Manžel každý týden navštěvuje rodiče, vzdálené 60 km

karlovac
30. pro 2013

Jsem krátce manželé,ale manžel každý týden alespoň 1x navštěvuje rodice...vzdálenost 60 km...co si o tom myslíte

karlovac
autor
30. pro 2013

jde o to že manželova rodina mi moc ublížila mu taky ale přesto jezdí a asi jim odpustil.Doma je práce a nechci videt jak to bude az budou děti...

sarkad2856
30. pro 2013

@karlovac Zdravím,bohužel jsem taky něco takového řešila a celkem mě to dost štvalo protože dával přednost jim a ne mě 😒 ...Sice jsme nebyly svoji,ale i tak.Zkuste si s ním o tom promluvit a stanovte si třeba jednou max 2x týdně.Taky hodně záleží zda jsou oni fixovaní na něho nebo on na ně 😒

suzief
30. pro 2013

A ty nemůžeš odpustit? Jinak si myslím, že to, že je navštěvuje je v pořádku i když vám ublížili. Chápu, že tobě se tam nechce a dej tomu čas, manžel třeba může škody napravit...třeba si pak uvědomí, co udělali a omluví se.

blahova_andrea
30. pro 2013

@karlovac tak já nevím, my máme s přítelovými rodiči taky hodně za sebou, ale myslím si, že stavět mezi sebe dál zdi nemá smysl. pokud k nim jezdí 1x týdně, tak na tom nevidím vůbec nic divného ani špatného. jsou to jeho rodiče, on jejich syn a to se jaksi nezmění ať už se stalo cokoliv. jistý druh lásky nebo pocit povinnosti apod. tam prostě zůstávají 😉

karlovac
autor
30. pro 2013

Vše je ještě čerstvé.Myslím, že on potřebuje naštěvovat je.Ale oni k nám nepřijedou a to byli pozvaní.Je to složité,ale pak se hádame... je ženaty bude mít rodinu a stále bude každý týden navštěvovat svoji rodinu?Kdyby to bylo 1x za měsíc ale takto... ☹ bojim se az budeme mit deti ze je vezme a já budu bez nich a on s nimi u nich ☹ asi jsem celkove od manželství cekala víc a ne toto...protoze toto začalo až po svatbě ...

leni78
30. pro 2013

@karlovac Predpokladam ze ma volny vikend a z toho je jeden den u rodicu ? Pohadali se s vami a tebe ted odmitaji ptotoze pozvani neprijmou a on tam jezdi jak blbecek jednou tydne sam ? Aby ty ses bala ze ti bude brat deti a ty budes doma ? Udelej si poradek nebud hloupa. Navlekli te pekne do kouta.

karlovac
autor
30. pro 2013

Jenže on mi rekl ze své rodice nikdy neškrkne...Je totiz na rodice strašně fixovany je mu 31 let.Rekl ze se tím budu muset smířit ☹

laurital
30. pro 2013

@karlovac Radím otevřeně a především neodkladně si o všem promluvit.Na návštěvě rodičů není nic špatného, ale ta frekvence je u ženatého muže, který tam navíc jezdí sám, z mého pohledu značně nestandardní.Nevím, co bylo důvodem vašich rozepří, ale manžel by měl stát při své ženě.Neříkám, že by je neměl občas navštívit, ale i já bych se ve tvé situaci cítila odstrčená.Navíc je jasné, že po porodu budeš potřebovat jeho pomoc především ty a rodiče se s tím budou muset smířit.Bylo by dobré, abyste si právě toto ujasnili v dostatečném předstihu a předešli tak pozdějším rozepřím.

karlovac
autor
30. pro 2013

@leni78 když mu reknu ze je na ně fixovaný tak rekne ze to není pravda a ze kdyby to tak bylo tak by semnou nebyl ale byl by doma u rodiců s něma ☹

kytkakvete
30. pro 2013

@karlovac Co je divného na tom navštěvovat rodinu? A ty snad hodláš dětem odepírat prarodiče?

karlovac
autor
30. pro 2013

@kytkakvete Jste vdaná a to krátce? Jak by Vám bylo kdyby manžel upřednostnil rodiče a né Vás...Víte jaký je to pocit když se vrátí a Vy se neptáte raději co bylo?

hankaaemma
30. pro 2013

Mela sem to same s pritelem.......neni oco stat a vzdy sem seccitila spatne

kytkakvete
30. pro 2013

@karlovac Někteří jedinci jsou na rodinu více fixovaní, on se dříve takto z rodinou nestýkal? Pokud návštěvy začaly teprve nedávno divné to je. Mmch vdaná jsem 10 let 😉

leni78
30. pro 2013

@karlovac Nejde o to, ze je na ne fixovany. Jde o to, ze nechce urovnat vztahy spolecne s tebou. To je vyborny. Chvilku po svatbe a ty mas zit v takovych nervech ? Je potreba, aby jste fungovali jako par. Pozdeji jako rodina. Radim ti, rekni muzi, ze se s nimi chces stykat dpolecnr s nim. Prekonej to. Protoze citim v kostech, ze te zmanipulovali do provinile pozice. A buhvi jak to vsechno je. Buhvi kam a proc jezdi. Hezky si ho ohlidej.

jija
30. pro 2013

Jednou tydne je pohoda, muj otec chodil za rodici kazdy den po praci misto aby byl doma s nami. Nas deti sebou nebral. Sve rodice az do jejich smrti poslouchal na slovo, jedine v cem neposlechl bylo ze si vzal nasi mamku. A dokonce kdyz pro neho mamka jednou prisla i semnou a brachou jestli by nechtel byt s rodinou tak ji deda rekl, ze jeho rodina jsou oni a my ne a tatka nerekl ni slovo. Jeho rodice znicili nasim manzelstvi i kdyz se rodice nikdy nerozvedli a ze svych synu udelali alkoholiky.
Zkus zvazit jestli si jeho rodice uctu a navstevy zaslouzi nebo ne. Ja bych treba za mamkou chodila taky kazdy tyden kdyby neumrela, za tatkou chodim spis kdyz je nejaka akce v rodine - narozeniny/svatek. Jinak bych mu dusledne vysvetlila, ze na prvnim miste jsi Ty a deti, ja to manzelovi vysvetlila uz pred svatbou, ze bud bude na me strane nebo koncime ze nechci dopadnout jako nasi.

karlovac
autor
30. pro 2013

Holky víte co on mi řekne na tuto debatu když to už probíráme každý den večer? Že je to jeho rodina,je na ni nezanevře a pak řekne " ty by sis přála kdybych je vyškrkl uplne ze zivota ze? ale já nejsem tak necitelně vychovany jak ty" proste uz jsem se smířila ze on tam bude jezdit,volat atd. ale víte co jeho rodice pro nej neudelali ani ze čtvrtiny to co pro ostatní jeho sourozence. Treba ted o Vánocích oznámil že neprjedeme na stedrý den a dojel z tama urvaný jako kdyby umreli. Nakonec to dopadlo tam ze jsem tam s ním musela jet a i pres vztahy co tam jsou být! Proste zadný první společný stedrý den jako manželé...No jestli to tak bude každý rok tak nevím...

suzanna123
30. pro 2013

@karlovac tak já bych si v první řadě nepořizovala dítě s chlapem, u kterého si myslím, že ho (dítě) přes můj nesouhlas bude někam odvážet. Celkově mi připadá, že když si někoho vezmu, tak bych měla vědět, jaký ten člověk je a co od něj můžu očekávat a být schopná se s ním domluvit. Jak dlouho jste spolu, že teď najednou ti vysvitlo, že je "fixovaný"na rodiče? A jednou týdně je asi moc, ale nedovedu si představit, že by se můj muž šprajcl, že se s našima nebude bavit a očekával, že se s nimi přestanu bavit a stýkat i já.

1velrybka
30. pro 2013

@karlovac A co se vlastně stalo, že máte spolu takové špatné vztahy? (Myslím s jeho rodiči.)

laurital
30. pro 2013

@karlovac To už je tedy značně za hranou tolerance.Můj tchán, když jsme se vzali řekl svému synovi, mému muži, že od teď musí stát vždy při mě, protože já jsem nejdůležitější člověk jeho života.
Tví tchánovci jsou pravděpodobně zaslepení opičí láskou ke svému dítěti a obávám se, že jediný, kdo s tím může něco udělat je tvůj muž.Láska a úcta k rodičům není nic špatného, ale jen do té míry, do které neomezuje vaše manželství.Upřímně ti říkám, že výroky a chování tvého muže by mě velmi znepokojovaly a neodkládala bych rozhovor a nastavení, které tě nebude vylučovat ze společných chvil.

karlovac
autor
30. pro 2013

@laurital Máš naprostou pravdu.

kytkakvete
30. pro 2013

@karlovac a co se tedy stalo tak strašného, to jste se rozhádaly až ted nebo jste se nestýkaly od začátku vašeho vztahu, oni tě tak nesnáší a pak tě pozvou na štědrý den? To nějak nechápu. Ale pravda je že štědrý den jsem ze začátku vztahu chtěla trávit taky jen osamotě s mužem.

leni78
30. pro 2013

@karlovac Hlavne se mi vubec nelibi, jak z tebe manzel dela tu zlou. Ty vety ktery pronáší. ?.uplne s takovym divnym podtextem....ja bych sla od nej.

suzanna123
30. pro 2013

@leni78 Cože? Přijdou neshody, tak se rozvedeš? Nehledě na to, že pokud nevíš něco víc, než bylo napsáno v téhle diskuzi, tak vůbec nevíš, o co tam jde. A když se dva lidi vezmou, tak by snad měli být schopni problémy řešit a ne - neklape to, šup od něj. Je ti 15???

karlovac
autor
30. pro 2013

@leni78 no právě to mi vadí ze dela ze mě tu zlou.A já vím ze každá strana to vidí jinak ale já jsem za nic nemohla...To totiž manžel si neumí udělat porádek ve své rodine. On není ten typ který by se hádal,ale zacínám si vsímat že semnou ano.Mě to prijde skoda se tak hádat kdyz jsme skoro novomanželé....

leni78
30. pro 2013

@suzanna123 Zkušeností mam dost na to, abych vedela, kde jsou hranice, pres ktere zadny chlap nesmi prekrocit. Vím, jak zenska umi byt tolerantni, a jak si tim dokaze ublizit a stratit plno let. Pak najde toho praveho a najednou je vse tak prirozene, ucta, respekt, jednani, sdileni. Pokud si chlap neda říct, je čas se poohlednout po lepsim. Muj nazor a nikomu ho nevnucuju.

karlovac
autor
30. pro 2013

@kytkakvete Nechci az tak rozebírat rodinné problémy.Ale spíš chování manžela vůči mě...Stejně to co se stalo se již nevrátí zpět a nikdy se mi nikdo za nic neomluvil,ale já ano a ted s odstupem casu vidím, že bych to ted jiz neudelala-ale víte co ja mám cisté svedomí.Oni ho casem nebudou mit...

marukm
30. pro 2013

@suzief
@blahova_andrea

Chápu váš názor, dámy, ale vždycky to není tak jednoduché. Ono se to hezky řekne odpustit nebo nestavět mezi sebe zdi nebo neplést do toho děti. Nevím, co se mezi zakladatelkou a jeho rodinou stalo, ale sama si teď procházím peklem. A můj muž taky. A to, co nám jeho rodiče udělali a řekli, se prostě odpustit nedá.

@karlovac Je mi to líto. Prošla jsem si a ještě procházím něčím podobným. Nevím, co se mezi vámo odehrálo. U nás šlo o nerespektování našeho rozhodnutí a citové vydírání ze strany manželových rodičů. A pokračuje to doteď. Sama musíte vědět, jestli jste ochotná a schopná odpustit. Ale určitě to chce čas. A váš muž by to měl chápat. Protože, jak už tu padlo, vy jste jeho rodina. Vy a děti, které spolu budete mít. A jestli to chce házet na vás a stát ve všem jen při rodičích (jsou to rodiče, má je rád, je to pochopitelné, ale všechno má své hranice), je třeba si s ním o tom promluvit. Já jsem třeba manželovi hned na začátku řekla, že budu respektovat jeho rozhodnutí. Ale že po tom všem asi není minimálně teď možný, aby držel při mě a zároveň při svých rodičích. Řekla jsem mu to ještě před svatbou, když to začalo. Nedávala jsem mu vybrat. Sofiinu volbu z toho udělali tchánovci. Ale manžel díkybohu pochopil, že je to všechno nesmysl, a stál při mě..snad to tak bude i u vás...

karlovac
autor
30. pro 2013

@leni78 Na jednu stranu je to pravda,ale zase to zahodit par mesícu po svatbě mě prijde "škoda" prece musí byt resení.Jde jen o jeho hlavu.Zeby manželská poradna?

laurital
30. pro 2013

@suzanna123 Já se domnívám, že ani tak nejde o neshody, ty jsou všude, ale o způsob jakým je její manžel řeší, či spíše neřeší a v neposlední řadě i to, jakým, pro ni ponižujícím způsobem, komunikuje se svou ženou.
Tak to vidím já a myslím, že i @leni78.
Odluka je samozřejmě až krajní řešení v případě, že selžou všechny způsoby, kterými by se ta situace dala řešit.Ale i já se obávám, že manžel svůj postoj k rodičům korigovat nebude a zakladatelka se v budoucnu bude ještě velmi trápit.Situaci bych nezlehčovala viz případ, který popisovala @jija .
Snažit se musí oba a bohužel manžel @karlovac jakoukoliv diskuzi odmítá, stejně tak i připustit, že nějaký problém vůbec existuje.

karlovac
autor
30. pro 2013

@marukm No rekla bych ze to bude podobné co u Vás ale tam nehrají roli jen rodice ale i jeho sourozenci-pomluvy,odchod z domu kde jsme bydleli vuli nim...je to složité.Vy jste to vedela pred svatbou ...u nás tyto problémy nastali až několik měsíců po svatbě...