Proč se dnes děje tolik nevěr? Nemá manželský slib váhu?

sabas
22. čer 2014

Pročítám zde diskuzi na téma rodinných problémů a zaráží mě, kolik se dnes řeší nevěr, tedy převážně mužů, ať už virtuálních na facebooku nebo různých seznamkách nebo i fyzických. Bohužel jsem se s tím setkala na vlastní kůži, kdy si můj muž i přes podle mého názoru náš vcelku fungující vztah, píše s kamarádkami a u jedné to přerostlo v erotickou komunikaci. Nedává na sobě nic znát, plánujeme spolu, v sexu si také vyhovíme. Copak dneska manželský slib ať už na radnici nebo v kostele nemá žádnou váhu?

madre1
22. čer 2014

@sabas ,.......................záleží na tom,čemu říkáš nevěra 😉

makuka88
22. čer 2014

Ahoj ja to znám.. mam skvělého chlapa a teď se budeme brát ... ale občas si pise s kamaradkama ... ja to třeba nrchapu, nic takového nevyhledavam a on proste občas napsat nějaké musi... teď se hodně polepsil, jen člověk nikdy neví na jak dlouho. Furt tak nějak doufám ze to jednou skonči ... Koukala jsem na semináře o vztazích kde rika, ze ten jejich harem proste prasovat musí ( asi ego ) ale podle me i prechvaleny chlap bude věcně psát jiným... asi to nedělají všichni, ale nechápu to též..

sabas
autor
22. čer 2014

@madre1 od virtuální nevěry je už jen krůček k té fyzické, i tohle podle mě nevěra je, je to narušení důvěry ve vztahu, je to hledání něčeho jiného nebo někoho jiného.

mataharyy
22. čer 2014

@makuka88 Nechci ti brát iluze, ale na takových 98% není šance, že by se to změnilo (k lepšímu)... 😒

gepe
22. čer 2014

@sabas z pohledu meho muze to jiz nevera je, osobne bych si takoveho muze ani nevzala. Kdyz ma potrebu si povidat s jinymi a nejen se mnou, at si za nimi rovnou jde. @makuka88

wisttit
22. čer 2014

@sabas Myslím, ze je to proto, ze je to velmi dobře dostupné (myslím socialni sítě apod.). Společnost to toleruje. Morální hodnoty jsou častokrát ostatním jen pro smích... U některých muzu jde o zvyšování sebevědomí. U jiných to muže zničit rodinu... Taky mi to vadí, protože o neverach slyším dost často a je mi z toho smutno...

sabas
autor
22. čer 2014

@mataharyy máš pravdu, taky si myslím, že už je tohle v člověku, nezmění ho ani svatba ani dítě,možná ne nějaký čas utlumí a zbrzdí, ale při prvním problému to zase propukne. Ale i zázrak se může stát a makuka88 přeji, aby se stal.

sabas
autor
22. čer 2014

@wisttit a to je uhozený hřebík na hlavičku, společnost to toleruje, sítě jsou dostupné, morální hodnoty žádné, i proto jsem to psala, že dnes slib v kostele nebo na radnici asi už nic neznamená...

kstablova
22. čer 2014

podle mě to bude čím dál tím horší....

netanel
22. čer 2014

nevěra byla a bude, není to horší, je to stejné.

jancip
22. čer 2014

@sabas Já myslím, že toho není více, jen se to možná díky virtuálnímu světu více proflákne. A i věkem a zkušenostmi člověk přichází o iluze. Jako dospívající je přesvědčený, že čas od času se to někde v nefungujícím vztahu vyskytne, později zjišťuje, že se to vyskytuje více, než si myslel, což jako dospívající s ideály nechtěl slyšet a nevěřil tomu. .

kocka5
22. čer 2014

@sabas ahoj, cca od 20 let mám jakýsi virtuální vztah s určitou osobou ...... čili cca 15 let ....... docela to mezi námi jiskří........ viděli jsme se na živo cca 3x. Já osobně si myslím, že můj vztah s manželem to posiluje.

sabas
autor
22. čer 2014

@kocka5 No a kdyby ti na to manžel přišel, myslíš, že by ti to toleroval a vzal by tu osobu na milost? Já myslím, že by mu to hrozně ublížilo a kdo ví, jak by tohle dopadlo.

kocka5
22. čer 2014

@sabas on o tom ví, je otázkou, zda tuto informaci neustále aktualizuje. I když si s dotyčným občasně píšu, tak mě to jen utvrzuje v tom, že laškovat po internetu je jedna věc a milovat někoho i s jeho chybama je věc jiná.
Já si myslím, že hodně takových vztahů je o tom, že každý z nás by si rád zažil znova, první motýly v břiše nebo první oťukávání, dvojsmysly. Než řešil skomírání romantiky v současném vztahu.
Problémem je, když člověk nepozná ten rozdíl a je fakt zamilován do imaginární osoby, nebo se s ní sčuchává za zády partnera.

kocka5
22. čer 2014

Pro ty, nechápavé .......... vezměme si, že máte dva nej chlapy a s oběma si rozumíte na výbornou....... jednoho si vyberete, protože má to něco navíc........ A teď toho druhého úplně odříznete? Když ho znáte dlouho? I když on už má taky manželku a je s ní spokojený? Když to člověk dokáže držet v rozumných mezích?

ducik
22. čer 2014

@kocka5 a dokaze? Naporad? 😉

sarkad1
22. čer 2014

https://www.modrykonik.cz/forum/rodinne-problemy/jsem-milenka-souseda-jak-se-zachovat-2/

😒 😒 😒 Nevěra mi rozbila manželství, posílám link na debatu, která je zajímavá ☹ Nevěrníka nelze napravit!

makuka88
22. čer 2014

@sabas
@gepe zase vite co.. je to blbý.. ale je semou a fyzicky se s nima nestyka chová se hezky .. a upřímné je mi jasný ze se nezmění, ale ani to necekam takže si říkám dej se vůle bozi a v nejhorším ho opustím když to nepůjde dal...

gepe
22. čer 2014

@makuka88 nechci byt moc skepticka, par chronickych pisatelu znam z mladi, a nikdy co vim, nezustalo jen u pismenek. U kazdeho doslo k minimalne jedne schuzce s danou ci danymi slecnami...
Mluvili jste spolu o tom jeho vypisovani?

makuka88
22. čer 2014

@gepe mluvili... to nemá smysl, samozřejmě řekne, že to nedělá 😀 asi to je chronický, je to težký no, ale fakt je, že on mě neopustí, ale já si nenechám tohle líbit ...seká latinu a ví, že jak mu na to zase přijdu, tak poletí rychlostí světla ....a to on nechce ...

ditina
22. čer 2014

Všechny ty diskuze hází vinu hlavně na chlapy. Ve svém okolí znám víc nevěrných ženských. A je to téměř všude, kam se podívám. Občas, když si to tady čtu, jak to tu ty ženský odsuzujou, okamžitě když se tu nějaká ženská svěří, že je nevěrná, tak z toho udělají, že tam za počítačem sedí 40ti letej chlap a jsou děsně moralistický. Moje mamina vždycky říká, že nejvíc nevěr vzniká, jak se ženská vrátí po mateřský do práce, jak zjistí, že je o ní ještě zájem a děti už nejsou tak malé, začne dělat blbiny. A je to tak, alespoň v mém okolí. Manželství prostě sežerou léta, už tam není ta jiskra a ženský i chlapi si prostě kolem 40 chtějí ještě něco užít. Vsadím se, že min. 30% ženských, co to tady odsuzují, to sami prožijí!!!

makuka88
22. čer 2014

@gepe moje kamarádka měla manžela, co psal jinejm, balil jiný a furt něco ... teď měji dvě děti, ten je jako beránek a tohle by ho ani nenapadlo ..no a ona ho chce opustit je nešťastná a jeho má totálně na háku ... karta se obrátila ..!!

kocka5
22. čer 2014

@ducik to už je na svědomí každého ........ každý je jiný

nikollita
22. čer 2014

@makuka88 to bude tím, že má ty dvě děti a jaksi se jí změnil celý svět. Já ji naprosto chápu, já mám jedno dítě, jsem totálně sociálně izolovaná a taky se cítím nešťastná a taky mám manžela na háku 😀

makuka88
22. čer 2014

@nikollita ale je to lepsi mit manžela na háku 🙂 stoprocentně víc než se trápit tím komu pise. Hlavně ze chodi domu, nosí peníze a má svoji rodinu rad

sabas
autor
22. čer 2014

taky jsem chtěla hlavně upozornit na to, co dnes znamená manželský slib? Je to jen tlachání do větru?

espada
22. čer 2014

Je mi z toho taky smutno. Mám manžela, máme spolu dceru. Vždycky, když jsme se o těchto věcech bavili, říkal že nechápe, co se to s lidma děje, proč pro ně manželství nic neznamená, že přece jsou problémy, ale musí se řešit atd. Teď se rozvadime kvůli jeho milence se kterou teď už rok žije. S naším manželstvím byl hotový během deseti minut. Přesně tak dlouho trvalo, než mi to oznámil a odešel z domu. Předtím tomu nic nenasvědčovalo. Deset minut !!! Zbyly mi oči pro pláč a nechápu dodnes, proč se tohle děje ...

nikollita
22. čer 2014

@makuka88 no tím jsem si taky prošla. Kdysi si podal inzerát na seznamku a já jsem na to přišla 😀 a o několik let později mě opustil kvůli kolegyni z práce, bydleli spolu 3 měsíce a pak se s prosíkem vrátil 🙂 ale to jsme ještě neměli dítě. Od té doby, zdá se, seká latinu 😉

vlajka1
22. čer 2014

Ono ne vždy to je tak černé. Mám manžela, nikdy jsem mu nezahla, ale mám taky kamaráda, kterého znám už spoustu let. Seznámili jsme se tehdy ještě na xchatu. On je ženatý. Probrali jsme spolu snad úplně všechno, je taková moje vrba a já jeho taky. Podotýkám, že jsme se nikdy osobně nesetkali, probíhá to vše jen ve zprávách plus jsme se viděli na fotkách. Můj manžel o tom ví, nemá s tím problém. Jeho žena to údajně neví. Prostě máme skvělý kamarádský vztah, občas samozřejmě i s nějakou narážkou na sex atd, ale jako nevěru to nebereme ani jeden z nás.

sabas
autor
22. čer 2014

@vlajka1 je to pravděpodobně jen tím, že jste se nesetkali osobně..., nevěřím na přátelství mezi mužem a ženou bez toho, že by si alespoň jedna strana nedělala naděje. Pokud kamarád není gay, vždy se to převáží do sexuální roviny