Proč není otcem, kterého jsem chtěla pro naše miminko?

bohunka1985
24. čer 2010

Ahoj.Nevím,zda je to ještě zbytek poporodní deprese,ale připadám si opuštěná.Manžel a otec mého dítětě,jak mu teď říkám byl přítomen u porodu a když TO viděl,připadalo mi, asi tak 2-3 dny,že nám začal krásný milující vzah.Jenže uplynul týden a vše se vrátilo zpět do zajetých kolejí. Neváží si toho,že zvládám péči o miminko,domácnost,atd.Bere vše jako samozřejmost.Sliboval,že bude minimálně koupat a dnes není schopen,ani po koupeli odnést vaničku.Sedí jen u TV a čas strávený semnou a našim synem si musím zasloužit.Sex jsme spolu měli naposledy asi před 3 měsíci.A nevypadá to,že by se to mělo změnit.Neustále slyším jen,že bych se měla krotit v jídle,že po 6ti nedělí musím začít cvičit,protože on nechce mít tlustou ženu,atd.Je mi to líto,ale víc mě bolí,že s naším synem není tak,jak by si on zasloužil.Už na něj byl i zlý.Možná jsem toto téma načala jen proto,abych to ze sebe mohla vypsat.Promiňte.

lura
2. črc 2010

Ahoj Bohunko, tak čtu, jak budeš cvičit a moc ti fandím 😵. Dělej si radost, jak to jen jde - dodá ti to sílu k žití a správnému rozhodování a hlavně si užívej děťátko, protože prckové strašně rychle rostou.

bohunka1985
autor
3. črc 2010

Cvok.Můj manžel je fakt cvok.Nejen,že mi nakazuje cvičení a nemluví o ničem jiném,ale včera jsem si v tom horku koupila nanuky do mrazáku a on mi řekl,že tohle vidí doma naposledy! ☹
Já se z něj fakt zblázním.Necítím se ve svém manželství vůbec svobodná.

bohunka1985
autor
3. črc 2010

@helcah No,tak u nás je to naopak.Já musím po MD zpět do práce,protože on nevydělává tolik,abychom mohli platit hypotéku a ještě žít.

teriskaa
3. črc 2010

no Bohunko.. přečetla jsem si to celé.. a místama mi docházely slova.. 😖 sice to nemáme taky doma zvlášť idylické teďkon,ale i tvůj poslední příspěvek nechápu..nejdřív chce,abys cvičila a teď zas ne?Co on vlastně chce? Já myslím,že je tvůj manžel, ne? A ne někdo,kdo bude rozhodovat,jestli si dáš nanuk či ne..
ale syna mááš nádherného a sama seš pěkná ženská,takže..hodně sil na správná rozhodnutí,díky nimž budete s Jakoubkem oba šťastní a spokojení!!!

pepibubu
3. črc 2010

Bohunko.... ach jo holka... Pro tebe dobře že jdeš po MD do práce, že vypadneš od tohohle tyrana (protože to tyran je,) ale chuděrka děcko.... Nebo s ním na rodičovské on nebude?

pepibubu
3. črc 2010

Bohu, prosím, teď se nenamíchni, a ani nemusíš odpovídat mně, ale prosím, hlavně odpověz sama sobě - proč jsi svému dítěti vybrala za otce právě jeho? Nebo byl malej "nehoda" ve stylu sotva jsme se znali a stalo se? Nebudu tě nijak soudit, neboj, martyriem rozvodu a odchodu od tyrana jsem si prošla - ne přímo já, ale jedna blízká kamarádka, takže vím že ty černobílý soudy "je blbá že s ním je, měla by rychle odejít a když ne tak si za to může sama" jsou fakt pitomý. On Martině natolik zbořil sebedůvěru a sebehodnocení, že jsem měla co dělat ji dokopat do ROSY kde ji tři roky dávali dohromady aby dokázala připustit, že za to ona nemůže, a drželi ji když se rozváděla a on na ni kydal špínu (to víte, pan primář, tomu každej věří...)

Takže se drž, a pokud by ses chtěla vypsat i neveřejně, klidně mi napiš ip.

lura
4. črc 2010

@bohunka1985 Ahoj Bohunko, a kdo bude s děťátkem po MD = na rodičovské? pa

bufina
5. črc 2010

Holky, ti chlapi sou všichni praštění. Ten můj taky pořád jenom kdy teda začnu cvičit apod. A to jsem v těhu přibrala jen 7 kilo. Při prvním 18 a to mu nevadilo. Jen po tom druhým to břicho nějak nechce splasknout. Když jsem konečně po šestinedělí šla nahoru do ložnice s tím že si po dlouhé době uděláme hezkej večer, oblíkla jsem si svou nejlepší košilku, tak se na mě podíval se slovy, jestli mně to není nějaký malý. Fakt na ranu. Že by s náma chodil ven na procházky, to jen za dlouhýho přemlouvání. Včera mu říkám jestli nezajdeme večer až bude chladněji do hospody na Kofolu, mají tam pěknou zahrádku s průlezkama pro děti a pískoviště. Samozřejmě že ne, že se mu nechce atd. Ale že já musím už hlavně kvůli malé, protože ju nechcu dusit celej den doma, to ho nezajímá. Taky předhazuje že on odpočívá, protože chodí do práce a živí nás. Podle něho sedím doma s nohama nahoře, koukám na tv a děti se baví sami. Když jedem třeba za švagrovou, tak to je taky že by se tak chtěl mít, jezdit si po výletech atd., ale že se snažím dětem trochu spestřit den, ať pořád nechodíme jen kolem baráku, to mu nějak nedochází. Manželství sice máme v pořádku, ale ty jeho názory mě někdy fakt dost štvou.

brumdinka
5. črc 2010

bufin - ten můj taky měl občas takovýhle kecy - pak pomohlo když sem kvůli vejšce co sem si dělala při mateřský musela občas jet do Chebu nebo do Plzně a on se musel starat a byl klid

takže bejt tebou tak se seberu jdu sama bud´k rodičům nebo kamarádce a at´se taky stará at´vidí, že si vážně neválíš doma šunky 😉

rozara
5. črc 2010

Ahojky. Nekteři chlapy jsou vazne neuznali. 😠 Nejen,ze nepomuzou,ale jeste maji blby keci! Kdyz to podle nich nic neni,tak muzou byt na RD oni! Bohu tobe jsem chtela rict,ze ten problem asi nebude jen v kg. Tyrani si vzdycky najdou nejaky duvod,aby mohli deptat. Ale to musis vedet ty nejlip.

bohunka1985
autor
5. črc 2010

Tak jsem odešla k rodičům.Jsem tu 2 dny a manžel se mi ozval,že jde zítra k psychologovi,že to chce řešit. 😒

valkil
5. črc 2010

Moc blahopřeju ke Tvému rozhodnutí! Snad to bude k něčemu platné

lin18
5. črc 2010

Ahoj, taky napíšu svou zkušenost. Manžel byl u porodu...skoro dvacet hodin, nakonec císař. Do porodnice za mnou chodil každý den klidně i na celé odpoledne. Od malička Kubíka koupal, přebaloval, hrál si s ním. Kuba moc nespal už od malinka, takže mě klidně poslal v noci spát a nosil mi ho jen na kojení. O víkendu chodíme s kočárkem. Nemám vůbec strach je nechat o samotě. Když bylo Kubovi cca 5 měsíců měla jsem ošklivou angínu, ani kojit jsem nemohla a manžel se o syna staral celý týden...24 hodin denně. Do toho mi vařil, uklízel...prostě všechno. Přitom se o něm rozhodně nedá říct, že by byl nějakej podpantoflák...naopak...vždycky spíš hlásal názor, že ženská má na vaření, úklid a výchovu dětí buňky a podobný chlapský ptákoviny 😀 . Ale se synem se fakt změnil....
Je teda pravda, že na moje občasný nářky jak jsem nevyspaná a unavená moc nereaguje....ale když už padám na hubu tak mě klidně pošle lehnout přes den a pohlídá. Takže ne všichni chlapi začnou mít k dětem vztah až později....myslím, že to fakt záleží na chlapovi. Můj už chtěl mimčo dlouho a navíc se v malým fakt vidí. Jen já si ho moc nevážila...brala jsem to za samozřejmý...teď si je budu oba víc hýčkat 😉

lin18
5. črc 2010

Jo a ještě k váze...já mám sice 5 kilo pod původní váhou ale postavu hroznou...pneumatiku kolem pasu, vytahaný prsa, strie na břichu, stehnech....Ale jsem to já kdo věčně naříká jak vypadám...můj mě pořád ujišťuje jak jsem krásná...dokonce mi i kupuje sladkosti...za což ybch ho zabila když se snažím hubnout. Pokud by si jen dovolil naznačit , že se mu nelíbím asi by mě to hrozně sebralo...to by si snad dva lidi, co se milují dělat neměli.....

berenika39
5. črc 2010

@bohunka1985 občas se řídím heslem, že lepší blbý rozhodnutí, než žádný....dobře jsi udělala, snad to bude impuls pro novej začátek. piš, dej vědět. bude to dobý. pokud si manža uvědomuje, že je něco špatně, jste na dobrý cestě. neházej flintu do žita...koukala jsem na album, prcek je nádhernej, fakt sladký mimino....

vlastovka385
5. črc 2010

@lin18 Fakt si myslíš, že to Bohunce pomůže, když si tady budeš pochvalovat, jakýho máš skvělýho manžela? 😲

pandysek
5. črc 2010

@bohunka1985 ahoj-nemáž doma mýho manžela -je to jak přes kopírák.
když jsem čekala první dítě tak to bylo ještě jakš takš -malé byl rok a měly jsme svatbu už prřed svatbou jsem si to chtěla rozmyslet -nerozmyslela a vzala si ho půl měsíce po svatbě jsem čekala druhý mimčo -chlapečka -člověk by řekl že se ztoho poser. -chlapeček- a prdlajs -když jsem mu řekla že jsem těhotná tak z toho neměl ani radost(a to to bylo plánované) a pak když jsem měla jít na ultrazvuk aby nám řekli co to bude a já se ho zeptala jestli půjde tak mě řekl -jako proč bych tam měl jít-to mě teda opravdu vzalo a probrečela to-(ještě tomu dával gol tím že kolegině v práci byla taky těhotná a furt mi vykládal jak mu nosí ukazovat ultrazvuky a kolik přibírá a co ju kde bolí)-to už jsem uvažoval vážně o rozvodu i o možnosti že bych šla na potrat .Když jsem mu řekla že mě bolí hlava tak mě ještě vynadal jako proč si furt stěžuji a asi za týdem mi došel říct že tu kolegini bolí hlava že jde k doktorovi atd -já ho prostě vůbec nezajímala.no nicméň malej už je nasvětě(je to můj mazlíček) a manžel je furt stejný -o dětska nejeví zájem a to malé jsou už přes dva roky a malýmu 3 měsíce ,když mu řeknu pochovej ho -tak zamrmle -jako co ho stím obtěžuju a nebo když chci aby si hrál s malou tak max 2 minuty a pak se ji snaží zbavit a dát ji na hlíání babičce a dědovi .Furt mi připomíná že chodí do práce (dělá jako by se tam bůchví jak nadřel-vím to jak to tam chodí -pracovala jsem tam taky před nástupem na MD).každý pátek chodí na pivo -a když řeknu že bych šla taky aby obstaral hlídání tak zachvílu řekne čau já jdu.pusu mi nedal už ani nepamatuju asi tak naposled u oltáře.Asi kdybych věděla kam jít tak se asi rozvedu a budu žít sama s dětma (ale nemám ani z rodiny oporu-maminka mi umřela a s otcem se nestýkám) žeby mi někdo aspoň pohlídal děti abych si mohla přividělat na živobití
no hold to stěma chlapama nemáme jednoduchý

lin18
6. črc 2010

@vlastovka385 Jestli to vyznělo jako pochvalování si tak je mi to líto....to jsem nechtěla. Spíš jsem po přečtení diskuze získala dojem, že většina ženských bere za samzřejmé, že jim chlapi s dětma vůbec nepomáhají....a ještě se tu utvrzují v tom, že je to přejde až budou děti chodit, mluvit, možná až budou ve škole, možná na jejich svatbě.....
Tak jsem jen chtěla ukázat, že jsou i chlapi, kteří se dovedou postarat i o malé mimčo, věnovat mu čas a mít k němu velmi silný vztah. A podle mě je to naprosto normální...nenormální je spíš se o své vlastní dítě nezajímat....v jakémkoliv věku.

vlastovka385
6. črc 2010

@lin18 V pohodě, jenom to na můj vkus vyznělo trochu necitlivě. To je jako kdybys neplodné ženské vykládala, jak jsi otěhotněla hnedka první měsíc. Tady do té diskuse chodí holky, který mají problém s manželem, nebo holky, který se jim snaží něco poradit, vcítit se do jejich situace, říct, jak by to řešily ony. Informace o tom, že to někde funguje, bez nějaké konkrétní rady, jim podle mého názoru nic nepřinese.
U nás to bylo taky vyhrocený kolem pátýho měsíce, Tibor začal trpět na bříško (později jsme přišli na to, že má alergii na BKM), budil se mi v noci i 15krát, v podstatě jsem 14 dní spala v noci tak hodinu, manžel nechápal, protože byl pracovně pryč nebo spal v obýváku. Taky tomu asi nepomohlo to, že první 2 měsíce jsem byla u mamky a manža za náma jezdil na víkend, takže si nedokázal představit, co ta péče obnáší, a já jsem zase nezvládala domácnost a malýho, protože u máti jsem měla servis v podobě navařenýho, vypranýho a vyžehlenýho. U nás pomohlo, když mi jednu noc řekl, ať se vyspím v obýváku, že jde k malýmu a donese mi ho na kojení. Nespal vůbec, ráno se mi omluvil a frčeli jsme k doktorovi. Bohunka má ale problémový vztah obecně, i před těhu to bylo asi blbé, takže tam nějaká taková opatření nepomohou.
Bohunko, že to manžel chce řešit je dobré znamení. Nicméně, byla bych hodně opatrná a určitě počítej s tím, že i pokud budete chodit k psychologovi a do poradny, tak to bude běh na dlouhou trať. Ty si potřebuješ zvednout sebevědomí, abys mu byla rovnocenným partnerem, otázka je, jestli on to ustojí, jestli na to má kapacitu. Pokud se rozhodneš mu dát šanci, tak bych opravdu zdůraznila, že ta šance je jediná a poslední, stačí jeden incident a odcházíš. Neznám ho, je možné, že si to uvědomí, ale bude to těžký.

brumdinka
6. črc 2010

lin - tak 100 % je to individuální můj muž má taky vztah se synem už od malička, u porodu taky byla a nemůžu si v nejmenším stěžovat, když bylo třeba tak pomáhal a ted´když je Jiřík větší tak spolu řáděj 😵

a bohun ten můj má taky občas narážky jak sem ztloustla ale neřešim řeknu mu něco podobnýho peprnýho a hotovo 😀 ono základ je přirozený sebevědomí, pak vás nic nerozhází 😉

pandy - no to by chtělo splašit hlídání a jít na pivo taky - no tohle mi říct já jdu a čau tak s nim vyrazim dveře 😠 jako ty máš taky právo si odpočinout - měla bys to udělat naopak na tady máš děti já jdu na pivo a po*er se

kokrspanel
6. črc 2010

Ahoj,tak já se tady přidám.Máme s manželem 1,5letou dceru a od porodu nám to skřípe,ted se to už totálně vyhrotilo.
Když jsem před manželem utrousila,že jsem unavená.....tak mi sdělil,že jsem chtěla dítě,tak at se staram.Po nějaký době jsem se domluvila se sousedkou a vyrazila večer posedět.Druhý den ze mne udělal rajdu a štval malou proti mě.Fakt hrozný... přijde mi že je závislej na matce,neustále ji volá a něco s ní řeší..naštěstí bydlí daleko,ale i tak mi to vadí.Před nedávnem jsem mu nestihla udělat svačinu do práce,tak jsem ho poprosila,aby si ji udělal a on jako co to má bejt,co budu dělat já...Včera že si pujde posedět se spolužačkou,jejim manželem a dcerou,tak jsem ho požádala aby si vzal dceru sebou,že bych potřebovala nutně vyžehlit.To prý si nic neřeknou,že bude muset malou hlídat,tak jsem mu vysvětlila,že já ji taky všude beru a hlídám ji.Nakonec ji vzal a že prej mu dělam naschvály.Nějak už nemam sílu a ta jeho matka,je pravda,že k ní nechci malou vozit,protože je šílená bordelářka,mají v bytě 2 psy,kočku a neskutečnej bordel.Ale navrhla jsem,že tam můžeme jet a přespat někde jinde,to ale manžel nechce slyšet,že jsem prý na ni hnusná a žárlim na ni.Jenže komu by to nevadilo,když na dovče,ji chodil každej den posílat emaily a fotky.Mě to teda přijde dost šílený.

pandysek
6. črc 2010

já nevím příjde mi to -že v dnešní době chlapy jsou číndál tim horší -jeden řekne druhýmu jak to doma provádí že nic nedělá a oni se toho chytnou a myslí si chudáčci jaký nejsou podpantofláci a tak prostě nic nedělají a jsou líní jak veš.Manžela nezajímá to že mám obě dětska nasebe přivázaný od rána až dorána -mezitím peru ,vařim ,uklízim furt dokola ,večer až usne malá což je tak o půl 11. tak jdu vařit oběd na druhý den a pak jdu žehlit skončím ve 12 nebo v jednu a to se zachvílu vzbudí malý tak mu dám najíst ,asi za dvě hodiny se vzbudí zas a od 5 hodin jsu snim vzhůru a chraň bůch ze jsu fakt unavená a vytuhnu a malej začne brčet že má prdíky nebo něco to manžel otevře oči a jako co -podívá se namě proč ho jako nespim-že on narozdíl odemě chodí do práce a já se celý dny válím doma a po odpolednách chrápu.když jsem mu říkala že snima má jít on na mateřskou a já budu chotit do práce ,aby poznal jaká je to "pohodička"tak argumentuje tím že až donesu domů 20 tisíc tak se oněčem můžem bavit.Měli by poslanci schválit nějaký zákon aby jsi chlapy napsaly na krk cedulku - jsem debi. ,hledám slušku , občasnou milenku , nic nedělá -když něco chceš udělej si sám, a nebo budu fajn chlap a budu občas aspoň naslouchat ,pomáhat a jsem rodiný tip
těch cedulek stím druhým by moc nebylo

pandysek
6. črc 2010

@brumdinka ráda bych někomu dala děti na hlídání ,ale opravdu nemám komu .Maminku nemám -umřela-z otce se potom stal alkoholik -takže taky nic.
segře je sice 30 a měla by mít rozum ,ale je bezdětná a bez rozumu -malou když byla miminko nechala na postely -samozřejmě ji spadla ,za týden ju zas nechala na sedačce a jednou ji dala sušenku a tou se málem udusila a ona nic nechala ji ju v puse -takže to taky riskovat nebudu
a tchýně ta sice bydlí snáma i s tchánem v baráku ,ale je nemožná -když jsem jela rodit a to ještě bylo plánovaný rození -vyvolany takže se vědělo kdy budu rodit plus mínus nějaká ho´dka-stejnak šel císařem a ona musela hlídat malou protože manžel tam byl semnou tak mu asi tak za dvě hoďky volala kde jako je že potřebuje jet pryč .Takže pochybuju otom že by mi ju pohlídala kdybych se chtěla jít někam pobavit když jsem si pomahlu nemohla dovolit rodit
a kámošky ty jsou všude možně poodstěhovaný
takže ai má smůlu -možná asi až tak když dětskám bude tak 15 😖 😉

temperance
6. črc 2010

@kokrspanel na to fakt nepomuze nic jenom mu dat ditko obcas na starost aby pochopil zac je toho loket.. a snad dite jste chteli oba - nejenom ty ne? Proste si dovoli co ty mu dovolis.. ja jsem taky nekdy unavena z toho furt mu oponovat.. kdyz ma blbe kecy kdyz jsem unavena a odpoved je z ceho...

@pandysek Máš uplnou pravdu, chlapi si reknou co kdo jak doma ma (podle me kecaj) a pak to vypada jak kdyby vsichni doma nemuseli nic delat a ten tvuj to chce taky... Chlapi jsou fakt "uzasni" s kecama ze jsme doma na dovolene!!! ale to že zaroven i uklizime, pereme a nakupujeme atd tak to uz je dneska brano asi jako samozrejmost, holt asi se kopeme do zadku... I ten muj obcas nadava, ale kdyz chci jit nekam si sednout, ke kadernici a tak tak pohlida, ale holt se to nekdy neobejde bez prupovidek... Zkus si nasetrit treba na nejakou hlidacku z agentury, ja vim na rd neni penez na zbyt.. ale odpocivat je treba ;)

pandysek
6. črc 2010

@temperance víš jak se to říká -odpočineš si až v hrobě-tam máš času dost

temperance
6. črc 2010

@pandysek Nebo az decka vyleti z hnizda 🙂 No snad to bude driv 😒

petamaskova
6. črc 2010

@lin18 jen jsem ctěla říct,že jsem ráda,že někdo taky napíše jak chlap dokáže být hodný,starostlivý atd a nemáš čeho litovat a omlouvát se,vůbec to nebylo necitlivý jak někdo tady psal,je dobře,že se najde i někdo kdo napíše něco dobrého o chlapech.

rozara
6. črc 2010

Jsou i starostlivy a pozorni a pecujici tatinkove,ale jsou to bile vrany!!!!!!!! 😝

kokrspanel
6. črc 2010

Občas necham manžela pohlídat malou,ale neustále na ni křičí,nebo přijde s nějakou modřinou,atd.Manžel pak řekne že jen zlobí a že to je moje výchova...tak mi ji je líto..Neustále slyšim,jak je mateřská dovolená,že chodim na kafíčko...to když jdu s kamarádkama.Dítě chtěl samozřejmě i manžel,navíc ho máme z IVF ,tak jsem si myslela že ji bude rozmazlovat.Je pravda že občas má světlé chvilky,kdy si sní pohraje,ale to fakt vyjmečně.Ještě taky posloucham,že on chodí do práce,nosí domu peníze a je unavenej.Nechápu co s těma chlapama je.

vlastovka385
7. črc 2010

@petamaskova Peťo, ty tady nejsi na koníku dlouho. Lin to tak nemyslela, chápu, ale už se tady našlo pár lidí, zejména jedna expertka, která tady psala do témat holek, který měly nějaký vztahový problém, jak ona to má doma perfektní, manžel udělá všechno, uvaří, vypere vyžehlí uklidí, nosí jí kytky a sex mají každej den, a korunovala to větou Jaký si to uděláš, takový to máš. Naštěstí už jí zablokovali nick kvůli provokování, ale spousta lidí tu už je na takový chování alergická. Lin se omluvila, že to tak nemyslela, což je v pořádku a pohoda.
Každopádně, jak jsem pochopila z jiného tématu, Bohunka se rozhodla pro rozvod, což je podle mého názoru správné rozhodnutí, tak aspoň vidí, že existují i normální chlapi a doufejme, že na takového časem narazí.