Proč není otcem, kterého jsem chtěla pro naše miminko?

bohunka1985
24. čer 2010

Ahoj.Nevím,zda je to ještě zbytek poporodní deprese,ale připadám si opuštěná.Manžel a otec mého dítětě,jak mu teď říkám byl přítomen u porodu a když TO viděl,připadalo mi, asi tak 2-3 dny,že nám začal krásný milující vzah.Jenže uplynul týden a vše se vrátilo zpět do zajetých kolejí. Neváží si toho,že zvládám péči o miminko,domácnost,atd.Bere vše jako samozřejmost.Sliboval,že bude minimálně koupat a dnes není schopen,ani po koupeli odnést vaničku.Sedí jen u TV a čas strávený semnou a našim synem si musím zasloužit.Sex jsme spolu měli naposledy asi před 3 měsíci.A nevypadá to,že by se to mělo změnit.Neustále slyším jen,že bych se měla krotit v jídle,že po 6ti nedělí musím začít cvičit,protože on nechce mít tlustou ženu,atd.Je mi to líto,ale víc mě bolí,že s naším synem není tak,jak by si on zasloužil.Už na něj byl i zlý.Možná jsem toto téma načala jen proto,abych to ze sebe mohla vypsat.Promiňte.

naty
28. čer 2010

S tím cvičením je to fakt a navíc bys i o mlíčko mohla přijít... 😒 ...s tím stresem okolo by se to jedině zhoršilo...

bohunka1985
autor
28. čer 2010

@naty Jedíný, na kom mi už 6 týdnů záleží víc, než na mě je právě Kubík. Chci to změnit, ale nevím jak. Jak se řeší rozvod s hypotékou, miminkem, atd. Jsem slaboch, vím to. Jsem jako moje máma. A to jsem nechtěla dopustit a žiju její život.

naty
28. čer 2010

odkud jsi, jestli se můžu zeptat?

naty
28. čer 2010

Řeší se úplně stejně jako všechny ostatní...já vím, že to je těžký, dokážu si to představit, ale opravdu tak chceš žít? Ve strachu? Nešťastná? Zbitá?? Jen tak, že on si řekne, ti dítě vzít nemůže!! Ty jsi jeho matka a pokud se o něj dobře staráš, nevidím důvod, proč by to měl někdo udělat!! Ale o tom bití by měl někdo vědět...ať máš svědky nebo tak...

berenika39
28. čer 2010

bohunko, opravdu to ted nesmíš vzít jako nějaké pochybování o tobě, ale:
jediný, co ted můžeš udělat je někomu blízkýmu se s tím, svěřit, někomu, kdo ti určitě pomůže, pokud by ses musela sbalit a jít od něj, někomu, kdo dá na vás pozor, kdo vás zajistí na nejnutnější dobu.
chyba je opakovaně mu odpouštět. já vím, že jsou prostě situace,kdy chlap ulítne, je to jednou, omluva a už se to neopakuje. ale pokud ty žiješ ve vztahu, kde ti je ubližováno už delší dobu, nemá sebemenší význam věřit mu, že se to nebude opakovat. bude. to, co píšeš je úplně učebnicovej případ týrání. je mi to moc líto.
jedno z řešení je - pokud to bude pokračovat - v klidu si připravit plán, nic mu neříkat, nevyhrožovat, nevarovat, žádný ultimáta, prostě zmizet, aniž by to čekal. pak se můžeš obrátit opravdu na nějakou organizaci, která maminkám v podobné situaci pomáhá, nechci tě zbytečně strašit, někde se žije alá itálie a jsou rodiny, kde je "rušno", ale mlátit jeden druhého ze zákona nesmí.

naty
28. čer 2010

http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...

Mrkni na tuhle diskuzi!! Vím, že tam jsou i holky s dítětem, týraný, a odešli, rozvedli se a dítě mají u sebe, mají třeba i omezený návštěvy pro manžela apod. Kdyby se k vám třeba choval hnusně...Myslím, že tam by ti mohli hodně poradit...ale musíš sama chtít...teda ve tvém případě nabrat veškerou sílu, co máš...

romana29
28. čer 2010

Bohunko, když jsem si přečetla tvůj první příspěvek, tak jsem si říkala, že se až tak nic hrozného neděje - opravdu hodně chlapů radši bude sedět u televize, než pomáhat s mimčem - třeba proto, že se bojí, aby mu nějak neublížili (samozřejmě to nepřiznají), nebo tak něco, to bych brala. Stejně jako i to, že chce mít ženu jako předtím a nemyslí to tak, jak to říká, hold chlapi říkají všechno napřímo, narozdíl od nás 🙂. Ale pokud na tebe vztáhl ruku, tak tam jde všechno stranou, nezlepší se to, bohužel. Neznám nikoho, kde by muž ženu bil a pak "najednou" přestal. Kdo si dovolí jednou, dovolí si víckrát. Je to opravdu těžké, ale musí se to řešit. Na netu je spousta informací o domácím násilí, bezplatné linky, poradenství atd.
Tvůj krásný synek i ty si zasloužíte klid a radost ze života!

lura
28. čer 2010

naty má pravdu - rodiče by měli být ti první, kdo ti nabídnou domov
bohunko - opravdu teď musíš myslet hlavně na to děťátko. Asi jsi unavená jen z toho, jak se vypořádáváš s novou rolí maminky. Člověk je někdy rád, že věci zvládá a ostatní problémy v té chvíli raději vytěsňuje. Toto je ale natolik závažné!!!

berenika39
28. čer 2010

jinak bohunko, neboj, rozvedených maminek je milion, všechny žijem - já taky 😉 😉 , rozvod je sice administrativně a možná emočně problém, ale vyřeší se tím celej tvůj život a život tvého syna. někde na tebe čeká ten pravej, víš?
hypotéka? byt se prodá, hypka vyplatí. miminko? budeš ho vychovávat jako dosud. soud nemá v tomhle případě jediný důvod, nepřiřknout dítě tobě, uvažuj: kojenec, kojíš, je sotva narozený...jak by asi mohl žít u otce? neboj, on ti vyhrožuje, ale reálné to není. opravdu ne. i kdyby měl ten tvůj nej...právníka na Zemi, kojence ve věku v řádu měsíců nechají mamince, pokud je to máma se vším všudy, a to ty jsi.
sakra já mám takovej vztek, co si o sobě ty chlapi myslej?

lura
28. čer 2010

Ještě jsem se zamyslela nad tím, jak jsi psala, že ti manžel vyhrožuje, že ti syna vezme. Toho bych se bála jen v tom případě, že by byl manžel cizinec - únos dítěte do ciziny. O tom jsi ty ale nic nepsala...

naty
28. čer 2010

Ale vždyť on by se o něj ani nepostaral, navíc proč by to dělal, když do teď o něj nejeví nijak velkej zájem? Jen využívá toho, že si teď tak zranitelná a to je podle mě hnus největšího kalibru...

kveta
28. čer 2010

@bohunka1985 Bohunka, holky majú pravdu... Toto je jasné domáce násilie... Utekaj.

berenika39
28. čer 2010

bohunko, nevím,jestli chceš, ale napiš, odkud jsi a zkusím ti najít, kam by ses mohla v případě potřeby obrátit, budeš mít tel. číslo, zavoláš, řekneš, co se ti děje, a oni ti pomůžou. ale jenom jestli chceš. z tvých příspěvků je cítit, že nevíš, co všechno je na světě možný, stejně tak jak se dějou hnusný věci, jsou i lidi a organizace, který pomáhaj a zachranujou....

můžeš i do interní pošty, ale je to na tobě. ty musíš chtít, musí ti dojít, že fyzický násilí prostě NE

rioko
28. čer 2010

@bohunka1985 máš krásného syna a už k vůli němu by jsi měla od manžela odejít, přesně jak píšou holky, když to udělal jednou, udělá to znovu a pak může vztáhnout ruku i na syna... na řeči, že Ti ho vezme nedej, jen se Tě snaží vydírat, staráš se o něho, nevezmou Ti ho - od kamaráda odešla manželka s dítětem, on se o dítě staral, chtěl ho do péče, manželka odešla k milenci, o dítě se moc nestará, ale stejně ho dostala do péče ona, právním kamarádovi řekl, že aby matce vzali dítě, musela by být alkoholička, narkomanka nebo mít jiné vážnější problémy, tak se neboj 😉 moc držím pěsti a prosím Tě nečekej dlouho - rozhodně nedej na omluvu, tohle se omlouvat nedá

bohunka1985
autor
28. čer 2010

@berenika39 Jsem z Plzně a budu ráda....

lura
28. čer 2010

naty - já vím, že by se o něj nepostaral a že je to hnus všech hnusů. A to, že má takové řeči, znamená jen to, že jí chce prostě zamknout pusu. A to, co se doma upeče.... no to je přesně to, co chce. Děťátko má být s maminkou!!!
Jen mi to připomíná, že v některých národnostech muži tíhnou k jakémusi nárokování na děti a jedna má příbuzná (vdaná za cizince) bohužel má s násilím zkušenosti a tak nějak divně to omlouvá tím, že je prostě výbušné povahy ☹..., ale to jsem opravdu zašla někam jinam...
Bohunko - pro náš klid a hlavně pro své děťátko - určitě kontaktuj Bereniku 🙂.

berenika39
28. čer 2010

@bohunka1985 tak vydrž, pošlu ti to do interní pošty. víš co, tím nic nepokazíme, budeš mít aspon nějakou zálohu, kdyby se to opakovalo. nesmíš se nechat bít od muže. tak jdu pátrat a ozvu se.

bohunka1985
autor
28. čer 2010

@berenika39 Díky 🙂

berenika39
28. čer 2010

@bohunka1985 máš to v poště, u nás je fungující po celé čr Bílý kruh bezpečí, je i u vás v plzni. tak ason mrkni a napiš si do mobilu číslo. budu na tebe myslet. asi nejsem sama 😉 😉 😉

lura
28. čer 2010

Berenika - díky 😵
Bohunko - najdi v sobě sílu, dej pusinku malému a JEDNEJ. Nejsi na to sama - máš syna a on tebe 🙂.

helcah
29. čer 2010

Bohunko protože vidím, že se trápíš s tou postavou tak ohledně toho cvičení: cvičit se samozřejmě může, ale ne to přehánět. Do mléka se potom vylučuje kyselina mléčná, která se při cvičení vytváří a dítěti by mléko mohlo přestat chutnat. Nedoporučuje se tedy aerobic, spinning, posilovna apod. Ale klidně můžeš cvičit doma nějaký posilovací cviky, já jsem cvičila už v šestinedělí podle Kynychový (má cviky přesně určený na šestinedělí) spíš zaměřený na protažení zad. No a potom jsem doma cvičila kalanetiku, chodila na dlouhý procházky a občas jezdila na rotopedu - třeba 1/2 hodiny. S kojením jsem problémy neměla. Takže všeho s mírou, ale určitě není pravda, že se v žádném případě po dobu kojení nesmí cvičit. Já si teda myslím, že pokud kojíš tak by Ti skákání na aerobicu bylo nepříjemný.

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
naty
29. čer 2010

@pajcula je z plzně.. 😉

bohunka1985
autor
29. čer 2010

@pajcula JJ,z Plzně... 😉

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
mikulka
29. čer 2010

bohunka: ale jo, to můžeš, ale neměla by ses výrazně zpotit, z toho sportu. Pak kysne mlíčko.
Podívej se na stránky www.kojeni.net do databíze otázek a odpovědí.
A co bys m u vysvětlovala! Sakra, před chvíli jsi rodila, dokonce 3. měs po porodu se nemá moc cvičit, děloha není ještě ok po porodu. Prostě mu řekni, že jsi nedávno porodila, teď chceš kojit (proč utrácet za drahá umělá mlíka!) a při kojení se cvičit nesmí. Takže bude muset počkat. Já ale vůbec nechápu, že si dovolí tě nutit ke sportu.
Anebo tak: ať ti teda malýho hlídá a ty budeš 1x týdně chodit plavat. To se při kojení může a postava se tím formuje.
A pozor, při kojo se nesmí držet žádné diety!!!

A tady jsou znaky domácího násilí:
http://www.donalinka.cz/redaction.php?action=sh...

bohunko, to je hrozné, že tě napadnul, že jsi ještě při těle 5 týdnů po porodu, to je fakt hajl a bojím se o tvou budoucnost.
Ty chceš s takovým člověkem být? Pozor, jeho násilné chování bude gradovat.

Zeptej se na té lince, jak se to dělá v případě, že nemáš kam jít? U rodičů bys být nemohla? Přechodně? A ten byt, ve kterém jste, je čí?

mikulka
29. čer 2010

Ještě jsem ti, bohunko, chtěla říct, abys myslela ma malého. On nesmí vyrůstat ve strachu a v napětí.

Já sama jsem to bohužel zažila. Táta sice nebil mámu, ale mně a ségru. Žily jsme v neustálém strachu, co se zase bude dít! Máme z toho obě následky. Já prodělala těžké období panické ataky, ségra ani nemluvě.
Teď když jsem taky matka, nechápu mou mámu, že to dovolila. proč nás neodvedla pryč!
Řekla mi: neměla jsem kam jít.

Ale dnes, dnes jsou možnosti. Nedovol, aby to tvůj syn jednou vyčetl, v čem vyrůstal. Seber se, dokud máš sílu, než se ti to doma bude stupňovat a pak už síla nebude.

TOHLE, CO SE U VÁS DOMA DĚJE, NENÍ V POŘÁDKU.

helcah
29. čer 2010

Mikulko promiň, ale jak to myslíš, že může zkysnout mléko? Mléko se v prsu snad zkazit nemůže. Mimochodem se v létě potím jak to prase a malou jsem teda naštěstí odkojila i přesto....Ale asi jsi myslela, že mléko může chutnat trochu kysele, viď? Na tom kojeni.net se píše, že se cvičit rozhodně může, pokud se na spinning nechodí 2x denně. A pokud dítěti mléko po cvičení nechutná tak odstříkat dopředu a kojit až 2 hodiny po cvičení - to jsem opsala přímo z kojeni.net. Jinak cvičit se může už v šestinedělí - záleží na tom co. V dnešní době to většína doktorů naopak doporučuje - žena se musí nějak do kondice a začít normálně fungovat.
Diety se rozhodně držet nemusí, ale diety jsou všeobecně kravina, stačí najet na zdravější životní styl, což se v kojení doporučuje. Pokud se dodržují základní pravidla kojení - nejíst moc pečiva, knedlíků, vůbec sladké apod. tak si myslím, že to stačí.
Pardon, že jsem mimo téma, ale nedalo mi to. To o zákazu cvičení už je prostě informace našich babiček a maminek.

bledulka
29. čer 2010

ahoj Bohunko,
souhlasím s holkama a doporučuji co nejrychlejší odchod od partnera... člověk se sám od sebe nemění a naopak věkm se zvýraznují spíše negativní vlastnosti... u vás facka nebyla ojedinělá,ale opakovaná.. manžel si na tobě získává sebevědomí a tobě ho naopak sráží k zemi.... navrhla bych možná ještě psychologa,ale jednak nevím,zda by pomohl manželovi se změnit a navíc pochybuji,že bys ho tam dovlekla
dovolím si reagovat na téma cvičení a kojení..bohunko,pokud ty budeš chtít,tak klidně cvič..ale dělej to kvůli sobě a ne kvůli manželovi
cvičit při kojení se může. sama jsem cvičila už dva měsíce po porodu v posilovně- ale s odborníkem-trenérkou,která dbala na to,aby to bylo úměrné tomu,že jsem po porodu a že kojím.. zátěž musí být lehká , cvičení aerobní - to se pzná podle tepové frkvence...pokud je vysoká nad určitou hodnotu,tak je cvičení anaerobní a při něm se vylučuje kyselina mléčná,která může ovlivnit chut mlíka.. to pak dítě může odmítat-ale nemusí...
ale při aeerobní zátěži to není problém..navíc při v aerobním pásmu se právě hubne k hubnutí je třeba kyslík - ne tehdy když ti srdíčko buší jak o život a lapáš dech- tam už se nehubne..
k tepové frekvenci a jak si ji vypočítáš pro svůj věk je třeba tady
http://www.viviente.cz/aerobni-pohyb/

mikulka
29. čer 2010

@helcah jj, myslela jsem to tak, že mlíčko pak může jinak chutnat, kysele. 😉
A je to přesně tak, jak píše bledulka, záleží na tepové frekvenci.
Cvičení se doporučuje už 2. den po porodu, ale pozor, cvičení, které se hodí přesně na dobu, od které je žena po porodu. Teda nějaké extra cvičení na hubnutí se samozřejmě hned po porodu nesmí.
Ale myslím, že v tomto tématu je jiný problém, než cvičení. 😉