Problémy s dcerou

trulla
25. bře 2013

Jak to vidí matka, která nesouhlasí s těhotenstvím dce­ry.Kamarádky dcera se rozhodla pro těhotenství, vysadila prášky – máma jí našla platíčko ze kterého neubývalo, ale už bylo pozdě. Kamarádka žije s dcerou a synem sama – otec platí málo a moc se o děti nezajímá – takže samoživitelka.
Neudělala si školu – opravné zkoušky v srpnu ( měla pětku na vysvědčení, opakuje tedy ročník)
– kamarádky jí radily ať to doma neříká…
Bude jí osmnáct, v době porodu.
Dcerunka je velmi tvrdohlavá, bohužel pro ni, už na to mockrát doplatila…

Jestli někdo máte taky tak špatné vztahy, čekala jsem, jestli někdo neporadí, jak z toho ven…každopádně tisíce let platí – cti otce svého a matku svou, respektuj…takže čekáme kdy se holka umoudří a příjde za mámou, že udělala chybu.
Její maminka to komentuje takto:

Ona měla vždy svojí hlavu, ale že až takhle bude hloupá, to bych do ní neřekla.
No jo nechávala jsem jí všechny peníze co měla od svého táty a to bylo špatný. Měla co chtěla a nic nedělala ani mi s malým nepomohla a najednou si sama pořídí dítě a nikomu v rodině to neřekne.
Nu což uvidíme jestli alespoň bude mít odvahu mi něco říci, ale jen na mě útočí a,,kope do mě,, jaká já jsem přes sms.
Moc mě zklamala i když s její zlou povahou jsem hodně zápasila.
Já jsem z toho totálně vyřízená, hlavně proto, že to nikomu vůbec neřekla.Tak to byla poslední kapka a řekla jsem jí pokud se nebude chovat líp, tak ať ode mě nic nečeká, Ale jak je vidět, ráda zapomíná a jen jí stále někdo ubližuje.
Nikdy pravdu neuměla říct, trochu pokory a omlouvat se za něco to jí bylo také cizí.
Vybrala si tedy sama. Já opravdu finančně na dně, sama mám dluhy a teď se od cizích dozvím toto. Tak to mě zranila co nejvíce mohla a ať si tedy jde, nemá na to aby udělala školu, jen se vymlouvá a nyní má další důvod výmluvy. Nikdy nic nedělala, s ničím mi nikdy nepomohla, jen jsem chtěla aby se tedy dobře učila a ani toto nesplnila.

lucajdak
25. bře 2013

Nemohu posoudit situaci, je to velmi tezke, ale neslo by ze by ten prvni krok udelala maminka? Preci jen tehotna 18 leta holka bude na vsechno sama. Vzdyt jsem tu my rodice aby jsme svym detem pomahali i kdyby jsme byli na dne. Nez abych koukala na to jak se neumi o sebe postarat natoz o dite a nedej boze aby se nechytla nekoho..... Radeji bych udelala prvni krok ja, i kdyz bych na ni byla nastvana, nikdy bych ji v tom nenechala. Promluvit si taky neni od veci, ale jak pisu neznam tu situaci a je tezke neco radit.

skotskaa
25. bře 2013

Četla jsem to jen tak zběžně, ale - předevšim zlá povaha dcery...matka by měla převzít část zodpovědnosti za povahu svýho dítěte (geny, výchova). Neznám rodinnou situaci, ale vždycky mi je podezřelý, když je ve vztahu dvou lidí označován za toho špatnýho jen jeden.

anatanka
25. bře 2013

@trulla Takto z nezavisleho pohledu mi postoj matky taky neprijde uplne OK. Jsou to presne argumenty, kteryma rodice jen stavi barieru mezi sebou a detmi: "Nic neudela, nic nedokazala, zklamala me..." atd atd.
Maji toho nejspis hodne za sebou, ale i tak by bylo idelani mit v mamince vzdy oporu. Rict dceri, ze s jejim rozhodnutim nesouhlasi, ale i tak ma u ni vzdy dvere otevrene. Kazdy clovek ma svou hlavu a v zivote prijdou chvile - a ne jen u dospivajicich, kdy je zkratka hluchy a slepy k radam okoli. Ale je to hlavne jeho pusa, kterou si pripadne nabije...

kitinka76
25. bře 2013

@trulla co si mama vychovala to ma!!! Na povahu at se nevymlouva!! Deti je potreba vest odmala k samostatnosti a odpovednosti a ne zacit v osmnacti nadavat na spatnou povahu ☹

aknel72
25. bře 2013

Je sice pravda,že vychovávat se má odmala,ale když je na to člověk sám tak to tak lehké není a navíc neměla v rodičích žádný vzor ,když otec se nastará.Nesuďme ,když jsme to sami nezažili ,jako matka bych se snažila udělat první krok ke smíření 😉

kitinka76
25. bře 2013

@aknel72 ja byla na vychovu taky sama!!! A moje devatenactileta dcera je rozumna a zodpovrdna. Muzsky vzor bohuzel nemela ani v mem otci. Nasla si muzsky vzor v manzelovi moji kamaradky

aknel72
26. bře 2013

@kitinka76 Tak to jsi dobrá a koukám ,že jsi ji měla hodně mladá 😉.Moje dvě starší jsou si myslím taky dobře vychované o tom nejmladším to zatím říci nemohu ,ale naštěstí mám na to i skvělého manžela.Ale nikdy neříkej nikdy ,človek může zblbnout i ve 30. 😒

amallie
26. bře 2013

@trulla já myslím, že není na nás rodičích, abychom souhlasili s něčím, jako je těhotenství atd...... dcera bude dospělá a rozhodla se, jak se rozhodla, důsledky svého rozhodnutí ponese sama
takže být maminkou, chovala bych se normálně, zklamání atd bych najevo nedávala, resp. ne za to, že je těhotná, ale případně pak za to, pokud se nebude schopna o dítě starat
ovšem nechala bych ji pocítit důsledky svého rozhodnutí

cílem mojí výchovy je vychovat z dcer zodpovědné lidi, pokud má ona matka pocit, že se jí to nepovedlo, v 18-ti už je pozdě bych honiti, tudíž je nutno přijmout situaci takovou, jaká je 😉

trulla
autor
26. bře 2013

děkuji za odpovědi...nicméně kamarádka se v současné situaci nehodlá doprošovat, uvidíme, jak to bude s dcerou po porodu...

sayast
26. bře 2013

tak o tomhle pribehu jsem cetla na emiminu jak diskuzi maminky, tak i dcery. sice jsem tam nikde nepochytila ze dcera nebrala umyslne antiko. ale trochu to tam na me udelalo dojem ze maminka zklamala. uz jen ten jeji pristup a vyjadrovani v diskuzi.. no nic moc. tohle me udelat moje mamka, tak za ni pak asi taky neletim 😒
ja zustala s dcerou taky sama (moje mamka na me byla taky sama, tata neplatil), ale byla uplne skvela a od prvni chvile mi byla nejvetsi oporou a je doted, bez ni bych to nezvladla! ale vzdy me vychovala tak, ze jsem vedela ze za ni se vsim muzu prijit a i kdyz udelam sebevetsi pruser, nikdy me nevyhodi. za to ji moc dik <3
zatim mam dceru malou a vim ze me se to mluvi, ale od ted ji vychovam ze se me nemusi bat. kdyz neco provede, "nedostane" protoze neco provedla, to se stane, ale za to ze mi chce lhat ze ona to nebyla. a ja chci aby se nikdy nebala moji reakce.
a kdyby prisla ze je tehotna v 18? na to mam nazor jasny. v jejim rozhodnuti ji podporim, at bude jakekoliv, pomuzu co budu moct a naopak budu rada ze v teto dobe, kdy je pro zenu dite dar, ho bude mit a je jedno jestli v 18 nebo 30. dobrou mamu nedela vek

sayast
26. bře 2013

a jeste poznatek, v diskuzi bara vystupuje velice rozumne na svuj vek a ma to v hlave srovnany. kdo se tam vyjadroval nevyzrale byla spis maminka. bohuzel. ale je to muj nazor.

holt dcera sla ve slepejich sve maminky a ta nedokaze prekousnout ze pred tim dceru neuchranila, ze zklamali obe. nebo mozna ona za obe.
tezko rict,neumim si predstavit ze by se takhle ke me zachovala moje mamka nebo ja ke svoji dceri,jednou

trulla
autor
27. bře 2013

sayast - já opravdu nejsem její matka...jak tam kdosi naznačoval. Je to jiný příběh. Proto píšu sem, když me tam nepochopily a vkládaly mi do slov jiný příběh. ☹

trulla
autor
27. bře 2013

a že se chce kamarádky dcera trhnout od rodiny, protože jí máma zakazovala diskotéky, protože po ní něco chtěla, aby pomáhala v domácnosti, to se holt stává.
proto to řekla jen nejbližším kamarádkám, ale neřekla to nikomu v rodině. Přítel z toho nadšený nebyl, ale snad spolu zůstanou, ovšem po porodu nemají kde bydlet a nafouknutá dcera nechce od nikoho pomoc, jen všude pomlouvá své příbuzné a chová se k nim hrozně. Však uvidíme, kdy jí po porodu dojde dech...holt to někdy musí jít takhle na doraz, aby si ona uvědomila, že ona udělala tu chybu a ona je a, kdo se má omlouvat a prosit o pomoc, když ji bude potřebovat.

lucidela
27. bře 2013

Jednoznačně bych udělala první krok já jako matka a nečekala bych, že se mi dcera začne za něco omlouvat. Za co? Za to, že je těhotná? Za to, že pomlouvá rodinu a nesvěřuje se jí? To přece ukazuje spíš na to, že matce bohužel nedůvěřuje, když se jí odmítá svěřovat. Proč by se dítě, které se cítí v rodině dobře, chtělo od rodiny separovat? Myslím, že jediné rozumné řešení je, aby matka přestala dceři vyčítat všechno možné (povahu, těhotenství..) a pokusila se jí podat pomocnou ruku. Aby ukázala, že ona ji má ráda i přes její pubertální výlevy. Ať se aspoň to miminko narodí do příjemnější atmosféry. Ale samozřejmě bych nastavila taky určité hranice, aby si dcera uvědomila svoji zodpovědnost za dítě,které čeká.

sayast
27. bře 2013

truelly
Nováček Příspěvků: 2 21.03.13 06:23
Pohled druhé strany

Jak to vidí matka, která nesouhlasí s těhotenstvím dce­ry

Ahoj Holky…. Někdy Vám jsou předkládány informace jen z jedné strany, já Vám dnes nabízím pohled, po kterém tak často voláte a to z té druhé strany…

*Ona měla vždy svojí hlavu, ale že až takhle bude hloupá, to bych do ní neřekla.

Sama moc dobře věděla jak já každou korunu obracela a co jsem si vytrpěla, když jsem byla sama.

No jo nechávala jsem jí všechny peníze co měla od svého táty a to bylo špatný. Měla co chtěla a nic nedělala ani mi s malým nepomohla a najednou si sama pořídí dítě a nikomu v rodině to neřekne.

No jo má co chtěla, ke mně se postavila zády a čeká, že jí budu prosit.

Jen mě mrzí, že si napřed neudělala školu.

Ty bláboly co jí tam píšou, to nemá chybu, tak ať jí tedy pomůžou, jim se svěřila, mně ne. Ony se chyby rády hledají jen u těch druhých, ale přiznat to sobě, to je velká oběť.

Na to musí přijít sama.

Bohužel už opravky neudělala a nyní si myslí, že to udělá ( i to si myslela před tím). Sebevědomí ji prostě nechybí, když si myslí, že zvládne bez prostředků i vejšku. Já vím jak na tom je se školou, moc bych jí přála ať to udělá, ale obávám se toho.

Já dodělávala pedag. minimun když byl malému rok a byl to nápor, ale měla jsem oporu.

Nu což uvidíme jestli alespoň bude mít odvahu mi něco říci, ale jen na mě útočí a,,kope do mě,, jaká já jsem přes sms.

Moc mě zklamala i když s její zlou povahou jsem hodně zápasila.

Takže když to shrnu B. v tom bydlela, ví co to obnáší, tak mi to prostě rozum nebere, proč si tak podělala život, prostě chtěla vypadnout a urvat chlapa na dítě.

Ví moc dobře finančně, že jsem v háji, podnájem také nic moc, takže jakákoliv podpora ode mě není možná.

Ale můžu si za to sama, vždy měla co chtěla. Já jsem chodila v botech třeba i tři roky, dokud se nerozpadli a o bundě kterou mám už asi pátým rokem ani nemluvím. Když jsem řekla, že něco nejde tak se hned nafoukla a protože to byla moje holčička, tak jsem šla a koupila jsem jí to.

Jednou mi řekla proč si také nekoupím, ale když jsem řekla, že to mám na jídlo, tak mi řekla že jsem hloupá a ať si koupím co chci. Ona vždy byla palice. Nic si neužila jen seděla doma a teď tohle.

Já jsem z toho totálně vyřízená, hlavně proto, že to nikomu vůbec neřekla. Opět si hraje na hrdinku, ale brzy jí dojdou peníze co jsem já pro ni vyhrála na alimentech, tak z čeho bude žít to opravdu nevím. Místo toho abych si poplatila svoje dluhy jsem jí to nechala a to byla velká chyba. Ještě bude vykládat jak chudinka si musela všechno kupovat za tisíc korun z alimentů. Jídlo doma měla a vše ostatní jsem jí kupovala, takže to měla takové kapesné. Ale jo dobře mi tak.

Nevím proč najednou říká, že má bráchu, když kdysi řekla, že to není její brácha. Nikdy si s ním nehrála, nikdy nepohlídala, vše její muselo zůstat její a běda jestli by jí vlezl i do pokoje. Hrozný jen pošťuchování a dohadování a vysvětlovat malému, proč to nejde, proč si s ním nehraje.

Tak to byla poslední kapka a řekla jsem jí pokud se nebude chovat líp, tak ať ode mě nic nečeká, Ale jak je vidět, ráda zapomíná a jen jí stále někdo ubližuje.

Nikdy pravdu neuměla říct, trochu pokory a omlouvat se za něco to jí bylo také cizí. Jo geny rodičů a prarodičů udělají taky dost.

Vybrala si tedy sama. Já opravdu finančně na dně, sama mám dluhy a teď se od cizích dozvím toto. Tak to mě zranila co nejvíce mohla a ať si tedy jde, nemá na to aby udělala školu, jen se vymlouvá a nyní má další důvod výmluvy. Nikdy nic nedělala, s ničím mi nikdy nepomohla, jen jsem chtěla aby se tedy dobře učila a ani toto nesplnila.

Jo kdyby se ke každému z rodiny chovala tak, jako k těm co jí pochlebují. Bohužel ji každý známe a proto za nikým nejde.

Všichni bydlíme, že bydlíme – pronájem, žádný domeček. To má holka smůlu. Jen babička má koupený byt ve V., ale to je její dcery, která tam i bydlí a za ty dva měsíce co tam byla o prázdninách, jí měli možnost poznat jaký je to bordelář a nemakačenko, tak to pochybuji. Jsem na ni zvědavá.Jak říkám má svůj svět, svojí hlavu a běda, když jsem něco chtěla*.
Takže tak…nic není černobílé…

zkopirovano z emimina. nikde nevidim zminku ze by to nepsala matka. i bara vas tam poznala.
spis si myslim ze tam jste se nedockala reakci ktere jste chtela, tak zkousite jinde..
jestli se pletu, tak se omlouvam, ale jiz temer totozny nick tomu nahrava

kajalka
27. bře 2013

Tak toto mě dostalo: " brzy jí dojdou peníze co jsem já pro ni vyhrála na alimentech, tak z čeho bude žít to opravdu nevím. Místo toho abych si poplatila svoje dluhy jsem jí to nechala a to byla velká chyba." Platit svoje dluhy z peněz, které náležej dceři... fakt síla.

trulla
autor
27. bře 2013

Bože...to měla být citace.... 😠

trulla
autor
27. bře 2013

koukám že asi budu muset změnit forum, když ani tady mi nevěří. NEJSEM MATKA ŽÁDNÉ BARUŠ....POCHOPTE TO UŽ LIDI PROBOHA, TO CHCI TAK MOC....NE, JEN NEZÁVISLÝ POHLED NA VĚC!!! 🙄

pincola
27. bře 2013

@trulla Já nevím. Nemám dobrý pocit. Mě na tom celém nesedí, že ať je dcera jakákoliv, tak maminka jako by k ní neměla mateřský vztah. Tím tu mámu nesoudím, určitě dělá, co může.Nevíme co v životě tu mámu potkalo. Ale je zvláštní, že máma nad dcerou chce vyhrát "měla by přijít prosit..." to jsou výroky zhrzeného milence a né maminky. Proč tu maminku nezajímá, jestli dcera teď někde sama vnitřně netrpí. To by přece mělo být prvořadé. Dcera mohla udělat chyb milon, to je možný, ale mě přijde, že máma ji chce vidět, trpět, chce vyhrát, chce, aby se dcra připlazila po kolenou a ještě k tomu chce slyšet, že má pravdu. Pochopila bych to u zrádného partnera. Tam si člověk chce zanadávat a slyšet, že má pravdu a chce aby ten druhý přišel prosit a sypal si popel na hlavu. A taky na něm člověk vidí chyby -jak blbě vařil, blbě lyžoval, blbě vydělával, vkus měl blbej, obočí mu rostlo blbě. Ale u dcery takhle sčítat negativa, že nezvládla ani školu, ještě otěhotněla mladá, utrácí peníze, nepomáhala s bráškou, zneužívá maminku a nevím , co ještě. Může to být všechno pravda, to znova opakuji. Jen je mi divné, že ta maminka to chce tak strašně moc potvrdit od ostatních.
A že dcera měla všechno? to určitě ne, když má mmainka dluhy, tak asi milionáři nebyli. Ale hlavně neměla tátu, nemá dobrý vztah s mámou. Mě to přijde na vztah matky a dcery dost soupeřivý a na prvním místě je vyhrát, potvrdit si svoji pravdu a ne starost o svoje dítě. Na druhou stranu chápu, že i matky si někdy potřebují zanadávat. že maj dítěte plný zuby. Ale tohle je vážná situace, dcera čeká dítě. A bez ohledu na to z jak moc velké pitomosti to udělala, je to rodička a potřebuje podporu. Je přece jedno, kdo udělá první krok, klidně to může být maminka. Protože pokud to zůstane takhle, pak prohráli všichni.

berenika39
27. bře 2013

@trulla ani tisíc pohledů, závislých nebo nezávislých to za vás nevyřeší (za ně 😨 ). musítě se jako lidi dohodnout vy - nastavit si pravidla, za jakých budete dál žít. koník , emimino a spol jsou fajn, ale i kdyby ses tu ukřičela, nezměníš to, co se stalo a nevyřeší to nikdo za tebe.

trulla
autor
28. bře 2013

je to smutný případ....obě jsou docela zabedněné...takže uvidíme. Porodit má v dubnu, tak snad budou i nějaké pozitivní emoce....