Problémy s priateľom, potrebovala by som poradiť

gabika51
6. kvě 2014

Ahojte mam taky problem a chcela by som pocut vas nazor na to ze co by ste
spravili na mojom mieste.S priatelom sme sa dali dokopy pred necelym rokom
je to medzi nami dost zle.Planovali sme
dieta a nedarilo sa nam nazaciatku ked bolo vsetko dobre a ked bolo zle tak sa podarilo dieta..a stale mam stresy z neho nestara sa tak ako by mal ide do prace vydrzi 2dni tam potom ide z domu prec a pride a povie ze ma idt do prace v ten den a nakoniec zistim ze ma klamal ze tam ani nesiel a ked mu hovorim ze nech ide si hladat pracu tak mi povie ze mam casu..ja som v 27 tt takze za chvilku bude maly n svete ako sa postarat o to ked ma casu jeho rodicia sa staraju o mna lebo jeho to vobec nezaujima ze kebyze nemam co jest on m casu stale.. Nic ine nerobi iba sa vala vpostely a ma na haku.. Ked mu poviem podme na prechadzku lebo tehotne potrebuje prechadzku on mi odpovie ze sa mi nechce a ze ma chce setrit.kvoli nemu som bola 2x v nemocnici od stresu leho furt len starosti mam a stresy a neviem co mam robit uz.. Ide sam prec pride za 5hodin ide somnou za 5minut sme doma a jeho odpoved to ta mam stale tahat niekam a pritom raz za meiac ma zobere aj to za panelak ku vode. A o ziarlovosti ani nehovorim aky je obvynovanie zamykanie nastastie ma nezbil iba ma uhodil a on mi povie ze dieta pojde n testy otcovstva neni to chore uz.. Stale sa len hadame nic ine nevieme stal len placem nato aby som bola stastna a vykricala to na cely svet tak namiesto toho si vycitam veci ze preco ja a preco sa to takto stalo kedbyze som vedel tak nikdy sa nedam do kopy snim atd. Uz som mu aj povedala ze keby som vedel na zaciatku ze bude taky tak si to dieta dam zobrat ale to male za to nemoze akeho ma oca.on mi povie ze to neni jeho a ja mu poviem keby bol druhy otec myslis ze by som ostala stebou urcite nie..ja neviem uz najrdsej by som odysla ibaze t nevyhoda je ze nemam kam ist ked nezijem s rodicmy starala som sa sama o seba.co ma robit povecte prosim lebo uz nevladzem ☹ ☹

lv
6. kvě 2014

Chceš poradit, co bych dělala na tvém místě - hledala si jiné bydlení, zjišťovala na socialce na co mám narok, azylove domy, startovaci byty, chystala se na příchod dítěte, ne tím, ze budu nutit do procházky blba, kterej s tebou evidentně byt nechce..

kacenkax1
6. kvě 2014

ahoj, určitě odejdi, zjisti si jaké máš možnosti,obejdi sociálku, poradny a v klidu to naplánuj. Udělala jsem před několika lety to samé a jenom se mi ulevilo. Jen jsem si vyčítala, že jsem to neudělala mnohem dřív, čekala jsem, až se dítě narodí, že to bude třeba lepší, nebylo. Určitě to stojí za ten klid v těhotenství a ne se nervovat. Nebude to lehké, ale vždy se dá něco vymyslet a časem zjistíš, že jsi udělala dobře. Držím pěsti

lucisa
6. kvě 2014

@gabika51 nečekat, že to bude lepší. Teď ještě nejsi uvázaná doma a přesto se ti nevěnuje, nechce s tebou nikam jít, jak bude dítě a ty téměř veškerý svůj čas budeš věnovat jen prckovi, od něj se pomoci nedočkáš, spíš jen stresování a hádek, tak to bude ještě horší.
Jak píšou holky, do porodu máš ještě chvilku čas, za tu dobu se dá stihnout zařídit spousta věcí, obejdi si všechna centra, možná bude stačit jen sociálka a tam tě nasměrují, kam dál, a doma nic neříkej, odstěhovat se můžeš ze dne na den.
Hlavně se poptat, na co máš nárok, existuje určitě i u vás spousta bezplatných poraden pro lidi v tísni, kde ti poradí, i co můžeš žádat od partnera - výživné na tebe, příspěvek na výbavičku apod.

Nejsem na tvém místě, ale podle popisu si myslím, že tvůj partner není zralý a hned tak nebude a ty musíš být silná pro miminko, připravovat se na porod a ne se nervovat s nějakým troubou 😉 A pokud tě aspoň částečně podporují aspoň jeho rodiče, tak je neodháněj, možná jsou z chování syna taky nešťastní a o vnouče budou mít zájem i v budoucnosti a třeba jednou oceníš občasné pohlídání, když si třeba budeš potřebovat něco vyřídit nebo navštívit lékaře.

rebarborar
6. kvě 2014

ahoj, sama musíš cítit, jestli chceš odejít.. ale dle mého to s takovým hňupem nemá ani trochu cenu. kazíš si tím těhu, mimi vše cítí, ale ještě ne tak, až bude na světě, bude to mnohem horší. ty budeš na nervy a dětátko neštastné. azylový dům atd. jak bylo psáno už, taky bych to tak řešila. a budeš ho vychovávat jen jednou, opravný termín není, tak nač mu to kazit kvůli blbovi? péče o dětátko dá zabrat- v tom dobrém... a proto bych vše řešila hned a ne až tě bude mimi skutečně potřebovat. zvládneš vše, co budeš chtít zvládnout, jen to chce odvahu. i kdybys měla být v garsonce a žít z ruky do huby, ale rozhodně štastnější, tak najdi odvahu. držíme pěsti! pa

duvi21
6. kvě 2014

@gabika51 Podle meho nazoru jine reseni nez odejit neni. Ona to neni legrace zit ve stresu a trapit se, jsou veci, ktere Te muzou poznamenat tak, ze se z nich pak budes tezko dostavat a budes si take rikat: ze jsem to neudelala hned. Postarej se o sebe a dite, budes na sebe moc pysna a da Ti to silu, neboj. Ze zacatku si nechej pomoci a poradit, azylove domy jsou dobry napad, ja bych se obratila tam, kdybych byla na Tvem miste. Budes muset take udelat spoustu prace na sobe, ale tu silu vzdycky najdes, pokud budes chtit. Zivot vedle takoveho cloveka, jako je Tvuj partner, by Te ale jen nicil. Take drzim pesti, moc!

marryjanew
7. kvě 2014

odejdi od něj co nejdřív, dokud můžeš, protože pak to bude těžší. Já sice nebyla těhotná, ale odešla jsem ze dne na den od chlapa kterýho jsem neskutečně milovala, i když na mě kašlal. Venku jsme spolu byli 10 minut a už se mu chtělo domů a s kamarádama byl třeba celý den a domů nechtěl a bla bla bla. je mi jasný že si to teď nedokážeš představit ale neskutečně se ti uleví. Já s ním byla v domě a odstěhovala jsem se k jednomu známému do jeho maličkaté garsonky a to ještě se štěnětem a kočkou, byla jsem bez práce, bez ničeho a vše jsem během 14 dnů vyřešila 🙂 až se ti malý narodí bude tě potřebovat v pohodě a ne vystresovanou jak čekáš jestli se ti chlap vrátí domů a pak jestli se vám bude věnovat. Dáš to a pak bude jen dobře... hlavně si nenalhávej že až se narodí dítě tak se změní. Takový lidi se nemění. Držím palečky ať se rozhodneš jakkoli 🙂

pluba
7. kvě 2014

@gabika51 Rozdělil bych to na 3 věci:
1. Ukončete to - viz rady o azylových domech...
2. Řešte své pocity - kvůli sobě i miminku. V tom bych Vám mohl pomoci, možná by Vás mohlo zajímat hodnocení mé práce některými ze členek MK, se kterými jsem něco dělal (komentáře k příspěvku z 1.5. na mém blogu). A pokud by se Vám to líbilo, mohu Vám nabídnout ještě poslední volné místo v iniciativě "Pošli to dál" (příspěvek ze 14.4. na mém blogu) - ze kterého vyplývá nabídka 2-hodinové práce po skype zdarma.
3. Pokud uskutečníte bod č. 1 - řešení otcovství a alimentů - v tom Vám kolegyně pomohou lépe.
4. I přes realizaci bodu 1 a pak i 3 si připusťte, že Váš partner se cítí špatně a proto dělá, co dělá (málokdo jestli vůbec někdo ubližuje, pokud se necítí ublížený teď, nebo v historii) - zoufalí lidé dělají zoufalé věci, jak se říká.

gabika51
autor
8. kvě 2014

Ahojte baby dakujem ze ste napisali svoj nazor velmi si to cenim..ale bojim sa oddyst
lebo hovori ze mi potom zobete dieta a po uradoch a sudochbma bude tayhat ze podpali motorku posledne moje penaze z nej ☹ a jeho rodicia su mi dost velkou oporou.davaju mi jedta a zivia ma aj autoskolu mi zaplatili a povedali sami vzdy budem patrit do ich rodiny..moj priatel proste ma beztarostnybzivot ked bol msly mal vsetko teras na miesto aby mne nieco kupil tak si kupi pivo a povie ze co ta pota nerozmysla vonec.. Hlavneze hladka brucho ale starat sa o jedlo nic on my ma kludne nechal od hladu zomret je to dost smutne ja viem velice na ziaciatku mi hovoril ze chce rodinu a ze aky bude otec dobry a stoho nic nevidim prectavovsla som si vsetko inak a nie takto...preto sa bojim ze ked oddydem tak sklamem hlsvne tich rodicov ..on urobil aj v mojej rodine hambu tak rodina povedal sama nech idem prec ale ja nemam tu odvahu ale v 14r ked ma mamav vyhodila z domu tak som sa odvazila ist az do bratislavy. Poviem po pravde sahol na mna raz a idvtedy mam strach z neho a ta laska uz nevirm co je zijeme vedla seba poviema par slov sex nic aj ked je tak mydli na seba a ked chce pusu tak uplne z odporom proste som znechutena zneho. Podizrieva neviem co vsetko ze to neni jeho proste ubohost nie.. Ja mu mam ukazat telefon ze kto co pise alebo vola ale on sa skryva... Nefer viem s preto uz nevladzem snim dalej ale ta odvaha sa nejsko nebere mam pre to male vsetko kolebku kocar budeme mat vsetko s to iba jwho rodicia kupuju vsetko..a oni vedia ze neni normalny ale oni u tiez nevladzu z neho..ja mu aj hovorim ti si chlap na nic to je alkoholik by sa postaral o mna a o to male. Proste nezajem on sa otoci na postely na druhu stranu racej.. :| a to keby ste vedeli vsetko tak by sa vam hlava zatocila le aj byvalej jeho robil zle.. A ja som tomu neverila zaslepena na zaciatku laskou a takto to dapadlo.. No a bola som na socialke a oni mi povedali nemam narok n nic mam 20r a tich 60e je od 25 r ze ma musia zivit rodiciaa..tk bola cela odpoved dost smutne ☹ a azilak je tu kde nyva on blizko tam by ma vyhladaval a otravoval jedine oddyst uplne prec... :|

duvi21
8. kvě 2014

@gabika51 Gabi, ono je to cele o tom prevzit zodpovednost za svuj zivot. I kdyz momentalne na cele situaci nic nezmenis, protoze to vypada, ze to nema reseni, neprestavej verit, ze kazda situace reseni ma, jen ho ted zatim nevidis. Pokud chces, aby bylo lip, najdi si nekoho, kdo Ti pomuze zpocatku tim, ze mu to budes moci vsechno, ale uplne vsechno rict. A dale Ti bude umet pomoci podivat se na situaci s nadhledem a budete hledat kroky k jejimu reseni. Pise Ti sem do diskuze Pluba, ktery, kdyz se na nej obratis, myslim ze poradi jak zacit a od ceho se odrazit. Na Tvem miste bych to zkusila. Prvni vec, kterou musis udelat Ty sama ale je, ze se ROZHODNES, ze tu situaci chces a zacnes resit. Jakkoli, malymi krucky, na ktere se citis. A rict si o pomoc. To chce kus odvahy. Ale jsi uz matka a to male si Tvou odvahu zaslouzi. A to rozhodnuti, ze matkou budes, bylo Tvoje. Necekej, ze Ti partner bude oporou, momentalne toho neni schopen, coz vidis kazdy den. Dal drzim pesti moc, nejsi v jednoduche situaci, ale jen Ty ji muzes zmenit. Mysli na to, ze my zenske jsme hodne silne! Tady se vypises, na chvilinku se Ti ulevi, ale situaci to neresi. Chce to nejake jednani, ciny. Pak to pujde. Fakt DRZIM PESTI!

rebarborar
8. kvě 2014

@gabika51
ahoj, ono se to radí, ale nejsem ve tvojí kůži. jestli nechceš odejít, tak začni být jednoduše sobecká, mysli jen na sebe a mimčo. tak to stejně dopadne po porodu- i když tomu ted nevěříš 😉 až se o budeš starat o miminko, tak budeš mít blbce na háku, tomu věř. protože ta péče je z počátku náročná a ještě když tě bude otravovat idiot, kterej by ti měl spíš pomoci- nu prostě nebudeš na to zvědavá. vůbec bych se nebála být tebou, požádat jeho rodiče o pomoc, když budeš potřebovat (co bydlení u nich?), nic bych před nikým nezatloukala- v tom smyslu hraní si na šťastnou rodinku a dala všem pěkně najevo, že je ohromnej hnup a zlej. zatím chlapcovi asi nikdo nedal lekci, asi se k němu všichni chovají jak ke králi, tak mu to ukaž. tím nechci říct, at s ním bojuješ- jen přistup na jeho hru a přestaň si z něj cokoliv dělat- tak jak to dělá on. možná že ho to vykolejí a uvědomí si něco. a když ne? tak nic! čas ještě nějaký máš, odejít můžeš, až se trochu zvetíš.
toto neplatí v případě, jestli z něj máš skutečný strach, to pak rychle prchej nebo budete i s miminkem chudáci. uvidíš. hlavně se neboj, vždy je vývhodisko! někdy se věci vyřeší aniž to plánuješ či čekáš🙂 a napiš, jak si dopadla. možná si jen ten debil potřebuje uvědomit, že není pánem světa. tak hodně sil a pohlazení miminku. pa

gabika51
autor
8. kvě 2014

Dakujem vam baby ze ma drzite nad vodou..ano musim nieco vymyliet a poradit..
dakujem vam este raz...