Přítelova ex pořád volá, píše. Mají spolu dítě

maky_maky
15. srp 2010

Ahojky, nevím už sama jak dál a s kým si o tom popovídat, tak vás prosím o pomoc a rady či zkušenosti.
S přítelem jsem se seznámila minulý rok v únoru. Byla to láska na první pohled. Dlouho a často jsme si povídali a tak jsem se dozvěděla, že měl ještě před půl rokem přítelkyní se kterou má v té době tříletého klučinu. V tu dobu jsem byla ještě vdaná ale vztah nestál za nic a tak jsem jen hledala možnou záminku pro rozvod. Rozvedla jsem se a zůstala s mojí malou dcerkou s ním. Martin byl ke mě milý a přesně to co jsem hledala. začali jsme bydlet spolu. Bohužel, jeho ex přítelkyně mu nedala pokoj nikdy!!! myslím nikdy opravdu nikdy. denně mu aspoň desetkrát volala i v noci, že malej to a tamto. Zkoušela jsem to vydržet nějakou dobu to trvalo ale vždycky jsem to překousla. Spával u ní, když malej plakal atd pořád si volali atd. pořád mi říkal že se to časem změní že to pochopí a že bude zase fajn, tak jsem čekala a věřila a čekala. Bohužel je to už skoro dva roky a je to čím dál horší měsíc od měsíce. Moc se milujeme a to je to co mě strašně ničí, před nějakým časem jsem si řekli, že bychom chtěli miminko, ale copak to jde. Neustálé volání, psaní a já nevím co ještě. Dokonce se přítel teď seknul a už nechce, aby neublížil malému _ prej!!! Ale víte jaké to je, když se žena těší na miminko a najednou to prostě nejde protože nějaká blbá pi... pardon,se rozhodne zničit celej život.

no pro začátek se omlouvám, ale musím končit. ještě svůj příběh dopíšu zatím děkuji za jakýkoliv názor.

daida
17. srp 2010

@maky_maky je tu spousta názorů od žen, ale žádný názor od muže. Je velmi jednoduché člověka odsoudit, ale dojít k tomu, proč se to tak děje a proč to nemá konce nikdo nehledá. Četla jsem některé příspěvky a doslova se děsím toho, co některé tyto názory v reálném /ne v tomto virtuálním/ mohou způsobit, vždyť vy toho chlapa kamenujete, proboha ženský mějte rozum. Jakoby jsme dočista o něj přišly. Maky nemůžu radit, ale asi by bylo nejlepší probrat to s odborníkem nebo si zavolat na linku důvěry a nenechat se odbýt. Oni Tě navedou a Ty se sama rozhodneš. Jen na tom, jak Ty se rozhodneš záleží. Na ničem jiném. Všechno stejně nakonec ve finále dopadne tak, jak má. Tak nebo tak. Ale do té doby se rozhoduj tak, jak to cítíš sama, jen ty sama.

daida
17. srp 2010

a jestli jsem to správně pochopila maky_maky se s Martinem rozejít zatím nechce, chce tu situaci řešit zavčas a vyřešit, jenže neví jak z toho ven, jak najít to správné řešení.

nika70
17. srp 2010

@maky_maky - jestli ty nejsi holka moc hrrr..... Doufám, že se na mě nebude nikdo zlobit, ale na mě je tohle všechno moc rychlý......dívala jsem se na Maky fotoalbum. Před 3 lety šťastná rodinka, narození vytoužené holčičky, všichni šťastný.........a najednou hrrr a řešíš desetiletý vztah svého přítele s ex. Deset let není půl roku. Jsem taky jednou rozvedená a vím, jak to trvá, než člověk najde stabilitu a je připravený pro nový vztah.
To je jedna věc, spíš na okraj.
Druhá věc je přítel. Já jsem si taky prošla tím, že jsem ze začátku řešila neustále volající exmanželku, která potřebovala pomoct uplně se vším. Chce to hodně trpělivosti a tolerance. Od ní nic jinýho, než to, jak se chová, nečekej. Dělala by jsi zřejmě to samý, být v její situaci. Přítel to má těžký, jistě má svého syna moc rád a chlapeček je malý, to prostě nejde jen tak ustřihnout a s tím musíš počítat. Mému synovi bylo 5 let, když jeho táta odešel a bylo to moc těžký. Zažila jsem si obě strany problému.......ale já jsem byla moc hrdá na to, abych svého ex obtěžovala, všechno jsem si vyžrala sama a dneska musím říct, že to byla chyba, protože jsem z něj odebrala i jeho povinnosti a všechno mu ulehčila.
A pamatuj si, že jak se přítel chová ke svému synovi, tak se bude chovat ke svým příštím dětem.
Život v tomhle trojúhlelníku není nikdy jednoduchý a každý by si měl dobře rozmyslet, jestli na to má, aby do toho šel........jestli ti za to chlap stojí, rozvedla jsi se kvůli němu i s tak malým dítětem jako máš, tak musíš mít hodně trpělivosti, slušnosti a síly.

martimarti
17. srp 2010

@nika70 Super napsaný 😉 😉

maky_maky
autor
17. srp 2010

děkuji, nechci nějak hysterčit nebo co, moc mě mrzí, jak některé holky něco píší, ale jsem životem hodně poučená i když je mi 25 jsem rozvedená taky jsem si prožila to co mohlo potkat moniku, s tím rozdílem, že o ani o dceru zájem neměl zachoval se jako strašnej zbabělec a hnusák a dokonce si svou zlost občas vybíjel i násilím. ale to je doufám už jiná kapitola, martin je jinej je pozornej a má mě hodně rád a proto vím že to chci řešit proto jsem chtěla radu a popovídat si jsem ráda za každej názor vždycky si všechno ráda poslechnu ale promintě že jsem dokázala napsat že bych byla radši aby umřela, ale víte to bylo jen z toho zoufalství. vím že ona si to přeje ze všeho nejvíc o mě, každýmu na počkání vypráví, jak až mě potká tak si udělá pořádek, že se na jejich znovu fungující vztah budu dívat jenom z pekla a anička že půjde se mnou a tak martin mě samozdřejmě bránil, pokaždé se s ní o tom pohádá když si voláme, slyším co si říkají, vždycky jsem vedle něho.

abych to uvedla na pravou míru s tím spaním to už tak naštěstí není je to minulost ale bohužel se stane že kolikrát jak uspává malýho po koupání tak usne s ním a přijede později, to chápu ale ten brouk co mám v hlavě hlodá to je jasný!!! jenomže to byste museli toho malýho vidět jak je to nešťastný dítě, ona furt do něho hustí hnusný věci, očkuje ho proti všem včetně jeho vlastní babičky protože se baví se mnou!!! hnus fakt

nikoho tu nechci obhajovat a v podstatě ani soudit křivýma pojmama ale to co dokáže dělat dítěti aby získala to co už je dávno pryč je nechutné!!!

maky_maky
autor
17. srp 2010

@nika70 bohužel nevíš jakej ten vzah s bývalým manželem byl, věřila jsem přesně tomu, čemu už teď vživotě věřit nebudu a to to že se chlap změní a začne být takový jakýho si vysníš když jsi zamilovaná, anička byla vytoužená anička ale bohužel jen v podstatě z mé strany. nakonec jsme se vzali protože co by tomu řekli lidi jsem si říkala ale bohužel po narození malé se začal chovat tak hnusně, že jsem ho absolutně nepoznávala ale neměla jsem sílu ho opustit kdůli mále aby neztratila tátu ale přišlo něco, co byla poslední kapka a prostě konec.

maky_maky
autor
17. srp 2010

@nika70 jinak rozvod nebyl kvůli marťovi znali jsme se to je pravda ale jak jsem psala pořád jsem doufala a věřila, pak jsem byla nějakou dobu sama ale marta se do mě zamiloval a po chilce, až jsem si trošku uspořádala své srdce i já jsem zamilovaná až po uši. vztah máme krásný se všim všudy jen tohle je to co nás oba strašně ničí. to víte že si spolu o tom povídáme, ale určitě chápete, že mu nemůžu každej večer viset na rameni a prčet jak mě to mrzí, sám je z toho v pasti protože má strach, že když udělá něco jinak než že se jí líbí, tak o syna příjde!!

a ještě víc mě mrzí, že on o něho tak bojuje a nemůže ho mít a aniččin tatínek si ani nevzpomene přitom o něm malá pořád mluví!!!

rendy111
17. srp 2010

@maky_maky
ahoj mám velice podobný problém.Pokud by sis o tom chtěla popovídat,teda popsat 🙂 tak se ozvy na mail cimbalnikova.martina@seznam.cz i já si o tom ráda popovídám

nika70
17. srp 2010

@maky_maky - tak to mě moc mrzí kvůli holčičce......je to moc smutné pro ty děti....

Maky, jestli ti můžu něco poradit ze své zkušenosti - soustřeď se spíš na dcerku, já věřím, že z toho máš hlavu zamotanou a že by jsi chtěla, aby to všechno bylo fajn a jsi zamilovaná, ale věř mi, že dneska vím, že jsem klidně mohla věnovat víc energie dětem, než věčnému řešení co s exmanželkou....... Když by pro tebe ta situace byla neúnosná, tak si s přítelem promluv, určete si nějaké hranice, to by jí ale měl říct samozřejmě on, udělat si pravidla,jak to bude fungovat, kdy bude malého vídat, co bude řešit.........nesmí se bát píchnout do vosího hnízda.

tetes1
17. srp 2010

Když mně přijde,že má makymaky ohledně svého partnera růžové brýle na očích. Protože věřit,že s ex byl 10 let a spali spolu 2x za měsíc a to ještě,když si spočítala ovulaci (nicméně partner s ní spal dobrovolně) a ve svých 42 letech,takřka ihned otěhotněla.......,kdy si myslím,že už je to dost problém s otěhotněním.....A těžko mohla být ex takový magor,když s ní byl 10 let,tak s ní byl asi protože jí měl rád a určitě má i dobré vlastnosti. A další věc,která mi moc nesedí je to nabádání syna,jestliže dítě bylo u psychologa,tak i přes odpoveď,že chce být s maminkou,protože tatínek ho nemá ráda, psycholog pozná,kde není něco v pořádku a kde je naočkovanost maminkou.Navíc dítě bylo u psychologa samo,ale zakladatelka přesně ví,co tam dítě odpovědělo.......Nevím a kdyby moje dítě vyrůstalo v takových šílených psychických podmínkách,kdy ho bere jeho matka jako rukojmí,tak bych teda sakra bojovala,abych ho dostala do péče. A že při uspávání u ex usnu.....no nevím,spíš by měl chvátat domů....Prostě si myslím,že ti věší bulíky na nos a ty mu zobeš z ruky. Promiň,ale byla bych opatrnější v té bezmezné důvěře v tom,co ti říká a dělá.

vlastovka385
17. srp 2010

No hlavně mi nesedí, jak bývalá malýho očkuje, že tatínek ho nemá rád, a pak ho tatínek koupe a uspává, jako jestli je to tak, tak chudák dítě, musí být z toho zmatenej. Určitě bych příteli doporučila rozhovor buď s psychologem nebo v krizovém centru, jak postupovat. Obrátila bych se i na sociálku a případně na soud, pokud má soudní příkaz, že dítě musí předávat, a pak neotevře, a byla u toho i policie, tak o tom musí mít záznam.
Jestli věší nebo nevěší bulíky si netroufám posoudit, protože ho neznám. Jako můj chlap by s případnou bývalou, která by se takhle chovala, vyběhl tak, že by na to do smrti nezapoměla, ale nejsme všichni stejní, žejo.

daida
23. srp 2010

ahojky. To, co napsala v posledním příspěvku nika70 má něco do sebe. Maky, asi musíš v této době už dát někomu přednost-Aničce nebo příteli. Když dáš přednost příteli, i přes veškerou snahu zachránit vztah může ztroskotat-to už tak prostě patří k životu, že není správný čas pro ty dva. Přijdeš však o chvíle s Aničkou, které se Ti už nevrátí. Ten čas "promarníš". Pokud dáš přednost Aničce a poskytneš jí maximální psychickou pohodu, asi víc získáš než ztratíš. Ty jí poskytneš psychickou pohodu a ona ti ji poskytne taky. Přítel si to však během té doby musí vyřešit sám. To, co mu nejspíš chybí je rozhodnost a pak pevná vůle. A k tomu, aby tohle všechno získal, potřebuje opřít se o svoje vlastní rezervy, co má v sobě. Ty mu nemůžeš dělat opěrnou berličku, tu od tebe potřebuje tvoje Anička, která celou tu dobu, co zachraňuješ přítele čeká na svoji mámu...malá tě potřebuje víc, ta bez tebe žít nemůže, ale přítel ano.

danfal
24. srp 2010

a ještě jednu věc jsem minule zapomněla napsat. Já odešla od manžela, protože si našel jinou, ale odešla jsem k jinému partnerovi, který měl taky problémy s rozvodem a s tím, že nemohl vídat svoje děti. Kolik nocí jsme spolu proseděli a probrečeli, stále jsem ho povzbuzovala a on tvrdil, jak miluje mne i mého syna, prostě romantika jak z knížek. Po dvou letech zjistil, že tu chápající holku už nepotřebuje, že se poohlídne jinde a všechny sliby a láska k mému dítěti byly pryč. Od té doby se neozval a já si nejvíc vyčítám, že jsem do toho zatáhla syna, který to strašně špatně nesl. Jinak jak říkají psachologové: Nový vztah by měl člověk hledat, až si odžije ten starý a vypořádá se s tím , co bylo. 😉

brisalek
25. srp 2010

@nika70 me to teda divne neprijde, ze za 3 roky se ze stastne mlade pani stala rozvedena maminka🙂. Ale
@maky_maky ten tvuj novy pritel teda moc duveryhodne a hlavne hodny nevypada, kdyz mam soudit podle vzhledu🙂 a je dost podobny typ jako tvuj byvaly manzel. Urcite jak tady holky pisi bych zkusila trochu "pochybovat" o tom co je pravda z toho co rika a co jen podrizuje tomu , aby to vypadala jak potrebuje. A na tvem miste bych urcite pockala s miminkem. Myslim, ze " nestastnych deti" je tady dost🙂. Ale jsou to jen me postrehy po precteni diskuze a moc a moc drzim palce at to pro tebe dopadne tak at jsi stastna.

maky_maky
autor
26. srp 2010

ahojky všechny moc vám děkuji za každou větu co jste napsali, donutili jste mě nad vším znovu přemýšlet.

udělala jsem nový krok, miminko jsem odložila na dobu neurčitou, podala jsem přihlášku na výšku a vzali mě, takže je fajn že budu myslet na něco jiného a taky ty tři roky je myslím optimální doba na to abychom náš vztah odzkoušeli a buď se zcelý a nebo rozpadne ale hlavně nebude v tom žádné další nešťastné dítě to má brisalek pravdu!!!

děkuji

beruska2x
26. srp 2010

@maky_maky 😉 tak at to jsou vse jen zbytecne obavy a vyjde vam to.. treba ho to taky nakopne k cinum a mas se na co tesit do budoucna - na miminko 🙂