Proč muži chtějí děti?

katty6
11. čer 2012

Dobry den vsem,
zakladam tu novou diskuzi pro vas, hlavne ocekavam nazory muzu na tema proc ke svemu stesti/zivotu potrebuji deti, kolik, jake obavy do toho promitaji a co jim otcovstvi dava/prinasi, co ocekavaji od toho..????
Duvodem techto otazek je muj soucasny problem, ktery resim s manzelem uz par let. Moc touzim po druhem diteti. Mame dnes uz trileteho chlapecka Ondraska, ktereho oba nade vse milujeme. Ja ale touzim po dalsim prckovi, manzel nechce uz dalsi deti, nikdy ☹ Zajimave pritom je, ze oba jsme pred narozenim prvniho ditete chteli dve deti, alespon o tom mluvili. Chtel jeste jedno dite.Ale jakmile se narodilo to prvni tak zmenil nazor.... Dva roky to s manzelem resim, snazim se mu tu svou touhu vysvetlit, pochopit i jeho duvody. Ted ale nastala doba, kdy moje touha je nejsilnejsi a neumim s tim nic udelat..moc se trapim, ze manzel druhe dite odmita.
Jsem v neresitelne situaci, kdy jsem rozhodnuta jit si za svym. Za tu dobu co na to myslim, jsem prisla k tomu, ze se druheho ditete nevzdam, ze neumim si predstavit zivot jen s jednim.
Manzel se ridi jen obavy a strachy, ktere ziskal ze sve rodiny. Mel spatny vztah se svou sestrou, nenavidel ji. Takze nechce to pro sve dite, aby zazilo nenavist k sourozenci. Dale se manzel si mysli, ze neni dost pekny a pokud dite bude po nem, tak bude stejne trpet jako on, kdyz mel problemy v puberte s opacnym pohlavim. Domniva se , ze to je kvuli vzhledu (nahrava tdo toho i to, ze syn je hodne po manzelovi). Dale resi situaci ve svete, ze prijde "konec sveta" a bude zle, bude cele lidstvo trpet.. proto nechce do tohoto sveta privadet dalsi dite. MAnzel rika, ze zivot stoji za prd.. tak proc jetse nekoho trapit. Staci, kdyz uz je jedno.
Prijde mi, ze porad zije minulimy komplexy a tim si komplikuje zivot, zije neustale ve stresu, obavach, neni otevreny stesti a radosti. Je to na nic. NEchape moje argumenty, nechape proc mi nestaci jen jedno. Nechce ani na toto tema se mnou mluvit, nechce hledat spolecny kompromis, neresi ze jsem nestastna, nevnima to jako spolecny problem ale pouze muj osobni a ze bych s tim mela jit za odbornikem a nejak tu touhu zpracovat, necim jinym nahradit to dite. Treba praci s detma apod..
Nechci to jeste s nim vzdat, zkousim bojovat, protoze ho mam porad moc rada. NApadlo me, ze kdyz si precte nazory muzu/zen, kteri deti chteji, kteri neresi vzhled a "konec sveta" ze treba ziska jiny pohled na vec., treba i zmeni nazor, protoze syna miluje a moc si to s nim uziva, v tech chvilkach je opravdu stastny..
Predem dekuji vsem za prispevky a nazory.

petanevesta
12. čer 2012

Ahojky, sama ještě dětičky nemám, takže se mi to těžko radí, když třeba za pár let můžu být v podobné situaci....ale co jsem si tak přečetla, tak mi připadá, že problém ohledně druhého dítka je u vás jenom špička ledovce, spíš mi to případá opravdu tzv "zralé" na manželskou poradnu, protože to budí dojem, že tvůj muž hodně věcí drží v sobě a nekomunikuje s tebou tak, jak by měl....navíc pokud se cítí nesvůj ,když spolu trávíte čas o samotě jednou za čas, tak je to zvláštní, měl by být naopak rád 😒

meleri
15. čer 2012

@katty6 ahoj u nas je opacny problem, muj muz chce spoustu deti, jenze vubec nevi co to obnasi, jaka je to drina a pro zenu zadny zivot...mame dve a bohate mi to staci takze i kdyz on chce jeste treti ja proste uz na to nemam...on zboznuje kojence, proto porad nejake chce, jenze mit deti jen proto aby byl porad v rodine kojenec mi prijde dost divny duvod....🙂

consti
19. črc 2012

Nevím, jestli tě to povzbudí, ale podle mě je lepší, když ten chlap dítě nechce a řekne to, než ten extrém, kdy ho chce, ale o dítě se pak nestará. Dost mých kamarádek má takového chlapa. Ty holky třeba chtěly ještě počkat, ale chlapi se do dětí strašně hrnuli. No a teď, když je s těmi dětmi vidím a oni pořád jen volají na své ženy: "Mamko, pojď si ho přebalit, vem si ho, pláče TI dítě atd." tak fakt nechápu. S kočárem nejdou, s větším dítětem si nehrají...Možná je lepší manželova upřímnost, než aby ti mazal med kolem pusy a pak se k dítěti neměl.
Ale taky se může stát, že si to rozmyslí. Nevím, kolik ti je, ale zkusila bych počkat. Běž do práce, počkej třeba rok a uvidíš 😉 . Rozhodně bych na něj nedělala podraz nebo bych ho do toho nenutila. To udělala jiná moje kamarádka, její muž další dítě nechtěl, ale ona ho dotlačila k tomu, aby další měli a teď se rozvádí 😅 😒 . A důvod, proč tento konkrétní chlap dítě nechtěl, bylo to, že kolem toho prvního bylo dle něj hodně starostí, jedno dítě mu stačilo, jeho žena byla doma v podstatě pomalu od doby, co se poznali...

katty6
autor
9. srp 2012

Ahoj. dekuji za nazory. V poradne s manzelem jsme jiz byli a presto ze tam sel se mno ua jakoby se snazil k nicemu to nebylo. NAkonec ale rekl, ze cekal ze zemenim nazor diky poradne a pochopim ze dite uz proste nechce a necham ho v klidu 😒 jenze ja jsem od poradny cekala ze pochopi jake to je pro me tezke najednou celit tak obrovske zmene z jeho strany. Do vztahu jdu s nejakym ocekavanim, neco spolu planujeme a pak najednou on zmeni nazor a vubec nebere v potaz i to moje prani, nekomunikuje, zadne reseni nanabizi, nechava vse na me. 😠 pritom je to on ten kdo zmenil nazor, tak by se mohl vice snazit. Dale jsem cekala, ze alespon ziska vetsi nahled na svoe duvody proc dite nechce, ze casne o tom nejak vice uvazovat a zvazovat. V poradne terapeutka kdyz vyslechla jeho duvody proc dite nechce rekla, ze je prekvapena jak s takovymi postoji mame jeste alespon to prvni a on na to se jen pousmal a rekl, ze prvni dite neplanoval ☹ Podle me asi deti nechtel vubec, jen si na neco hral a byl neuprimny sam k sobe ani ke me..Toto mi prijde nefer, ze ja s nim pocitam jako s clovekem vyzralym, ktery se zna a vi co tak asi potrebuje od zivota. Podle toho jak jedna mam dojem, ze sam nevi co vlastne chce, take me jen tim stale ublizuje. Uz jsem se snazila hodnekrat s nim mluvit, netlacit, vyckavat, mluvit bez emoc, vecne nic nezabira, neni schopny ani rici: "Hele, chapu Te, trapis se, neni mi to prijemny ze tTebe timto trapim, ale dej mi prosim cas, musim to jeste jednou zvazit, dej nam cas na to".. A jak by me to pomohlo, on jen ocekava ze ja proste pristoupim na to jeho. Vadi mi ty jeho duvody, nechapu je. Kdyz jsme se ho ptala jestli si uziva to nase prvni dite, jestli kontakt s ditetem je pro nej rodostny. Na to rekl ze ano, ze si moc toho uziva a je rad ze to dite ma, nepochypboval ani o tom, ze by si uzival stejne to druhe dite, ze by mel z neho radost. Ale pry to druhe dite nechce, kvuli tomu aby se nahodou netrapilo, ze to nechce udelat diteti a ze je velka pravdepodobnost ze se bude jen trapit protoze ten svet je zly.. Rikal,ze nemze uvazovat takhle sobecky jako ja v oatzce ditete, ze ja to beru jako radost a stesti pro sebe, a vubec neresim to co to dite bude prozivat kdyz se na tento svet narodi. Takovy styl mysleni me ubyji, jen si ujistuji v nazoru, ze manzel potrebuje s timto zajit osobne za psychologem a probrat svoje traumata, ktera mu brani zit stastny a spokojeny zivot. Sam se trapi a trapi i me, uz to nemuzu prehlizet, uz se nechci trapit.
Takze u nas to dite je jen spicka ledovce, kazdy ma jine hodnoty v zivote a jina ocekavani od zivota.. ☹

vikina35
18. srp 2012

ahoj,je mi 35 a začaly mě tikat těhuhodiny.žiju 3roky s přítelem38,který děti nemá.Když jsme se seznámily,rovnou mi řekl,že se nechce ženit,ani mít děti,že mu tento stav vyhovuje,žít se mnou a s mojí desetiletou dcerou.Výborně se o nás stará,má nás rád a já jeho,ale začínám se docela trápit ☹ a nevím co s tím,co si o tom myslíte vy ženy?

stavba
18. srp 2012

@vikina35 ahoj, no tak v tomto případě se obávám, že s chlapem asi už nepohneš, pokud v jeho věku dosud nikdy nezatoužil po dítěti, tak pochybuji, že se v něm něco pohne s prominutím teď na "stará" kolena. Ve svém okolí také takové lidi znám. Bohužel ne každý muž a ani žena chtějí být rodiči. ☹

vikina35
18. srp 2012

ahoj,je mi 35 a začaly mě tikat těhuhodiny.žiju 3roky s přítelem38,který děti nemá.Když jsme se seznámily,rovnou mi řekl,že se nechce ženit,ani mít děti,že mu tento stav vyhovuje,žít se mnou a s mojí desetiletou dcerou.Výborně se o nás stará,má nás rád a já jeho,ale začínám se docela trápit ☹ a nevím co s tím,co si o tom myslíte vy ženy?

vikina35
18. srp 2012

@vikina35
díky za fofr odpověď,to jsem se ale bála slyšet "přecíst".

stavba
18. srp 2012

@vikina35 věřím, že by jsi raději slyšela odpověď, která ti dá naději. Nejlepší bude, když si o svých pocitech a trápení se svým přítelem otevřeně promluvíš. Kdo ví, třeba, když vidí, jak vám to spolu ve třech hezky klape, tak se možná už tolik nebude bránit tomu, aby jste spolu měli miminko. Přeji ti hodně štěstí. 🙂

januzza80
18. srp 2012

@katty6 Ahojky Katy,precetla jsem si ten clanek a tvuj manzel je na tom stejne jako manzel moji kamosky,ktera ma jednu dceru a on za zadnou ceny nechce dalsi.Ja te chapu,protoze taky jsem nikdy nechtela jen jedno,ale dve a mam dokonce ted 3deti a nevymenila bych a stojim si zatim,ze jedno je malo,dve ok a tri akorat.O jedno dite bych mela strach,nikdy nevis co se muze stat.Moje mamka si to zazila,je jedinacek a kolikrat mi rekla,ze ji bylo strasne lito,ze neba brachu nebo segru.Tak chtela vzdy dve deti a ne jedno a jestli tvuj muz taky uvazuje nad blbou dobou,konec sveta atd.tak ktera doba byla dobra,zadna bohuzel,kazda ma sve plus a i minus.Nase babicky a prababicky si zazily 1.a2.svetovou valku a deti mely i ti pres tu hruzu co si zazily.Drzim palecky,aby sit o manzel rozmyslel a ty byla stastna a tvuj malej taky a mel sestricku nebo bratriska.A rozhodne jako chlap bude fesak,je moc peknej,tak problemy s holkama nebude mit 😉

katty6
autor
19. srp 2012

@januzza80 Dekuji ti za povzbuzeni,
ted pracuji nad tim abych manzelovi ukazala jak se myli ve svem uvazovani.. Zatim se nedari :( Budu ejste chvili zkouset, tam se uvidi..
Problem je v tom, ze manzel byl takovy vzdy, etdy depresivni. Ted se to nejak zhorsilo. Vim ze pro na sudelam hodne, ale nejak sily dochazi a pokud nic nezabere nebudu cekat vecne.