Proč se dnes děje tolik nevěr? Nemá manželský slib váhu?

sabas
22. čer 2014

Pročítám zde diskuzi na téma rodinných problémů a zaráží mě, kolik se dnes řeší nevěr, tedy převážně mužů, ať už virtuálních na facebooku nebo různých seznamkách nebo i fyzických. Bohužel jsem se s tím setkala na vlastní kůži, kdy si můj muž i přes podle mého názoru náš vcelku fungující vztah, píše s kamarádkami a u jedné to přerostlo v erotickou komunikaci. Nedává na sobě nic znát, plánujeme spolu, v sexu si také vyhovíme. Copak dneska manželský slib ať už na radnici nebo v kostele nemá žádnou váhu?

vlajka1
22. čer 2014

@sabas Nemyslím si to. On není můj typ. A gay rozhodně není.

mataharyy
22. čer 2014

@sabas No s tím nesouhlasím, já mám dost kamarádů mužů a jsou to jen kamarádi a ani jeden si nedělá naděje na cokoliv jiného 😉
@makuka88 No pokud o tom víš, jaký je a jsi schopná se s tím smířit tak proč ne 🙂 Můj manžel dělal něco podobného a od té doby co jsme se jednou bavili o tom že se rozvedeme (jsem tedy mluvila 😀 ), tak mám dojem že je klid a mír, na nevěru nemá čas, chodí do práce, z práce domů, nemá kolegyni, leda by se jmenovala zednická lžíce 😎 takže jsem v klidu, nemám důvod si myslet že by bylo něco špatně, takže jsme se možná vešli do těch dvou procent, kdy to dopadne dobře, nebo si dává větší pozor, abych na to nepřišla, těžko říci, ale jak píšeš má nás rád, živí nás tráví s námi prakticky všechen volný čas, tak nepátrám po tom co nechci vědět 😉 A uvidíme co přinese budoucnost. Tobě držím palce, ať ti to také dobře dopadne a jste spokojená rodina 😵

brunetka11
22. čer 2014

Tak ono se to dělo odjakživa. Jenže dříve prostě nebyl internet a mobily apod. Vše je teď snadněji dostupnější.
A bohužel jsou mezi námi hlupáci, které navíc nenapadne ani mazat sms nebo e-maily a zprávy na FC.
Dříve žena / muž prošacovali protějšku kabát a tím to haslo. Nebo se našlo "dobračisko", které dotyčným naprášilo, že jim partnerk/ka zanáší. Teď projedou všechny mobilní prostředky a je zaděláno na průšvih.

A co se týče manželského slibu - nevěra tu byla odjakživa. Jen se prostě neodcházelo z manželství tak snadno jako dnes.

maia74
22. čer 2014

a vy jste holky nikdy s žádným "cizím" chlapem neměli debatu o sexu???

wendy_
22. čer 2014

Mam pocit, ze opravdu tolerance k nevere je v nasi spolecnosti az neumerna a proto i asi tolik lidi podvadi. Nezbyva nez doufat, ze mne to nepotka.

simona83p
22. čer 2014

@espada smutné, ale realita dneška ☹ Drž se! Držím pěstičky

makuka88
23. čer 2014

@mataharyy přesně tak. Snad opravdu jsou i pánové co se umí napravit..!!! 🙂

makuka88
23. čer 2014

@nikollita tak my se rozešli taky, ale přišel po 3 týdnech a od Te.doby taky klid. A.myslím ze by to dopadlo vždycky tak... a to s jinou nic nemel krom SMS. Jsou to divný druh 😀 ale nevěru bych neodpustila....

pupickova
23. čer 2014

Nečetla jsem celou diskuzi, jen úvodní zprávu a nadpis a napadlo mě, že to asi není jen dnes. Spíš mám pocit, že dnes to mají podváděné polovičky jak zjistit. Ono když dřív nebyly mobily a sociální sítě, tak nevěry taky byly, ale lépe se zametaly stopy.
Těžko ženská chlapovi po návratu z práce prolustrovala mobil, když žádnej neměl... 😀 Řekl, že jede na služebku a bylo v podstatě nezjistitelný, jestli je fakt na služebce, nebo někde vypichuje s jinou....
Takže já si myslím, že to není o tom, že by chlapi v dnešní době byli větší záletníci...

denyzuza06
23. čer 2014

@gepe tvůj muž si nemůže povídat s jinými ženami jen s tebou? to je mi ho upřímně líto.....

To ty chlapy chcete svázat do kozelce a zavřít je po svatbě doma? Přece si vážně nemyslíte, že za třeba padesát let v manželství nikdy nepomyslí na jinou ženu nebo se nepodívají........pořád jsou to chlapi, pořád jsou to samci, jestli chcete aby vám to dělali tajně za zády jen tak dál. Copak vy se tak ynikdy nezasnte o jiném muži nebo nemáte žádná z vás kamaráda?

makuka88
23. čer 2014

@pupickova je to přesně tak .... 😀

gepe
23. čer 2014

@denyzuza06 to si delas srandu, nebo myslis vazne? 😀 Ty jsi zrejme nepochopila vubec co jsem psala 😀 takhle veci pretacet umi fakt jen zeny 🙂
Muj muz rozhodne neni doma ani kdekoliv ci jakkoliv mnou uvazany u retezu, bez vlastniho prostoru.
Je rozdil mezi kamarady/kamaradkami a vypisovanim ci svitorenim o sexu.

Ps: jsme spolu 8 let, 3 roky manzele. Oba se podivame po peknem kousku na ulici. Oboum nam je uz nejakou chvili pres 30 a fakt naivitu mladi mame za sebou, kdy jsme se v mladi oba vyradili a ujasnili si, co chceme od vztahu, od zivota.

denyzuza06
23. čer 2014

@sabas tak věř že přátelství mezi mužem a ženou existuje a je mnohem férovější a příjemněší než se ženou, chlapy si totiž nic nenalhávájí a nemají potřebu si pochlebovat jako ženský......mám spoustu kamarádu, vlastně od dětství si rozuím převážně s chlapy a krom svého manžela nespím s žádným z nich a ani by mě to nenapadlo

gepe
23. čer 2014

@denyzuza06 jako sorry, vidim, ze jsi me odsoudila a chudaka udelala z meho muze.
Takze predeslu cosi o sobe v navaznosti na Tvuj prispevek pro @sabas.
Od mala jsem byla spis s klukama, jsem zvykla pracovat a i v osobnim zivote se pratelit vic s muzi. Duvody jsi napsala i Ty. Tady se vsak resi jina stranka veci - chatovani atd s cizimi, sverovani soukromych veci o partnerovi/ce, ktere by meli lidi resit doma mezi sebou komunikaci. O sexu pres net apod. ani nemluve.
Pokud partnerovi je milejsi takova komunikace, tak at si za tim clovekem jde.
Zakladem kazdeho dobreho vztahu a je jedno zda je partnersky, pracovni, rodic/dite je komunikace!

denyzuza06
23. čer 2014

@gepe ja jsem si teda nikde nevšimla že by makuka88 psala o tom že by její přítel švitořil o sexu s kamarádkami, píše jen že si s nima vypisuje a na tom teda nevidím nic špatného ani zvláštního...prostě je jiná doba, dřív chlapy plkaly s babama za kravínem nebo u pole dnes je doba elektroniky tak si s nima píšou, rozdíl je pouze v tom, že dnes mu žena může prolézt počítat a přijít na to zatím co drív by ho musela špehovat na každém kroku

brunetka11
23. čer 2014

@maia74 Co jsem se svým mužem, tak ne. Jasně, že se otočím za hezkým kouskem na ulici a totéž bez trapných řečí dopřeji svému muži. Tím neříkám, že ta situace někdy nenastane. Nikdy neříkej nikdy...
Přiznám se, že mne překvapuje, kde lidé na nevěru při malých dětech vůbec berou energii, natož když u toho chodí do práce 😉

gepe
23. čer 2014

@denyzuza06 problem je v tom, ze na netu je plno amazonek, co lovi. Chlapi jsou slepi, nevidi to. Osobni zkusenost admina. Prestan vyzobavat veci, ktere se Ti "hodi do kramu" jinak Ti bude stale utikat context mnou psanych prispevku v danem tematu.
Ja muze nehlidam, nekontroluju, nespehuju, neslidim, nehledam. Tak me laskave nehazej do jednoho pytle. Zacinas me iritovat. 🙂

ivular
23. čer 2014

@sabas To je spíš otázka pro psychology a sociology 😉 Velikou roli rozhodně hraje rostoucí životní úroveň - muži a ženy se už nepotřebují k přežití v materiálním smyslu - dnes už člověk žijící sám hlady neumře 🙂 To s sebou nese dvě skutečnosti - nikdo už nemusí vydržet od svého partnera opravdu VŠECHNO a taktéž není nutné pro přežití pracovat nějakých 18 hodin denně, tzn. zbývá čas a energie na flirt a nevěru 🙂 Dalším aspektem je slábnoucí křesťanská kultura - nikdo už není vyvržen ze společnosti kvůli tomu, že opustil manželku/manžela. A nejen to - viz jedna z aktuálních diskusí tady: tolik žen se vyjádřilo, že pokud neposkytnou dost sexu manželovi, je jejich vinou, že muž jde za sexem jinam, až mi z toho jde mráz po zádech 😔

makuka88
23. čer 2014

Chce to chlapy brat trosku s rezervou ... 😀

denyzuza06
23. čer 2014

@gepe já nikoho nesoudím, každý je strůcem svého štěští a je jeho věc jak s to dama vede. Sama jsem s partnerem 12let a nebylo to vždycky lehké a určitě nás nějaké dobrodružtví ještě čeká.Rozhodně bych se netrápila nějakýma chatama, když pominu fakt že i chlap má nárok na soukromý. Když neflirtují na chatu flirtují v práci nebo večer na pivě.....nemusí to vůbec nic znamenat a když budou chtít zahnout zahnou i bez elektronické pošty.......Víš kolik znám manželek co si mslí jak maj doma spořádanýhomazela, jak ten jejich by nikdy?No divily by se

denyzuza06
23. čer 2014

@gepe takovch amazonek je spousta i večer v hospodě nebo na ulici a ty bych řekla jsou nebezpečnjší než ty elektronické......když chlap ví co chce a má to v hlavě srovnaný není čeho se obávat, pokud ne je příležitosti nesčetně i bez netu

gepe
23. čer 2014

@denyzuza06 kdyz chce byt clovek neverny, udela to kdykoliv a kdekoliv behem 5ti minut a muzes mu byt za zadkem. Nevim kolik znas podvadenych manzelek a ani me to nezajima 🙂
My doma mame ve vecech jasno a srovnano oba. Muj manzel neni chlap, kteryho kdyz zenska chytne za ptaka tak je s nim amen.

makuka88
23. čer 2014

@denyzuza06 souhlas.

denyzuza06
23. čer 2014

@makuka88 oni se nenapraví, oni jen ve většině případů dospějí a usadí se rozhodně se tím netrap a užívej si těšení na miminko, i jeho příchod přítele určitě umírní, protože to bude velká láska v jeho životě🙂 pokud je k tobě milý, pozorný a klape vám to jak má kašli na nějaké vypisování, nestojí to za stresování.

makuka88
23. čer 2014

@denyzuza06 přesně tak, musím říct, že máš stejný názor jako já 🙂

marie_anna
23. čer 2014

Ahoj, předpokládám, že můj příspěvek tu nikoho neohromí, ale když už se to tak pěkně rozjelo. 😀 Jsem věřící - a i kdybych nebyla - přistupovala jsem ke svatbě jako k závaznému kroku, kdy přijímám dotyčného se vším všudy, přeji si, aby byl otcem mých dětí, spolehlivou oporou a životním parťákem, ať už život přinese cokoliv. Pokud bych se v průběhu manželství pocítila nějak znuděná a pokleslo prvotní hormonální nadšení, bylo by úplně stupidní z těchto malicherných důvodů - ostatně takové krize a pocity dřív nebo později přepadnou účastníky všech vztahů, třeba jen přechodně a není na tom nic špatného nebo definitivního - vyhledat důvěrný vztah s jiným chlapem, protože mě zrovna zaujal jeho zjev nebo vystupování. Záleží na tom, co je motivací pro navázání vážného vztahu. Pokud je to rozhodnutí strávit spolu život v dobrém i zlém a vychovávat spolu děti, pak je nějaké vyhledávání povyražení bokem jakoukoli formou prostě podraz na druhém a porušení daného slibu. Pokud někdo navazuje vztahy proto, aby "cítil jiskření" a byl ze svého objevu permanentně na větvi, pak musí počítat s tím, že jich vystřídá za život několik desítek, a netvrdit, že s tamtím to už "nějak neklapalo." Hormony přestanou působit tak mocně i u těch dalších. Jinak pokud jde o ta přátelství s muži, tady člověk musí rozlišovat, jestli má na mysli dennodenní komunikaci s nějakým chlapem, co se mi vlastně tak nějak líbí, zahrnující svěřování všelijakých niterných pocitů a důvěrností, nebo normální běžný kontakt, ze kterého není třeba vyřazovat ani manžela nebo další lidi. Ať si o tom kdokoliv myslí co chce, ale kdykoliv se ženská začne s chlapem kamarádit moc důvěrně, vyleze z toho průšvih. Smsky o pocitech, večerní přání dobrých nocí, posílání fotek atd. s cizíma chlapama vždycky skončí tím, že jedna ze zúčastněných stran stojí o něco víc a brzo se o to začne hlásit.

marie_anna
23. čer 2014

Jinak já i můj manžel máme oba známý a přátele opačnýho pohlaví, ale rozhodně nemáme potřebu si po večerech o svých trápeních a úzkostech nebo naopak radostech psát s některým z nich, protože nejdůvěrnější jsme mezi sebou navzájem. A už vůbec ne nějaký flirtování a posílání fotek nebo něčeho podobnýho. Máme to tak oba stejně a nikdo nikoho nemusí kontrolovat ani podezírat.

gepe
23. čer 2014

@marie_anna jsem rada, ze nejsem jedina za exota, ktera ma takovy vztah a i stejny nazor celkove na danou vec 🙂

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
smima
2. črc 2014

Mám za sebou z prvního manželství dvě nevěry manžela, kdy si našel vždy ženu a na pár měsíců se odstěhoval a pak se jako pejsek vrátil domů. Po 4 letech to udělal znovu s jinou ženou a úplně stejně. Na to jsme se rozvedli. Byla jsem jeho první vztah, tak byl asi zvědavý, jaké je to s jinými ženami. Teď jsem opět v manželství s jiným mužem 🙂 a zatím nevím o ničem, co by mělo náš vztah narušit. Jen jsem za ty roky dospěla k názoru, že pokud je to spolehlivý chlap, který se stará o rodinu, má nás rád a plánuje s námi i budoucnost, po ničem nepátrám, a i kdyby se stalo, asi bych to musela nějak překousnout, ale asi bych se kvůli tomu nerozváděla. U prvního manželství jsem to poznala na mém muži, protože se začal chovat jinak a my ženské na to máme čuch a šestý smysl, to ženská pozná, pokud už je ve vztahu dlouho...