Prvotrimestrální screening až ve 13+5tt, není to pozdě?

janallabdnah
30. lis 2016

Ahoj holky, chcem sa opýtať. Mám pred sebou prvotrimestrální screening, na ktorý sa veľmi teším, ale zároveň aj bojím, že čo keby bolo niečo zle. Hoci si to snažím nepripúšťať, že, ale hlava je hlava. ;) Čo čakať, ako to prebieha? Ako som čítala diskusie, tak každá chodí v inom týždni. Ja idem v pondelok a to už budem 13 + 5tt. Mala som ísť zajtra (13 + 1), ale volali mi, že to musí presunúť. Nie je to neskoro? Ďakujem moc.

zmrz_lina
30. lis 2016

Musí být hotový do 13+6tt maximálně. Naopak - když se jde takto později, obvykle je víc vidět a podle mého dr. je i přesnější 😉

janallabdnah
autor
30. lis 2016

@zmrz_lina Naozaj? Tak super, ja stresujem že neskoro a ono ešte lepší. Moc vďaka, už sa teším.

luckaamilan
30. lis 2016

Tak vidim, ze kazdy doktor hovori nieco ine. Moja gynekologicka je velka kapacita v Motole prave na prvotrimestrialny screening a vravela mi, ze musim prist v 12tt, vtedy je to najpresnejsie.

lajla
30. lis 2016

@janallabdnah krev máte nabranou? Popravdě něj je to kolem 12+...vždy mi to můj gyndar říkal a vždy vyšel max vstrict, prakticky na den...ale jsou rozmezí platná to ano

janallabdnah
autor
30. lis 2016

@lajla Áno, krv mám už odobranú. Keď som sa objednávala tak skorší termín nebol a dnes mi volali, že majú zatvorené štvrtok a piatok, tak ma vecpal na pondelok práve..

lajla
30. lis 2016

@janallabdnah to se nic nedá dělat, každopádně pokud mimco nějak neporostlo, tak se ještě"vlezete"...

drzticka81
30. lis 2016

ja pujdu taky az ve 14. tydnu ....dva predchozi me objednali vzdy na 13, ale ted jdu na jine pracoviste a takhle mi to sestra vypocitala......

aliliax3
1. pro 2016

ja jsem byla 13 + 4 tt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru