovat deti - stvat je proti sobe, zakazovat styk a tak... to je podraz.a nikdy z toho nic dobryho neni...

myslim ze i kamaradka je v takovy fazi az se sebere tak si uvedomi ze ho ani zpet nechce - co kdyz by odesel za pul roku zase jen s nejakou jinou? protoze se nudi... to neni o co stat...

beruska2x
17. srp 2010

je ale pravda ze i kdyz se lidi nechovaji podle nasich predstav tak to neznamena ze jsou spatni oni 😉

bobsove
17. srp 2010

Ahoj holky, taky se pokusím vyjádřit... třeba se to povede i srozumitelne... 😅

Já to vidím tak, že ten přítel je svým způsobem slaboch. Nemyslím to zle. Je to prostě taková ta povaha ani ryba, ani rak. Nechce si nikoho rozhádat, neumí říct ne, nechce nikomu ublížit, ale neuvědomuje si, že vlastně ubližuje - právě tím, že neumí situaci rozseknout. Možná čeká, až to za něj udělá někdo jiný, možná by byl nejradši, kdyby to ženy za něj vyřešily...? Nevím, zakladatelka sama asi tuší, jak to bude, tohle jsou jen domněnky.
Ať to vezmete z jakéhokoliv konce, je to tak, že nikdo z nás ve své podstatě není zlý, hnusný. Jen situace nás někdy nutí chovat se strašně. Ať už je spouštěčem stres, zloba, nenávist, nebo neznámá situace, chováme se někdy úplně neočekávaně, říkáme co bysme neřekly, hysterčíme atd. Tělo i mysl se prostě brání. Proto se ta ex chová, jak se chová. Kdo ví, co se mezi nimi odehrálo. Mohla tam být i nějaká dlouhodobá frustrace a to se pak panečku projeví! Třeba za dýl, ale o to víc. Neodsuzuju v tomhle případě nikoho, z toho už jsem vyrostla - totiž když někoho za něco zavrhnu, přesně to pak taky udělám. Možná, že ta ex se někdy až diví, co říká nebo dělá, možná se to v ní taky pere, ale to víte - 10 let být spolu je holt pěkná doba. A kdo ví, co jí přítel řekl, víte jak to chodí, stačí aby se na ní jen pěkně podíval (aniž by na ní šahal, nebo tím něco myslel) a ona už si dělá naděje a v myšlenkách se vrací do krásné minulosti.. A pak kolem sebe kope.
Zakladatelce bych doporučila, aby si s přítelem udělali "malou pauzu", aby on byl na chvilku sám a konečně si ujasnil, jak a co dál podnikne. Ono kolikrát ta pauza od sebe udělá hodně, člověk si uvědomí moc věcí - a kde je napsaný, že i on si něco teď bez ní neuvědomil...?Jinak souhlasím, že ten vztah není ukončenej a obávám se, že vzhledem ke vztahu otce k synovi asi ještě dlouho nebude. 😖 Přeju sílu vše zdárně vyřešit!!!
PS: nečekej, že Ti řekne celou pravdu o svých pocitech a citech, lidi jsou rozdílní ale v jednom jsme všichni naprosto stejní - rádi se před světem obhajujeme a děláme ze sebe chudáky. I když máme vinu, přiznáme ji, ale furt tam je to ALE (ale to proto, že ona... ale to proto, že on... atd).

martimarti
17. srp 2010

@beruska2x Já souhlasím...pro děti samotné je to velký stres vídat mámu a tátu odděleně ☹

dvojka
17. srp 2010

Hrozně moc se mi líbí příspěvky Beruska2x 😉 😉 😉 Pod její příspěvky se ráda podepíšu 😵

svoja
17. srp 2010

bobsove souhlas 😉