Problém so svokrou. Neviem, čo mám robiť

kimka44
26. únor 2013

ahojte niesom tu tak casto ale potrebujem poradit s muzom byvame u svokri viem ze by sme si maly vazit starsich ale ja pri svokre nemozem sice je pravda ze nam aj dost pomohla ale to tak nejde. nieje az taka zla ale ked si vypije tak nieje s nou rady uraza ma nadava teraz pridala aj moju rodinu mamu a sestry urazat nadavat a aby to nebolo dost tak aj na moje dedi takto zijeme asi vyse roka. ale naposledni ma to dojalo vyhodila ma z detmi ze co najskvor mam odist s detmi a manzel moze ostat. manzel mi povedal slubil ze odideme nasli sme aj podnajom no svokra sa mu rozrevala a povedala ze sa zmeni ale ja tomu neverim uz to tak bolo ze sa polepsi ale nic jeden a ten isty kolobech. tak teraz manzel nechce od nej odist aby neostala sama ale ved ma surodencov a kazdy den je tu niekto pri nej neviem jak mam manzelovy vysvetlit ze to tak nejde ze ja uz nevladzem ze sa ani na nu pozriet neviem jak ho mam presvedcit odist milujem ho a neviem kde mam ist sama s detmi ku mame nemozem z dravotnych dovodov. neviem co mam robit

elephant
26. únor 2013

@kimka44 Čo sa týka vzťahu ty a svokra máš niekoľko možností:
A) Necháš ju tak a nebudeš si ju všímať, za predpokladu, že ti jej chovanie prestane vadiť
B) Nedovolíš jej, aby sa tak k tebe chovala a dáš jej to jasne najavo nazačiatku, a tiež zakaždým, keď sa nebude chovať, ako si predstavuješ
C) Donútiš manžela, aby sa k tebe chovala inak

Bývanie môžeš tiež vyriešiť buď, že:
1) zostanete a skúsite sa naučiť žiť vo vzájomnej zhode
2) odsťahujete sa (spolu s manželom)

Schválne som tieto dve veci (chovanie svokry a bývanie) oddelila, pretože sú to dva problémy, ktoré by potrebovali vyriešiť každý zvlášť. Držím palce.

(a len mimochodom, skús písať trochu prehľadnejšie, členiť viac text... takto sa to čítalo po tebe dosť ťažko, skoro som mala pociť, že sa odučím slovenskú gramatiku. 😉 )

jfd81
26. únor 2013

@kimka44 ono spíš než vztah ty a cvokra to bude o vztahu mama - syn. Nemáš jinou mořnost, než mu dát nůž na krk. Jdi do podnájmu. Začni si balit vjeci, tu mu dej pohlídat děti, že si to jdeš omrknout nebo ať jde on s tebou. Nemusíš nic brát, jen mu dát na jevo, že to myslíš vážně. Tohle neni na remízu. On musí vidět, že to myslíč vážně,. jinak se z toho zblázníš. Kor, esi je ten tvuj chlap nejmladší její dítě. Nebo ať se jde ona léčit. V tomhle nemůžou vyrůstat děti.

kimka44
autor
28. únor 2013

nie on je preposledny ale dlhe roky boly oni sami a ona je chora mala rakovynu ale jej ju vybraly on ju nechce nechat samu on je rozhodnuty tu ostat a mna nuty aby som sa s nou udobrila ale ja som nic nezrobila to bola vyna svokry a ked mu poviem ze odchadzam s detmi tak to nebere vazne