Proč muži chtějí děti?

katty6
11. čer 2012

Dobry den vsem,
zakladam tu novou diskuzi pro vas, hlavne ocekavam nazory muzu na tema proc ke svemu stesti/zivotu potrebuji deti, kolik, jake obavy do toho promitaji a co jim otcovstvi dava/prinasi, co ocekavaji od toho..????
Duvodem techto otazek je muj soucasny problem, ktery resim s manzelem uz par let. Moc touzim po druhem diteti. Mame dnes uz trileteho chlapecka Ondraska, ktereho oba nade vse milujeme. Ja ale touzim po dalsim prckovi, manzel nechce uz dalsi deti, nikdy ☹ Zajimave pritom je, ze oba jsme pred narozenim prvniho ditete chteli dve deti, alespon o tom mluvili. Chtel jeste jedno dite.Ale jakmile se narodilo to prvni tak zmenil nazor.... Dva roky to s manzelem resim, snazim se mu tu svou touhu vysvetlit, pochopit i jeho duvody. Ted ale nastala doba, kdy moje touha je nejsilnejsi a neumim s tim nic udelat..moc se trapim, ze manzel druhe dite odmita.
Jsem v neresitelne situaci, kdy jsem rozhodnuta jit si za svym. Za tu dobu co na to myslim, jsem prisla k tomu, ze se druheho ditete nevzdam, ze neumim si predstavit zivot jen s jednim.
Manzel se ridi jen obavy a strachy, ktere ziskal ze sve rodiny. Mel spatny vztah se svou sestrou, nenavidel ji. Takze nechce to pro sve dite, aby zazilo nenavist k sourozenci. Dale se manzel si mysli, ze neni dost pekny a pokud dite bude po nem, tak bude stejne trpet jako on, kdyz mel problemy v puberte s opacnym pohlavim. Domniva se , ze to je kvuli vzhledu (nahrava tdo toho i to, ze syn je hodne po manzelovi). Dale resi situaci ve svete, ze prijde "konec sveta" a bude zle, bude cele lidstvo trpet.. proto nechce do tohoto sveta privadet dalsi dite. MAnzel rika, ze zivot stoji za prd.. tak proc jetse nekoho trapit. Staci, kdyz uz je jedno.
Prijde mi, ze porad zije minulimy komplexy a tim si komplikuje zivot, zije neustale ve stresu, obavach, neni otevreny stesti a radosti. Je to na nic. NEchape moje argumenty, nechape proc mi nestaci jen jedno. Nechce ani na toto tema se mnou mluvit, nechce hledat spolecny kompromis, neresi ze jsem nestastna, nevnima to jako spolecny problem ale pouze muj osobni a ze bych s tim mela jit za odbornikem a nejak tu touhu zpracovat, necim jinym nahradit to dite. Treba praci s detma apod..
Nechci to jeste s nim vzdat, zkousim bojovat, protoze ho mam porad moc rada. NApadlo me, ze kdyz si precte nazory muzu/zen, kteri deti chteji, kteri neresi vzhled a "konec sveta" ze treba ziska jiny pohled na vec., treba i zmeni nazor, protoze syna miluje a moc si to s nim uziva, v tech chvilkach je opravdu stastny..
Predem dekuji vsem za prispevky a nazory.

mitote
11. čer 2012

@katty6
jinak proc chce muj muz deti? Protoze je proste chce, protoze ma manzelku, se kterou se miluje, chceme mit aspon dve tri deti. Jako nic hlubokyho bych za tim nehledala, ze lide chteji deti je normalni a kdyz je nechteji tak maji duvod a tys jich tu u sveho manzela vypsala nejmin tucet.... ale nikdo vam tady s tim moc nepomuze

katty6
autor
11. čer 2012

Mitote, dekuji za prispevek.. chapu ze muzi sem moc nechodi, ale take rada uslysim nazory muzu skrze vas zeny..
Take nehledam tady odbornou pomoc. Chci jen slyset nazory a zprostredkovat to manzelovi, treba ho to donuti se zamyslet.. ze svet neni cernobily..

popellka
11. čer 2012

Ahoj,

tak tvůj manžel mně v něčem dost připomíná toho mého, předtím než se malá narodila, chtěli jsme oba dvě děti. Teď když se Lenička ještě v noci budí, protože jí trápí bříško, je protivná občas přes den a není to nejhodnější a nejpohodovější dítě světa taky pořád říká, že mu stačí jedno. Ještě před půl rokem tvrdil, že budem mít jen jedno, ale ví, že toho druhýho se nevzdám! takže teď už říká, že druhý za 4 roky. Pro mě jsou děti to nejdůležitější na světě a nedokážu si bez nich život představit, i když občas padám vyčerpáním, tak si taky říkám, že jedno stačí. Ale pak se na mě Lenička usměje, pomazlí nebo dá pusinku a názor, že jenom jedno je ten tam! Myslím, že až bude větší, tak se do druhýho snad pustíme! jen mám strach, abysme nezpohodlněli a vůbec se nám do něj chtělo. Tak přemýšlím, jestli není dobrý si to odkroutit teď, ale nechce se mně zas ochudit se o to, že si vychutnám každé tak trochu zvlášť! Jinak jsem nevěřila, že někde existuje taky člověk - jako můj manžel, co je pořád pesimistický!!! neumí se pořádně radovat, žije ve stresu, bojí se, že nás dostatečně nezabezpečí, že celej svět je jen o penězích,....atd!!! úplně jak kdybys popisovala jeho! Občas už mě jeho pesimismus teda pěkně vycucává 😠 😠 😠 ale co nadělám 😖

demian
11. čer 2012

Ahoj,
můj ex-přítel byl podobného ražení. Nakonec jsme teda žádné dítě neměli, ač jsem moc chtěla. Po rozchodu mi řekl, že jsem na něj měla udělat podraz. On si totiž dítě přál, ale nedokázal na sebe převzít zodpovědnost za tak důležité rozhodnutí. Jsem ráda, že už jsem pryč. Neměl Tvůj manžel typickou výchovu, že muž je hlavou rodiny a jako jediný má odpovědnost úplně za vše? Pak se nedivím, že se bojí, jak zvládne další závazek na další desetiletí - tam bude platit asi jen neustálé ujišťování, že VY to spolu zvládnete.
Manžel děti vždy chtěl, protože je z velké rodiny a bez dětského smíchu a křiku si nedokázal život představit. On je asi extrém, protože se umí perfektně postarat i o kojence. Ale stejně jako u všech mužů je vidět, že si nejvíc dokáže vyhrát a vyblbnout se s dítětem nad 6 let. To už se dá chodit pod stan, zahrát si fotbal - prostě řádit.
Váš syn je pořád ještě maličký, takže z jeho pohledu převládají starosti, jak píše popellka a do toho asi pociťuje hodně velkou tíhu zodpovědnosti.
Podle mě je nejlepší věkový odstup mězi dětmi 2 roky, to jsou největší parťáci. Záleží na Tobě, zda se budeš snažit manžela přesvědčit o tom mít menší věkový rozdíl, což je lepší pro děti nebo zda počkáš a pak byste měli v podstatě dva "jedináčky". Děti už si budou vzdálené, mezi mnou a mým sourozencem je 8 let rozdíl a je to hodně znát.

ofelieee
11. čer 2012

@popellka můj manžel je v tomhle trochu podobnej a taky mi to přijde náročný - a ještě říká věty jako "ještě že má mě, že se díky mě víc směje" a atak - což je sice prima, ale klade to na mě jakoby strašný nároky, aby se teda díky mě smál - a když bych potřebovala rozesmát já, tak se nám ta unylost násobí. Tím si nechci stěžovat, je pro mě i tak nejlepší - ale jen mě oslovilo, jak jsi mi promluvila z duše. @katty6 - promiň, že jsem odbočila v tvý diskuzi - co do počtu dětí jsme oba zajedno, k tomu nic nemám... leda - dělat mu to sluníčko, aby pookřál, hihi (myslím to ironicky, nikdo nemá odpovědnost za náladu druhýho...)

popellka
11. čer 2012

@ofelieee - jůů tak nakonec se nás přece jen najde víc, co máme doma pesimisty! a když mu ještě řeknu, že je pesimista, tak se brání, že je realista - no ale ti nevidí hned všechno černě, ne! 😀 takže pesimista až na půdu! ale asi to má po svým tátovi! ten taky hned vidí všechno černě!

garfie
11. čer 2012

@katty6 kamarádka má podobného muže....a podobný problém. Ale u ní byl myslím skutečný důvod někde jinde-podobně jako u popelky-spíš se mu do druhého nechtělo, protože to nějakým způsobem ohrožovalo jeho život a pohodlí. Není to i váš případ? To asi není věc, kterou by ti přiznal-ale důvody, které má byly i před prvním dítětem-a to ještě chtěl dvě. Možná si spíš neuvědomil, že ho dítě bude ve skutečnosti otravovat, protože vyžaduje pozornost....že přijde o podstatnou část tvé pozornosti, že se bude všechno podřizovat prckovi....není problém někde tady?

popellka
11. čer 2012

abych řekla pravdu, manželovi nejvíc vadí, když Lenička pláče - dělá mu zle, když neví co jí je a tím pádem jí nemůže pomoct, neví co ju trápí atd....takže se těší až bude umět aspoň trochu mluvit a bude nám rozumět a my jí 😔

dana3262
11. čer 2012

@katty6 ja nevím.. neumím si představit, jaký to je "chtít deti". Je to taky prostě životní úkol. Od toho tu na světě jsme. Jinak na me ani na muze zatím mateřské půdy nepřišly. Jsme, řekla bych dost mladiství a v těchhle věcech dost opoždění. První bylo plánovaný rozumove a druhý bylo taky plánovaný rozumove, ovsem o dost později. Lidi by měli mit deti..je to prostě přirozeně. Můj muž ted taky v kritických chvílích hlasi, ze uz nechce žádné malé dítě 🙂 a ja taky ne. Mnohdy bojujem o holý život 😀 ale ja neustále citim, ze tu jeste někdo chybí. Po prvním mi ten pocit přišel jasný, ale ted po druhým me to trochu zaráží a doufám, ze pocit nebude přetrvávat i po třetím 😀

katty6
autor
11. čer 2012

tomu rozumim co tu pisete, ale zajima me nazory tatinku kteri chteji ty deti, jak to argumentuji, najde se tu nekdo kdo nema s timto tematem problem? proc vasi manzele ty deti chteji? Chtela bych to pak ukazat manzelovi, aby zjistil, ze svet je ruznorody a vse se meni.. ze pres veskere problemy a starosti ma smysl zit a radovat, protoze je to pods¨tata zivota.. starosti, obavy a najistota k tomu patri, ale take i radost a stesti

kikimaruska
11. čer 2012

Jestli můžu přidat názor, tak můj snoubenec mi řekl, že už prostě cítí, že se chce usadit a mít rodinu a že věk už na to také má...(bude mu 34)...a donedávna to byl docela rebel, o rodině dřív neuvažoval s bývalou přítelkyní, ale naopak děti mu nevadily (vychovával ve 20 letech nevlastní roční dvojčata 😀 )..takže se dětem nikdy nebránil.

eficenka
11. čer 2012

@katty6
my čekáme první děťátko a manžel mluví už o druhém 🙂
Sice se asi nikdy nikam nepodíváme k moři na dovolenou, budeme pracovat a dlouho splácet auto, ale děti jsou podle manžela radost...
Radši omezí sebe a svoji "zábavu", stejně děti sou dar který nás bude bavit až do konce....
I když je mimi teprve v bříšku, manžel je strašně štastný, hodně lidí manžovi říká že uplně září...
A to máme nějaké dluhy atd, ale my se omezíme a dětské úsměvy nám to vynahradí...

katty6
autor
11. čer 2012

@garfie Mozna je to i nas problem.. Spise je to nas problem, ono je vzdy lepe se schovat za nejakou co by "rozumnou" pricinou nez uznat sve "sobectvi" a pohodlnost ☹ jen jak to cele nabourat? jak manzelovi "otevrit oci" ..?? ovsem tusim, zkousim vse mozne, bojuji dokud to jde.. je to smutne a tezke

katty6
autor
11. čer 2012

@demian S tou zodpovednosti me to take moc sedi.. MAnzel je z rodiny kdy muz se povazuje za hlavu rodiny a o vsem rozhoduje.. JEho tata ale byl docela vystresovany z toho, z te zodpovednosti, proto ted radeji uz zadnou neprebira..mozna i manzel nechce zadnou zodpovednost.. je moz uzkostny kdyz si pomysli co vsehcno muze skazit.. ale "usit" to na nej nejde, jednak mi to prijde takove zbabele jednani, neotevrene.. a take manzel se hodne chrani, ze to proste nejde i kdybych chtela na nej to usit..

demian
11. čer 2012

@katty6 Pak mě tedy napadá jen pokusit se naučit manžela nezodpovědnosti a lehkosti žití. Takovéto : ano, zítra je taky den, ale dnes si lehneme do trávy a budeme se dívat do sluníčka se čtyřlístkem v puse.
Nemáte v rodině nějaké větší dítě? Domluvte se, že bude u vás třeba na víkend a Ty jen zajišťuj servis. Hrát si, hlídat a vymýšlet pošťouchlosti bych nechala manžela. Ať vidí v praxi, jak bude mít syn parťáka a současně je s dětmi zábava a uvolnění i pro něj.
Dívala jsem se Ti na profil a koukala jsem, že jsi vystudovala UK. Pak můžeš zkusit tlačit z druhé strany a to tím, že budeš aspoň částečně pracovat z domova. Finanční jistota v tom druhém je pro tento typ taky důležitá. Současně budeš mít další eso v rukávu.
Snadno se mi to píše a určitě se vše nezlomí najednou, ale já bych zkusila tuhle cestu.

pehaka
11. čer 2012

S manželem jsme letos 10let i když jsme poměrně mladí dítě jsme si naplánovali , protože jsme chtěli zase zkusit něco jiného - náš život s prckem dostal jiný rozměr a neměnila bych! Já mám no jak to říci né příliš skvělého otce, který má víc záporů než kladů a tak jsem ráda, že můj manžel je pro našeho syna opravdu 100% táta ve všech směrech druhé dítko jsme chtěli hlavně kvůli synkovi ,aby nebyl sám a hlavně jedno dítě je prostě málo...moje nejlepší kamarádka je jedináček je to báječná žena, ale jde na ní vidět ,že je prostě sama a v životě měla vždy vše jen pro sebe i když to zrovna lehký taky neměla!
Upřimně bych si o tom s manželem popovídala, udělala si papír s klady a zápory pokud to pomůže, ale nikdy bych nešla proti jeho rozhodnutí přeci jen dítě není věc potřebuje oba rodiče a mělo by být vytvořeno z lásky a být milováno oběma rodiči...přeji hodně štěstí 😉

blahova_andrea
11. čer 2012

Manžel by neměl k odborníkovi posílat tebe, ale měl by si tam zajít sám. TO, čeho se bojí jsou běžné věci, které řeší a bojí se jich každý, ale kdyby to všichni brali jako ON, lidstvo už by vymřelo. Měl by si zajít k psychologovi a nechat si trošku pomoct změnit přemýšlení. Tohle nejsou přece důvody nemít další dítě. To by pak nesměl chtít a mít ani to první. Problém bude jinde a možná si ho ani sám nechce přiznat.

blahova_andrea
11. čer 2012

@popellka můj přítel je taky pesimista a moc se nenasměje...no co...stejně s námi moc není, tak si s prckem žijeme tak nějak po svém a smějeme se jeden na druhého. penízky mám pod palcem taky já, tak hlavně, že táta daroval aspoň toho pulečka do začátku 😀

blahova_andrea
11. čer 2012

@katty6 tak proč můj přítel chtěl se mnou dítě? už dvě měl s první ženou a docela ho to trápilo, že s nimi není a že je vidí vyrůstat. tak nějak si maloval, že nám to vydrží a tak chtěl mít aspoň jednoho prcka u sebe a být u všeho. no...pochopitelně, že se skoro nevidíme a tudíž u ničeho není. ale miška mu poctivě každý víkend ukazuje, co vše už umí a já se vždy pobavím tatínkovým nadšením, jak mě volá, ať se jdu mrknout, co zase vyvádí a já už to pochopitelně dávno viděla 🙂 no...a chtěli jsme holčičku, kterou nemáme, takže občas tatínek ještě projeví zájem o tu berušku...druhou...vlastně čtvrtou 😀 a peníze? v mládí nadělal dost blbostí, má poznamenané myšlení, protože to opravdu zlé, co my známe jen z filmů, on si prožil na vlastní kůži, dluhy taky stále nemizí...není prototyp muže, který by viděl svět růžově (ač není) a který by dokázal svoji rodinu zabezpečit (to je holt na mě), ale přesto děti má a chce. ano, někdy je to na nás moc, někdy nemá na jejich křik a rozmary náladu, ale kdo ji má pořád? všichni máme své dny...i děti i my...dítě dost omezuje i dost dává a rozhodně to není konec světa, spíš je ten náš svět zas o něco bohatší. nabrala jsem si dost velké sousto a neznám nikoho, kdo by do toho šel taky za těch podmínek, které mám já, ale když se chce...vše jde zvládnout...pokud člověk ale opravdu chce...když nechce...výmluva se vždycky najde...na ty já jsem machr 😀 tak dej muži přečíst něco o tom mém a třeba se mu rozsvítí a nebo ti aspoň upřímně sdělí, co je tedy ten pravý důvod, proč opravdu další dítě nechce. krásy, zdraví ani peněz totiž nebudeme mít nikdo nikdy tolik, kolik bychom chtěli!!!

pepibubu
12. čer 2012

Honza chtěl vždycky dvě děti, sám je ze dvou dětí a se sestrou má docela dobrej vztah (já ji nemusím, ale to je jiná kapitola, o to tu nejde)

Já jsem jedináček, z mnoha důvodů, a vždycky mě mrzelo že sourozence nemám, takže jsem taky byla pro dvě děti, vždycky jsem říkala 2 - 3 děti. A dneska? Dneska je to tak, že za pár dní budu testovat, jestli jsem těhotná potřetí 🙂

katty6
autor
12. čer 2012

@pepibubu tak to vam moc drzim plce at se zadari a mate i treti 🙂 Dekuji za nazor..
Jen holky a chlapi piste 🙂
Rozhodla jsem se napsat manzelovi dopis, kde mu vse reknu co mam na srdci, vsechno co nejde rici osobne z duvodu, ze manzel pred rozhpvorem utika...tam take bych chtela citovat nejake vase prispevky.Moc bych si prala aby manzel to vse co ma zvedomil, a pokud vedome prestoze dite nebude chtit tak at mi to rekne narovinu, at se o tom se mnou bavi, at se snazi hledat cesty z toho.. Jinak to vypada, ze nema vubec o me zajem, nestara se o me, kasle na me..Doted jsem si takova nejista jestli toto rozhodnuti jeho nevychazi z komplexu , ktere kdyz zvedomi a zpracuje nebudou pro nej hrat tak velkou roli a zase si to vse rozmysli. Vzdyt druhe dite chtel take, kdysi ☹ Chci po nem aby sel do sebe a byl uprimny k sobe a me.. Dale by se uvidelo.. co s tim..

pepibubu
12. čer 2012

@katty6 a co dát někomu malýho na hlídání, a jít si na večeři, dát si vínečko, a "nalít si čistého vína" někde jinde než doma.... Dopis může zahodit bez čtení....

Mimochodem mám podobný sousedy, chlapci budou tři teď v červnu, ona by druhý chtěla, on má miliardu výmluv - malý byt (mají 3+kk jako my, takže to neobstojí) atd, ona je smutná ale podraz neplánuje. Další sousedi - M. řekl, že další ne, protože by nemohlo mít všechno, jako dopřejí jedináčkovi... to u mě moc neobstojí, ale každý má priority seřazené jinak, nechci je odsuzovat....

katty6
autor
12. čer 2012

@demian JA to delam porad, jenze toto pave manzela moc rozciluje,, vse musi mit naplanovane, pod kontrolou, jinak je nestastny..porad mi vycita ze jsem jak male dite, ze vlastne ma deti dve a ze mu to bohate staci.. to rika kdyz se rozcili ze jsem treba neco zaridila jinak nez on chtel nebo nechala to volne na osudu.. nerada planuji a pro me planovani znamena nuda, smrt prirozenosti a bezprostredni radosti..
Takze manzel je vzdy ve strehu, hrozne moc se chrani, takze i kdybych chtela neplanovane otehotnet, nemam jak, manzel vse ma pod kontrolou. ☹ je to zabenenec, ktery se kvuli tom usam trapi ale neuvedomuje si to.. trapi i okoli..

katty6
autor
12. čer 2012

@pepibubu to uz jsme zkousela, a dokonec i babicky porad o to msamem, jeho mati vyhanela nas vecer z dom uabychom si sli sednout do restaurace.. ale on ne, ze ma plno prace apod.. ze nemuze.. porad jen pracuje, a kdyz ma chvili tak si rad hraje s malym nebo jde do hospody s kamosi .. ale kdyz uz ho nekdy vytahnu nekam, je takovy nesvuj u toho.. nema se o cem bavit, jen bruci..

katty6
autor
12. čer 2012

Rikam si nekdy, co to mam za chlapa.. co jsem to vybrala 😒

katty6
autor
12. čer 2012

@pepibubu Dopis asi nezohodi, bude zvedavy a precte si to.. jen spise nebude zase reagovat na to..
Ale to je jeho pravo.. pro me je dulezite se z toho vypsat.. take aby alespon vedel co se deje.a jak s tim nalozi to je na nem..ja uz se nechci jen trapit, bude hledat pro sebe reseni

pepibubu
12. čer 2012

No hele a do poradny by šel? Tys šla do manželství s tím, že dvě děti, kdyby řekl rovnou jen jedno asi bys váhala víc, co.... Prostě si to probrat před někým nezaujatým....

pepibubu
12. čer 2012

hodně se chrání.... takže ti vlastně nevěří, tak nějak předpokládá že bys to na něj ušila.... Holka, tady bude problém jinde, v důvěře....

adellaide03
12. čer 2012

Můj přítel je rodinný typ a děti chtěl snad už po půl roce, co jsme spolu chodili, to mi bylo 21 let a na děti jsem já teda rozhodně necítila. Jemu bylo 23. Vydržel se mnou pět let, než touha po dítěti přešla i na mě a po ne celkém roce se nám podařil první dobek. Druhé dítko plánované sice není, ale přítel se na ně moc těší. A pokud to bude možné tak jednou do budoucna by chtěl ještě jedno dítko. Já myslím, že to každý chlap má jinak
A pomáhá Ti s malým?
On ten dopis bude asi dobrý pro Tebe, ale nevím jestli to něco vyřeší. Ale třeba ano, třeba když to uvidí takto na paíře, tak Ti bude mít potřebu Ti sdělit své pocity takto a třeba si to takhle vyříkáte. Držím pěstičky.

stavba
12. čer 2012

@katty6 ahoj, tak předně chci říct, že tvůj manža není vůbec ošklivý, naopak, když se směje, moc mu to sluší 🙂. Sama jsem nikdy neměla vysoké seběvědomí, co se vzhledu týče. On ti může každý říkat, že jsi hezká, ale když to nemáš vyřešené sám/sama v sobě, tak je to k ničemu. Snaž se svého muže hodně chválit za každou maličkost, která se mu povede, říkat mu, jak jsi ráda, že ho máš, že je báječný táta, že syn je moc šťastný, že má takového tátu a že by byla škoda nemít další dítě, které by mohlo také dostat tolik lásky. A proč my jsme chtěli děti? Já i manžel máme na spoustu věcí stejný názor, takže můžu mluvit i za něj. Zkrátka už jsme spolu byli mnoho let a oba jsme cítili, že potřebujeme dát lásku a domov někomu dalšímu. Že se chceme pokusit vychovat slušného člověka, za kterého se nebudeme stydět, který pozná hodně lásky a naučí se jí rozdávat dál. Obavy, které má tvůj manžel, máme také. Manžel podniká, takže plat nikdy nemá jistý, platíme vysokou hypotéku, splácíme auto, ale k čemu by to vše bylo, k čemu jsme si postavili dům, když by v něm nikdy nezazněl dětský smích? Děti jsou velká starost a velká zodpovědnost, ale náš život by bez nich nebyl úplný. Zatím máme jednoho syna a snažili jsme se o něj několik let, ale v budoucnu bych ráda pořídila sourozence, i když po probdělé noci si říkávám stačí. 😀 Sama jsem jedináček a říkám si, že je to takové smutné. Že až tu jednou nebudeme, budeme vědět, že má jeden druhého, že nikdy nebude syn na světě sám. Na druhou stranu znám spoustu rodin, kde spolu sourozenci v dospělosti nemluví, je to moc smutné a chci udělat vše pro to, aby se to našim dětem nestalo. Přeji tobě i manželovi hodně štěstí a ať vše rozumně vyřešíte. Jste hezký pár a máte krásného synka. Važte si toho, každý nemá to štěstí. Pokud má člověk dvě zdravé ruce a nohy a není nijak hendikepovaný, tak má vlastně vše a nemá si proč stěžovat. Sama se takto často uklidňuji. 🙂